כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  פותחים לך ת'דלת

  46 תגובות   יום חמישי, 24/3/16, 19:29

  ''

  פותחים לך ת'דלת

   

  ההכרח מלמדך דברים, כי כשאין ברירה, במיוחד כשפועלים למען האחר, אתה נאלץ לראות טובתו שלו לפני שלך, ולפני האגו, אחרת אתה עלול לגרום אפילו נזק .

  לכן אני מזכירה זאת גם לעצמי, כי נאלצתי ללמוד דברים בדרך הקשה, ורק דרך הפעילות למען בעלי חיים. אפילו אבי האהוב ז"ל נהג לומר שאני עקשנית כמו פרד וטוב שלפחות דרך בעלי החיים למדתי, אחרת לא הייתי לומדת זאת לעולם.

   

  לאנשים התייחסות שונה לנושא, והכוונה לפעילות שונה למען בע"ח:

   

  יש מי שלא אכפת לו ממצוקה של אחר, במיוחד כשהוא בעל חיים עזוב שפחות "נחשב" מכולם, הוא גם לא ממש רואה אותם.

   

  אחר פתוח במחשבה ובראייה, אינו "משתגע" עליהם, אך רואה דברים, ומעשים טובים, אפילו קטנים  – של אחרים. הוא אינו יוזם עשייה כזו בעצמו חלילה, אך רואה זאת אצל האחר. גם טוב, יותר טוב מכלום.

   

  "הדובדבן שעל הקצפת" לעומתם, מלא רגשות שליליים, הכל מפריע לו, ומצוקה של אחר במיוחד אם אלה בע"ח עזובים, לא רק שאינה נוגעת – אלא מציקה לו, עד כדי שעלול לפגוע בהם, ולחבל במעשים טובים של אחרים שמנסים לעזור להם.

   

  "בואי אצלי הביתה תעשי ספונג'ה, אם אין לך מה לעשות בחיים, מפטיר לכיוון גבר זעף וממשיך ללכת כשרואה שאני מאכילה חתולי רחוב",

  תוצאת תמונה עבור ‪angry man‬‏

  "שני כלבים את צריכה? לא מספיק לך אחד"? אולי תבואי לבית כנסת לעזור קצת לאנשים? נוזף בי זקן דתי בדרכו לבית הכנסת (מה שבעיני בזבוז זמן, כי אינני מתפללת, המעשים לפעמים הם התפילה שלי),

   

  "ישמור השם מזדעזעת מולי זקנה מרירת פנים ונפש שמדדה מולי, "כמה הכלבה שלך מכוערת", "נורא, ממש כמו חולדה", היא אומרת מסתכלת ישר לתוך הלבן של העיניים שלי, שאדע שהתכוונה, לכל מילה, שזו לא טעות.

  תמונה קשורה

  אני שמחה. הרי אימצתי את "המכוערים" שפחות סיכוי להם למצוא בתים ואוהבת "מכוערים", גאה בהם מאד. אחרי תקופת מה אצלי אני משיבה להם בהמון אהבה את הבטחון, והם בטוחים שהם הכי הכי בעולם. אז השבתי לה במסובבת נמרצת ומבריקה: "תודה רבה גברת, גם את"  !

   

  יש את ה"משוכללים", שמצוקת בעלי חיים נוגעת בהם, אך "הפטנט" הזה שאפשר להעביר זאת לשלב מעשים אצלם עצמם אינו מוכר להם, במקום לעשות משהו בעצמם הם מתמקדים וממקדים את מרצם הבלתי נלאה בלהעיר ו"לייעץ" לאחרים. הם אוהבים "לדווח ולהודיע" על מקרים שדרושה עזרה והתערבות למי ש: "יש לו זמן לזה, כי הוא ממילא מתעסק עם זה".....כמו מי שהם רואים מאכילה חתולים למשל..... ורואים בזה כאילו "עשו את שלהם", כשהם משליכים את האחריות לאחר.

   

  ויש את מי שנמצאים שלב אחד בסולם אחרי האחרונים: הם רואים שאני מאכילה חתולים, מתעכבים לידי, בכוונה "לחזק את ידי", ואומרים לי: "כל הכבוד לך ". יפה.

  הם טרם הפנימו עובדה פשוטה שהם יכולים לעשות אותו דבר, אך הם "מעריכים" ורואים את החיובי בזה.

  תוצאת תמונה עבור ‪angry woman‬‏

  אלה "פותחי הדלת" האהובים עלי ביותר, למרות שאפשרי לראות זאת גם באחרים, אבל את אלה לא כדאי לפספס. הזרע שתול וקיים אצלם בפנים, וצריך רק "לעזור לו לנבוט". בעיני זו "פתיחת הדלת", כהזמנה ללא מילים, להכנס. והיות ואני משתדלת לא לפספס הזדמנות להסברה בנושאים הללו, בין אם זה מקרה קשה או קל, כאן הסיכויים הטובים ביותר, והנעימים ביותר.

   

  אז כאן אני מקדישה תשומת לב, מחייכת, ומשתדלת לכוון את דברי לפי הטיפוס שמולי.

  אם אלה גכר או אשה דתיים, אני אומרת משהו כמו: "אתם יודעים, הרי אסור לזרוק מזון טוב, אז גם אתם יכולים לזכות במצווה (צער בע"ח) ובמקום לזרוק למשל שאריות של דברי חלב (הם בטוח הרי לא טבעונים) או את השמן שנשאר אחרי טיגון שניצלים, אתם יכולים להספיג שאריות אלה ברך של לחם שלפני כמה ימים אם נשאר ולהוריד על עתון, שישאר נקי, למטה. תהיה נשמה רעבה שזקוקה לזה, אסור הרי לזרוק אוכל". וואלה נכון, לא חשבתי על זה, תודה שאת אומרת לי....

   

  אם הם חילונים אני אומרת דברים דומים: שגם הם יכולים לעשות בדומה, במקום לקנות אוכל יבש כמו שאני הם יכולים להוריד להם שאריות, לא לזרוק, בדרך החוצה, אפילו בלי טרחה והם עוזרים גם". בחמסינים ותמיד אפשר להוסיף כלי קטן עם מים, הם הרי מתים מצמא ואין להם מהיכן לשתות. וואלה לא חשבתי על זה. (לא מבינה איך לא חושבים על זה, אבל לא חשוב).

  אני מדגישה שעבורם זה כבדרך אגב, לא טרחה הרי, והם עושים משהו טוב, עבור בעל חיים עזוב ורעב ברחוב זה לפעמים ההבדל בין חיים ומוות.

   

  והכי משמעותי וחשוב זה לא להתרגז, להעביר את הכדור במקרים קשים "לצד השני", ואם אתה קולע במענה, אתה בכל מקרה מפיק משהו חיובי מזה כי אתה לא מתרגז אלא נהנה וגם אולי מלמד משהו את הצד השני כמו עם הזקנה.

  תמונה קשורה

  בפנייה עצמה אפשר לראות הזדמנות כדי להביא למחשבה לכיוון אחר, כדי שבפעם הבאה שמישהו כזה יראה חתול צמא – הוא יבחין בזה, ויחשוב לעצמו אוף חבל שאין לי מים לתת לו, וכמה פעמים אחרי זה כבר יתחיל כן לתת להם, ועם המנהג הזה שהם כל כך זקוקים לו.

   

  יום אחד תפסתי "הארה" וכשראיתי ילדים ממוצא אתיופי מגרשים חתול שחור בבעיטה בכיוון באויר ויריקה, נשכתי את שפתי וקראתי אליהם אלי בטון מתאים כדי שלא יברחו ויבואו. שאלתי למה נהגו כך בחתול השחור והם "התחילו להסביר לי": הוא שחור, זה מביא מזל רע, הוא רע, מכוער, צריך לגרש, שילך מפה.

  שאלתי אותם: תגידו, אני העור שלי לבן זה אומר שאני טובה או רעה? אתם העור שלכם שחור, זה אומר שאתם רעים?

  מה פתאום, הרי אין קשר, זה איך שאנו נולדנו נכון?

  ככה גם החתול אותו דבר.

  כמה פעמים ככה, ואני בטוחה שהזרע גם ינבוט, צריך להמשיך לזרוע, לנסות לראות בארועים דלת נפתחת .....

  תמונה קשורה

  היו לי זוג שכנים זקנים לפני כמה שנים, ששנאו שאני מאכילה חתולי רחוב, ואותם (ובכלל עוד המון דברים, הם היו הטיפוסים הנרגנים האלה). קיללו אותי וניסו לבייש אותי בקולי קולות בכל הזדמנות, גם בבוקר מוקדם מהחלון כשהאכלתי אותם, צרחו דברים לא יפים.

  אבל יום אחד אחרי שנים רבות שסבלתי מהם עקב הערה / הארה של מישהו שיניתי טקטיקה, וטוב שכך.

  הפסקתי עם האגו שלי, לא עניתי להם יותר ולא התנהגתי בחזרה כפי שהם אלי.

  כשצעקו הרכנתי ראש, וכשהיו קרובים אלי כדי לראות זאת גם "הורדתי דמעות" במכוון. בירכתי אותם לשלום, התעניינתי בשלומם, אמרתי טוב טוב לכל דבר, ועם האשה לבד טיפטפתי לה שתראה כמה שאני שומרת את הכל נקי, שאני מטפלת בהם, ושזה לא בריא לבעלה להתרגז ככה שאני דואגת לו, ושקשה לי לא יכולה לראות אותם רעבים, שתבין אותי....טיפטפתי ככה חודשים ארוכים.

  עד ששמתי לב שהתחילו להופיע סדקים במעטה הקשיחות והרגזנות והם מתחילים להישבר, קולות נפץ קטנים....

  הם התחילו לענות לי חזרה, יותר נכון לנהום, הזקן הממורמר התחיל לאט לאט להוציא בחזרה תגובה במילים ולא בקללות וצעקות.......

   

  אבל הגיע היום שהייתי בהלם מהם ו שוק ! 

  ראיתי אותו יורד למטה בשקט בשקט, מוציא צרור קטן של עתון, ושם לחתולים למטה לאכול.....שאריות של עוף ושניצלים....

  "נשאר לי" הצטדק מולי כשראה ש"תפסתי אותו" ולא היה נעים לו, "לא רציתי סתם לזרוק"....

  תמונה קשורה

  קיימת בי הערכה לכל מי שפועל למען האחר, כל מי שזה לא יהיה, בין אם זה לפי ההשקפה שלי או אחרת. כל הכבוד, בין אם עושים גדולות ונצורות או מעשים ומחוות קטנות. אין זה חשוב, כשעושים משהו, זה עדיף על כלום, ובודאי על גרימת נזק חלילה.

  חשוב לא פחות לזכור לחשוב כמה צעדים קדימה, ואם זורקים לכם דברים לא סמפטיים, לזהות אם זה טיפוס שחייבים לשים לו גבולות, או שאפשר לראות בזה הזדמנות, כמו "דלת נפתחת" כדי לפתח שיחה ולנטוע זרעים, כדי שיום אחד "ינבטו". . . .

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (46)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/4/16 16:48:
   קראתי בעבודה ורק עכשיו יכולתי לככב. שאפו על אבחנותייך.
     2/4/16 20:33:

   צטט: סאלינה 2016-04-02 16:59:31

   אישה מיוחדת הנך, בונבוניאטה יקרה!! אישית,התייאשתי מלהיות טובה..וזאת לאחר תקופה ארוכה של נתינה ללא גבולות.....שבוע טוב! סאלינה

   --

   תודה סאלינה, מאד שמחה לראותך מבקרת, המון זמן נעדרת, מקווה שהכל טוף אצלך.

   אינני כפי שאני נראית לך בצורה לה נתת ביטוי כאן. 

   הנתינה אינה בהחלט לכל אחד, הגעתי למסקנה שזה התחום בו אני אמורה לפעול, לכן אני כאן, ובתחום הזה אין מצב שלא מעריכים את הנתינה ואת האהבה.

   בחיים, בעבודה, במקומות שונים, זה לא בדיוק אותו דבר, ואת הרי יודעת זאת.

   חוץ מזה אין לך מה להתייאש, למרות שזו דרך חיים קשה ולא קלה, רצופת אבנים ומהמורות, לפעמים נותנים גם בשביל עצמך, ממך, כך שלהתאכזב אינך יכולה.

   Image result for ‫חיטה ירוקה‬‎

     2/4/16 16:59:
   אישה מיוחדת הנך, בונבוניאטה יקרה!! אישית,התייאשתי מלהיות טובה..וזאת לאחר תקופה ארוכה של נתינה ללא גבולות.....שבוע טוב! סאלינה
     1/4/16 20:45:

   צטט: אהובהקליין 2016-03-29 15:01:57

   חיוך

    יפה כתבת!

    אני אוהבת גם בני אדם וגם בעלי חיים.

    תבורכי בכל הברכות.

    

    אהובה

   ---- 

   תודה רבה אהובה, שמחה כל כך לראותך כאן, הרבה בריאות וחדוות יצירה.

   ''

     1/4/16 20:41:

   צטט: נתןפאר 2016-03-29 12:15:51

   איתי איש לא מתעסק כאשר אני מאכיל את חתולי הרחוב...

   ---

   ברור. הרי איזה טיפוסים כבר כל כך אכפת להם שנותנים קצת מזון לבעלי חיים רעבים? חוץ מזה ברור שאפשר הרבה יותר בקלות למרר את החיים לאשה מאשר לגבר ....

   בעצם אפשר להפיק עוד דבר מה מכך, אפשר לשכור שירותיך כמאכיל חתולים במקומות ידועים לשמצה....

   מה דעתך?


   ''

     1/4/16 20:38:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2016-03-29 09:10:53

   מסכימה הן עם א ח א ב והן עם רונית אברהם. לעומת זאת, בסביבת הבית שלי יש מאכילי חתולים רבתי והתוצאה: החולדות חוגגות, וקיפודים - אין. לעומת זאת, הזדעזעתי למצוא בשדות קבוץ יקום מעין "דחלילים" נגד עורבים שבראשיהם, שימיו לב, גויות עורבים כרותי ראש. אם אשתלט על הטכנולוגיה אביא תמונה.

   ---

   החולדות בסביבתך ממש לא תוצאה של פעולתם של מאכילי החתולים אלא של נסיבות שונות אחרות גם כן. אם מאכילי החתולים אצלכם יאכילו אותם בצורה נקייה ומסודרת עם אוכל יבש, או אם יאספו שאריות מזון אחר שהם משאירים הן תעלמנה מהר מאד.

   הנוהג המזעזע הזה קיים לגבי עורבים, גם עם תליית גופתם לאזהרה לצערי, אין צורך להביא תמונה המנהג המזעזע הזה ידוע, היה מועיל לו יותר לו היינו יודעים מי עשה זאת כולל הוכחות.

   אין צורך לומר את הדיעה לגבי מי שעושים זאת. מעורר בחילה.

   ''

     1/4/16 20:33:

   צטט: . ארז . 2016-03-27 15:34:05

   יש אנשים שפשוט עדיף להתעלם מהם .... תמשיכי בדרכך היפה :)

    

   --

   כן, אך בסופו של דבר מגיע רגע שיש מי שכדאי וצריך לשים לו גבולות אחרת זה לא טוב, כמו שאבני דרך תלוי עד כמה הן מפריעות ומסכנות אותך.


   יש לי שכן שנראה לי קצת מאותגר נפשית או משהו. הגיע המצב שהוא איים עלי פיסית והיה כפסע מלהכניס לי אגרוף בפנים כי עמד קרוב מדי. פחדתי ממנו מאז באמת והבנתי שכאן צריך לשים גבול.

   לא בדיוק ידעתי מה לעשות.


   חשבתי כמה שניות הוא עדיין היה בסביבה וראה מה אני עושה, למזלי ידעתי היכן הוא גר. עם הכלבים ניגשתי אל אשתו, ביקשתי בנימוס לדבר אתה כמה דקות, הסברתי לה מה שכעת קרה, הבהרתי לה שאני באה אליה בכוונה טובה, ובטובות, לא בקטע של לריב אתם, שאני לא עושה שום דבר לא חוקי, ושאני עושה זאת בצורה נקיה.


   שאלתי אותה איך היא מעדיפה שאנו שנינו אני והם נמשיך הלאה? שאלך להתלונן במשטרה כי בעלה איים עלי וכל השכנים ראו והניף עלי ידיים כמעט נגרר למכות פיסיות? או שהיא מסדרת את העניין?

   מיותר לציין שיותר הוא לא התקרב אלי. בהתחלה הביע מחאות בניבול פיו מרחוק עד שגם זה נפסק כשרמזתי על כך לאשתו.

   ''

     31/3/16 22:48:

   צטט: missconception 2016-03-25 08:17:52

   צטט: flora2001 2016-03-24 22:42:30

   בעיניי ,את גיבורה ,חכמה ,חזקה ושולטת על עצמך. לא צריך לדאוג לך שלא תמצאי תשובות ☺. מרגש איך הצלחת לזרוע זרעים במקרים של הילדים האתיופים והשכנים הזקנים. פה רק רוצה להגיד לך שגם לי יש זוג זקנים שמתנהגיפ כלפי לא יפה ,סתם ,לא עשיתי לכם שום רע , רק טוב והמשכתי לדבר יפה ולשמור על הכבוד שלכם ושלי ,עד שפעם פתחת את הפה (לא גדול מדי ),ומאז לא פוגעים בי בגלוי. המסכנה שלי :צריך לשנות טקטיקה. יפה כתבת :"המעשים לפעמים הם התפילה שלי"

    

    

    

    

   מילה במילה.

   צדיקה את בעיניי.

   missconception

   במשםט הראשון היה לי ברור שאת מסכימה אתי

   סליחה  שבמשפט האחרון חשנתי שאת מתייחסת אלי .

     31/3/16 21:02:

   צטט: א ח א ב 2016-03-27 14:41:46

   גם בי קיימת הערכה גדולה לכל מי שפועל למען הזולת. מעדיף את מי שמדליק נר כדי להאיר פינה קטנה על אלו שרוצים לשנות את כל העולם.

   --

   תודה.

   אי אפשר לשנות את העולם, וממילא גם אם זו המטרה הסופית חייבים להתחיל כמו שאמרת בפינה אחת קטנה....לאט לאט שלב שלב.

   Image result for ‫אישה מחייכת‬‎

     31/3/16 20:58:

   צטט: מיכל-1 2016-03-27 12:24:13

   מדהים ומאלף!! שיקפת לי פרספקטיבה נוספת על החיים - מעניין אם אצליח לזכור תובנות אלו ברגע האמת.. תודה.

    

   --

   תודה.

   אפילו אני לא זוכרת דברים מסוימים ברגע האמת, והפיוזים קופצים לי ואני יוצאת מפוקוס, קורה לכולנו, אף אחד לא מושלם כפי שהיה רוצה להיות.

   Image result for ‫אישה מחייכת‬‎

     31/3/16 20:53:

   צטט: HagitFriedlander 2016-03-27 10:23:25

   לפתוח דלת = מפתח של הלב...

   --

   כן, אפשר לראות זאת גם נכון. 

   חייכת אותי

   Image result for ‫נרקיס‬‎

     30/3/16 20:33:

   צטט: באבא יאגה 2016-03-26 18:01:27

   אוהבת את הנמבטים שלך

   --

   וואלה חברה שלי, שופעת את אמרות שפר וביטויים שעושים חיוך...

   פסיכולוגית, נמבטים, .....

   חבל שהפסקת זה משעשע....

   אני דרך אגב מאד אוהבת שיבושי לשון, מחייכת מהם תמיד, 

   במיוחד מאלה של הילדים.

    

   אתה אלה הנבטים הרגילים הנפוצים אני הכי אוהבת, הנה לך

   Image result for ‫נבטים‬‎

     30/3/16 10:05:

   צטט: חני.א 2016-03-26 15:22:34

   פוסט פורה חיובי.לא רק כלפי בעלי חיים אלא בכלל פתיחת דלתות לאנושות כולה. הרי התהליכים שאנו עוברים בנינו לבין עצמנו אינו שונה מתהליכים חשיבתיים כלפי אנשים מולנו. וזה שאת מפנימה ומנתחת תהליכים ותוצאות על חייך שלך בהקבלה לחיים של כולנו זה משובח. אביב נפלא

   --

   תודה.

   אמרתי נכון? מבעלי חיים ובזכות בעלי חיים למדתי הרבה

   כאן יש סרט שאני ממליצה לראות רק למי שאוהב באמת,

   גם בשעות הקשות, גם כשצריך לעשות מה שכל כך קשה,

   כשהגיעה שעה להיפרד. גם בדברים קשים כל כך כאלה

   אפשר ללמוד מהם

     29/3/16 20:58:

   צטט: קלועת צמה 2016-03-26 13:57:02

   אני איני זקוקה לשכנוע. אוהבת חתולים וכלבים, וצר לי כשרע להם. יש שאוהבים, יש שלא. ככה זה. כל אחד מתוך השקפת עולמו, הנבנית בהתאם לחינוכו, לסביבתו, לחוויותיו. יפה את עושה שאינך כופה או משמיצה, אלא מנסה, לאט, בסבלנות, בחכמה, להשאיר דלת פתוחה ולסייע בעדינות לעבור בעדה.

   --

   זה לא שזה יפה או שאני עדינה, כאמור לומדים בדרך הקשה, ואם אני רוצה את טובתם של בעלי החיים, במיוחד אלה שעזובים ברחב, צריך לזכור, ואני אומרת זאת לכל מי שמאכיל חתולים במיוחד:
   שהם נשארים שם עם האנשים אחרי שאתם הולכים, תזכרו את זה.
   אז אני עושה הכל שגם הצעדים הבאים כמו בשחמט יהיו בסדר מבחינתם ולא רק מבחינתי.


    Cartoon Top Secret Agent

     29/3/16 20:56:

   צטט: (דורון גראור) 2016-03-26 05:20:35

   נהניתי מהבנת התהליכים והכרת גלגלי השיניים הקטנות שבמוח, הדוחף את התנהלותו של האדם

    

   תודה רבה דורון, פורים שמח גם לך.

   הרעיונות הללו כיצד לנהוג לא עלו לי בזול בכלל, אלא בשנים של עוגמת נפש ומאבקים בלתי פוסקים גם ביום יום להמשיך לעשות מה שאני מאמינה בו נוכח תגובות שונות. בסוף, כיון שרוצים להשתפר במה שעושים - לומדים, אין ברירה.

   Cartoon Architect or Engineer

     29/3/16 15:01:

   חיוך

    יפה כתבת!

    אני אוהבת גם בני אדם וגם בעלי חיים.

    תבורכי בכל הברכות.

    

    אהובה

     29/3/16 12:15:
   איתי איש לא מתעסק כאשר אני מאכיל את חתולי הרחוב...
     29/3/16 11:11:

   צטט: דוקטורלאה 2016-03-25 22:15:51

   היה לנו נוח מאד אם כולם היו דומים לנו. בכל המובנים. אבל הם לא. מה שחשוב לנו, ניקלה בעיניהם, מה שאהוב עלינו, בזוי לגביהם. זה טיבו של העולם. איש איש חייב לעשות את מה שמקובל עליו, ולהניח לאחרים ללכת בדרכם, כל עוד אין במעשיהם נזק לאדם ולסביבה. שבת שלום!

   --

   בהחלט, אלא שלורב יש ויש נזק לאדם ולסביבה, רק שאנשים מסוימים אינם טורחים לראות זאת כי זה אינו נחשב בעיניהם, בגישתם יש דברים שמקובל לעשותם ואז זה מהווה הצדקה לגביהם, בין אם זה לא חוקי או לא מוסרי.

   Image result for ‫סביבה‬‎

   על הכדור הזה יושבים : צומח, אדם, וחי כולם ביחד.

     29/3/16 11:08:

   צטט: rossini 2016-03-25 17:28:45

   לקרא ולהפנים.

   --

   תודה

   Related image

     29/3/16 11:06:

   צטט: croki 2016-03-25 12:37:41

   ולי יש חתול שחור שאימץ אותי. לא חושב שהוא מתלהב ממני במיוחד, אולי כי אני לבן, אבל הוא מקדם את פני (מזהה את האוטו), ומסכים לקבל ממני שתי כנפיים ביום. אני מת עליו:)

   --

   חתול שחור שאימץ אותך זו בעיני מצווה וסגולה נפלאה. יש לי אמונות משלי בעניין הזה, בכלל בעניין "בעלי חיים שאימצו אותך". הכלב הראשון שלי בוקסר רב כיעור ומימדים "אימץ" אותי עוד בהיותו בן חודש וחצי.

   אם אתה רוצה לשמוע עוד על האמונה שלי לגבי חתולים ושחורים במיוחד צור קשר באישי, לא סתם כולם אומרים שזה למעלה נתן להם תשע נשמות.....

   Image result for ‫חתול שחור‬‎

     29/3/16 11:03:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2016-03-25 12:10:56

   * לבינתיים על הפתיח. את היתר אקרא כשאגמור (כן, מותר לומר לגמור! לא רק ה"לסיים" הזה!) לנקות את הבית...ואז אגיב עניינית - זה ארוך! :-)

   --

   מצחיקה, אני לא בורחת, אהיה כאן גם אח"כ, ותמיד שמחה כשאת באה.

   קריצה

   מסכימה הן עם א ח א ב והן עם רונית אברהם. לעומת זאת, בסביבת הבית שלי יש מאכילי חתולים רבתי והתוצאה: החולדות חוגגות, וקיפודים - אין. לעומת זאת, הזדעזעתי למצוא בשדות קבוץ יקום מעין "דחלילים" נגד עורבים שבראשיהם, שימיו לב, גויות עורבים כרותי ראש. אם אשתלט על הטכנולוגיה אביא תמונה.
     27/3/16 20:09:

   צטט: * חיוש * 2016-03-25 11:20:03

    

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   בדרכך המיוחדת, המרגשת והנהדרת

   המילים שלך ניכנסות אל הלב ושם הם נובטים,

   הפוסטים שלך ברגישותם הרבה פותחת את דלתות ליבנו-  של הקוראים

   התרגשתי מאוד לקרוא אותך

   ותהיי ברוכה בכל הברכות שבעולם- את המלאך השומר וכן ירבו כמוך

   * חיבוקים אוהבים ונשיקות חמות לליבך הענק

   שבת טובה ושקטה וחג פורים שמח

   --- 

    

   תודה יקרה,

   למילים הטובות,

   את יודעת, ויכולה,

   לפעמים גם לומר אחרות.

   תמונה קשורה
     27/3/16 20:05:

   צטט: ~בועז22~ 2016-03-25 09:18:13

   הדרך שלך, להאיר את עיניהם של האחרים, נהדרת בעיניי. ומעבר לכך, דרך כזאת באה ללמדנו שדברים הנעשים מדרך של סבלנות וסובלנות, מתינות ואורך-רוח, עושים את המלאכה.

   ----

   תודה,

   עלי להודות שלא תמיד עומד בי כוחי לענות ולנהוג בדיוק כמו שכדאי , לפעמים הפיוז משתלט עלי ואני מגיבה כפי שפונים אלי,,,,אח"כ מצטערת כי כאמור, רואה גם בזה הזדמנות.  אבל המילים הנכונות לא תמיד באות....
   בכל זאת, משהו לומדים בסוף, לרוב זה מצליח.

   איך אומרים הציורים הבאים?

   הכוונה היא לעשות ככה

   Image result for ‫תודות‬‎

   אבל לפעמים, עדיין יוצא לי ככה:

    תוצאת תמונה עבור ‪angry cat‬‏

     27/3/16 15:34:
   יש אנשים שפשוט עדיף להתעלם מהם .... תמשיכי בדרכך היפה :)
     27/3/16 14:41:
   גם בי קיימת הערכה גדולה לכל מי שפועל למען הזולת. מעדיף את מי שמדליק נר כדי להאיר פינה קטנה על אלו שרוצים לשנות את כל העולם.
     27/3/16 12:24:
   מדהים ומאלף!! שיקפת לי פרספקטיבה נוספת על החיים - מעניין אם אצליח לזכור תובנות אלו ברגע האמת.. תודה.
     27/3/16 11:40:

   צטט: missconception 2016-03-25 08:17:52

   צטט: flora2001 2016-03-24 22:42:30

   בעיניי ,את גיבורה ,חכמה ,חזקה ושולטת על עצמך. לא צריך לדאוג לך שלא תמצאי תשובות ☺. מרגש איך הצלחת לזרוע זרעים במקרים של הילדים האתיופים והשכנים הזקנים. פה רק רוצה להגיד לך שגם לי יש זוג זקנים שמתנהגיפ כלפי לא יפה ,סתם ,לא עשיתי לכם שום רע , רק טוב והמשכתי לדבר יפה ולשמור על הכבוד שלכם ושלי ,עד שפעם פתחת את הפה (לא גדול מדי ),ומאז לא פוגעים בי בגלוי. המסכנה שלי :צריך לשנות טקטיקה. יפה כתבת :"המעשים לפעמים הם התפילה שלי"

    

    

    

    

   מילה במילה.

   צדיקה את בעיניי.

   ------- 

   תודה אבל אין מי שצדיק בעיני לגמרי, יש מי שיותר מהשאר. וגם בשטח זה אני בהחלט מכירה אנשים שבאמת עושים הרבה מאד.

   אולי באחד הפוסטים הבאים אכתוב שתראו שזה ככה, כולנו בני אדם, מי יותר מי פחות....

   תמונה קשורה

    

     27/3/16 11:37:

   צטט: flora2001 2016-03-24 22:42:30

   בעיניי ,את גיבורה ,חכמה ,חזקה ושולטת על עצמך. לא צריך לדאוג לך שלא תמצאי תשובות ☺. מרגש איך הצלחת לזרוע זרעים במקרים של הילדים האתיופים והשכנים הזקנים. פה רק רוצה להגיד לך שגם לי יש זוג זקנים שמתנהגיפ כלפי לא יפה ,סתם ,לא עשיתי לכם שום רע , רק טוב והמשכתי לדבר יפה ולשמור על הכבוד שלכם ושלי ,עד שפעם פתחת את הפה (לא גדול מדי ),ומאז לא פוגעים בי בגלוי. המסכנה שלי :צריך לשנות טקטיקה. יפה כתבת :"המעשים לפעמים הם התפילה שלי"

   --

   תודה יקירה, אני לא רואה את עצמי כל כך ככה, לפעמים את יודעת, הסנדלר הולך בלי נעליים.....

   מה שכן, למדתי הרבה הרבה מאד, כפי שאמרתי מהם, מבעלי חיים, כי הייתי מוכרחה....

   תמונה קשורה

     27/3/16 10:23:
   לפתוח דלת = מפתח של הלב...
     26/3/16 20:35:

   צטט: רונית אברהם 2016-03-24 21:16:51

   אנחנו חולקים את הבית עם חתולה נסיכותית (עם עבר מפוקפק) ומאכילים גדוד חתולי רחוב. כך שאני יודעת קצת על למה את מדברת. אבל הכי מרגיז אותי לראות כמה אוכל נזרק בבתי הספר של הבנות שלי לאחר כל סיבה למסיבה. לא יכולה להבין את זה ולא מצליחה לשבת בשקט. בניגוד אלייך, לא הצלחתי להשפיע על אך אחד מזעיף את הפה

   ---

   זה לא קל, ממש לא. לפעמים השפעת על מישהו ואינך יודעת זאת בכלל. ולפעמים אולי זה סימן שאת צריכה לשנות משהו?

   למשל, אם זורקים אוכל וזה מפריע לך, את יכולה לבוא אחרי כל מסיבה כזו לאסוף שאריות אם מתאימות לבעלי חיים ברחוב, ואם אוכל נקי לתת למי שזקוק.

   אז לא תתרגזי על הבזבוז.

   ואולי אחרי כמה פעמים מישהו יפתח עיניים ויתחיל גם הוא לעשות זאת?

    

   לי קורה דבר דומה בסופר כשאני רואה כמה שאריות של נקניקים ובשר נזרקים לזבל. אינני צורכת כאלה, אבל חתולי רחוב זה יציל אותם מרעב, למה לזרוק? הם לא מוכנים לתת לי את זה, ולא שאקח בעצמי מהזבל. לא מוכנים, אין עם מי לדבר.

   שנים הייתי עוברת מבקשת, בסוף נמאס לי, קונה כמות במחיר מוזל, אוכל יבש, וזהו.

    

   אבל את צודקת, חבל על אוכל טרי שנזרק בכלל, מכל הבחינות, ובכל מקום. שלא לדבר על אולמי חתונות ושמחות....

   Image result for wild flower png


    

     26/3/16 18:01:
   אוהבת את הנמבטים שלך
     26/3/16 18:00:
   אמן, שימשיכו לנבוט, ואת פסיכולגית לא קטנה, חברה
     26/3/16 15:22:
   פוסט פורה חיובי.לא רק כלפי בעלי חיים אלא בכלל פתיחת דלתות לאנושות כולה. הרי התהליכים שאנו עוברים בנינו לבין עצמנו אינו שונה מתהליכים חשיבתיים כלפי אנשים מולנו. וזה שאת מפנימה ומנתחת תהליכים ותוצאות על חייך שלך בהקבלה לחיים של כולנו זה משובח. אביב נפלא
     26/3/16 13:57:
   אני איני זקוקה לשכנוע. אוהבת חתולים וכלבים, וצר לי כשרע להם. יש שאוהבים, יש שלא. ככה זה. כל אחד מתוך השקפת עולמו, הנבנית בהתאם לחינוכו, לסביבתו, לחוויותיו. יפה את עושה שאינך כופה או משמיצה, אלא מנסה, לאט, בסבלנות, בחכמה, להשאיר דלת פתוחה ולסייע בעדינות לעבור בעדה.
     26/3/16 05:20:
   נהניתי מהבנת התהליכים והכרת גלגלי השיניים הקטנות שבמוח, הדוחף את התנהלותו של האדם
     26/3/16 05:12:
   נהניתי מהעומק פורים שמח ומבדח...
     25/3/16 22:15:
   היה לנו נוח מאד אם כולם היו דומים לנו. בכל המובנים. אבל הם לא. מה שחשוב לנו, ניקלה בעיניהם, מה שאהוב עלינו, בזוי לגביהם. זה טיבו של העולם. איש איש חייב לעשות את מה שמקובל עליו, ולהניח לאחרים ללכת בדרכם, כל עוד אין במעשיהם נזק לאדם ולסביבה. שבת שלום!
     25/3/16 17:28:

   לקרא ולהפנים.

     25/3/16 12:37:
   ולי יש חתול שחור שאימץ אותי. לא חושב שהוא מתלהב ממני במיוחד, אולי כי אני לבן, אבל הוא מקדם את פני (מזהה את האוטו), ומסכים לקבל ממני שתי כנפיים ביום. אני מת עליו:)
   * לבינתיים על הפתיח. את היתר אקרא כשאגמור (כן, מותר לומר לגמור! לא רק ה"לסיים" הזה!) לנקות את הבית...ואז אגיב עניינית - זה ארוך! :-)
     25/3/16 11:20:

    

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   בדרכך המיוחדת, המרגשת והנהדרת

   המילים שלך ניכנסות אל הלב ושם הם נובטים,

   הפוסטים שלך ברגישותם הרבה פותחת את דלתות ליבנו-  של הקוראים

   התרגשתי מאוד לקרוא אותך

   ותהיי ברוכה בכל הברכות שבעולם- את המלאך השומר וכן ירבו כמוך

   * חיבוקים אוהבים ונשיקות חמות לליבך הענק

   שבת טובה ושקטה וחג פורים שמח     25/3/16 09:18:
   הדרך שלך, להאיר את עיניהם של האחרים, נהדרת בעיניי. ומעבר לכך, דרך כזאת באה ללמדנו שדברים הנעשים מדרך של סבלנות וסובלנות, מתינות ואורך-רוח, עושים את המלאכה.
     25/3/16 08:17:

   צטט: flora2001 2016-03-24 22:42:30

   בעיניי ,את גיבורה ,חכמה ,חזקה ושולטת על עצמך. לא צריך לדאוג לך שלא תמצאי תשובות ☺. מרגש איך הצלחת לזרוע זרעים במקרים של הילדים האתיופים והשכנים הזקנים. פה רק רוצה להגיד לך שגם לי יש זוג זקנים שמתנהגיפ כלפי לא יפה ,סתם ,לא עשיתי לכם שום רע , רק טוב והמשכתי לדבר יפה ולשמור על הכבוד שלכם ושלי ,עד שפעם פתחת את הפה (לא גדול מדי ),ומאז לא פוגעים בי בגלוי. המסכנה שלי :צריך לשנות טקטיקה. יפה כתבת :"המעשים לפעמים הם התפילה שלי"

    

    

    

    

   מילה במילה.

   צדיקה את בעיניי.

     24/3/16 22:42:
   בעיניי ,את גיבורה ,חכמה ,חזקה ושולטת על עצמך. לא צריך לדאוג לך שלא תמצאי תשובות ☺. מרגש איך הצלחת לזרוע זרעים במקרים של הילדים האתיופים והשכנים הזקנים. פה רק רוצה להגיד לך שגם לי יש זוג זקנים שמתנהגיפ כלפי לא יפה ,סתם ,לא עשיתי לכם שום רע , רק טוב והמשכתי לדבר יפה ולשמור על הכבוד שלכם ושלי ,עד שפעם פתחת את הפה (לא גדול מדי ),ומאז לא פוגעים בי בגלוי. המסכנה שלי :צריך לשנות טקטיקה. יפה כתבת :"המעשים לפעמים הם התפילה שלי"
     24/3/16 21:16:

   אנחנו חולקים את הבית עם חתולה נסיכותית (עם עבר מפוקפק) ומאכילים גדוד חתולי רחוב. כך שאני יודעת קצת על למה את מדברת. אבל הכי מרגיז אותי לראות כמה אוכל נזרק בבתי הספר של הבנות שלי לאחר כל סיבה למסיבה. לא יכולה להבין את זה ולא מצליחה לשבת בשקט. בניגוד אלייך, לא הצלחתי להשפיע על אך אחד מזעיף את הפה

   ארכיון