כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  רבניות חסודות פוגעת בביטחון המדינה

  3 תגובות   יום שבת, 20/2/16, 23:08

  ''

   

  לא להאמין, אבל השילטון בציון מאפשר לרבניות לחנך חיילות להיות דתיות, צייתניות, חסודות וצנועות. מי איפשר לדבר כזה לקרות? למה בכלל כופים על המשרתות בצה"ל הרצאות רוחניות שבהן הן לא תמיד מעוניינות? לפי הדיווחים, זה גם קצת פוגם להן ביכולות הביטחוניות והמיקצועיות, שכן הן פחות מרוכזות.

  .

  למען הצדק והשיוויון, שגם הם עקרונות יהודיים חשובים שבאו היישר מלישכתו של האל העליון, אני סבור שיהיה ראוי לשלוח חיילות במדים לאולפנות כדי שהן יוכלו לספר לבנות הדתיות כמה טוב להתגייס למען המדינה והאזרחים, כמה נחמד לחשוב לבד או לקבל ההחלטות כמו ילדות גדולות במקום לשבת מוצנעות מאחור בהסעות או סתם לציית לבעל ולאפות עוגות.

  .

  ציטוט:

  .

  "הכפייה הדתית מפריעה לי": כשהרבנית מעבירה שיעורי יהדות בחמ"ל.
  .
  "העירו אותנו, ואמרו שאנחנו חייבות לבוא לשיעור של הרבנית. איך היא יכולה להיכנס לחמ"ל וההורים שלנו לא?". למרות תפקידן הרגיש, תצפיתניות בצה"ל עוברות שיעורי יהדות תוך כדי פעילות מבצעית. איך השתרשה התופעה, ומה חושבות על כך החיילות? צה"ל: "הנושא בתהליך הסדרה".
  .
  ציטוט:
  .
  התוכנית של משרד החינוך: שיעור יהדות - בכל יום.
  .

  משרד החינוך ממשיך בהרחבת לימודי היהדות בבתי ספר על־יסודיים ממלכתיים. התקציב הגדול ביותר יינתן על תוספת של 4.5 שעות יהדות שבועיות - זאת, בעוד לשיעורי מתמטיקה ואנגלית מוקצבות 3 שעות חובה שבועיות בלבד.

  .

  עד כאן ציטוט, אבל מייד יבוא עוד אחד.

  .

  הרצל, הציוני שהגה ויזם את מדינת היהודים, כתב את הדברים הבאים:

  .

  בספרו "מדינת היהודים" כתב בנימין זאב הרצל: "ובכן, כלום תהיה לנו לבסוף תיאוקרטיה? לא! ... לא ניתן לדחפים תיאוקרטיים של אנשי הדת שלנו להרים ראש. אנו נדע להחזיקם בבתי הכנסת שלהם, כשם שנחזיק את צבא הקבע שלנו בקסרקטינים. צבא וכהונה יכובדו מאוד, כדרוש וכראוי לתפקידיהם היפים. בענייני המדינה, עם כל ההערכה כלפיהם, אל להם להתערב, פן יביאו עליה קשיים מבית ומבחוץ".

  .

  עד כאן ציטוטים שהם קצת מדאיגים, שכן דומה שהשליטים שלנו קצת מתעלמים מהוראות האבות המייסדים ועושים מה שהם רוצים.
  .
  אומנם, מחמת איזה כשל בתיכנון או פגם בייצור הרב חסדו לא בראני כאישה נאה ולכן במהלך שירותי הצבאי לא נאלצתי להאזין בכפייה לאיזה הרצאה עם הטפה, אבל אני יכול לתאר לעצמי איזה רעיונות הרבניות מעבירות לחיילות המשועממות. לצורך הדגמה קטנה אולי אתאר לפרהסיה העסוקה מה לעניות דעתי קורה בזמן ההרצאה:
  .
  הרבנית מתחילה בהרצאה: ברכת האל עליכן בנות ישראל הכשרות והצנועות, שמשום מה טעו והחליטו להתגייס במקום ללכת לאולפנות בשמלום ארוכות, לקבל הסברים שתפקידן לציית להוראות ולהיות קצת נחותות. היום נדבר איתכן על נאמנות וקבלת פקודות, שכן זה תפקידן של הבנות בקהילות מסורתיות שאינן נאורות, מתקדמות או מלומדות. הנה למשל, כולכן בטח שמעתן על אימנו שרה, זו שהייתה אחת מנשותיו של אבי האומה.
  .
  אחרי שאברהם היה משוכנע שהוא משוחח עם השוכן במרומים, הוא גרם לעצמו נזקים גופניים ויסורים, ביתר פרה לכמה חלקים ורק חזר לרעייתו הצייתנית והמסורה עם הבגדים המדממים בבוקר שלאחר הארועים המסעירים. שרה בטח פקחה עיניים, הביטה בבעלה בתמיהה קלה, אבל לפני שהוא שאלה או אמרה מילה אברהם סיפר לה שצריך מייד לאסוף את כל המישפחה, את חפציה, כליה ונכסיה, ולצאת מערבה, שכן יש לו שליחות חשובה בהוראת השכינה עצמה.
  .
  שרה הטובה לא השתהתה או התפלאה אלא פשוט שמעה, צייתה ועשתה את רצון בעלה. לפיכך בנות יקרות ומופקרות שאולי יצליחו לחזור בתשובה ולהתעלות למעלת נשים שמופלות בקהילות דתיות, שרה הייתה ממש כמוכן- גיבורה. בתורה הקדושה מסופר לנו שאם האומה שמעה בקול בעלה, אפילו שיתכן שהוא ניראה קצת משונה ומגואל בדם עקב אירועי הלילה. כלל לא מצויין שהיא התווכחה אלא רק צייתה ללא טרוניה לפקודה גברית שהגיעה מלמעלה.
  .
  כאמור, מסופר לנו ששרה אימנו ארזה ושתקה בהכנעה מלאה, וזה רק מראה שהיא הייתה יכולה להיות חיילת מצטיינת בפלוגה. לפיכן, בנות יקרות, על כולכן לשאוף להיות נאמנות ומסורות לגבר ללא קשר לגחמותיו, אפילו אם הוא במקרה שב הבייתה עם שחר נוטף דם, לוקח את שפע מטלטליו, צאצאיו, נשותיו וגמליו ומחליט לצאת אל הבילתי נודע שבמערב רק משום שלטענתו אלוהים שבשמיים דיבר אליו.
  .
  עד כאן הגיגים דימיוניים לגבי מה שכנראה קורה בזמן ההרצאות המשונות והמיותרות שכפויות על החיילות עסוקות ומנסות להפכן בדיברי חלקות ועוגות ליהודיות יותר טובות, כמובן, כל זה מתרחש במחנות ובחדרים עם פעילויות מסווגות בעוד שאחיותיהן הדתיות של הלוחמות הנועזות כלל לא משרתות אלא מסתגרות באולפנות של בנות חסודות, ומתחמקות.
  .
  לעניות דעתי הדלה יש להפריד לא רק את הדת מהמדינה אלא גם להוציא את כל המערך הדתי מהצבא, שכן דומה שהוא עסוק בהסחת דעת, הטפה דתית והחזרה בתשובה. לדעתי גם להרצל החוזה ציוני הייתה דיעה דומה, ולכן נסיון מטיפי הדת להשתחל לצבא היא פסולה ושגויה.
  .
  כידוע, מי ששולט בצבא זה הממשלה שניבחרה, ומי ששולט בעיניינים בעזרת איומים וסחיטה חצופה של העומד בראשה הוא נפתליאון הקיצוני והסרבני, זה שגם אחראי על הכנסת לימודי יהדות לתלמידים שמוכרחים לעשות שיעורים ומסרב להסכמים מדיניים שדווקא מאוד יקלו על התושבים שכן הם יפסיקו את פיגועים היומיים.

  לאור כל זאת נשאלת השאלה- מי נתן לביבי הוראה להכניס רבניות לצבא, ומדוע ראש הממשלה ציית לפקודה שלא ממש תורמת לביטחון המדינה, אבל כנראה משמחת ומרצה שותפה קואליציות שסחטה או לחצה?

  .

  לעניות דעתי הדלה אם כבר מנסים לתת חינוך ערכי לבנות שכן משרתות בצבא ולא מתחמקות משירות האומה באיזה אולפנה, מין הראוי לא רק להכניס מחזירות בתשובה לתת הרצאה בכפייה אלא גם סופרים, משוררים ומרצים בעלי גישה קצת יותר דמוקרטית, כזו שבה נשים נחשבות שוות לגברים, ואין בה אפליה פסולה והדרה מתבדלת, מסוגרת וחשוכה.

  .

  חשוב לזכור שלפי דעתם של המאמינים, לבנות ישראל בכלל אסור לשיר התיקווה, שכן קולן המזמר בחדווה מייד יוביל מאזינים חובשי כיפה ובחורי ישיבה שלא משרתים בצבא לידי הרהורי כפירה, מחשבות זימה, תועבה וחוסר שליטה.

  .

  משום מה, דומני שהדתיים סבורים בטעות שקולה של המזמרת הוא הבעייה ולא מה שהם חושבים לעצמם בתוך הראש פנימה על הנפש היהודיה שפצחה בשירת הימנון המדינה. אם לבחורים דתיים יש, חלילה, בעייה עם עמידה בלחצים שגורמים הקולות הנשיים הזכים, אולי הם צריכים לשים באוזניים פקקים ואטמים, או לשאול את עצמם למה הם בעצם מתחרמנים כשמושמעים הימנונים ממלכתיים במקום להגות בכתובים. לדעתי, האשמה לבעייה היא בכלל לא בזימרתן של הנשים אלא במה הבחורים חושבים או מפנטזים כשהם מאזינים ללחנים במקום למלמל פסוקים קדושים או לשאת תפילה זכה למרומים.

  .

  למרבה השמחה, המדינה עדיין אינה לגמרי מדינת הלכה, שכן רישמית היא עדיין רשומה בטבו כדמוקרטיה, וגם זה ערך חשוב שעליו קמה האומה. אם זה המצב, למה לא מזמנים לצבא אנשים מלומדים וחילוניים שיסבירו לבנות שבדמוקרטיה בריאה כל אחת מהן שווה? למה להפלות ולהכניס לשם רק מחזירות בתשובה שיספרו לחיילות שהן צריכות לשבת מאחורה או להסתתר מאחורי מחיצה?

  .

  (איור: גוגל)

  .

  http://news.walla.co.il/item/2935910

  .

  http://www.themarker.com/news/education/1.2692418

  .

  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7AD7%94

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3195291

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3271595

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3282984

  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  RonKraus.com

  .

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/2/16 08:05:
   מי שלא מבין מהכותרת יכול גם לעיין בפיסקה הראשונה, אפילו שזו מלאכה קצת מייגעת, מפרכת וקשה.
     21/2/16 08:03:
   מספיק לקרוא את הכותרת והכל מובן, באמת חבל לבזבז זמן
     21/2/16 06:46:

   ....אז עכשיו, ב-מאה מילים, שנבין מה אתה רוצה לאמור

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין