כותרות TheMarker >
  ';

  הבלוג של יצחק שויגר

  0

  שיחה קשה

  3 תגובות   יום שלישי, 1/3/16, 16:17

   

   

   

  גדי זה אתה ?זה אימא מדברת. מה שלומך?

  אימא, אני לא יכול דבר אתך כרגע אני באמצע ישיבת מטכ"ל.

  מה זה אתה לא יכול לדבר איתי. אתה הרמטכ"ל לא ? אז תגיד להם עם כל הכבוד, שיירגעו וישתקו ויחכו עד שתגמור לדבר עם אימא או שתיתן להם ריתוק.

  אימא זה לא ככה היום בצבא. רמטכ"ל לא מרתק אלופים. זה לא כמו שהייתי סגן בגולני. אני גם לא יכול לדבר עכשיו כי אני צריך להיזהר בכל מילה שאני אומר. את לא שמעת. כל העיתונים מלאים עם זה האמריקאים מאזינים לנו וכל מילה שאני אומר עוברת דרך האמריקאים ישר לראש הממשלה ואשתו ומשם תכף היא עוברת לעיתונים.

  טוב אז אתה תיזהר. אני לא צריכה להיזהר, אני לא בצבא, אני פה בבית אבות ופה אני יכולה להגיד מה שאני רוצה. מה, ככה זה הולך אצלכם? זה ממש בושה. איך אתה יכול לסבול אותם.

  טוב אימא, השיחה מתארכת ואני ממש מוכרח להפסיק. מה רצית?

   שום דבר מיוחד. אתה זוכר שהיית ילד וסבתא שלך שהייתה אימא שלי הייתה עושה כבד קצוץ. אז קמתי בבוקר עם הטעם של האוכל של אימא שלי זה קורה לפעמים. לך זה לא קורה? אז שכחתי את הרצפט. אז אמרתי לעצמי שאנסה לזכור תוך כדי עשיה. אז הלכתי לקצב וקניתי כמה כבדי עוף טריים מהקצב בשוק הכרמל, כמו שאימא שלי הייתה קונה. ורציתי להוציא להם את הדם אתה יודע איך זה,  הם היו מלאים בדם ושכחתי איך.

  אימא בכבד יש תמיד דם וצריך לשים אותו על האש כדי שיצא הדם ושיהיה כשר.

  אתה צודק. באמת נזכרתי. אז שמתי אותו על האש בשביל להוציא לו את הדם ואז הייתה האש גדולה מדי ונהיה עשן. ונבהלתי וצלצלתי אליך, למי אני אצלצל אם לא לבן שלי?

  אימא,זה ברור שיש עשן,  צריך להקטין את הלהבות עם דם לא משחקים. אם זה מתחיל לנזול צריך לשרוף מיד, לכן כדאי לעשות להבות גבוהות בהתחלה ואחר כך כשהבשר נהיה שרוף קצת, אז מקטינים את הלהבות ואז את מורידה את האש. תזכרי תמיד בשביל להוציא את הדם צריך אש. אבל אם הלהבות  גבוהות צריך להקטין את הלהבות. רגע אחד תחכי על הקן יש לי טלפון חשוב מראש הממשלה.

  גד תשמע. קיבלתי עכשיו טלפון מארצות הברית אתה יודע בוודאי שהם מאזינים לשיחות שלנו. כבר נתתי תדריך לכל הנוגעים בדבר שצריך להיזהר בשיחות ולדבר בקודים  אבל אתה לא הוזמנת כי אתה לא בקבינט שלי וכמו שאני רואה גם לא תהיה. איך אתה יכול לתת תדריך לעיתונאים על עמדתך הפוליטית.  ועוד בטלפון ולא בקודים. מה זה? אתה חושב שאתה מנהל את המדינה. עד  כמה שאני זוכר, אני מנהל אותה ואתה רק פקיד, אמנם גבוה, אבל פקיד וכמו שאתה יודע עוד מילה משרה, ואתה עף. אם אתה רוצה להקטין את הלהבות, אז זה רק יכול להיות בתיאום מראש איתי, ובטח לא באופן עצמאי. וחוץ מזה אתה לא יכול להוציא את הכבד למחבלים. אפילו אני לא הייתי עושה את זה. אולי שרה הייתה מוציאה את הכבד של בנט או של השרה למשפטים שאני אפילו לא מזכיר את שמה, כ אסור לי לפי ההסכם עם שרה, אבל בטח לא של ערבים, אפילו לא של מחבלים.

  ראש הממשלה, תבין, אני מדבר עם אימא שלי אני מחזיק את שני הטלפונים ביחד. את שלך ואת שלה. אני לא יכול לריב עם אימא שלי. ראש הממשלה, אני ממש מצטער, זה אי הבנה. אני לא נותן שום תדריך לעיתונאים אני מדבר עם אימא שלי.  אימא חכי רגע על הקו, אני מוכרח לגמור את השיחה.  אתה הרי יודע שאני לא מדבר בכלל עם עיתונאים, זה פרינציפ אצלי. אימא הקטנת את הלהבות או לא? ראש הממשלה, אני באמת מצטער אימא שלי מנסה לעשות כבד על האש.  אני לא מנסה לקבוע מדיניות של הוצאת הדם מהכבד של המחבלים, אלא רק עונה לאימא שלי ומסביר איך  מכשירים את הכבד ואיך מוציאים לו את הדם. אתה פשוט שומע ציטוטים לא נכונים מהשיחה, כי האמריקאים לא מבינים בכשרות ולא מבינים באימהות.

  גדי אתה פשוט לא אמין. אני עכשיו שמעתי אותך בעצמי שאתה אומר, להקטין את הלהבות. ולשרוף להם את הכבד

  ראש הממשלה  זה נכון, צריך להקטין את הלהבות לאחר שהדם יוצא.

  תשמע אני מנתק את השיחה זה בלתי מקובל איך אתה מדבר. הרמטכ"ל, אני מקווה שדיברת אמת ושלמדת לקח. אני מפסיק את השיחה איתך אבל זה לא יחזור על עצמו ברור

  אימא שמעת, ראש הממשלה כבר לא מאמין לי.

  גדי זה בסדר. אני הקטנתי את הלהבות ואתה אל תאמין לראש הממשלה. הוא אף פעם לא אומר אמת.  ותבוא בערב יצא כבד קצוץ על הכיף כיפק כמו שאימא שלי הייתה עושה. ושראש הממשלה ילך לאכול כבד קצוץ אצל אשתו היא כבר תוציא לו את הדם כמו שהיא יודעת.

  אמא ראש הממשלה סגר את הטלפון ויש לי עוד טלפון תישארי על הקו.

  הלו, מי  מדבר? בנט? נפתלי תשמע סיפור לא נורמלי עכשיו סגרתי טלפון עם ביבי.  הוא משהו האיש הזה , לא נותנים פה לנשום כל הזמן. כל הזמן  קודחים בראש עם האמריקאים האלה וההאזנות שלהם.

  מה קרה ?

  כלום. נתתי עצות לאימא שלי בענייני כשרות. ואמרתי לה שכדי להוציא את הדם מהכבד של העוף צריך לשרוף אותו עם להבות גבוהות אז הוא חשב שאמרתי שצריך לשרוף את הכבד של המחבלים כדי להוציא להם את הדם כי זה מה שהאמריקאים הבינו.

  ומלח אמרת לה לשים? שכחת אה?  תגיד,אתה עושה צחוק. אתה נותן עצות בעיני כשרות מה אתה חושב שאתה הרב הראשי ?אתה אולי רב אלוף אבל זה לא רב. אתה כולה פקיד קטן ותאר לך שכל פקיד ייתן עצות בענייני כשרות. מילא היית אומר להוציא למחבלים את הכבד, שבזה אתה מבין וזה בתחום סמכותך ואני גם בעד, אבל בכשרות?

  אימא את עוד על הקו?

  כן גדי.

  תגידי לי, סגרו כבר את הגן שלי ?חבל, הייתי חוזר לשם. את חושבת שהגננת תקבל אותי?

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/3/16 23:18:
   פספסת רק בדבר אחד, גדי אייזנקוט אילתי, האיטליזים הנחשבים שם הם של פאול ובצלאל. שם כנראה אמא שלו קונה את הכבדים. בטח לא בכרמל :-)
     2/3/16 17:42:
   ענק!
     2/3/16 14:23:

   מעולה.

   דוד שלי סיפר פעם באיזו ארוחה משפחתית איך במלחמה הוא היה מפקד של כיתת רתק.

   האויב התקרב והוא נתן פקודת אש.

   פתאום הבחין שאלו בכלל כוחותינו.

   כדי למנוע את האסון ולהפסיק את הירי,  קפץ על היורים עם כל ה-120 קילוגרמים שלו.
   "איך זה? במלחמת יום כיפור שקלת 120 קילו?" התפלאה סבתא.

   כלומר - כל אחד שומע את מה שהוא רוצה......:) 

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   יצחקשויגר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין