כותרות TheMarker >
  ';

  אלי אלון עיתונות ישראלית

  באתר זה מוצגים מקצת מאמרים וכתבות פרי עטו של העיתונאי אלי אלון שפורסמו בעיתונות הישראלית

  אלי אלון החל כתיבתו העיתונאית בגיל 15 כשכתב במדור"חדשות לנוער" בעיתון "מעריב לנוער" לאחר שירותו הצבאי היה כתב עיתון "הארץ" פירסם מאות רבות של ידיעות ,כתבות ,ומאמרים בעיתונות הישראלית
  בשנים האחרונות כותב במספר אתרי אינטרנט חדשותיים.

  ארכיון

  פרס יורי שטרן לשנת 2014 הוענק הערב ל-12 יוצרים עולים

  0 תגובות   יום שלישי, 1/12/15, 23:38

  תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏מחייך‏‏

  לנה שטרן אלמנתו של ד"ר יורי שטרן  בטקס הענקת פרס יורי שטרן בתיאטרון ירושלים [צילום אלי אלון]

  פרס יורי שטרן לשנת 2014 הוענק הערב  ל-12 יוצרים עולים


  מאת: אלי אלון 1.12.2015  23:18


  בתאטרון ירושלים הוענק הערב  (1.12.2015) בטקס חגיגי במעמד שר העליה והקליטה זאב אלקין פרס שר העליה והקליטה  ע"ש  ד"ר יורי שטרן לשנת 2015. ,הפרס  ניתן ליוצרים עולים על הישגים מיוחדים בתחומי האומנות השונים ועל תרומתם המיוחדת לתרבות הישראלית ולשילוב תרבויות.

  הפרס שנוסד בשנת 2009 ומוענק זו הפעם ה-5. נקרא שמו של יורי שטרן.כלכלן וחבר כנסת , אשר פעל רבות  לקליטת העלייה ולשילוב העולים בחברה הישראלית.יורי שטרן היה חבר כנסת מטעם מפלגות "ישראל בעליה" ו"ישראל ביתנו"הוא נפטר בשנת 2007  בגיל 58 ממחלת הסרטן.
   
  ועדת הפרס כללה את :ארנון מנטבר(יו"ר),איגור ביאלסקי,אריאל זילבר,דובר קוסשוילי, דיאנה פופמרנץ,ולדמיר פרידמן, ורדי כהנא,יובל קידר,יוסי ואסה, מאירה פרי-להמן, מוטי שמיט,מרק גלסניק,נדיה וימופייבה. מזכירות וועדת השיפוט כללה את ד"ר ולדימיר שקאלר מנהל אגף בכיר לקליטת בקהילה ואירנה ראובני מנהלת תחום רשויות ותרבות.

  שר העליה והקליטה זאב אלקין שהוא גם שר לענייני ירושלים ומורשת  העלה על נס את אישיותו המיוחדת של  של יורי שטרן ואת הערכה הרבה לה זכה מכל מי שהכירו:" יורי ז"ל היה במשך שנים רבותאחת מהדמויות הבולטות בקרב פעילי עליה מברית המועצות לאחר מכן ממהיגי קהילות העולים מברית המועצות כאן בישראל הרבה יוזמות חשובות בתחום הקליטה נוצרו או קודמו בזכות פעילותו ונחישותו של יורי .מוסיף אלקין.זכיתי לעבוד איתו ביחד על נושאים רבים בתחום זה עוד לפני כניסתי לשדה הפוליטיוגם בצעדי הראשונים כחבר כנסת מתחיל התכונות שתמיד אפיינו את יורי הן יצירתיות ועומק מחשבה.תכונות אלו הן סוד הצלחה של כל אמן מוכשר,ועלכן, אך טבעי שפרס שר העליה והקליטה לאומנים עולים מצטיינים נושא את שמו של יורי שטרן ז"ל."

   

  לנה שטרן: יורי השפיע על קהילת העולים

  אלמנתו של יורי לנה שטרן אומרת : קריאת הפרס על שמו של יורי ז"ל אחד העולים שהשפיעו באופן הניכר ביותר על קהילת העולים ועל התרבות הישראלית באמצעות פעילותו הציבורית היא צעד רב משמעות המרגש אותנו מעומק הלב. אין דרך טובה יותר לזכור את פעילותו ואת חיו של אדם מזו הממשיכה אותם באמצעות תמיכה ביצירה ואמנות ,אשר מהווים זיכרון חי בגוף התרבותי הציבורית.

   

   


   
  ואלה  שמות הזוכים בפרס  יורי שטרן לשנת 2015 

  אוולין קפלון -בתחום הקולנוע
   קפלון עלתה לארץ בשנת 1991 מרוסיה,בוגרת בית הספר  לתרבות ואמנות בלנינגרד ומגמת קולנוע של האוניברסיטה הפתוחה. את קריירה המשחק   שלה החלה בשנת 1997.בסרט "עפולה אקספרס"בשנת 1999 גילמה אוולין תפקיד ראשי בסרט "החברים של אנה" .הסרט זכה בעשרה פרסי אוסקר ישראלי .וקפלון זכתה בפרס בפרס השחקנית הטובה יותר.
   
  בשנת 2000 שיחקה שיחקה אוולין בסדרת טלוויזיה "שלווה" בשנת 2004 הצטלמה אוולין לסרט "הכלה הסורית".סרט שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קולנוע מונטריאול.
  בשנת 2005 השתתפה בסרט "איזה מקום נפלא" בשנת 2006 אוולין שיחקה בשלוש סדרות טלוויזיה-"כתב פלילי","משחק האמת והשקר","השמינייה" וגם בסרט "מכתבים לאמריקה" בן השנים 2007-2014 שיחקה אוולין בחמישה סרטים נוספים ובהם "הדקדוק הפנימי"זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל טוקיו לקולנוע .

  אולה שור-תחום התיאטרון
  עלתה לארץ עם משפחתה בשנת 1991מברית המועצות. בוגרת בית הספר לאמנות הבמה בית צבי(1998-2001).מאז שנת 2001 היא אחת השחקניות המובילות בתאטרון "הקאמרי" בן התפקידים הרבים שגילמה בתיאטרון זה :אנטיגונה  ב"אנטיגונה" מאת סופולקס,לורה ב"ביבר הזכוכית"  מאת טנסי וילאמס,ינטל  ב"ינטל" מאת בשביס זינגרשן טה/שוי טה (הנפש הטובה) ב"הנפש הטובה מסצואן" מאת ברטולד ברכט,סאלי בולס במחזמר קברט מאת גון מאסטרוף ופרד אב, אלקטרה ב"אלקטרה" של סופולקס ועוד רבים אחרים.

  במהלך השנים אולה שור השתתפה גם בסרטים ובסדרות טלוויזיונית ובהם"העולם מצחיק"של ש.זרחין,ב"איגור ומסע העגורים" של יבגני רומן,ב"ברוכים הבאים או משתתפים בצערכם"של ל.פרודובסקי.לא רבים יודעים כי אולה שור-סלקר הופיעה במהלך השנים גם בתור זמרת במופעים מוזיקלייםשביימה וגם ערכה בליווי נגנים ובשנים האחרונות היא מופיעה עם מופע של שירים מקוררים פרי עיטה ובלחנים של ג'ייק פיסק ושלה.

  האמנית אולה ברנר-תחום אמנות פלסטית
   אולה עלתה לישראל בשנת 1997 מרוסיה,בוגרת תואר ראשון  בבצלאל,האקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים,מחלקה לעיצוב קרמיקה וזכוכית השתתפה בלמעלה מ-20 תערוכות בארץ ובחו"ל .
  משנת 2012 ועד היום אולה ברנר היא מרצה במחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל ומסיימת תואר שיני בעיצוב תעשייתי ב"בצלאל".

  המוזיקאית והמלחינה אירנה סבטובה
  עלתה לארץ בשנת 1991.היא בוגרת בית הספר למוזיקה והתיכון  ע"ש גנסין,בוגרת האקדמיה למוזיקה ע"ש מוסורגסקי במגמת פסנתר והאקדמיה למוזיקה ע"ש צייקובסקי במגמת קומפוזיציה כתלמידתו של פרופ' ט.חרניקוב..לאחר עלייתה לארץ הקימה אירנה את בית הספר למוזיקה במתנ"ס קריית מנחם בירושלים. .משנת 1991 ועד היום מלמדת בבית הספר התיכון והקונסרבטוריון באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים.
  בשנת 2007-זכתה בפרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים. בשנת 2013 נבחרה יצירה שהלחינה לביצוע בתחרות הבין-לאומית בברצלונה .

  הסופר אלכסיי טרנוביצקי
  עלה לישראל בשנת 1989 מברית המועצות בשנת 2004יצאו לאור שני הרומים הראשונים שלו. בשנת 2006 התפרסמהטרילוגיה שכתב(בתחילה ברוסיה ולאחר מכן בישראל).ובהמשך התפרסמו רומנים נוספים שכתב ובהם "האפר","הפרמייה הרוסית" ועוד.
  כמו כן אלכסיי  תירגם ומתרגם לרוסית גם שירה עברית(רחל המשוררת,נתן אלתרמן,לאה גולדברג ואחרים) וכן פרוזה עברית אלכסיי תירגם רומן מאת צבי פרייגרזון שיצא לאור במוסקבה בשנת 2014.
  אלכסיי גם כותב מחזות תאטרון-חלקם הוצגו בבמות התאטרון בצרפת,בליטא וברוסיה.

  שחקנית התיאטרון והקולנוע אסיה נייפלד
  עלתה לישראל בשנת 1996 מאוקריאנה בוגרת מגמת תיאטרון בתיכון ובסטודיו למשחק של "ניסן נתיב"בתל אביב. אחרי לימודיה בניסן נתיב שיחקה בהצגה"הדיבוק" באנסמבל "עיתים" של רינה ירושלמי (2007-2008) 
  מאז 2010 אסיה נייפלד חברה בקבוצה"החיפאית" להקת הצעירים של תיאטרון חיפה,שיחקה בהצגת המקור"תש"ח על פי ספרו של יורם קניוק בבימויה של נוייה לנצט ו"תופעות לוואי" פרי עטו של ארי רמז ובביומו.
  בשנת 2011 ביימה נייפלד וכתבה את ההצגה "אני עץ אחר" את ההצגה הציגה אסיה בתיאטרון חיפה.אסיה נייפלד שיחקה בתפקיד ראשי בסרטו העלילתי של שרון בר-זיו "חדר 514".וכן בסרט הקצר חנוכת בית"כמו כן אסיה ניפלד ביצעה תפקיד ראשי בסרט"סרט עם קטרין גנב" ותפקיד משנה בסרטה של נטלי פורטמן"סיפור על אהבה בחושך".
  אשת המחול ארינה בלוזר
  עלתה לארץ בשנת 1991 מרוסיה..לאחר עליתה לארץניהלה ארינה חוג לכיאוגרפיה לילדים בירושלים. בשנת 1993 הקימה את תיאטרון  וסטודיו מחול שאותו עד היום היא מנהלת ומשמשת בו כיאוגראפית ומעצבת תלבושות. תלמידיה של ארינה מופעים דרך קבע במופעים עירוניים ובפסטיבל ירושלים לאמניות.וכן הופיעו
  בשנת 2002 זכתה ארינה בלוזר בתואר "מורה השנה" מטעם המרכז לתמיכה באמנות הילד.

  המוזיקאי סולן אלכסי בלואוסוב
   אלכסי עלה לארץ בשנת  1990 מרוסיה.הוא בוגר המכללה המוזיקאלית  בעיר סמארה.משנת 2000 מופיע כסולן בהרכבים קאמריים שונים בארץ ובעולם. בשנת 2006 יסד אלכסיי את הפסטיבל הבין לאומי "פניני גיטרה" המתקיים מידי שנה בנתניה.

  משנת 2011 הוא מכהן כמנהל האמנותי של פסטיבל ותחרות בן-לאומית לגיטרה בעיר קירוב, רוסיה. בשנת 2013 יסד אלכסיי את הפסטיבל "צלילי גיטרה בירושלים"

  הסופר אלכסנדר אילצ'בסקי
  עלה לארץ בשנת 2013 מרוסיההוציא לאור קרוב ל25 ספרי שירה.ספריו תורגמו לאנגליתלצרפתית ולגרמנית  ויצאו לאור בארצות הברית בצרפת ובגרמניה..הוא זוכה פרס קרן אבי חי לשירה ולסיפור קצרלשנת 2005 וכן זכה בשורה בשורה של פרסים בנלאומיים.
  הצלם גדעון לוין
  עלה לארץ בשנת 1990 מרוסיה,בוגר בהצטיינות מגמת צילום בבצלאל.במהלך השנים האחרונות הוצגו יצירותיו של גדעון בכמה תערוכות בארץ ובעולם.

  המוזיקאי והמבצע דג'ן סלשי
  עלה לארץ בשנת 2002 מאתיופיה.לאחר עליתו לארץ הצטרף דג'ן ללהקה של יוצאי אתיופיה בשם"הפנתרים הצעירים" דג'ן הופיע עם הלהקה בערים שונות בארץ. בהמשך   הוציא דג'ן אלבום זמר באמרית והוא מופיע בפני קהל יוצאי אתיופיה בירושלים,בבית שמש,בתל אביב ,ברחובות ועוד.

  יולי קים -תחום השירה

  יולי קים עלה לארץ בשנת 1998 מרוסיה.בוגר היסטוריה ובלשנות של המכון הפדגוגי הממשלתי של מוסקבה כבר מגיל צעיר בהיותו סטודנט החל לכתוב שירים  ונהג לבצע אותם מול קהל.
  בשנת 1985 יצא תקליט ראשון של שיריו. יולי כתב 16 ספרי שירה,מחזות ,סקירות סיפרותיות וזיכרונות. חלק משיריו  בוצעו ביותר מ-40 סרטים וסדרות טלוויזיהיולי הוא חבר בצוות העורכים של "כתב עת ירושלמי"
  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   חדשות ומבזקים

   תגובות אחרונות