כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  יוסי קווטינסקי כותב על הכל

  בלוג שנותן במה הן לצד העסקי והן לדעות שלי על כל דבר שרק אראה לנכון. מקום להביע הגיגים , מחשבות, דעות ועוד הרבה ובין השאר לספר על עיסוקי

  לכל המגיבים, אני מבקש להשתמש בגודל הפונט האחיד, לא אות שמנה, אות רגילה - כולנו שווים וכמו שאני כותב בגודל אות רגילה - אני מבקש מכולם - תכתבו בגובה העיניים באות הסטנדרטית ולא אות שונה. תגובות בפונטים שונים מוגדלים או שמנים - יוסרו, כולנו שווים ואין פה מישהו עם גדול יותר או שהוא שווה יותר

  מגיבים בבלוג שהם משתמשים פרטיים / אנונימיים מתבקשים לא להגיב בפורום זה. אדם בלי זהות ואו אחד שלא מוכן לקבל תגובה לא תתאפשר לו הזכות להגיב בבלוג זה. הדבר נובע מכך שאנשים שאין אפשרות להגיע אליהם על מנת להעיר להם אם כתבו משהו לא ראוי לדעתי והם מסתתרים בדרך כלל אחרי שמות בדויים ומרשים לעצמם לכתוב, להכפיש ועוד.

  מוכן לקבל כל תגובה, רק מאנשים שיש להם "זהות" ויש אפשרות לתקשר איתם.

  0

  וידוי אישי. ממעמקים לפריחה וצמיחה

  2 תגובות   יום חמישי, 25/2/16, 00:07

  "מי שלא מבין כמה ליקוי שמיעה סוגר את הנפש של האדם, לא יבין אדם מעולם. מי שלא מבין כמה זה קשה לנהל עסק קטן שהוקם בגלל ליקוי השמיעה כי איש לא רצה אותי והצלחתי להפוך את ליקוי השמיעה הזה שהרס לי את חיי מדיכאון לחזון ותקווה. ממעמקים ובורות שהייתי שם התרוממתי לאט, ניסו לכוון אותי בנות לא ראויות מסטרייב, לדרכים לא טובות והלכתי הפוך מדרכן, והלכתי  משם עם ראש מורם, עשיתי הפוך מכל מה שהן ניסו לכוון אותי ובזכות זה הגעתי היום למקומות מופלאים. האמנתי בשלב מסויים בעצמי והבנתי שאם אין אני לי (ומשפחתי התומכת כמובן) אז לא אשיג שום דבר והיום.... אני מאמין שאני בדרך הנכונה שתוביל אותי לסופר הצלחה והכי חשוב לפריחה. י.ק."

  לפני מספר שנים הייתי בתקופת שפל. הפסקתי להאמין בעצמי והרגשתי שליקוי השמיעה והגיל הופכים אותי למעין זומבי. התווסף לזה ההצעה של פקידת הביטוח לאומי להוציא אחוזי נכות כדי שהם יעזרו לי (פגשתי אותה בתערוכה של אביזרי שמיעה והיא הבטיחה שתעזור לי בכל דבר כי בהגדרתה – אני נתתי למדינה תמיד ועכשיו המדינה צריכה להחזיר לי...).

  הלכתי לועדה רפואית, וקיבלתי 72 אחוז נכות לצמיתות רטרואקטיבית. הגשתי בקשה לקצבה ולעזרה כי אז הייתי בשפל המדרגה ושהזמינה אותי פקידת הביטוח לאומי ברמלה היא אמרה לי – אתה נראה נהדר, אתה עומד על שתי רגליים ולכן לא תקבל כלום מהמדינה.

  שאלתי את עצמי אז.... בשביל מה הוצאתי את הנכות הזו לכל הרוחות. לא רציתי אותה בכלל. ולא הייתה להן תשובה.

  שאלתי אותן במה הן יכולות לעזור לי (את פקידות ביטוח הלאומי – עוזרות סוציאליות לשם ההגדרה) והם אמרו לי שבעיקרון כלום אבל הן יראו מה הן יכולות לעשות כמחווה של רצון טוב... (אחחח נשמות טובות......).

  בסופו של דבר הן הציעו לי להצטרף לתוכנית סטרייב בתל אביב שאמורה לתת ביטחון אישי לאדם ולתת לו את הכוח לצאת לשוק העבודה.

  החלטתי שאני מצטרף לזה, למקום הגיעו אנשים שונים ומוזרים והאמת כמקום חברתי זה היה מאד נחמד והגדיל לי את הביטחון העצמי, אבל מה שקרה שם הוא שבמקום לקבל את הביטחון העצמי המדריכות שם הצליחו להוריד לי את רמת הביטחון האישי בגלל הבעיה העיקרית שלי שהיא ליקוי השמיעה ובמקום ללמוד להתמודד איתה, בנות סטרייב רצו שאתעלם מזה ולא אתייחס וגם אם צריך פה ושם גם קצת לקמבן ימינה ושמאלה.

  עברתי שם חוויה מטלטלת, אחר כן הן ניסו לשכנע אותי ואת האחרים בקורס שצריך למצוא כל עבודה ועצמאות זה לא דבר נכון. הן "בכאילו" עזרו לי לחפש עבודה אבל בתכלס לא עשו כלום כדי לעזור לי אלא רק למי שהן אהבו באמת הן מצאו להם מקומות עבודה ראויים. שאני הלכתי איתן לראיונות בחברת כח אדם בתל אביב הן אמרו לי בעקיפין... "אל תגיד את כל האמת" כך יש מצב שתוכל להתקדם ואני לא כזה ולא הסכמתי עם הדרך שלהן אבל סתמתי את הפה.

  מרגע לרגע שהייתי שם ובניגוד לכל מה שהן ניסו להוביל אותי שם קיבלתי את ההחלטה שאני הולך "להתאבד" על עסק שלי ומהעסק שלי שהיה בקירטוע אמרתי לעצמי שאני הולך להפוך אותו למעצמה.

  בנות סטרייב שראו שאני נחוש להיות עצמאי איימו עלי שאם אני הולך בדרך העצמאות אין לי מה לחפש בעזרתן יותר. נכון נאמתי בטקס הסיום שם נאום מרגש אבל הנאום הזה בעצם  היה בשביל החברים שלי שם, אבל... בתוכי שנאמתי שם את הנאום של סיום הקורס זה היה לי מסר אחד – אתה לא שומע לבנות סטרייב, הן בוגדות בך, הן רוצות שתלך בדרך שלהן כי שם זה הדרך הנוחה וה"בטוחה" ואני אמרתי לעצמי אני צריך להתמודד עם עצמי והחלטתי שאני מיום סיום הקורס פשוט יוצא לדרך חדשה, עם טונות של אנרגיה על מנת לשקם את העסק שלי ולהפוך אותו לסיפור הצלחה.

  בנות סטרייב שניסו לעשות ממני בעקיפין "פודל או אפס קטן" עשו את ההפך ובמקום להקשיב להן ולחפש משרה במקום בזוי החלטתי שאני יוצא לדרך של תקווה וחזון והופך את החיים שלי מדיכאון לניצחון.

  לקחתי את עצמי בידיים, חיפשתי את הדברים הטובים שהיו שם, עשיתי לעצמי אחד ועוד אחד ויצא שלוש ואמרתי לעצמי – זו דרך הניצחון.

  התחלתי לעשות דברים מטורפים, למדתי המון, התחלתי לממש את הדברים כמו שלמדתי שם והשגתי עוד לקוח ועוד לקוח והגדלתי את העסקים. לא ויתרתי לעצמי כמו שלמדתי בקורס ולא נתתי לעצמי הנחה אבל בחרתי את הדרך של העצמאות ולא של המדריכה.

  עבדתי קשה, ואני עובד קשה עד היום אבל בזכות זה אני יכול לומר שהיום אני בדרך קסומה של חזון ותקווה. לא הקשבתי לבנות סטרייב, לא האמנתי שהדרך שלהן תוביל אותי לכלום וראיתי יותר שהן מובילות אותי למבוי סתום.

  לכל אדם, יש אמת שלו ויש לו דברים שהוא צריך להתמודד איתם ואני עם כל הקשיים שלי של השמיעה ושל התקשורת הבין אישית החלטתי שאני מרים את עצמי ולוקח את עצמי למקום טוב ולא למקום של חמלה.

  מיום ליום, מרגע לרגע האמנתי שאני בדרך הנכונה והאמת כך קרה והתקדמתי, למדתי, הכרתי אנשים וגם פה ושם חטפתי סטירה.

  מיום ליום ראיתי שאני מתקדם ואני יכול לומר שהצלחתי לבנות את עצמי ואפילו הרבה יותר מעבר לזה.

  זה לא קל להיות בעסק שהוא כולו בנוי על אדם אחד שהוא כבד שמיעה שצריך למכור את הכל, וצריך לתקשר עם אנשים ולמצוא פתרון לכל דבר ובעייה.

  אבל הצלחתי למצוא את הדרך הנכונה, את הדרך שמובילה אותי באמונה לעשייה נכונה. אני מצליח לתקשר עם כל לקוח, ולקוחותי למדו שאני נותן את השרות הטוב ביותר גם אם לא מדברים בטלפון. אני לא חושש היום מכלום וכל לקוח שלי יודע שהשמיעה הפכה אותי לגורם מנצח.

  לקחתי את ליקוי השמיעה שלי מרע לטוב ואני באמונתי מאמין שהבאתי לעצמי את המקום הנכון.

  ולמה אני מספר את זה כי היום קרה לי משהו שאני חושב שהרים אותי עוד טיפה למעלה.

  רצתה לקוחה חדשה להפגש לפגישה של פנים מול פנים וחששתי מזה נורא. דאגתי איך נתקשר ואיך נסתדר והאמת הייתי בכאב בטן לא קטן בכלל.

  והגיע הפגישה היום והגעתי למקום שהוא מקום גדל מוסד ציבורי ובכוונה לא אציין את שמו, שהגעתי הלכתי שם קצת לאיבוד וראיתי שם עובד של המקום ופניתי אלי אם הוא מוכן לעזור. ביקשתי ממנו את העזרה והוא אמר בשמחה. אמרתי לו את שם הבחורה שאיתה אני צריך להפגש והוא התחיל בסדרת טלפונים, איתר אותה ומצא אותה ולקח אותי במקום הגדול שהייתי בו עד אליה ועד למשרד שלה ועוד ... אמר לי תודה. הודתי לו ולחצתי יד ואמרתי איזה נפלא.

  והגיע הבחורה שפגשתי קסם של בחורה ורצתה להגיד לי משהו ולא שמעתי אותה בברור, והיא עשתה מה שעושה חבר טוב שלי, רשמה בטלפון את המסר קראתי ואופס עניתי לה והכל היה קסום ונהדר ומאותו רגע הכל עבד פשוט נפלא.

  הגענו לפגישה במשרד שהיינו אמורים להפגש עם עוד מישהי, ואז ביקשתי ממנה שתשים דף אם צריך לשאול משהו ולא אשמע שיכתבו לי, והכל זרם, והכל דפק והכל פעל, והן רשמו כמה דברים לבקשתי על הדף שאבין אותו יותר טוב ועניתי להן, והייתה פגישה מדהימה שהחזירה לי את הביטחון העצמי ונתנה לי תקווה ואמונה.

  ראיתי שאני כן שווה, שאני יכול ולא צריך לפחד וגם מפגש עם בני אדם לא צריך לחשוש ממנו מה שאני כן חושש. עברה פגישה נהדרת, פשוט מושלמת שבסופו של דבר הביאה לי המון ביטחון חזרה לנשמה.

  לאחר הפגישה הייתי מרוגש לעצמי, ושמחתי והרגשתי שהייתי פשוט אני.

  נפרדתי לשלום מהבנות שפגשתי, יצאתי לדרכי מחוייך והבנתי שאני לא צריך יותר לפחד כלל וכלל.

  אני מקווה שמכל הדבר גם את העבודה מהם אקבל, אני יודע שהרשמתי את הבנות ואני מקווה שאחרי שהצגתי להן את הצעת המחיר שחזרתי הביתה וכתבתי אותה אזכה בעבודה אבל גם אם חלילה לא אזכה בה לפחות אני יודע דבר אחד – שבזכות המפגש הזה קיבלתי אמונה בעצמי ונשבר עוד מחסום של פחד והיום שום מפגש לא יפחיד אותי כי מסתבר שאנשים פתוחים לבעיה, מקבלים יפה ומה שלהם נראה פשוט בשבילי זה סיפור ענק של הצלחה.

  יצאתי מחוייך, יצאתי מאושר לעצמי ואני שמח לעצמי לפחות שהעזתי, נפגשתי, גם אם חששתי פגשתי בנות מנצחות שנתנו לי להאמין קודם כל בעצמי חזרה והחזירו לי את הביטחון ואת האמונה ואת התקווה ששום דבר לא יפחיד אותי ואני אעיז ואלך הלאה לעולם טוב שיביא לי את ההצלחה ואת כל מה שאני רוצה להשיג בזכות עצמי והאמונה שלי שאני יכול ולא צריך לפחד ..... כלל וכלל.

  יום מושלם היה היום, והפחד הפך מתהום... לחלום.

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/2/16 19:09:

    תודה ששיתפת אותנו.

    אני מאחלת לך הרבה הצלחה בהמשך הדרך.

    סוף שבוע נעים ומבורך.

    

    בברכה

    

    אהובה

     25/2/16 08:13:
   בחיים כפי שידוע לרובינו חוויה מטלטלת יכולה לבנות את האדם ולעזור לו להגשים חלומות ויכולה גם להוריד אותו יגון שאולה, הכול תלוי בכוח הרצון,הנחישות וחוזק האדם והשאפתנות שבו...הכול עניין של בחירה נכונה לנו והעיקר לא לסגת למקום של ה"נוחות" כפי שייעצו לך הבנות מסטרייב...אז,שאפו על הנחישות וההתמדה והכי הכי האמונה בעצמך, ובטוחה שתמשיך להצליח אהבתי מאוד את משפט הסיום שלך שיכול לשמש כאבן דרך לרבים :)

   ארכיון

   פרופיל

   יוסיקווטינסקי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין