כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  אולמרט: כדאי ללמוד מהיפנים

  21 תגובות   יום שני, 25/2/08, 15:34

  להציג ליפנים את רעיון המכונית החשמלית של אגסי יהיה כמו הצגת  החומוס לאבו מאזן. היפנים השיקו מכונית חשמלית כבר לפני כמה חודשים עוד בטרם הצליחו אגסי ועופר  "לקשור" לנושא את ממשלת ישראל. בניגוד לחפזון שהנחה את ממשלתו של אהוד אולמרט בדיונים בנושא המכונית החשמלית,  היפנים לומדים היטב את הנושא וגם דואגים לתחבורה ציבורית מתקדמת ויעילה.

   

  ראש הממשלה אהוד אולמרט המבקר ביפן יוכל לגלוש באינטרנט במהירות דו כוונית  של 100 מגה . כל זה בזכות כ 11 מיליון מנויים המחוברים לסיבים אופטיים ישירות לבית (FTTH). בסוף 2008 יעבור מספר המנויים המחוברים לסיב אופטי ביפן את מספר המנויים המחוברים לDSL. אזרחים ישראלים החוזרים מיפן אינם מבינים כיצד ניתן לגלוש במהירות כל כך נמוכה הנהוגה אצלנו וכיצד תושבי ישראל לא יכולים לצפות בעשרות ערוצי טלויזיה באבחנה גבוהה (HD) . גם האולימפיאדה הקרובה בביג'ין, שתשודר בכל העולם המערבי באיכות HD, תפסח כנראה על ישראל.

   

  כשאלישע ינאי  מנכ"ל מוטורולה ישראל רוצה להביא יפנים לישראל להקמת מרכזי פיתוח הוא צריך לדבר עם ראש הממשלה גם על מהפכת הסיבים האופטיים שעדיין לא הגיעה לישראל. לוני הרציקוביץ וסוני ישמחו למכור עוד מסכי פלסמה לישראלים, הם בטח לא גורם המעכב את כניסתם של היפנים לשוק הישראלי. גם היפנים כבר למדו שבעידן הגלובליזציה צריך לסמוך על מקומיים. יש ליפנים זרועות בהרבה מקומות בעולם והם אינם תלויים בששה או בשמונה יפנים בודדים דוברי עברית , אם כי זה לא מזיק. יותר חשוב שיהיה ליפנים בישראל מגרש גולף טוב ושחקנים מקומיים שמסוגלים לתת להם תחרות.  

   

  יפן איבדה את הדינמיות שלה בתחומי ההיטק לקוריאה וסין אבל היא עדיין מדינה חשובה ויעידו על כך השירותים המתקדמים שאזרחיה מקבלים, בעידוד ממשלתי רב ובעיקר בתחומי התקשורת והתחבורה.

   

   היפנים השיקו מכונית חשמלית כבר לפני כמה חודשים עוד בטרם הצליחו אגסי ועופר  "לקשור" לנושא את ממשלת ישראל. בתערוכת המכוניות שהתקימה בטוקיו לפני כמה חודשים הציגה מיצובישי את המכונית החשמלית שלה. גם שאר היצרניות הגדולות לרכב ביפן מתכננות ניסוי במכונית חשמלית במהלך 2008. בשנה הקרובה כבר יתרוצצו על כבישי יפן 30 מכוניות חשמליות . אם הניסוי יצליח יוחל ביצור המוני במהלך 2009.

   

  כדאי לאולמרט גם ללמוד כיצד נערכים היפנים לרעידות אדמה ומקרי חרום. רעידות אדמה בעוצמות שפוקדות את יפן  עלולות לגרום לעשרות אלפי הרוגים בישראל ואילו ביפן, בזכות הערכות נכונה, הנזקים מעטים ושגרת החיים כמעט ואינה מופרעת.

   

  אם ראש הממשלה היה משחק גולף הוא היה יכול לקשור קשרי חברות עם הצמרת היפנית וגם אולי ללמוד מהיפנים כיצד מקבלים החלטות באופן מסודר וללא חפזון. לא היה מזיק אם בביקורו הנוכחי של אולמרט ביפן, הוא יקשיב למארחים, ילמד מהם  ויחסוך בדברי שבח והלל על התיחכום הישראלי. היפנים יודעים יפה מאוד היכן יש לנו יתרונות ויודעים להעריך אותנו על כך, גם ללא מבול של נאומים והצהרות. 

   

   

   

  דרג את התוכן: