כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  תערוכת " על הנייר " של תמנה נוימן בזכרון יעקב (דממה יוצרת)

  0 תגובות   יום שישי , 18/12/15, 08:00


  גליון 503
  18:38 17/12/2015 
  מגזין המושבות >דממה יוצרת         חזור לעמוד כתבות  הדפס כתבה  שלח לחבר 


   יואל אמת תערוכתה של תמנה נוימן "על הנייר" בספריה הציבורית זכרון יעקב.

  העבודות המוצגות בספריה מהוות לקט מייצג ומגוון של עבודות מינימליסטיות וגם קולאז’ים עשירים בצבע. האלמנט השולט בהם נובע מהאמנית עצמה שחותרת אל הדממה הפנימית ושואבת ממנה השראהאוצרת התערוכה רוויטל גראן והיא תתקיים עד סוף ינואר 2016.האמנית חוקרת את האיכויות הפיזיות ואסתטיות של נייר של עצי פרי שונים [צילומים: יח’’צ].

  בספריה הציבורית בזכרון יעקב מוצגות במבואה ובאולם הסדנאות עבודות של האמנית והיוצרת תמנה נוימן. האמנית תושבת המושבה מקיימת ברחוב המייסדים בית מלאכה לייצור נייר מעץ התות וגלריה לעבודות אמנות ייחודיות שנוצרו מנייר התות בשילוב עם חומרים וצבעים משלימים. המקום מהווה מרכז וסדנה בנושא אמנות הנייר.

  העבודות המוצגות בספריה מהוות לקט מייצג ומגוון של עבודות מינימליסטיות וגם קולאז’ים עשירים בצבע. האלמנט השולט בהם נובע מהאמנית עצמה שחותרת אל הדממה הפנימית ושואבת ממנה ההשראה. תמנה למדה את אמנות הנייר ביפן שם הכירה את בן זוגה ושותפה לעשייה בהמשך וזאת לאחר שהשתלמה במשך שנים בעבודות קרמיקה בבתי ספר ידועים וביניהם בית הספר הגבוה פארסונס בארה"ב. ביפן היא נשבתה באפשרויות הנייר ומאז היא רוקמת חלומות ותחושות בתהליכי העיבוד הקסום שיוצר הנייר תות. תמנה חוקרת את האיכויות הפיזיות ואסתטיות של נייר של עצי פרי שונים והטכניקה שלה מבוססת על אידוי הענף, קילוף קליפתו ושימוש בחלקו הפנימי הרך בדרך כלל. יש בהליך זה משום שיחזור ה"קילוף" שעובר אדם דרך תהליכים טראומטיים המקלפים ממנו קליפות מזויפות ומקרבים אותו אל התוך הרך והפגיע, אל הנפש שרוצה בשלום הפנימי.

  חלק מהעבודות בספריה נעשו מנייר שעובד מגזע הבננות. תכונתו היא שאינו נכנע לעיבוד המקובל ותוך כדי תהליכים עצמיים של יבוש וקימוט הוא מקבל את המרקם הסופי שלו שהוא אינדיבידואלי ומפתיע בצורתו הסופית. חומר זה בעיני האמנית משקף יותר מכל את החופש של הטבע ליצור בעצמו את מסגרתו ומקומו על אף כל מעשי האדם ונותר רק להכילו ולקבלו כפי שהוא.

  האפשרויות המוצגות בנייר הינן בלתי מוגבלות. הסגנון הוא אישי מופנם, משרה שקט מדברי עם קיום אינדיבידואלי ומבט לקיימות ושמירה על טבע, טיפוח הרגש והרמוניה. העבודות הינן גדולות למראה אך אינן בוטות ואיכותן יכולה לקשט כל בית. התהליך המבוצע בהם עדין ורגיש, ומשדר אותו תדר לסביבה תוך שהוא מזמין אותה ואת הצופה להיכנס לאווירה רגועה ומשתפת. תמנה לא ביטאה עדיין מצבי קיצון אקספרסיבי בעבודותיה אשר בדרך כלל מוזמנות ע"י שוחרי עבודות רגועות והרמוניות, אולם בכוונתה לתת להם ביטוי בביאנלה לנייר אשר מתוכננת להתקיים במוזיאון ארץ ישראל בעוד כשנה. באירוע זה תיתן דרור לרגשות אישיים המבטאים גם כשל ואובדן אישי, שיהיו כנראה אבן דרך במסעה האמנותי והאישי. תמנה פועלת היום בחצר תות – נייר במדרחוב של זכרון יעקב ביחד עם בנה שקד נוימן ואהד צפתי. העמדת התערוכה בספריה הציבורית מחזקת את הקשר בין הקהילה עם האמנות ועם אמנים החיים בתוכנו.

  אוצרת התערוכה רוויטל גראן והיא תתקיים עד סוף ינואר 2016.

   

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין