כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  שר החינוך הלאומן מעוות להנאתו את ההיסטוריה של העם

  3 תגובות   יום שלישי, 26/1/16, 14:17

  ''

   

   

  כבוד שר החינוך כנראה מנסה לשנות את ההיסטוריה, אבל למרבה השימחה בינתיים רק בתיאוריה. למרבה המזל, יש מספיק מחקרים, עיתונים ישנים, עובדות, תמונות, ראיות והוכחות שעשויות להראות לתלמידים שהרב גוגל, יתברך שמו, מדווח דברים שונים ואחרים ממה שנפתליאון עיוות להנאתו ושם להם בספרים.
  .
  מי יודע? אולי בנט רוצה לגדל בורים לאומניים במקום אנשים חושבים? פעם אורוול כתב ספר בשם 1984 על דברים דומים. גם שם השליטים ניסו לשכתב את ההיסטוריה, אבל אפילו כשהאזרחים הפכו למפוחדים, מבולבלים וניבערים היה מאוד ברור להם שהם עבדים, ושהמושלים משקרים להם כדרך חיים. עכשיו האח הגדול זה כבר מושג, והוא לא מרשה לנתינים המפוחדים לחשוב לבד.
  .
  כנראה שהאח הלאומן והקטן, שהוא במקרה גם שר סרבן, חוצפן ומרדן, רוצה ליישם את הרעיונות שהובעו בספר הישן ולשלוט באנשים, בחופש מחשבתם ובדעתם, אפילו שזה ניסיון נילעג שכנראה לא ממש יתקבל כאן יפה על ידי העם הדברן, הפלספן והפטפטן.
  .
  סך הכל, ההיסטוריה לא רק מופיעה מעוותת בספר שנפתליאון קיבל בהזמנה, כך שמי שיחשוב בטעות שלהטביע ספינת מורדים שלא היו מוכנים לשתף פעולה עם הממשלה במדינה שרק הוקמה אחרי אלפיים שנה ורצו לתחזק במדינה ריבונית מיליציה חמושה שלא מקשיבה להוראות מניבחרי האומה במקום להצטרף לצבא ההגנה זה איכשהו דומה לרצח ראש ממשלה שוגה באשליה.
  .
  רצח רבין קרה, כידוע, אחרי שהוטלה בו פולסא נוראה ופסולה, קראו למשחרר ירושלים בוגד בפרהסיה, התירו את דמו, הלבישו אותו כנאצי או עם כאפיה והייתה כנגדו הסתה פוליטית גלויה ופרועה. מי שמשווה את זה לפעולה נחושה כנגד מורדים שסירבו למסור נשק לצבא של המדינה שרק הוקמה בעצם ינחל מפלה מביכה, שכן ההשוואה לא ממש במקומה והיא גם לגמרי שגויה. לצערי האמירה של בנט בטיוטה שנחשפה אינה לגמרי מפתיעה, פרט לכך שהיא לגמרי לא נכונה או ראויה.
  .
  אני מניח שההיסטוריה תישפוט לחומרה את מי שמנסה לעוות אותה ללא בושה בפני כל ילדי האומה.
  .
  ציטוט:
  .
  ספר האזרחות החדש: את רוב הפיגועים בגל הטרור ביצעו ערבים אזרחי ישראל.
  .
  הטענה השגויה על מוצא המחבלים נחשפה לצד ציטוטים נוספים מתוך טיוטה של הספר המשוכתב. בין היתר משווה הספר בין רצח ראש הממשלה לשעבר רבין להטבעת אלטלנה.
  .
  עד כאן ציטוט שמראה איך נפתליאון מנסה לעשות דיברי שטות. איזה מזל שנחשפה הטעות, שכן עכשיו הוא יוכל להשמיע איזה תירוץ שבטח יאשים אחרים או סתם יגמגם התנצלות, ולעבור לעשיית כותרות מקוממות אחרות.
  .
  פרט לטעויות המהותיות שקיימות כשנסים להשוות בין הפרת המיצווה הכי חשובה בעשר המיצוות וגרימת רצח מזעזע למטרות פוליטיות בשלוש יריות קטלניות לעומת שימת גבולות ברורים לקבוצות חמושות ומורדות שבזמן קום המדינה סירבו להשמע לשילטונות, נפתליאון גם מנסה להשחיר קבוצות אזרחיות שלמות שאינן אשמות בפרעות האחרונות ולהלבין פנים ללא קשר לנתונים או הציווים לנהוג כבוד בזולתים האחרים בפני כל התלמידים והתלמידות.
  .
  למה הבכירים בעצם מעוותים נתונים, טועים, מטעים ותומכים במפירי חוקים כאשר הם אמורים לתת דוגמא טובה לתלמידים? לתומי סברתי עד כה שבבית ספר לומדים עובדות בדוקות, מבצעים חקירות ומוודאים שהתוצאות אמינות לפני שקופצים למסקנות שגויות, אבל כנראה שכולם עושים טעויות.
  .
  כמו שקורה לפעמים, כשאי אפשר לתקוף את העובדות הנכונות, המביכות והמדוייקות האחראים שמתחמקים ומסחררים מאשימים את השליחים או את חושפי הכשלים במקום לקחת אחריות כמו שגברים אמיתיים ואנשים ישרים עושים.
  .
  ציטוט:
  .
  משרד החינוך תוקף את יועץ ספר האזרחות החדש: הוא חבר בשוברים שתיקה.

  .

  עד כאן ציטוטים שמשום מה קצת מזכירים מישטרים רודניים ואפלים. מי יודע? אולי המחנכים הרמים סבורים בטעות שאם מרמים, מעוותים, משמיצים, מסיתים ומתגוללים נותנים בכך דוגמא יפה וראויה לתלמידים.
  .
  (איור: גוגל)
  .
  .
  .
  .
  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  RonKraus.com

  .

   


  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/2/16 16:14:

    

    

   כדי ללמוד דמוקרטיה - וכדי לשפר אותה - חייבים להתנסות בה ! 


   רבות מדובר בימים אלה על החשיבות ללמד ערכים דמוקרטיים בבתי הספר הממלכתיים שלנו. נראה שבעלי טורים בעיתונים, איגודים מקצועיים למורים, ארגונים ציבוריים, ואנשים בעלי השקפה לאזרחות טובה מבחינים פתאום שהנוער שלנו גדל בור ובלתי מחויב לעקרונות הנעלים עליהם מבוססת המדינה שלנו. 

   אומנם אני מסכים לגמרי שקיימת בעיה, חוששני שהתרופה המוצעת -- יותר שיעורים באזרחות ו/או ב"דמוקרטיה", לרבות לימוד מגילת העצמאות -- היא לא יותר טובה מהמחלה. מדוע קורה שאנשים מתעקשים לחשוב שהפתרון לבעיות של החיים האמיתיים הוא לדבר עליהן? האם מישהו באמת מאמין שלכפות על ילדים לעבור עוד קורס ישיג יעדים משמעותיים אמיתיים? אנחנו איננו יכולים אפילו להביא את הילדים שלנו לקרוא או לכתוב או לעשות חשבון כהלכה, למרות אינסוף השעות של מאמץ בכיתה. האם נהפוך אותם למגני החופש והדמוקרטיה על ידי התאמת תכנית הלימודים פעם נוספת? 

   העובדה הפשוטה היא שילדים אינם מחויבים לעקרונות דמוקרטיים, או לחופש מדיני, או למגילת העצמאות, או לחוקי היסוד של המדינה, כי הם בעצמם אינם מתנסים באף אחד מהנושאים הנעלים האלה בחיי היומיום שלהם, ובייחוד, בבתי הספר שלהם. לילדים אין זכויות בבית הספר, הם אינם משתתפים בקבלת החלטות משמעותית בבית הספר (אפילו כאשר ההחלטות משפיעות במישרין על חייהם), כמו כן, אין להם חופש להגדרה עצמית בבית הספר. למעשה, בתי הספר הם דגמים של אוטוקרטיה -- לפעמים נדיבים, לפעמים אכזריים, ותמיד בהתנגשות ישירה עם העקרונות עליהם מבוססת המדינה שלנו. 

   כמה ריקים מתוכן נשמעים כל השעורים האלה באזרחות ובהיסטוריה בבתי הספר, כאשר קהל שבוי של תלמידים אשר חלק גדול מאותה מגילת העצמאות ומאותם חוקי היסוד של המדינה כלל אינו חל עליו, חוגג, בכיתה אחרי כיתה, את שנת ה-67 למדינה! 

   הדרך להבטיח שלאנשים בני כל הגילים תהייה מחויבות עמוקה ל"דרך הדמוקרטית" היא להפכם לשותפים מלאים בה. נהפוך את בתי הספר שלנו לדמוקרטיים, ניתן לילדינו את חופש הבחירה ואת זכויות האזרח הבסיסיות בבתי הספר, ולא תהיה להם בעיה להבין מה משמעותם של הסובלנות, של כבוד האדם, של המודעות העצמית, ושל האחריות.

    

    

    

   חינוך תאורתי או חינוך על ידי הניסיון ? 

    

     28/1/16 12:24:
   אם כך, כנראה שבסוף גם נמחק את מישגי נפתליאון, והוא יצורף לפנתיאון במוזיאון כעדות לביזיון ולכישלון שמלך בציון. דומה שחייבים להחליף את השילטון, אבל כמובן, צריך לעשות זאת באופן דמוקרטי מנומס ומבלי לגרום אסון.
     27/1/16 22:51:

    
   מה חדש? הרי  גם בית דוד מחק כל זכר לבית שאול.

   מצער להיווכח כי דרכיו הנלוזות של דוד המלך "מקודשות" גם בימינו.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין