כותרות TheMarker >
  ';

  אלי אלון עיתונות ישראלית

  באתר זה מוצגים מקצת מאמרים וכתבות פרי עטו של העיתונאי אלי אלון שפורסמו בעיתונות הישראלית

  אלי אלון החל כתיבתו העיתונאית בגיל 15 כשכתב במדור"חדשות לנוער" בעיתון "מעריב לנוער" לאחר שירותו הצבאי היה כתב עיתון "הארץ" פירסם מאות רבות של ידיעות ,כתבות ,ומאמרים בעיתונות הישראלית
  בשנים האחרונות כותב במספר אתרי אינטרנט חדשותיים.

  ארכיון

  פורסמו תוצאות הבחירות למועצת החברה להגנת הטבע

  0 תגובות   יום שישי , 25/12/15, 08:32

  ''

  בית הנהלת החברה להגנת הטבע בתל אביב [צילום:אלי אלון]

   

  כמה הצביעו בבחירות למועצת החברה להגנת הטבע?

                                                מאת א.אלון

   תעלומה: מהו מספר המצביעים שהצביעו בבחירות למועצת החברה להגנת הטבע שנערכו ב-  21.12.15 ומהו אחוז המצביעים מתוך כלל  בעלי זכות הבחירה שמימשו זכותם והצביעו. ומדוע מבין אלפי בעלי זכות הבחירה הציגו רק 4 מועמדים את עצמם לוועדת הביקורת ונבחרו באופן אוטומטי ללא בחירות.


  ביום שני 21 בדצמבר 2015 נערכו  בחירות למועצת החברה להגנת הטבע  ועדת הבחירות פרסמה בתום הבחירות  באתר החברה להגנת הטבע את פרוטוקול סיכום הבחירות ואת רשימת  המועמדים שנבחרו, אך משום מה,  לא פרסמה נתון חשוב שוועדות בחירות ציבוריות נוהגות לפרסם:  מהו מספר המצביעים שהצביעו   ומהו אחוז המצביעים  מתוך כלל  בעלי זכות הבחירה שמימשו  זכותם והצביעו.

   

  לא ברור לי  מדוע ועדת הבחירות למועצת  החברה להגנת הטבע לא פרסמה בסיכום הבחירות  נתון חשוב כמו מהו שיעור ההצבעה ומה היה מספרם של המצביעים. אני יוצא מתוך הנחה שאי פרסום נתון זה  נובע מתום לב או אולי מתוך מחשבה שאין חשיבות לפרסמו לציבור. הבחירות אגב היו ממוחשבות וניתן לשלוף נתונים אלה תוך דקות . פניתי לדובר החברה להגנת הטבע באימייל שהעתקו  נמצא ברשותי בשאלה פשוטה:  כמה אנשים הצביעו  בבחירות למועצת החברה ומה שיעורם מכלל מספר בעלי זכות הבחירה? אך הוא לא השיב לשאלתי זו  והסתפק בתגובה כללית שתובא בהמשך הכתבה.


  איני טוען לאי חוקיות הבחירות ואינני נכנס לצדדים המשפטיים של  הבחירות. אבל אם אחוז המצביעים בבחירות למועצת החברה להגנת הטבע היה  10 אחוז בלבד  או אפילו 20 אחוז בלבד מכלל בעלי זכות הבחירה יש כאן על פניו  עניין של נראות וטעם לפגם. 


  אז בכל זאת מה שיעור אחוז ההצבעה

   וזאת לדעת הבחירות למועצת החברה להגנת הטבע הן חשובות, שכן מועצת החברה להגנת הטבע בוחרת למעשה את הוועד המנהל של החברה להגנת הטבע ובעקיפין גם  את בעלי התפקידים הבכירים. אם  נשווה את הדברים למוסדות הנהגת  השלטון שלנו  במדינה .הרי מועצת החברה להגנת הטבע היא הכנסת וועד המנהל של החברה היא הממשלה.

  על פי תקנון ועדת הבחירות למועצת  החברה להגנת הטבע "רשאי לבחור למועצת החברה מי שהיה חבר בעמותה שני עשר חודשים לפחות קודם לישיבת האספה הכלכלית (לעריכת הבחירות)". מאחר ובחברה להגנת הטבע חברים כך אני מעריך כ-60,000 בתי אב ואולי אף יותר. אני מסיק  שבעלי זכות הבחירה לבחור למועצת החברה להגנת הטבע  מסתכמים באלפי איש רבים. כמה אחוז  מתוכם הצביעו ? זה באמת מסקרן וחשוב שיפורסם.

  על פי מה שאני שומע שיעור המצביעים היה קטן ביותר. יש המסבירים זאת בעובדה כי בכל הארץ הוצבה קלפי אחת! בלבד . הקלפי הוצבה באולם "המכביה" ברמת גן. שעות פתיחתה היו בן 10 בבוקר ל-4 אחר-הצהרים, שעות בהן אנשים נמצאים  בעבודה בדרך כלל . לא ברור לי מדוע הוצבה רק קלפי אחת בלבד במרכז הארץ ולא הוצבו קלפיות באזורים אחרים בארץ כמו למשל באזור הצפון  באזור  הדרום ובאזורים אחרים. על פניו  לא ניתנה כאן זכות הצבעה שווה לכלל אלפי בעלי זכות הבחירה שכן לא סביר ולא הגון שחברי החברה להגנת הטבע הזכאים ורוצים להצביע  המתגוררים  למשל באילת או במטולה או אפילו בחיפה ייסעו הלוך ושוב ועוד על חשבונם מרחק שעות רבות  במיוחד לרמת גן כדי להצביע. למעשה אם אני מבין נכון  נמנע מהם, להצביע גם אם רצו. גם שעות פתיחת הקלפי היחידה בארץ (10-16) בשעות בהן אנשים עובדים בדרך כלל לא אפשרה לאנשים רבים שעובדים להצביע.


  הקלפי היחידה הוצבה באולם בו נערך כנס בתשלום

  ואם לא די בכך הקלפי היחידה בכל הארץ  בבחירות למועצת החברה להגנת הטבע הוצבה בכניסה לאולם המכביה ברמת גן  במסגרת הכנס השנתי של החברה להגנת הטבע  "כנס ישראל לטבע ושנערך באותה עת במקום. הקלפי הוצבה צמוד לדלפק הרישום וקבלת הפנים לכנס. הכנס היה בתשלום של כמה עשרות שקלים ובהרשמה מוקדמת . (עובדי החברה להגנת הטבע נדמה לי היו פטורים מתשלום) אמנם חבר חברה להגנת הטבע שרצה להצביע גם אם לא שילם דמי השתתפות לכנס  היה יכול לעשות זאת אבל הסיטואציה שנוצרה ומיקום הקלפי (הייתי שם ראיתי את הדברים במו עיני)היא כזו שחלק ניכר מהמצביעים בבחירות למועצת החברה להגנת הטבע  היו אנשים שנרשמו לכנס ושילמו דמי השתתפות לכנס. יצוין  כי המשתתפים בכנס הם ברובם עובדי החברה להגנת הטבע וסניפיה או פעילים סביבתיים אחרים הקשורים  לחברה להגנת הטבע או שהוזמנו על ידה.

   

   כמה חברים בחברה להגנת הטבע סיפרו לי כי לא קיבלו הודעה מיוחדת לבוחר  ולמעשה ידעו על הבחירות רק יומיים לפני הבחירות. עם זאת יש לציין כי  הודעה על הבחירות הופיעה במגאזין "ירוק" המופץ בין חברי החברה להגנת הטבע. כל מי שהתייצב להצביע למועצת החברה להגנת הטבע  לאחר הזדהות בתעודת זיהוי קיבל דף נייר ובו רשימה  של 71 איש מתוכם היה רשאי להצביע עבור 40 מועמדים. בסופו של יום על פי הודעת וועדת הבחירות  נבחרו  70 המועמדים ברשימה  ולמעשה כל המועמדים ברשימה להוציא אחד  נבחרו. אם אני מבין נכון מפרוטוקול וועדת הבחירות כל מועמד שקיבל 10 קולות לפחות נבחר למועצת החברה להגנת הטבע. שימו לב שוב  לנתון. כל 70 המועמדים ברשימה נבחרו. היה מספיק שיקבלו רק 10 קולות! כדי שיבחרו  למועצת החברה להגנת הטבע וכל זאת כאמור מתוך אלפי בעלי זכות בחירה.


  חברי ועדת הביקורת נבחרו ללא בחירות  באופן אוטומטי 

  בשעות הבוקר במושב פתיחת כנס ישראל לטבע וסביבה 2015 שנערך באולם המכביה במקביל לבחירות באותו מקום הודיע מנכ"ל החברה להגנת הטבע  משה (קושה) פוקמן כי הוא קורא להצביע לבחירות למועצת החברה להגנת הטבע שהתקיימו במהלך שעות הכנס באולם סמוך, והודיע כי לא יערכו בחירות לוועדת הביקורת שכן רק ארבעה! חברים הציעו עצמם לוועדה זו. ומאחר ולוועדת הביקורת יכולים להיבחר 5 חברים נבחרו ארבעת המתמודדים לוועדה באופן אוטומטי ללא בחירות או הצבעה . הארבעה שנבחרו אוטומטית לוועדת הביקורת כפי שנמסר  בפרוטוקול ועדת הבחירות הם: משה הבדלה, יצחק מצא, משה סיגליס, שלמה שעיו.  גם אם מדובר  בהליך חוקי  יש  טעם לפגם  כשאנשים נבחרים באופן אוטומטי ללא בחירות  וצריך גם לשאול ולברר  איך וכיצד  מתוך אלפי חברים הזכאים להציג את מועמדותם, רק 4 חברים! הציעו עצמם לתפקיד חבר וועדת הביקורת. וזאת לדעת וועדת הביקורת בחברה להגנת הטבע הוא גוף חשוב ביותר שכן  תפקידו לפקח על תקינות פעילות והתנהלות החברה להגנת הטבע לארבע השנים הקרובות. ואם יש צורך עליו להתריע על פעילות לא תקינה.


  תגובת דב גרינבלט  דובר החברה להגנת הטבע

  פניתי לדובר החברה להגנת הטבע עוד בסוף השבוע שעבר  ואף שלחתי לו את טיוטת הכתבה באופן כללי כדי שיגיב  ויעיר הערותיו הפניתי אליו כמה שאלות ובהן: מה היה מספר בעלי זכות הבחירה למועצת החברה להגנת הטבע  ומה היה אחוז ההצבעה, מדוע הוצבה בבחירות בכל הארץ רק קלפי אחת בלבד. למה הקלפי היחידה שהוצבה  הייתה פתוחה רק  משעה 10 ועד שעה 4 אחר הצהריים. שעות בהן נערך כנס ישראל לטבע וסביבה. איך מוסברת העובדה כי לוועדה כה חשובה כמו ועדת הביקורת הציגו את מועמדותם רק 4 חברים מתוך אלפי חברים.

  הדובר במקום לענות לשאלות שלח אלי תגובה כוללנית ולמעשה לא ענה על  רוב השאלות הספציפיות ששאלתי אותו וזו תגובתו של דובר החברה להגנת הטבע כפי שנשלחה אלי.

  "במציאות של היום, בה כמעט לכל אחד יש גישה לאינטרנט ולרשתות החברתיות, אפשר להציג כל סיפור באחת משתי הדרכים - המעוותת, הבלתי מדויקת, המגמתית, לעומת הדרך האמתית והעובדתית. לצערי, בחרת באפשרות הראשונה, אנחנו נציג את הדרך השנייה. הבחירות למועצת החברה להגנת הטבע התקיימו באופן מופתי, שקוף, פתוח ופומבי, תוך פיקוח ובקרה של כל הגורמים הרלוונטיים, בכללם מבקר הארגון. אך טבעי היה לקיים את הבחירות בכנס השנתי של הארגון, מה שהתברר כהחלטה נכונה, שהוכיחה את עצמה בצורה הטובה ביותר. הבחירות פורסמו בכל האמצעים של החברה להגנת הטבע, במקום בולט ובלתי נותן לפספוס, במשך שבועות רבים, לקראת הכנס".

   

   

  רשימת 70 המועמדים שנבחרו

  ואלה 70 המועמדים שנבחרו (לפי סדר א"ב)למועצת החברה להגנת הטבע. נבחר מי שקיבל יותר מ-10 קולות! הרשימה נמסרה על ידי וועדת הבחירות.


  אידלמן עמיר, אלון דן, אלכסנדרי אלה,אמיר טל,ארבל איריס,ביתן נחום,בלבן עמיר,בלוט עמיחי

  בן-דוד איתמר,בן-עמי נעמה,בן-שטרית מוטי,בן-שמעון איתי,בצלאל גיל,בר-און ליאלי, גאון תומר גבאי עפרי, גולן ענת, גולן רונית , דרור יעל ,דרורי ענת,  הררי דורית הרש גיתית  הרשקו איתן,


  ווליניץ דבורה  זנזורי אסף  חביב אלי  טייטלבוים שי טל שלומית יאיון נועה .יחזקאלוב ברוך  יעקובי יואב ישראלי אורן  כנען אפרת  לב נעמה לוי אלי  ליבו לאה ליברנט חיים , ליימזידר בועז,  לשם יוסי

   

  מדור חיים חיליק, מזרחי דודו  מזרחי יוסי  מלכה דוד,  נעמן טלי נפתלי מוטי  סגל רונית  סמואל אורית ,עיני יעקב עסאקלה יוסף . פוגל שחר  פורטוגלי שובל חן  פפאי ניר  פקמן משה  פריד משה פרלמוטר משה  צפריר טל  קלדרון רונית רואש נורית רוסו מאור . רחני פרוין, שביד פזית , שגיא יואב ,שגיב שחר, שהרבני אבירם,שהרבני יעקב,  שנער יוחאי ,שעיו שלמה, שפירא לירון  שפירקו ,זהבי גלי . שקד חינית.

   

  \

   

  ''

  שאול גולדשטיין מרשות הטבע והגנים נושא דברים בכנס ישראל לטבע וסביבה 2015 שנערך במכביה[צילום:א.אלון]

   

  כתבות נוספות של כותב זה:


  ''

  בית מגאזניק בעפולה


  הבית ההיסטורי הפך לחנות פלאפל 

  בית נחום מגאזניק בעפולה הוא בית היסטורי, מראשוני בתיה של עפולה. בתקופת השלטון הבריטי עבר הנוער אימוני נשק במקום. בשנים 1938-1948 שימש הבית כמפקדה לגדודי הנוטרים שהיו כפופים לארגוני "ההגנה". במקום לצקת לבית תוכן היסטורי ומורשתי, הפך הבית, בין השאר, לחנות לממכר פלאפל, שוארמה וכדומהאלי אלון   |   לסיפור המלא

   

  הצילו את נחל כופר ברמת גן-- לסיפור המלא

   

  מיזם ציפורי קמפוס האוניברסיטה

  מציג את נחל כופר באזור המכביה ברמת גן צילום אלי אלון.jpg


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   חדשות ומבזקים

   תגובות אחרונות