כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  יהלומים, טבעות אירוסין, תכשיטים ומה שביניהם

  בלוג אפולו יהלומים העוסק במאמרים וכתבות מעולם התכשיטנות והיהלומנות.

  פיד RSS

  קונים יהלומים? רמאויות באינטרנט ואיך להימנע מהן

  3 תגובות   יום חמישי, 14/1/16, 21:32

  מהן הרמאויות הנפוצות באינטרט בהם נוקטים מוכרי תכשיטים ויהלומים?

  תעודות מזויפות

   

  לא מסובך כל כך לזייף תעודות GIA. מפרטי יהלומים נלקחים מתעודות אמיתיות, כך שבמידה ומתבצעת בדיקה מול מעבדת הגמולוגיה, התעודה המזויפת לא נחשפת.

   

  יהלומן מלטש יהלום

   

  החלפת יהלומים תוך שימוש בתעודה אמיתית

  השיטה הזו היא החלפת יהלום באותו משקל ואותן מידות מדיוק עם יהלום בעל דירוג נמוך יותר בפועל. במקרים מסוימים, האבן כוללת חריטת לייזר ייחודית שמאפשרת מעקב ואיתור היהלום.

   

  יצירת תכשיט מיוחד עבור אתר התכשיטים

  אם נשתמש כדוגמה בפריט כמו טבעת אירוסין, חברות לעיתים מעצבות טבעת מיועדת משובצת יהלומים גדולים יותר ממה שהלקוח יקבל בפועל. על מנת לעקוף את החוק, הם יציינו את משקל היהלום האמיתי בתיאור הפריט. במעמד קניית היהלום המשובץ בטבעת, הפריט לא יהיה זהה לזה שנראה באתר האינטרנט של החברה. התופעה לא ייחודית לחברות אינטרנטיות קטנות אלא גם בקרב חברות בינוניות וגדולות כמו דה בירס, טיפני ועוד - זאת כיוון שהצילום והגרפיקה מבוצעים בדרך כלל על ידי גורם שלישי חיצוני ויתכן וחברת התכשיטים לא תהיה מודעת לכשל עד הצטברות של תלונות מצד לקוחות.

   

  שיטת צילום מיוחדת לשיווק טבעות נישואין

  החברה תצלם תמונה איכותית של טבעת נישואין עבה. בהזמנת הטבעת מהאינטרנט, הטבעת שתתקבל תהיה דקה מזו שנראית בתמונה. תמיד מומלץ להגיע פיזית לחנות ולהתרשם באופן אישי ומוחשי מהסחורה.

   

  ניפוח דירוג יהלומים ללא תעודות

  אין צורך להרחיב. (למען ההגינות, לא רק חנויות תכשיטים אינטרנטיות עושות זאת, גם חנויות רגילות נוקטות בטקטיקה הזו).

   

  מכירת יהלומים שדורגו במעבדות שנוטות לנפח דירוגים

  שוב, גם כאן, ישנן חנויות תכשיטים שנוקטות באותה שיטה. מומלץ מאוד לקנות יהלומים ותכשיטים דרך יהלומנים ותכשיטנים מקצועיים ובמיוחד מהבורסה ליהלומים ברמת גן. הודות ולא כל סוחר או מלטש יכול לזכות בתעודת חבר בורסה, חברות בבורסה משמע אמינות. תכשיטי אפולו יהלומים מעסיקה יהלומנים בעלי תעודת חברות בורסאית בלבד!

   

  מכירת יהלום עם תעודה ממעבדה לא מוכרת

  מומלץ להיזהר ממעבדות כאלו. בדרך כלל, המעבדות בבעלות החברה מולה הנכם מתנהלים, כך שמן הסתם הגיוני להניח שהדירוג מנופח באופן מלאכותי. במקרים אחרים, מוכר היהלום והמעבדה עצמאיים כך קיים ביניהם הסכם לניפוח הדירוג בתמורה לאחוז מסוים מהרווחים.

   

  טבעת יהלום גדול

   

  סימון יהלום בדירוג גנרי רחב

  לדוגמה, חברה עשויה לתאר יהלום כיהלום בעל "ניקיון SI". אבל האם מדובר ב- SI1? SI2? SI3? (אנו מהמרים על SI3).

   

  שינוי דיגיטלי של תעודות מקוונות

  חברה עשויה לנכס לעצמה תעודה ולבצע בה שינויים דיגיטלים. דוגמה אחת יכולה להיות להסיר חלק ממגרעות היהלום. כשהוא מועבר לידי הלקוח, נדיר שהלקוח יבחין בהבדל. שוב, המלצתנו היא להעזר בשירות יהלומן מקצועי בלבד.

   

  מכירת יהלומים משופרי ניקיון בעלי תעודה שסופקה על ידי מעבדת דירוג שעובדת עבור החנות

  יהלום משופר ניקיון הוא למעשה יהלום מבוקע שעבר מילוי בעזרת חומר מיוחד. כיוון שלחומר המילוי יש כמעט את אותן התכונות הייחודיות של יהלום, המילוי הופך את הסדק כמעט בלתי ניתן לאיתור. עקרונית, ניתן למכור יהלומים כאלו וזה חוקי לחלוטין כל עוד היהלומן, חנות התכשיטים או חנות האינטרנט מודיעה על כך ללקוח ומסבירה את תכונות היהלום באופן ברור. טרם מילוי היהלום, הוא עשוי להיות מדורג I2 למשל הודות לסדק הגלוי. עם זאת, לאחר מילוי הסדק והסתרתו, היהלום עשוי להיראות נקי מאוד, נאמר בדרגת VS2. מעבדה שמשתפת פעולה עשויה להנפיק תעודה שתתאים לניקיון "החדש". אותיות קטנות עשויות להכיל הסבר שמדובר בדירוג מחודש לאחר המילוי אבל אנשים רבים לא טורחים לקרוא את האותיות הקטנות.

   

  פתוי והחלפה

  במקרה הזה מדובר בחברות אינטרנטיות שמתמחרות את היהלומים שלהן נמוך מאוד, לעיתים אף נמוך יותר ממחיר עלות. כשיוצרים עימן קשר, האבנים, או התכשיטים, כמובן "נמכרו" או " לא זמינים". עכשיו כשנתפס הלקוח בחכה, החברה תנסה להמיר אותו לתכשיט אחר. זו לא בדיוק רמאות אלא יותר שיטת שיווק די נפוצה בכל תעשייה. חשוב לזכור שיתכנו מצבים שהחברה לא הספיקה לעדכן כי אזל לה המלאי והטיעון שלה אמיתי לחלוטין.

   

  מכירת יהלומים פגומים

  יהלום נפגם על ידי לקוח או תכשיטן במהלך השיבוץ. כספי ביטוח נאספים. היהלום עובר ליטוש נוסף. מכאן, היהלום לא נשלח למעבדה עבור דירוג חדש, במקום, היהלום מועלה לאתר האינטרנט מלווה בתעודה המקורית שמצביעה על נתוני מימדים שבעצם שונו.

   

  "המומחה"

  לא מדובר במעשה לא חוקי או משהו בסגנון כמובן, אבל מומלץ לשים לב למקרים כאלו. הגולש יעבור לדף "אודות" של חנות אינטרנט ויראה שהוא נכתב על ידי מי שמתיימר להיות מומחה לענייני תכשיטים ויהלומים.

  הרושם הראשוני המתקבל הוא שמדובר באדם אובייקטיבי והוא ממליץ לקנות יהלומים מחברה כזו או אחרת. מבדיקה מסתבר שהוא לא יהלומן או תכשיטן, אלא עובד עבור חברת פרסום ושיווק. החברות עליהן ממליץ הם כמובן החברות שמשלמות עבור הפרסום. הטקטיקה השיווקית חוקית לגמרי מהסיבה הפשוטה שגם אם יחיבו אותה בגילוי נאות, זו לא באמת בעיה להחביא את הגילוי הנאות איפשהו באתר ולטעון עמידות מלאה בדרישת החוק.

  חוקי? בהחלט. אתי? זה כבר נושא אחר כמו כן, השיטה לא ייחודית לתעשיית התכשיטים.. בכל מקרה, נדרשת מאיתנו, הצרכנים, הגברת מודעות ומידת אחריות אישית על החלטותינו ובחירתנו. בכל שאלה בנושא יהלומים ותכשיטים משובצים יהלומים, פנו לצוות תכשיטי אפולו יהלומים, ונשמח לסייע בכל שנוכל.

   

  תגיות:

  טבעות אירוסין מעוצבותטבעות יהלוםטבעות יהלומים מעוצבות,יהלומי מעבדה מחירטבעות אירוסין יהלוםטבעות אירוסיםטבעות אירוסין בורסהטבעת אירוסיםטבעות אירוסין זולותשיבוץ יהלומיםטבעות אירוסין יוקרתיותהבורסה ליהלומיםאיך לבחור טבעת אירוסיןטבעות אירוסין סוליטרטבעות אבני חןתכשיטי יהלומיםטבעות אירוסין וינטאגטבעות אירוסין זהב לבןטבעות אירוסין זהב צהוב.

   

  מוזמנים לבקר ברשתות החברתיות:

  בלוג אפולו יהלומים

  ערוץ יוטיובפייסבוק | תפוז

  כתבות מומלצות שניתן לקרוא:

  http://goo.gl/C9aO7P - 10 - טבעות אירוסין מעוצבות

   

  בשיתוף: פלאנרז - הפקת אירועיםרעיונות לחתונהארגון חתונהארגון חתונותמעצבי אירועיםמפיק חתונותמעצבת חתונותמפיק אירועיםמעצב אירועיםרעיונות לאירועיםהפקת אירועי פרימיוםמעצבי חתונותעיצוב אירועים וחתונותהפקות אירועיםארגון אירועיםמפיקי אירועיםפלאנרזהפקת חתונהאטרקציות לחתונהעיצוב חתונההפקת אירועהפקת אירועי יוקרהמארגני חתונות, הפקת אירועים עסקיים הפקת כנסים ועוד.

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/5/19 11:30:
   קראתי קצת על יהלומי מעבדה ובינינו, יש הבדל במחיר אבל לא כל כך הבדל במראה.
     11/2/16 08:13:
   שימושי. אבל מי קונה תכשיטים באינטרנט??
     31/1/16 21:09:
   תודה מאוד נהניתי לקרוא :)

   פיד RSS

   פיד RSS

   ארכיון

   פרופיל

   אפולויהלומים
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין