כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  מי שלא עושה דבר מקבל הכי הרבה שכר

  0 תגובות   יום שבת, 30/1/16, 15:45

  ''

   

   

  לא מזמן כולם בכנסת התהדרו בוויתור על תוספת או הסבירו, נימקו ותירצו את גובה שכרם בעמלם הקשה, זה שלעולם לא תם בעבור העם וחלילה, לא בעבור עצמם, מעמדם או עושרם. מה לעשות, יש שלא זקוקים לשכר כדי לחיות ברווחה, ויש שמנסים לגדל מישפחה וזו הכנסתם היחידה, שיחסית למשק ולתחרות החזירית הפרועה היא בעצם די דלה אחרי הורדות במקור, ביטוח לאומי, פנסיה ומס הכנסה.
  .
  ציטוט:
  .
  הח"כים אישרו להעלות שכר לעצמם: "עובדים מהבוקר עד הלילה".
  .
  נדחתה דרישת האופוזיציה לבטל את העלאת שכר הח"כים. ח"כ אורן חזן: "פופולרי לפגוע בח"כים, מכפישים אותנו". הח"כים אישרו לבסוף, ויחימוביץ' הגיבה: "מתביישת היום להיות במועדון של שומרי השמנת לעצמם"
  .
  ציטוט:
  .

  ח"כ שלי יחימוביץ' מסרה לאחר ההכרעה כי "ההחלטה להשאיר את ההעלאה המופרזת בשכר הח"כים על כנה, למעט שינוי קוסמטי עלוב ומגוחך, היא בושה וכלימה לכנסת ולח"כים; אלא שלמרבה הצער נראה שהבושה אבדה כליל. חבל שהח"כים שנאבקו בחרוף נפש על העלאת שכר של אלף שקל בחודש שעה ששכרו של הציבור נשחק ונפגע – לא מוצאים את העוז ותעצומות הנפש להילחם כך עבור האינטרס הציבורי. היום אני מתביישת להיות חברה במועדון של שומרי השמנת לעצמם. לצערי צפינו היום במחזה מחפיר שבו הוסיפו מקצת הח"כים חטא על פשע ותקפו את נציג הועדה הציבורית לקביעת שכר הח"כים בשל המלצתם לח"כים לוותר על העליה המתוכננת".

  .

  יו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד, אמר בתגובה להחלטת ועדת הכנסת: "זו בושה שחברי הכנסת מתעקשים להמשיך לקבוע את השכר של עצמם. היום היתה ההזדמנות לעשות את הדבר הראוי ביותר – ליישם את המסקנות של הוועדה של חיים לוי ולקבוע שחברי הכנסת יוציאו מידם את העלאת השכר. אנחנו נמשיך להילחם כי זה בלתי נסבל וזה שערורייתי שאנשים פה לא גומרים את החודש וחברי הכנסת מעלים לעצמם את השכר".

  .

  ציטוט מדיברי נביאים חובבניים עם ציטוטים נילווים:

  .

  נראה שבארץ הממשלה הרחומה, זו שדואגת לשקופים, והאחראים שממונים על העשיה הטובה מוודאים שהניצולים והאודים החרוכים לא ישכחו את העינויים שהם עברו בחיים, ולצורך זה משאירים אותם אומללים, ניצרכים, דאוגים, מוזנחים ודלים.

  .
  מה אפשר לומר? כל הכבוד למנהלים ולשותפים הדתיים שדואגים לכל הברואים ומגלים חמלה, הבנה, שלא לדבר על קיום מיצוות החסד והרחמים, כיבוד הורים וביקור חולים.
  .
   ציטוט:
  .
  שר הרווחה: האוצר מסתיר נתונים על ניצולי השואה.
  .
  בראיון לאולפן ynet מתח חיים כץ ביקורת על משרד האוצר, שלטענתו, לא מאפשר לברר את מצבם האמיתי של הניצולים: "לפחות 50 אחוזים מהם עניים".
  .
  לדבריו, "עשרות עמותות מתפרנסות מהשואה. יש מענקים שמקבלים הניצולים, אבל חלקם לא זקוקים להם. צריך לבדוק ולראות את המספרים, לאחד פונקציות. אבל האוצר שומר על זה כמטמון". הוא הוסיף: "ביקשתי נתונים אבל אני לא מקבל אותם".

  .

  עד כאן ציטוטים.
  .
  מצחיק לחשוב שבעוד חברי כנסת מתגאים או מתביישים בהעלאה קטנה, כולם שכחו שמי שעומד בראש הממשלה מביא לשרה ולעוללים משכורת גדולה פי חמישה, שכן הוא ראש ממשלה וגם אוחז בביטחה בעוד כמה תיקים שעל כל אחד מהם הוא בטח מקבל משכורת נאה.
  .
  משום מה, בעוד כולם גאים בוויתור על העלאה קטנה או מתנצלים בפני האישה על המשכורת המבישה, אף אחד לא מתעניין לדעת מדוע כבוד ראש הממשלה מתעלם מהתקנה, מחזיק יותר ממישרה אחת בממשלה ולפיכך, עד כמה משונה ומוזר שזה אולי נשמע, ביבי בעצם אחראי רק בפני עצמו, שכן כידוע השרים כפופים לראש הממשלה.
  .
  עוד ציטוט עם ציטוטים מדיברי נביאים חילוניים חובבים:
  .

  היום ראיתי את הדברים הבאים, ודי מהר הבנתי שביבי כנראה מביא הבייתה משכורת של ראש ממשלה, שבה יש בוודאי כמה מצלצלין, וכמובן, הוא גם מקבל שכר נאה בעבור תיפקודו המסור בתפקיד כמה וכמה שרים. אם אומנם זה באמת המצב, דומני שהסידור הכספי בטח חוסך לשרה הממחזרת את הצורך לאסוף בקבוקים ריקים כדי להשתכר כראוי למעמדה הרם ולהרוויח עוד קצת מזומנים.

  .

  ציטוט:

  .

  מראש הממשלה - ועד שר הכלכלה: נתניהו מכהן ב-5 תפקידים במקביל.
  .
  לאחר התפטרות השר דרעי ממשרד הכלכלה, תיק נוסף יתווסף לרשימת התיקים בהם מחזיק נתניהו - זאת מלבד כהונתו כראש הממשלה. "ראש ממשלה לא יכול לטפל בכל כך הרבה משרדים - ועוד חשובים. זה מצב חסר תקדים שיש בו טעם לפגם", אומר ד"ר עופר קניג מהמכון הישראלי לדמוקרטיה. באופוזיציה מתכוונים להגיש עתירה לבג"ץ.

  .

  ציטוט:
  .
  מאז הוקמה הממשלה חלפה חצי שנה, שבמהלכה נתניהו מכהן כראש הממשלה, שר החוץ, שר התקשורת, השר לשיתוף פעולה אזורי - ועם כניסת התפטרותו של דרעי לתוקף ממשרד הכלכלה ביום ג' הקרוב, יכהן גם כשר הכלכלה. עד לפני כחודש, כיהן נתניהו גם כשר הבריאות - זאת עד למינויו של ח"כ יעקב ליצמן לשר במקום סגן שר.
  .
  בחוק יסוד: הממשלה הנוכחי ניתן למצוא מספר התייחסויות עקיפות לענין כהונת ראש הממשלה גם כשר:
  • סעיף 5(א) קובע שהממשלה מורכבת מ"ראש הממשלה ומשרים אחרים" (הדגש לא במקור). נוסח זה עמום במקצת, אך אפשר לפרשו כאומר שגם ראש הממשלה יכול להיות שר ולכן יש לצידו גם שרים "אחרים". גם בסעיף 5 (ב) לחוק היסוד נאמר "ראש הממשלה יהיה מבין חברי הכנסת; שר אחר יכול שיהיה שלא מבין חברי הכנסת." (הדגש לא במקור). גם כאן, אפשר לפרש את הנאמר כאילו החוק מניח שראש הממשלה יכול להיות גם שר, אך בניגוד לשרים אחרים הוא חייב להיות מבין חברי הכנסת.
  • .
  • סעיף 4 קובע כי שר נושא באחריות בפני ראש הממשלה לתפקידים שעליהם ממונה השר. במקרה שראש הממשלה מכהן כשר, פירושו של דבר שהוא אחראי איפוא בפני עצמו.
  • .
  • החוק מתייחס גם למקרה בו נדרש מילוי מקומו של שר (אם נבצר ממנו למלא תפקידו מסיבות שונות – סעיף 24). לפי החוק, ראש הממשלה או שר אחר ימלאו את תפקיד השר. כלומר, החוק עצמו (וסעיף זה היה קיים גם בחוקי יסוד הממשלה בנוסחים הקודמים) מאפשר לראש הממשלה לכהן גם כשר. אלא שהחוק קובע מגבלת זמנים למצב זה – עד שלושה חודשים. כלומר, מדובר בהסדר זמני.
  .
  ציטוט:
  .
  הממשלה אישרה את מינויו הקבוע של נתניהו לתפקיד שר הכלכלה.
  .
  המינוי אושר בסבב הצבעות טלפוני, אך הוא טעון גם הצבעה במליאת הכנסת בהמשך השבוע. התפקיד יתווסף באופן קבוע לתיקי החוץ, התקשורת ושיתוף הפעולה האזורי שגם בהם מחזיק ראש הממשלה.
  .
  ציטוט:
  .
  גלאון: ריבוי התיקים של ראש הממשלה - מפלצת בעלת 5 ראשים.
  .
  בישיבת סיעת מרצ מתחה היו"ר זהבה גלאון ביקורת על ריבוי התיקים בידיו של ראש הממשלה, ואמרה כי מצב כזה הוא חסר תקדים.

  "ראש הממשלה הפך את מדינת ישראל למדינת נתניהו, ויצר מפלצת בעלת חמישה ראשים ששולטת במשרדי ממשלה מרכזיים".
  .
  ציטוט:
  .

  בג"ץ קיבל היום (ראשון) את עתירת מפלגת יש עתיד נגד מינויו של ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) לסגן שר במעמד שר, בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו מכהן מעליו כשר הבריאות. משמעות הדבר היא שנתניהו יהיה חייב למנות שר בריאות במשרה מלאה, ושהוא עצמו לא יוכל לכהן בתפקיד. בעתירה נקבע כי יש למנות שר בריאות חדש בתוך 60 ימים. יצוין כי מדובר רק במשרד הבריאות, אף שנתניהו מחזיק כיום גם בתיק החוץ, תיק התקשורת והתיק לשיתוף פעולה אזורי.

  .

  ציטוט כמעט אחרון ודי:

  .

  כזכור לזוכרים, אחרי מאמצים כבידים לעזור לנו להגיע להסדרים מוסכמים עם השכנים, בנט סחט את ביבי באיומים, ומזכיר המדינה נשלח לפתע חזרה לביתו בידיים ריקות ובבושת פנים. אני מניח שקרי האמין שהמאמצים הממוקדים והנחושים שלו בסוף יניבו פירות מתוקים, אבל אז באו בלילה אחד הקיצונים ועקרו את כל המטעים.

  .

  עד כאן כל הציטוטים עם הציטוטים הנילווים.

  .

  לעניות דעתי הדלה זה לא ממש יפה ושיוויוני שראש הממשלה מקבל חמש משכורות בעודו גורם להזנחות, הרעות וביזיונות, וכל הדלים שבקושי מתקיימים מתחת לקו החציוני סבורים שזה מצב טיבעי והגיוני, אבל אולי זה רק מפריע לי. חוץ מזה לא ברור לי למה המדינה משלמת משכורת דשנה לשר החוץ שלה, שהרי הוא לא עושה מאומה, אולי מחמת עיסוקו הצדדי כראש הממשלה, כשר תיקשורת והשר לשיתוף פעולה, זה שקיים רק בתיאוריה.

  .

  בפועל, לא ברור למה בכלל נחוץ לממן שר חוץ, אבל כנראה שצריך להביא לאישה משכורת וביבי לא רוצה להיות לחוץ. במבחן התוצאה, שר החוץ אולי מקבל משכורת נאה מהפרהסיה אבל דומה שהוא כשל בכל מה שעשה, שכן במישור המדיני יש לנו בעיקר הזנחה, החרפה, בושה או חרפה.

  .

  ציטוט:

  .

  האיום הצרפתי להכיר בפלסטין עלול להוביל לצעדים חריפים עוד יותר.
  .
  מימוש האולטימטום של פריז לפיו תכיר בפלסטין אם לא יחודש המו"מ עלול ליצור "אפקט דומינו", אך האיום הגדול יותר הוא מהלך במועצת הביטחון. שר החוץ הצרפתי הבטיח לנתניהו שיפעל בנושא - וכעת הוא מקיים.

  .

  ציטוט:

  .

  לפני קצת יותר מחצי שנה ביקר בישראל שר החוץ של צרפת, לורן פביוס. לשכת ראש הממשלה בירושלים הציגה את הביקור כחיובי ונינוח, ואף נטען שהנושא המרכזי שעלה לדיון במהלכו היה הנושא האיראני, פחות מחודש לפני חתימת הסכם הגרעין. אלא שהצד הצרפתי סיפר סיפור אחר לגמרי: פביוס הגיע לישראל בראש ובראשונה כדי לדבר על תהליך השלום עם הפלסטינים, והוא העביר מסר ברור על חשיבות הנושא הזה עבור צרפת.

  .

  הכותרת שסיפק אמש (שישי) אותו פביוס, לפיה צרפת עומדת להכריז בקרוב על הכרה רשמית במדינה פלסטינית בגבולות 1967, אם לא יתחדש המו"מ בין ישראל והפלסטינים, היא המשך ישיר לאותו ביקור בקיץ שעבר. במהלך הביקור, פביוס הפציר בראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעשות משהו - אפילו צעד קטנטן - בנושא הפלסטיני. לפני שנחת בירושלים, הוא ביקר בקהיר, ושמע מהנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי עד כמה חשוב העניין הזה למדינות ערב, ועד כמה הוא פוגע ביכולת להדק את שיתוף הפעולה ביניהן לבין ישראל.

  .

  ציטוט:

  .

  תגובות קשות בישראל נגד יוזמת השלום של צרפת: "צביעות, רוח גבית לטרור".

  .

  בישראל דוחים את האיום הצרפתי להכיר במדינה פלסטינית. גורם מדיני תהה: "האם צרפת תקרא גם לוועידה בינלאומית עם דאעש?". בסביבת נתניהו טענו שהצרפתים תיאמו את יוזמת הוועידה עם יו"ר האופוזיציה. ח"כ הרצוג הכחיש ותקף.

  .

  עד כאן ציטוט שאולי מסביר לצופים המודאגים שלנהל מדינה ללא מדיניות חוץ רודפת שלום זו כנראה טעות.

  .

  נראה שביבי קצת איבד את צלילותו באופן זמני או שהוא אולי סובל מהתקפת עצבים רעועים, שכן עכשיו הוא קורא לצרפתים בוגדים ושתולים. עוד מעט, חלילה, הוא יאשים את העם הצרפתי שסובל מטרור רצחני ולוחם בדאעש שהוא אינו מספיק ציוני ולאומני. נו, טוב. בדרך כלל כשיורים בעצבנות לכל הכיוונים ולא מתמקדים בחיסול ממוקד של אוייבים ותוקפים אמיתיים רק גורמים נזקים מיותרים ומבזבזים כדורים.

  .

  לעניות דעתי הדלה מדון לא ממש יביא רגיעה לציון. קצת חבל שכל זה לא ברור למנהיג העליון שאוחז בכמה מישרדים וגם בשילטון, זה שנוהג כביריון ומובילנו בביטחה לקראת אסון. למרבה הצער, ביבי ניסחט באיומים על ידי נפתליאון והוא גם בטח מציית לעיצות ידידותיות מהפטרון הזר בעל ההון שמממן לו חינמון, כך שכרגע לא נראה סביר שבקרוב ישמע אצלו שינוי בטון.

  .

  זה קצת מוזר להבין שמי שלא ממש עושה דבר לשפר את מצב הדברים ושבניהולו אנחנו מתדרדרים ללא מעצורים בעצם מקבל יותר שכר מכל מאחרים, אפילו שהוא גורם נזקים רבים בכל התחומים.

  .

  (איור: גוגל)

  .

  http://news.walla.co.il/item/2930270

  .

  http://www.themarker.com/news/1.2772804

  .

  http://www.themarker.com/news/1.2772804

  .

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4759729,00.html

  .

  http://news.walla.co.il/item/2930627

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3289825

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3269413

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3289356

  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  .

  RonKraus.com

  .

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין