כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  הלבנת פנים אינה מיצווה בכתובים

  0 תגובות   יום חמישי, 28/1/16, 15:51

  ''

   

  פעם כתבתי מאמר בשם- אם תצרחו, אבל יתכן שזה לא ממש עזר לאלה שלא מבינים את עיקרי מיצוותו. הלבנת פנים, התרת דמם של יצירים, ותקיפת ברואים ובצלמים, כל אלה הם מעשים פסולים שאסורים באיסור חמור על היהודים השפויים. כנראה בגלל שלא כל המשוכנעים לגמרי הגיוניים, שכן פה ושם יש בכל מקום עשבים שוטים, קוצים, חוחים ודרדרים שממשיכים להפריע למנוחת השכנים, מתלהמים, מסיתים ומאיימים.

  .

  ציטוט:

  .

  קריאה לחקירה נגד "אם תרצו"; בנט: "קמפיין מביך, מיותר ומבזה".
  .
  קמפיין התנועה נגד אמנים ישראלים, שפורסם לראשונה בוואלה! NEWS, ממשיך לעורר הדים בזירה הפוליטית - גם מימין. ח"כ בגין: "חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן". יו"ר האופוזיציה הרצוג קרא לתנועה לחשוף את מקורות המימון שלה.

  .

  ציטוט:

  .

  גם ח"כ בני בגין מהליכוד מתח ביקורת חריפה על הקמפיין. בראיון לרשת ב' אמר בגין כי "הפעילות החדשה תחת הכותרת של 'שתולים באמנות' מציינת שיא חדש של כיעור בפעולותיה, אחרי סרט השתולים בעמותות השמאל שהפיצה. יש כאן ניסיון לשתול במוחו של הציבור את המושג שתולים כמילה נרדפת לבוגדים. חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן. יש לחשוף את מקורות המימון של העמותה הזו ולהתנער מפגיעתה הרעה".

   

  ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני אמרה כי "מי שלא יודע להילחם באויבים מבחוץ - מייצר אויבים מבפנים. לא ניתן לישראל להיות מדינה רודפת יושביה. 'אם תרצו' הורסים את ישראל מבפנים ומבודדים אותה מבחוץ - בראשות ובסמכות הממשלה. מי שלא יודע לטפל באויבים מבחוץ יוצר אויבים מבפנים, מי שלא יודע לספק ביטחון - מספק שנאה ופילוג. הכיעור של קמפיין הבחירות נהפך למדיניות מוצהרת בעידודה של 'אם תרצו'".

   

  ח"כ שלי יחימוביץ' הוסיפה כי "על ראש הממשלה להתערב וליטול בדחיפות אחריות ולעצור את הגל הפאשיסטי, העכור, שמאיים לשטוף את הדמוקרטיה הישראלית ולעוות את דמותה ללא היכר".

   

  ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) פנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש לבחון את הקשר ואופי שיתוף הפעולה בין שרת התרבות מירי רגב לארגון אם תרצו: "באופן תמוה מאוד בחרו גם רגב וגם אם תרצו לצאת בקמפיינים 'נפרדים' בהפרש של שעות ספורות. ביקשתי לברר את 'צירוף המקרים' והאם הוא עומד בחוק ובנוהלים"

  .

  גם יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, שמותח ביקורת חריפה על ארגון "שוברים שתיקה", יצא נגד הקמפיין, ואמר כי הקיצונים יצאו מדעתם. "האב השכול שבנו נהרג במלחמת לבנון השנייה דויד גרוסמן ורבקה מיכאלי בוגדים", שאל לפיד. "עמוס עוז שתול? גילה אלמגור, סמי מיכאל ושאנן סטריט הם מרגלים?"

   

  לדברי שר האוצר לשעבר, "זה לא עניין של פוליטיקה. זה עניין של הגינות בסיסית. של חיים משותפים. כל אדם הגון - ימני או שמאלני - צריך לצאת נגד הקמפיין המכוער, המשסה, המפצל והאלים הזה. האם השתגענו? אסור לנו שבמדינת ישראל, מדינת העם היהודי, עם הספר, ירדפו אחרי אמנים, אנשי רוח וסופרים. קמפיין השנאה של אם תרצו וההסתה לאלימות בתוכו הם חציית קו אדום"..

  .

  ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) קרא ליועץ המשפטי לפתוח בחקירה פלילית נגד התנועה בעקבות הקמפיין, המהווה לטענתו, "הסתה מסוכנת שעשויה להוביל לאלימות". לדברי חנין, "הקמפיין יצר סכנה ממשית וברורה לאלימות קשה. גם לנוכח תוצאותיו המסוכנות, 'אם תרצו' בחרו להחריף אותו ופרסמו שמותיהם של אישי רוח ואמנים מוכרים כשתולים ובוגדים, מה שעשוי להפכם למטרה לאלימות מכוונת. עצימת עיניים במצב המסוכן שנוצר אינה יכולה להתיישב עוד עם החוק ופרשנותו המקובלת בעניין הסתה".

  .

  יו"ר מפלגת הימין הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, מתח בצהריים (יום ה') ביקורת על קמפיין "השתולים" של תנועת אם "תרצו", שסימן אמנים מתחומי תרבות שונים משום שהזדהו עם דעות שמאליות. "הקמפיין נגד האמנים מביך, מיותר ומבזה", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו.

  .

  ציטוט עם ציטוטים מדיברי נביא חילוני וחובבני:

  .
  מטבע הדברים, מי שלא מסכים עם הקיצונים מייד הופך בעיניהם לאוייב והם מנסים להלבין פנים, להשמיץ ברבים ולנסות לשכנע ששוחרי שלום הם בעצם אנשים מסוכנים ומיותרים. מה שקצת מוזר הוא שמה שהמאמינים עושים בעצם נוגד לחלוטין את המצווה בכתובים שבהם הם מנפנפים, אבל כנראה שהם לא ממש מעיינים.

  .

  האמת היא שפעם קיצונים מופרעים ועיוועים כבר עשו כאלה דברים והסיתו נגד ניבחרים מכהנים, והתוצאה הייתה רצח בשלושה כדורים, שזה, כידוע למתעניינים, חטא נורא בפני אלוהים. למרבה הצער, נראה שלא למדנו כלום ממה ששינאת אחים גורמת, אפילו שזה כתוב די מפורש בכתובים, שכן שוב קמים מטורפים לאומנים ואלימים וטוענים שבקשת שלום גורמת לנו סיכונים.

  .

  כמובן שהכזבנים טועים וכולם גם יודעים שבגלל שינאת חינם כבר נחרבו לנו כמה בתים. לצערי דומה שמרוב שינאה המסיתים המרושעים לגמרי מתעלמים מהנזקים שנגרמים כששונאים זולתים אחרים, מהלקחים הישנים שמתוארים בספר הספרים, והם כנראה קצת עיוורים, עיוועים או סתם סתומים ואטומים.

  .

  ציטוט:

  .

  סרטון של "אם תרצו" מציג: פעילי שמאל "שתולים" עוזרים למחבלים.
  .
  בסרטון של עמותת הימין מוצגות 4 דמויות מארגוני זכויות אדם כשקול מכריז: "ברגע שהמחבל הבא דוקר אותך, הוא יודע שיגנו עליו". הוא הופץ על רקע "חוק השתולים" שמבקש לסמן עמותות שמקבלות מימון זר. מרצ פנתה ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה.
  .
  ציטוט:
  .
  תלונה במשטרה בעקבות קמפיין השנאה: "אם תרצו התירו את דמי, יפגעו בי".
  .
  הסרטון שחצה קו אדום: מנכ"ל הוועד הציבורי נגד עינויים, ד"ר ישי מנוחין, הוא אחד מארבעת פעילי זכויות האדם שעומדים במוקד קמפיין שהציג אותם כמסייעים למחבלים. במשטרה הוא טען: "זו התרת דם, אני חושש שיפגעו בי". מנכ"ל "בצלם" אמר ל-ynet: "חלק מהכיבוש זה להלך אימים על מי שפועל נגדו"

  .

  עד כאן ציטוטים.

  .

  טוב שכולם מגנים את המסיתים. לפי דיברי נפתליאון נראה שאפילו המסיתים עצמם כבר סבורים שאנשים מבינים שהדברים מסוכנים, פוגעניים ופסולים. קצת חבל שהקיצונים הפשטניים והנחרצים רק רואים את עולמו בשני צבעים במקום להנות משלל הגוונים המרהיבים שקיימים, גם אם לא מסתכלים עליהם או מעריכים את פלא יצירתו של השוכן במרומים.

  .

  למרבה הצער, אולי כדי לא לבלבל את הלמדנים, בדרך כלל הקיצונים העיקשים מחלקים את עולמו המורכב לטובים ורעים, לבוגדים ולנאמנים, למאמינים ומופקרים. בגלל החלוקה הכפויה תפיסתם של השוגים קצת מעוותת, חסרה, חלקית, צרה, מגבילה, מתנשאת ואטומה.

  .

  לצערי, גם מחאה ציבורית עזה לא באמת תשכנע מאמינים משוכנעים למלא מיצווה ולאהוב את הבריאה כפי שהוא יצר אותה. אולי הם ישבו קצת בשקט לאיזה תקופה קצרה, בגלל שיבינו שדיבריהם ומעשיהם גורמים למהומה והתנגדות אצל הפרהסיה השפויה, אבל אז הם כנראה שוב ינסו את מזלם לפגוע בברואים ולהלבין פנים לזולתים אחרים ברבים, כמצווה על המעיינים, המבינים והבקיאים בספר הספרים.

  .

  מי יודע? אולי אם המסיתים ישתדלו מספיק פעמים לזרוע פילוג ושיטנה, להפיץ שקרים זדוניים ולאיים על אחרים בסוף הם יצליחו במשימה החשובה ויהיו נפגעים. אומנם בתורה כתוב במפורש שאסור לפגוע באחרים, אבל לצערי פה ושם יש לאומנים ועיוועים שלא מבינים דבר בכתובים הקדושים.

  .

  תוספת מאוחרת וציטוט:

  .

  תנועת "אם תרצו" על קמפיין "השתולים": טעינו.

  .

  תנועת הימין "אם תרצו" התייחסה לקמפיין "השתולים", ופרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את ההודעה הבאה: "חברים יקרים. טעינו. העלנו פוסט שגוי בנושא מאד חשוב ומהותי ודווקא מתוך כך היינו צריכים להקפיד הרבה יותר. לא היה 'קמפיין', ולא היו אמירות על 'בוגדים'". עוד נכתב כי התנועה לוקחת אחריות מלאה ומודה "למי שהעמיד אותנו על טעותנו".

  .

  הקמפיין, שפורסם אתמול, סימן אמנים מתחומי תרבות שונים משום שהזדהו עם דעות שמאליות.

  .

  עד כאן ציטוט.

  .

  נו, טוב. אולי הקיצונים קראו את עניות דעתי והבינו שהם חוטאים לאלוהים? קצת קשה לי להאמין כשקורים ניסים משמחים, אבל זה מה שכתוב בעיתונים. אני מניח שמעתה הסרבנים החוצפניים והמרדניים יאהבו את הזולתים האחרים כמצווה עלינו בכתובים ולא נשמע אותם מסיתים, משמיצים, מעלילים, מעליבים, תוקפים, מלכלכים או מלבינים פנים ברבים.

  .
  .

  (איור: גוגל)

  .

  .http://news.walla.co.il/item/2929793

  .

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4759062,00.html

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3279300

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3285422

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3266071

  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  RonKraus.com

  .

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין