כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  הטרדה מינית: מציאות משפטית הזויה

  0 תגובות   יום חמישי, 10/3/16, 18:43

  "ואז אני כותבת פוסט בפייסבוק שכבוד ראש הממשלה הטריד אותי מינית כשהייתי חיילת תחת פיקודו" נקמה מתוקה מדבש

                                                                   '' ''''

  ''
         https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXb-cCIFEtXeg795ZotUP36-RNOo3ZCsbZ1U0EtNY-gjBHarehiAhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXb-cCIFEtXeg795ZotUP36-RNOo3ZCsbZ1U0EtNY-gjBHarehiA''                                 נקמה שהשד לא ברא [קרדיט: גוגל]''

   

                                                                             

                                                                                          -       -       -

               

   

   

  לפני מעט מחודש זימן לי הגורל פגישה מבורכת עם זוג שהיכרתי מתקופת הצבא, משנת 82. המון שנים חלפו והינה אני פוגש באייל הפדנטי, כך קראנו לו בצבא כי באמת ובתמים היה האיש הקפדני ביותר בצה"ל. הוא היה מקפיד על קפה בוץ מידי בוקר עם טיים שתוקע בפה ומאפרה צהלית שבסוף היום היתה הופכת לפח סיגריות. הוא היה מקפיד על סייסטה בת שעה בצהריים ושהעולם יתהפך, בשעה הנקובה אף אחד יעז להפריע, לא מפקדיו ולא פיקודיו. הוא היה מקפיד על מסדר הנקיון של רס"ר הבסיס, כך שכל חיילי וחיילות הענף יתבוססו בבוץ וינכשו עשבים שוטים ומטופשים; כולם מלכלכים ידיים ללא הבדל דת גזע ודין, והדברים נכונים גם לגביו כמש"ק הענף- גם עליו חלה חובת הניקיון.

   

  למעט חיילת סוררת כחולת עיניים שהיתה פקידת ראש הענף. שמה השגור בפיו "האשכנזיה המפונקת", לפעמים המטומטמת, המזורגגת- תלוי בשעה ובסעיף. היא היחידה שיכלה לקרוא עליו תיגר ולהתחמק מהמסדר, זאת כי פקידת ראש ענף אינה מחוייבת במסדר ניקיון ע"פ פקודות צה"ל, "ואם לא מאמין לי לך תעיין בחוברת הפקודות" – משפט שבכוחו היה להעלות לו את הסעיף בכל מסדר ומסדר, ובכל פעם מחדש, וכאילו זה עתה נקבה האשכנזיה הבטלנית במשפט המתגרה המרגיז שמביא את דמו לרתיחה וזה הזמן לפתוח במלחמת אחים: "ומה זה קשור בפקודות צה"ל!"- משתומם אייל, בכל פעם מחדש, ולא משאיר לזיווה ספק מה דעתו עליה ועל מוצאה ועל אימא, בלשון צהלית נוקבת ותקנית.

   

  לימים אייל יתחיל עם האשכנזיה שתחת פיקודו, בעגה של היום יטריד אותה, באמצע הבסיס, כן כן ואפילו במשרד המפקד העליון, בהעדרותו כמובן. בשיא התהליך יזמין אותה לקולה מחוץ לשערי הבסיס, אבל מעולם, never ever, עצם "התהליך" לא הפריע לומר לה בכל הכנות הראויה מהו חושב עליה ועל מוצאה ועל מוצא אם-אל-אימא-שלה, בכל מסדר מחדש. סיפור אהבה; וככל סיפור אהבה גם זה יסתיים בחתונה וילדים.

   

  זה אייל שהגורל הפגישני עימו. קבענו לבוא למחרת לכוס קפה עם האשכנזיה שלו, לשיחת נוסטלגיה חשובה ומשובחת וכן היה. תענוג צרוף היה לשבת ולשחזר עימם את הימים והרגעים. בשלב מסוים מהשיחה זיווה פנתה לבעלה: "אתה יודע אייל שאם היום היינו בצבא יכלתי להכניסך לכלא", אייל שלא השתנה נתן לה תשובה שוביניסטית, אבל אני לקחתי את העניין למקום אחר וסטיתי מעט מהאווירה הצחוקית. פניתי לאייל "תאר לעצמך מצב הזוי כזה: הסיפור שלך עם זיווה לא היה מסתיים בחתונה, חתול שחור עבר ביניכם (טפו טפו טפו) ואתה עוזב בטריקת דלת ומשאיר את זיווה להתפלש בחול של עצמה... מדוכדכת, עצובה, כועסת, שבורת-לב ומה לא".

   

  ארשת פניהם שהשתנתה באחת לא הותירה ספק כי בני הזוג לא אהבו, בלשון המעטה, את המקום ההזוי שלקחתי אותם אליו, ואני בשלי "אבל הסיפור ההזוי עוד לא נגמר. תאר לך עכשיו שאתה אייל היום איש ציבור, ראש עיר, אלוף פיקוד המרכז, רמטכ"ל"- ראיתי שאייל מתחיל להתעודד והמשכתי "או ח"כ או שר, או רה"מ אולי", אייל התחיל להתרגל למעמד החדש ולצערי היה עלי לקלקל לו את החלום בהקיץ "ואז זיווה שמאז לא הצליחה לאסוף את עצמה ונשארה אם חד הורית, צופה בך בטלויזיה ומחליטה שזו שעת הכושר לנקום במנייק הזה שהתחתן עם אחרת והשאיר אותה בודדה שבורת-לב".

   

  זיווה נכנסת לדברי "ואז אני כותבת פוסט בפייסבוק שכבוד ראש הממשלה הטריד אותי מינית כשהייתי חיילת תחת פיקודו". אייל מתלונן: "אבל זה היה לפני שלושים ומשהו שנה, המקרה שלך מותק התיישן", זיווה: "בחייך! וזה משנה מתי זה קרה או כמה זמן עבר? אתה כבר מחוסל אדוני ראש הממשלה". אייל מנסה להציל משהו מהמצב המכובד שהגיע אליו: "אבל כולם יודעים שאלה היו יחסים בהסכמה, עובדה שיצאת איתי..." – זיווה מתעקשת: "אתה מחוסל אדוני ראש הממשלה".

   

   

  אלברט שבות, מחבר המאמר, הוא יהודי המתגורר כיום בפנמה. נולד בחלאב-סוריה, ממנה עלה לישראל בשנת 1980; בן 19 היה. חי בארץ כ-10 שנים במהלכן עשה שרות חובה ועבד כקופאי בבל"ל. לעיתים הוא נוטל עט, מתחבר אל עצמו ומעלה את חוויותיו על דף.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין