כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  דור שלא יודע מה זו התנצלות

  31 תגובות   יום שלישי, 22/12/15, 19:25

  ''

  דור שלא יודע מה זו התנצלות 

   

  כבר אינני מדברת על חוסר ערכים, סובלנות, ומקובלות חברתית נאותות שחסרים כל כך בדור הזה, התכנים שלו צהובים פנימה והחוצה, רואים זאת במה "הולך" ו"מצליח" בטלוויזיה והתקשורת (ריאליטי למינהו), לעומת תכני האיכות של פעם.

  השלכת רפש לכל הכיוונים שולטת, הכול לפי האינטרסים וההזדמנות. דור של אני ואפסי עוד, עזות מצח חוסר ערכים והומאניות, שמצטיין באגוצנטריות, ותסמונת ה"יהיה בסדר". אפילו להתנצל אינו יודע, ולעולם אינו חושב שצריך  –  אך יודע היטב לנבל פה, להשמיץ ולהוציא שם רע, לזלזל, לא לראות אף אחד מלבדו. יותר מכל דבר אחר יודע להאשים אחרים תוך התנערות מאחריות, וכוונתי כמובן ובהחלט לא רק לאנשים הפרטיים.....

   

  פלחי אוכלוסיה מסוימים כנראה ש"מצווה" להאשים כל פעם מחדש אשמות שווא עד גבול הדיבה, וזה אפילו די קל. אלה מטבע הדברים, בין אם הם אנשים פרטיים או עמותות, אין הממון נמצא להם, הרי ממרצם ומשאביהם הם מקצים לפעילות התנדבות והצלה ממושכות, עזרה והצלה לבעלי חיים.

   

  לעומת פלח ההון – שלטון אין לו בעיות כגון אלה, לכן גם עושה שימוש כל מתי שמזדמן, להשליך רפש והאשמות שווא שונות ומשונות, לעבר פעילי בעלי חיים והתנועה כולה, ללא קשר לעובדות ולמציאות, הכול לפי האינטרס והכדאיות שלו:

   

  הווטרינר שהותקף בבית שמש: על רקע סכסוך עסקי, לא בגלל ניסויים בעלי חיים. לפני כשלושה שבועות הותקף הווטרינר בידי רעולי פנים שקראו לעברו "רוצח קופים". היום הותר לפרסום כי מתחרהו חשוד ששכר את התוקפים לאחר שהמרפאה שפתח פגעה בהכנסותיו).

   

  הטבעונים אלימים ופנאנטים?, הארץ

   

  אפשר לעצור פעילים- לא רעיון! פוסט של עדי וינטרפול עוד משנת 2013 (זה לא מקרה יחידי, מגמה של השנים האחרונות)

  ''

  נראה לי מגוחך לעצור ולהאשים נערה עדינה בכל מיני דברים, ולראיה המכתב (הרחבה בלינק) שקיבלה. כמובן שהתנצלות לא הייתה גם שם.

   

  ''

  לינק למקור בפייסבוק ולסטטוס

   

  הציבור הספציפי הזה, לוחם הרי באלימות נגד חסרי ישע ובכלל, האלימות אינה חלק מהשקפת עולמו, ומשום כך כמובן האשמות אלה ואחרות לא היו הגיוניות מהתחלה, וכל מי שמכיר – יודע. מסיבה זו ואחרות אין הגיון בלהאשימם ולעצור אותם למשל בהפגנות שונות, כשמי שבעצם מפר את החוק ואלים – הם הגורמים נגדם הם מפגינים ומוחים (אדום אדום וכו).

   

  אבל לא כך הוא במציאות המגוחכת של היום, תמיד קודם כל מאשימים, עוצרים, לפעמים תוך הפעלת אלימות מיותרת.....אולי כיון שאלה שהם מוחים נגדם בעלי השפעה ומהלכים ובהחלט גם ממון רב. מעניין איך היו מתסדרים בלעדיהם, את מי היו מאשימים.

   

  פעילי ואוהבי בעלי החיים בכלל, מזה זמן רב, משמשים כפרה חולבת לרשויות השונות כיון שנגבים מהם "קנסות חבילות חומות" גבוהים ללא הגיון, בו בזמן שעל עבירות קשות הרבה יותר העונשים קלים בצורה מגוחכת, מחירים מופקעים על חיסונים שונים אם צריך או לא, מחיר אסטרונומי לטיפול רפואי ולמזון לבעלי חיים (בחו"ל המחירים זולים בהרבה), ועוד ועוד....

   

  כעת מרחיקים אותם מחופי הים, אוסרים כניסה לבעלי כלבים לחופים ולהמון מקומות מסוימים, ולא מקצים מספיק גנים מיוחדים לכלבים. (הדרת כלבים- אסורה כניסת ההולכים על ארבע לחופי הים באשדוד). אפשר לחשוב שהם אינם משלמים מיסים כמו כולם, או מה....(מדובר גם אם הכלב קשור ועם מחסום).

   

  לעומתו ציבור אוהבי ופעילי בעלי החיים לא רק שאינו מקבל דבר גם לא התחשבות, בדיוק להיפך. הוא זוכה להתנכלות בחקיקה (תחבורה ציבורית, כניסה למקומות, חוק כלבת מימי השלטון הבריטי ועוד), נגזלים ממנו משאבים מעבר למקובל, והיחס לו הוא זוכה מהשלטונות עצמן מביש.

  ציבור זה של פעילים למען בעלי חיים נוצר וקיים בשל כשלון הממשל והשלטון ומשרדי הממשלה השונים בטיפול בבעיות ועוולות בתחום, בשל כישלונו זה והעוולות הזועקות לשמיים קמו אזרחים לפעול, נוצרו עמותות – אז לא רק שאינו זוכה בטפיחה על הכתף והתחשבות הוא "זוכה" להיפך.

   

  זוכרים איך גינו את מיצג המחאה של הפעילים בכיכר הבימה כשהביאו לשם ראשים כרותים של חיות משק ושפכו צבע אדום? איזו התנפלות עשו עליהם?  הרי הם לא הרגו את בעלי החיים האלה, הביאו להראות לציבור כמחאה נגד האלימות.

  ומה עשו לאלה שבגללם פוזרו גויות חזירים שחוטים ברחובות? למה ההבדל הזה בגישה וביחס? וההבדל גם מבחינת העיתונות, גם מבחינת הציבור, ואפילו מבחינת רשויות החוק והאכיפה, שלא לדבר על אפליה בתקציבים...ולא הבאתי תמונות (יש לינקים), אבל באמת זה נראה כמעט אותו דבר.

   

  להזכירכם חלק, פלח אחר לגמרי באוכלוסיה:
  משופע בתי ספר וגנים דתיים, בתי כנסת, הקלות במיסים, ורובו אינו משרת את המדינה, אינו עובד אך "לומד", ומקבל שכר ותקציבים ומקודם בחקיקה עצמה;

  עוסק ומרוויח מהתעשייה האכזרית הזו של חיות משק (משחטות, רפתות, חזירים, לולים תעשייתיים וכד) מקבל עידודים ותמריצים לפעמים, ולא סתם בפיקוח משרד החקלאות, הרי בעלי חיים במשקים נקראים "חקלאות"....

   

  התנצלות על הכפשה של מאות אלפי אנשים שמתנגדים לאלימות? מישהו? 

  למה בעצם היחס הזה? מדוע אנשים ככה בקלות מרשים לעצמם להאשים ?

   

  בושה וחרפה, אני רואה באלה סימן לאי תקינות חוקתית ושלטונית, ועוולה. אז כשיש כותרות כאלה ואחרות בעיתונות לגבי פלח האוכלוסייה הספציפי הזה אל "תקנו" מהר מדי מה שמנסים למכור לכם. העיתונות כיום צהבהבה ונשלטת, ואינה מתנצלת אח"כ כשמתברר שטעתה, וגם לא אלה שהם המקור להכפשות.

  ולמה שיעשו זאת? זו צורת ההתנהגות והנורמות החברתיות היום, ולראייה הפסקנו כבר להתרגש מזה ולפעמים אפילו להבחין בזה.

   

  תוצאת תמונה עבור ‪stone dividers‬‏

  * תגובות שאהבתי * 

   

    25/12/15 17:01:

  בונבוניטה יקרה לי נשיקה

  קראתי את הפוסט שלך בכובד ראש

  דיעה אישית שלי : אני חושבת שאנשים אט אט מאבדים את הרגישות

  והחמלה, והרבה קווים אדומים נחצים עם מרוצת השנים

  ועצוב שכך.


  דרג את התוכן:

   תגובות (31)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/1/16 18:24:

   צטט: חני.א 2015-12-26 07:16:43

   אני חושבת שצריך לפתח כושר סבלנות ,סובלנות,כיבוד האחר,לב גדול וטוב כלפי כל הברואים ...אך אני גם חושבת שיש מקום די נרחב להבדיל בין חיות לבני אדם אחרת משהו כבר היה מתכנת אותנו אחרת.אני לא אוהבת שכלבים מסתובבים לי על החוף או כל דבר אחר שמפריע ללא אישור.יש מקום לכל דבר. ! אני לא חושבת שצריך לעשות מהדיון פה משהו עדתי כי זה סיפור אחר,אין ספק שכחברה אנחנו משתנים ויש מקום לכל אחד מאיתנו להשפיע ולהוקיע התנהגויות לא רצויות ולשמש מודל לחיקוי בעזרת אהבת חינם . .מה שבטוח את צריכה להתפאר בלב רחב וגדול לתפארת .
   שבת שקטה

   --------- 

   תודה.

   בהחלט מבינה אותך, כשאני על החוף גם אני אינני רוצה הפרעות, לא גיפים, לא מטכות, ולא בעלי חיים מתרוציים. נכון.

   אלא שאין אכיפה על שחקני מטכות שמפריעים ממש, על גיפים וקטנועים שמסכנים שלא לדבר על סירות ים במים. 

   לעומת זאת מצאו כרגיל את הדבר הכי מפריע בעלי חיים, כשיש דברים אחרים שמפריעים ומסכנים יותר.

   בכל זאת מסכימה אתך, זה בתנאי שכמובן היו מקצים בכל חוף איזה שטח מסוים גם לבעלי הכלבים, ואפשר גם שטח גם לשקני מטכות, אין שום סיבה בעולם שלא יהנו כל פלחי האוכלוסיה מחוף ציבורי משותף.

   תוצאת תמונה עבור שנה אזרחית שמחה

     1/1/16 18:16:

   צטט: * חיוש * 2015-12-25 17:01:30

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   קראתי את הפוסט שלך בכובד ראש

   דיעה אישית שלי : אני חושבת שאנשים אט אט מאבדים את הרגישות

   והחמלה, והרבה קווים אדומים נחצים עם מרוצת השנים

   ועצוב שכך

   * תודה ששיתפת אותנו בנושא המעורר מחשבה הזה

   חיבוקים אוהבים יקירה ושבת טובה ושקטה

   -

   כן, ממש ככה, ניסחת זאת יפה, זה גם אולי אולי יהיה הנושא של הפוסט הבא

   תודה למענך הקולע יקירה.

   שנה אזרחית טובה ומחוייכת חברה

   ''

     1/1/16 18:05:

   צטט: sbhsport 2015-12-25 04:18:22

   משבר חינוך לאומי, יפה תיארת את המציאות העגומה.

   -

   שמשפיע על כל השטחים בחיים שלנו, על כולם, אחד לאחד, ואנו עדיין ממעיטים כל כך בחשיבותו, מעטים השרים שרוצים את המשרד הזה, ומעטים מדי התקציבים , וכח האדם לכן בהתאם....

     1/1/16 18:03:

   צטט: דוקטורלאה 2015-12-24 20:11:11

   יקירתי! אוהבת מאד לבקר אצלך. אבל המשימה שנטלתי עלי היא כבדה יותר ממה ששיערתי. ובחג החנוכה, המתינו תשעה נכדים לסבא ולסבתא...
   שמחה מאד לראותך
   הנושא שהעלית הוא קשה ומורכב, ולצערי נכון מאד. היו כאן גם ימים אחרים. בילדותי גרנו בחדר כביסה על הגג, ואמי ז"ל גידלה ארנבת, ברבזין ותרנגולות, והיו לה כמה חברות שהן חתולות מקסימות. כל השכנים חגגו. ילדיהם היו אורחים קבועים על הגג, אכלו חומוס שאמא הכינה בעצמה, ונהנו מבעלי החיים, וגם קבלו "הרצאה" בנושא. זה היה עולם אחר.
   אכן עולם אחר, תמים ואמיתי יותר.
   הסיבות לחיינו כעת, כמו שהם, מורכבות מאד, זו אוכלוסיה אחרת וגם שלטון אחר. וצריך לזכור שהחיים עד עתה , לא היו קלים. אולי גם זה השפיע. עיקר הבעייה, לדעתי, שאין בישראל עם אחד, יש שבטים שונים, בעלי תרבות שונה, והשלטון אינו פועל לקראת תרבות אחידה ישראלית. אם ניצולת שואה טוענת למצבה הקשה, עונה לה חבר כנסת : גם אותנו דפקו, ואנחנו מרוקאים שלא היו במחנה...התוצאה: כל אחד דואג לעצמו ולקרובים אליו. מקווה להופיע שוב אצלך. בינתיים, שמרי על עצמך!

   דוקטורלאה יקרה, אין ספק ש"נדפקו" הרבה אזרחים ממוצאים שונים, זה אינו מצדיק וממעיט את זה ש"דופקים" אוכלוסיה ספציפית שאינה יכולה להגן על עצמה, אינו מצדיק ולו לרגע ש"מה אתה רוצה דופקים גם אחרים".

   שנה אזרחית טובה בריאה ושמחה לך ולכל שבט יקירייך.

   ''

     1/1/16 08:48:

   צטט: P65 2015-12-24 15:16:43

   נושא מורכב, אין ספק שיש זכיות לחיות , אבל הם עדיין לא בני אדם וצריך לעשות את האבחנה
   אני אישית לא עושה הבחנה בין חיים אלה וכאלה לחיים אחרים, בין חיים של מי ששווה יותר ושווה פחות. אני מעריכה חיים באשר הם, בהחלט גם של בעלי חיים.
   הם עדיין לא בני אדם?
   כלומר אתה רואה את האדם כעומד למעלה מבחינת חשיבות?
   אני לא כך בהכרח, בהחלט לא תמיד.
   בעיקר כשמדובר במקומות ציבוריים כמו חוף הים,
   מקומות ציבוריים שייכים לכולם, בהחלט גם לכלבים בעלי חיים וכמובן בעליהם שאמורים להשגיח עליהם כראוי, אין שום סיבה לראות בסקטור זה או אחר אזרחים סוג ב' שהכניסה למקומות מסוימים אסורה עבורם., לדעתי זו אפליה. כמובן שהבעלים צריכים וחייבים ומחוייבים לשמור על כל החינוך שלהם ועל כל כללי הבטיחות רצועה וזמם.
   בהחלט לגיטימי שיהיו חופים בהם מותר להכניס בעלי חיים וחופים אסורים, יש אנשים , ילדים ותינוקות שמפחדים מבעלי חיים וזכותם קודמת להיות בחוף ללא בעלי חיים, כמו בחוף ללא טרקטורונים. כמובן שזכותם של בעלי החיים ללכת לים ויש מספיק חופים שבהם אפשר להביא בעלי חיים ומן הסתם גם פוגשים בהם בעלי חיים ובעליהם , הקיצר כול דבר במידה...

   מסכימה הכל במידה.

   אלא שלכלבים ולבעליהם אין כל כך הרבה מקומות ללכת אליהם כפי שאתה חושב, אלה הולכים ומתמעטים, וגם אלה שכאילו עושים עבורם הרשויות המקומיות אינם מתוחזקים בכלל, הזלזול בתחזוקה של כאלה עושה את המקומות הללו חסרי תועלת.

   על ידינו למשל עשו והקצו חלק מגינה ציבורית כללית, חלק קטן, לכלבים ולבעליהם.

   אלא שעשו זאת בצורה רשלנית, הגדר נמוכה מאד וחסרת תועלת, המנעול מקולקל - לכן אין זה שווה כלום. ובעלי כלבים נאלצים להשאר בלי מקום מתאים בכלל.

   תוצאת תמונה עבור "גינת כלבים"

   לדוגמא גינת כלבים ממוצעת, יחסית במצב טוב....

   אבל תראה את הגדר שיחסית נמוכה מדי ואינה גבוהה 

   מספיק, ראה את החול שיש שם, וזה מה שקיים חול בלבד,

   אמורים להיות עוד כמה דברים כדי שזו תהיה גינה לא?

   זו כמובן ממוצעת, יש גינות שנקראות כך והן במצב גרוע

   הרבה הרבה יותר מזה.

   מה כלב בדיוק יעשה כאן? 

     1/1/16 08:36:

   צטט: מיכאלמיכאל6 2015-12-24 11:21:20

   אפשר לזעוק עד השמיים, אך מה שחשוב כאן אם לא מסכימים:

   למתוח ביקורת ===> להציע מה לעשות ===> לעשות ===> לקבל אחריות על מה שעושים!!

   להאשים את המאשימים זה מבוי סתום!!

   --------- 

   ואפשר לא לתת לזה לרדת מסדר היום, לא לאפשר להעלים עין, עד שיימצא מתוך אותן הרוחות הסוערות פתרון . כי לשתוק ולעשות כאילו זה לא קיים זו לא אופציה.

   כשמחרבנים לך על הראש זה לא גשם.

   כל עוד יודעים את זה זו חצי צרה, הצרה האמיתית היא שיש אנשים שחושבים שגם חרא זה גשם.

   ''

   שנה אזרחית נקייה יותר, ברוכה, עם גשמים נקיים בלבד....

     29/12/15 18:46:

   צטט: איציק אביב 2015-12-24 09:59:07

   צודקת. טוב שהבאת.

   -

   תודה. והלוואי והייתי טועה.

     29/12/15 18:45:

   צטט: flora2001 2015-12-24 00:17:55

   הרבה דברים לא ידעתי על התנהלות לגבי אלה שמגינות על בעלי חיים .זה כואב ומקומם. עכשיו אני מסכימה עם המסקנות שלך שברובן הכרתי על בשרי .

   ---

   זה לא אלה שמגינות זה אלה שמגינים. הפועלים למען בעלי חיים הם מכל השכבות והגילאים באוכלוסיה, את צריכה לראות בהפגנות או בארועים אחרים איזה מגוון אוכלוסיה יש שם. . . נוער, בוגרים, מבוגרים, ובהחלט הרבה ילדים.

   ''

   צילום: יואב בן דב, 10.2015 15000 איש ברחובות תל אביב

     29/12/15 18:36:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2015-12-23 20:47:36

   פוסט מצוין, עניינית - אני די מסכימה עם רוסיני.

   -

   ואני חושבת ששניכם מפספסים כאן נקודה חשובה:
   כשסבלם של חסרי ישע, כשכאבם בחייהם ובמותם נגד עיניך, אז זה לא בדיוק ש"יש לך זמן" לחכות שהשיטות התרבותיות והמקובלות יותר ישפיעו, זה לוקח המון שנים עד שדברים כאלה זזים, גם בתודעה וגם מבחינה חוקית.
   כשכאב שלהם נגד עיניך כל הזמן ואתה רואה את זה וכואב את זה, ואינך מסיט מבט (ואומר אוי אני לא רוצה לראות את זה)" אז אתה מנסה את כל הדרכים החוקיות האפשריות שקיימות וגם ממציא חדשות בתקווה שזה יעזור ויחסוך קצת מהסבל.

    

   כאן למי שלא מסיט עיניים מהסבל סרט קצר על הפרדת עגל מאמו (עגל חלב מופרד מאמו וחי בבידוד ובצמאון מתמיד כשיטה לגידולו).

   יחסית זו דוגמא קלה למה שקורה בשטח

   עכשיו אולי אפשר להבין מדוע מנסים כל השיטות האפשרויות, גם אלה שפחות נוחות לציבור הרחב. 

     28/12/15 11:36:

   צטט: rossini 2015-12-23 15:02:52

   ניתוח מעמיק .נקודות למחשבה.

   מבין את העיקרון.לא כל כך מבין את הדרך.למה צריך להציג ראשי חזיר מדממים?

   אוכלי הבשר, מה לעשות,יודעים איזה תהליך עובר עד שמגיע לצלחת.

   אותם זה לא ישכנע . אני רואה בזה מיליטנטיות תוקפנית מוגזמת.עד לא לגיטימית. 

   לא כל הדריכים כשרות . מביקרה הזה ובכלל.

   עיניין של savoire vivre et savoire faire.

   אני בטוח שקיימות דרכים אחרות.

   --

   בודאי שיש גם דרכים אחרות. פעילים למען בעלי חיים פועלים והרבה שנים עם הרבה נסיון בהרבה דרכים, לא רק בדרך כזו. גם בדרכים שהציבור אינו שם לב אליהם, פשוט בכולם.

   מסיבה פשוטה, שהם רוצים לקדם את המאבק שלהם כמה שיותר מהר. ככלות הכל יצורים חיים סובלים סבל נוראי בינתיים, נשחטים בסבל, חיים בסבל....

   אין זמן מיותר לחכות.

   מי שאכפת לו כואב את כאבם ורוצה להשפיע כמה שיותר מהר כדי לחסוך את הסבל שלהם, אז פועל בכל הדרכים החוקיות שיש לו.

   וזו דרך חוקית ככל הדרכים האחרות, ולכל אחד יש הדרך שעליו משפיעה, אם לא זו אז אחרת.

    

   סתם דוגמא, ואחת מני רבות מאד:
   ככה המסכנות הללו עומדות על רשת ברזל מכאיבה ולא נוחה יום ולילה במשך זמן רב עד מותן
   '' 

     26/12/15 19:25:

   צטט: שפיריתקסומה :)) 2015-12-23 13:19:59

   עצוב שאין סובלנות לדעות שונות.עצוב שלא מקשיבים ....מרבים לצעוק מבלי לשמוע .זו המציאות של הזמן הזה.מזל שלא כולם מתנהגים כך.עדיין יש סביבינו הרבה אנשים טובים.*

   -

   בהחלט מסכימה אתך. והם אותם מעט אנשים התקווה לבאות, ללמד אנשים לשמוע ולראות לא רק בעיניים גם עם הלב.

   תמונה קשורהתמונה קשורה

     26/12/15 19:21:

   צטט: רחלי בן-צור 2015-12-22 23:47:59

   אני מבינה למה את מתכוונת, אם כי לא מסכימה לכל מה שכתבת בעניין הדור. גם האמירה כללית - תלוי במי מדובר. אך לענין האמיתי שלשמו כתבת - למה אתם לא מארגנים לובי בכנסת לטובת בעלי החיים? אולי כך תתחילו להזיז דברים?

   ----------- 

   חברה מצחיקה שלי. התגובה שלך מראה כמה אינך מתמצאת במה שקורה בתחום המאבק למען בעלי חיים. כל הפעילים, כל העמותות והארגונים פועלים כל הזמן בכל התחומים, גם בתחום הלובי בכנסת.

   אלא מה? כיון שיש להם פחות משאבים והם פועלים בהתנדבות זה אינו אותו דבר כמו מי שהממון שרוי בכיסו בשפע ולכן גם ההשפעה....

   תוצאת תמונה עבור ‪david and goliath‬‏

   לעולם לא מפסיקים לפעול בשום תחום, גם הסברה, גם מחאה, וגם פעילות מתחת לפני השטח.

   מוזמנת להצטרף לשורות לראות ולקחת בכך חלק.

   איך את חושבת נסגרה "חוות מזור" מעצמה?
   איך הפך פתאום "פיטום האווזים" לא חוקי בארץ מעצמו? 


     26/12/15 07:16:

   אני חושבת שצריך לפתח כושר סבלנות ,סובלנות,כיבוד האחר,לב גדול וטוב כלפי כל הברואים ...אך אני גם חושבת שיש מקום די נרחב להבדיל בין חיות לבני אדם אחרת משהו כבר היה מתכנת אותנו אחרת.אני לא אוהבת שכלבים מסתובבים לי על החוף או כל דבר אחר שמפריע ללא אישור.יש מקום לכל דבר. ! אני לא חושבת שצריך לעשות מהדיון פה משהו עדתי כי זה סיפור אחר,אין ספק שכחברה אנחנו משתנים ויש מקום לכל אחד מאיתנו להשפיע ולהוקיע התנהגויות לא רצויות ולשמש מודל לחיקוי בעזרת אהבת חינם . .מה שבטוח את צריכה להתפאר בלב רחב וגדול לתפארת .
   שבת שקטה

     25/12/15 19:43:

   צטט: liat62 2015-12-22 21:53:33

   כל מילה יקירה...וכמה עצוב שהגענו לכך.

   --

   כן, מי שטוב, מתחשב, ולא מנסה לנצל ולדפוק אחרים נקרא פרייר. לא מעריכים רוחב לב רואים זאת כחולשה.

   הסנני

     25/12/15 19:08:

   צטט: ~בועז22~ 2015-12-22 20:59:32

   המגמה הזאת, של "אצבע קלה על ההדק...", נכונה לכול תחום בחיים. אין בנמצא ולו לא תחום אחד שתגובות מתלהמות מופיעות בו והן מושכות אש ותגובות-נגד מתלהמות עוד יותר והכול נראה כמו שיטפון של סחי ורפש. התנצלות?!!!, בכזאת עוד לא נתקלתי, לפחות לא בזמן האחרון..., והספינה שטה...

   -

   כן, לרוח הדברים הזו התכוונתי, ושמחה שאתה די מבין את מצב רוחי כשכתבתי זאת ולא יורד לסמנטיקה פשוטה שמחמיצה את העיקר.

   תודה שהיית ראשון להגיב, תודה להבנה

   ''

     25/12/15 17:01:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   קראתי את הפוסט שלך בכובד ראש

   דיעה אישית שלי : אני חושבת שאנשים אט אט מאבדים את הרגישות

   והחמלה, והרבה קווים אדומים נחצים עם מרוצת השנים

   ועצוב שכך

   * תודה ששיתפת אותנו בנושא המעורר מחשבה הזה

   חיבוקים אוהבים יקירה ושבת טובה ושקטה

     25/12/15 04:18:
   משבר חינוך לאומי, יפה תיארת את המציאות העגומה.
     25/12/15 04:18:
   משבר חינוך לאומי, יפה תיארת את המציאות העגומה.
     24/12/15 20:11:
   יקירתי! אוהבת מאד לבקר אצלך. אבל המשימה שנטלתי עלי היא כבדה יותר ממה ששיערתי. ובחג החנוכה, המתינו תשעה נכדים לסבא ולסבתא... הנושא שהעלית הוא קשה ומורכב, ולצערי נכון מאד. היו כאן גם ימים אחרים. בילדותי גרנו בחדר כביסה על הגג, ואמי ז"ל גידלה ארנבת, ברבזין ותרנגולות, והיו לה כמה חברות שהן חתולות מקסימות. כל השכנים חגגו. ילדיהם היו אורחים קבועים על הגג, אכלו חומוס שאמא הכינה בעצמה, ונהנו מבעלי החיים, וגם קבלו "הרצאה" בנושא. זה היה עולם אחר. הסיבות לחיינו כעת, כמו שהם, מורכבות מאד, זו אוכלוסיה אחרת וגם שלטון אחר. וצריך לזכור שהחיים עד עתה , לא היו קלים. אולי גם זה השפיע. עיקר הבעייה, לדעתי, שאין בישראל עם אחד, יש שבטים שונים, בעלי תרבות שונה, והשלטון אינו פועל לקראת תרבות אחידה ישראלית. אם ניצולת שואה טוענת למצבה הקשה, עונה לה חבר כנסת : גם אותנו דפקו, ואנחנו מרוקאים שלא היו במחנה...התוצאה: כל אחד דואג לעצמו ולקרובים אליו. מקווה להופיע שוב אצלך. בינתיים, שמרי על עצמך!
     24/12/15 15:16:
   נושא מורכב, אין ספק שיש זכיות לחיות , אבל הם עדיין לא בני אדם וצריך לעשות את האבחנה בעיקר כשמדובר במקומות ציבוריים כמו חוף הים, בהחלט לגיטימי שיהיו חופים בהם מותר להכניס בעלי חיים וחופים אסורים, יש אנשים , ילדים ותינוקות שמפחדים מבעלי חיים וזכותם קודמת להיות בחוף ללא בעלי חיים, כמו בחוף ללא טרקטורונים. כמובן שזכותם של בעלי החיים ללכת לים ויש מספיק חופים שבהם אפשר להביא בעלי חיים ומן הסתם גם פוגשים בהם בעלי חיים ובעליהם , הקיצר כול דבר במידה...
     24/12/15 11:21:

   אפשר לזעוק עד השמיים, אך מה שחשוב כאן אם לא מסכימים:

   למתוח ביקורת ===> להציע מה לעשות ===> לעשות ===> לקבל אחריות על מה שעושים!!

   להאשים את המאשימים זה מבוי סתום!!

     24/12/15 09:59:
   צודקת. טוב שהבאת.
     24/12/15 00:17:
   הרבה דברים לא ידעתי על התנהלות לגבי אלה שמגינות על בעלי חיים .זה כואב ומקומם. עכשיו אני מסכימה עם המסקנות שלך שברובן הכרתי על בשרי .
   פוסט מצוין, עניינית - אני די מסכימה עם רוסיני.
     23/12/15 15:02:

   ניתוח מעמיק .נקודות למחשבה.

   מבין את העיקרון.לא כל כך מבין את הדרך.למה צריך להציג ראשי חזיר מדממים?

   אוכלי הבשר, מה לעשות,יודעים איזה תהליך עובר עד שמגיע לצלחת.

   אותם זה לא ישכנע . אני רואה בזה מיליטנטיות תוקפנית מוגזמת.עד לא לגיטימית. 

   לא כל הדריכים כשרות . מביקרה הזה ובכלל.

   עיניין של savoire vivre et savoire faire.

   אני בטוח שקיימות דרכים אחרות.

     23/12/15 14:48:

   צטט: Red Shaya 2015-12-23 13:35:09

   מוזר שאת מלינה על דור שזורק האשמות גורפות כשאת בעצמך מאשימה בצורה גורפת דור שלם.
   הא? הרי ברור שאני יודעת זאת.
   אתה מגיב סצורה סמנטית פר מילה ומתעלם מהכוונה, הרי ברור שאני מאשימה לא את הדור כולו אלא יותר את הלך הרוח הכללית והמצוי ומה שרואים בדור זה
   אני בטוח שיש בדור הזה גם אנשים טובים, מוסריים, בעלי דרך ארץ בדיוק כמוך.
   גם אני בטוחה, יש ויש אנשים טובים בכל דור, זה עדיין לא משנה מה שאמרתי, כשהכוונה למה שרואים, לרוב הציבור ורוב השלטון.
   ונראה לי שקצת הרווחת כאן את הביטוי "הפוסל במומו פוסל".
   כלומר? שאני עצמי לא יודעת להתנצל? 
   לגבי שלילת הזכויות של בעלי החיים ובעליהם.
   או שלא ניסחת ברור, או שסימני הפיסוק לא במקום הנכון.
   שאני גם שוללת זכויות בעלי חיים ובעליהם???
   תאמיני לי שאם ישתלם לחברי כנסת לחוקק חוקים למען זכויות בעלי חיים הם יעשו את זה.
   אתה שומע מה שאתה אומר?
   שהם יחוקקו חוקים רק אם ישתלם להם???? וזה נראה לך תקין ומקובל ונאות? 
   סך הכל צריך לחזק ולתגמל את אלו שעושים את זה כבר היום.
   ולא עושים זאת? פעילי ואוהבי בעלי חיים עושים מה שהם יכולים. איך עוד הם יכולים לתגמל אותם? בכסף שאין להם?
   כי רק לבעלי הון וממון יש כסף וטובות הנאה לתגמל את המחוקקים שעושים דברים שהם אוהבים...
   יש מספיק חובבי זכויות בעלי חיים שמצביעים לכנסת.
   כן, וזה נראה לך שעושה את העבודה בצורה נאותה? שעוזר? עם צורת הממשל ומה שקורה במפלגות היום??? הלך הרוחות הכללי אצל כל המפלגות וכל חברי הכנסת צריך להשתנות, זה נושא א-פוליטי וא-מפלגתי, פשוט להיות קצת יותר אנושיים.
     23/12/15 13:35:
   מוזר שאת מלינה על דור שזורק האשמות גורפות כשאת בעצמך מאשימה בצורה גורפת דור שלם. אני בטוח שיש בדור הזה גם אנשים טובים, מוסריים, בעלי דרך ארץ בדיוק כמוך. ונראה לי שקצת הרווחת כאן את הביטוי "הפוסל במומו פוסל". לגבי שלילת הזכויות של בעלי החיים ובעליהם. תאמיני לי שאם ישתלם לחברי כנסת לחוקק חוקים למען זכויות בעלי חיים הם יעשו את זה. סך הכל צריך לחזק ולתגמל את אלו שעושים את זה כבר היום. יש מספיק חובבי זכויות בעלי חיים שמצביעים לכנסת.
     23/12/15 13:19:
   עצוב שאין סובלנות לדעות שונות.עצוב שלא מקשיבים ....מרבים לצעוק מבלי לשמוע .זו המציאות של הזמן הזה.מזל שלא כולם מתנהגים כך.עדיין יש סביבינו הרבה אנשים טובים.*
     22/12/15 23:47:
   אני מבינה למה את מתכוונת, אם כי לא מסכימה לכל מה שכתבת בעניין הדור. גם האמירה כללית - תלוי במי מדובר. אך לענין האמיתי שלשמו כתבת - למה אתם לא מארגנים לובי בכנסת לטובת בעלי החיים? אולי כך תתחילו להזיז דברים?
     22/12/15 21:53:
   כל מילה יקירה...וכמה עצוב שהגענו לכך.
     22/12/15 20:59:
   המגמה הזאת, של "אצבע קלה על ההדק...", נכונה לכול תחום בחיים. אין בנמצא ולו לא תחום אחד שתגובות מתלהמות מופיעות בו והן מושכות אש ותגובות-נגד מתלהמות עוד יותר והכול נראה כמו שיטפון של סחי ורפש. התנצלות?!!!, בכזאת עוד לא נתקלתי, לפחות לא בזמן האחרון..., והספינה שטה...

   ארכיון