כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  אזור הדמדומים

  0 תגובות   יום שני, 4/4/16, 19:11

  באיזו מהירות הסתלק לו חודש מרץ מחיינו. עוד לא הספקנו למצמץ ולהתרגל לשעון הקיץ, וכבר הוא מאחורינו, מצטרף לדפי ההיסטוריה. דווקא היה חודש לא רע. מלא אירועים ועבודה. כל כך הרבה עבודה שנאלצתי להניח למקלדת ולצאת אל המרחבים והכבישים במרוץ אחרי הקיום. זוהי תקופה די משונה, מין אזור דמדומים שכזה, שבו אני עובד בהפקות קולנוע וטלוויזיה עתירות תקציב של הוליווד, ובאותו הזמן אני שוקד על קידום הפרויקטים האישיים שלי, הפקות התשוקה, כמו שקוראים להן כאן. אני פוגש המון אנשים חדשים, עמיתים למקצוע, שותפים פוטנציאלים לעתיד. אחרי שצברת מספיק פז"מ בקנדה, אתה הופך לחלק מהתאגיד, עוד מעט חבר איגוד. אבל עד אז, מתנדנד באזור הדמדומים. מתעורר לפני הזריחה, חוזר הביתה אחרי השקיעה. בגשם, בשמש, בקור ובחום. ההצגה חייבת להימשך, בטוב וברע. רק שלא נאבד לנצח, אי שם באזור הדמדומים. כי הרי גם העבודה שלנו יכולה להיות מסוכנת. תשאלו את דילן אובריאן, כוכב הסרט "הרץ במבוך 3" שנדרס החודש על ידי מכונית במהלך הצילומים בוונקובר. ההפקה של אולפני פוקס הוקפאה ואנשים הלכו הביתה. בחזרה לאזור הדמדומים. http://news.nationalpost.com/arts/celebrity/maze-runner-star-dylan-obrien-injured-on-set-of-latest-film-reportedly-run-over-by-car  

   

  **

   

  לקנדים סדר יום משלהם, מין אג'נדה לאומית שלוקח זמן להבין אותה. חובבי כדורגל כמוני יכולים להשתגע בחודשים הללו, של האביב. בזמן שליגת האלופות מגיעה לשלבים המכריעים של הטורניר, הקנדים מזיזים את מסי וניימאר לערוצים נידחים, כדי לפנות מקום לאליפות הקרלניג. כאשר נופל עליך יום חופש כזה, בין הפקה להפקה, ואתה מת לראות ברצלונה, פתאום אתה מקבל את אלברטה נגד מניטובה בקרלינג. כל מחצית 4 שעות, שדרנים רהוטים ורציניים מנתחים את שתי הקבוצות. הוריד יכול לקפוץ לך מהצוואר. כך גם בערוצים הלאומיים, בזמן שכל העולם התעורר לפיגועים המחרידים בבריסל, הטלוויזיה הקנדית הקדישה להם כמה שעות בוקר, אבל בהמשך אותו היום הלך לעולמו רוב פורד, מי שהיה ראש עיריית טורנטו, וזכה לתהילת עולם לפני כשנתיים, כאשר נצפה בסרטון וידאו מעשן קראק עם אנשים מפוקפקים. אחרי פרישתו מהחיים הציבוריים דווח כי חלה בסרטן, ואחרי מאבק של שנה וקצת הכריעה אותו המחלה, והוא בן 46 בלבד, מהשנתון שלי (פתאום אני חש בר מזל). פורד זכה להלוויה מכובדת ותקשורתית, שעלתה 19 אלף דולר למשלם המיסים הקנדי. לשם שינוי, אף תכנית בידור לילית לא אזכרה את האיש שכיכב באין ספור מערכונים ובדיחות רשת. אפילו יריביו הפוליטיים ביקשו להשכיח את מעלליו של האיש הצבעוני הזה. כנראה שככה זה באזור הדמדומים, שבין המתים והחיים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ford-misdeeds-1.3513182  

   

  **

  עוד לא יבשו הדמעות על ראש העיר פורד וטורנטו כבר יצאה לרחובות שוב. הפעם בעקבות זיכויו של שדרן הרדיו, ג'יאן גומאשי, מעבירות של תקיפות מיניות חמורות. ותיקי הקוראים בוודאי זוכרים את הסיפור של גומאשי, כוכב הרדיו של רשת השידור הממלכתית של קנדה ה CBC שהגיש את תכנית התרבות היומית Q וצבר לו מעריצים ומעריצות רבות. לפני כשנתיים הובאו למעסיקיו עדויות כי האיש הוא חובב של סקס ברוטלי ואלים במיוחד. ארבע נשים הגישו נגדו תלונות במשטרה שהולידו כתב אישום מפורט וחודרני הכולל ירידה לפרטים אינטימיים מביכים. השבוע הוא זוכה מכל האישומים הפלילים של מעשיו. עורכת הדין של גומאשי, מרי הנין (שניהם אגב, ממוצא איראני), זכתה לקיטונות של רותחין מצד אירגוני הנשים על עבודתה המסורה. הנין הצליחה להוכיח כי כל ארבע המתלוננות המשיכו להתקשר לגומאשי גם לאחר התקיפה, לכאורה. אחת מהן שלחה לגומאשי תמונה שלה בביקיני, מה שכונה על ידי כבוד השופט וויליאם הורקינס כ"התנהגות משונה". על מתלוננת אחרת כתב השופט כי היא קיימה 19 ראיונות תקשורתיים והביעה התרגשות כאשר מיה פארו צייצה בטוויטר אודותיה. בארגונים נגד תקיפות מיניות הביעו דאגה כי כתוצאה מפסק הדין נשים יחששו להתלונן בעתיד על מקרים דומים. ייתכן כי התשובה תינתן בפרק הבא של הסאגה הסאדו – מזוכיסטית הזאת, אחרי שגומאשי נמלט בעור שיניו מהתביעה הפלילית, הוא צפוי לעמוד לתביעה אזרחית, שבה יחזרו שוב הכתבים הנלהבים לתאר לצופים בבית איך הוא חנק בחורה אחת, ואיך הוא אזק בחורה אחרת, בדיוק מה שצריך משלם המיסים לשמוע בזמן ארוחת הבוקר. באזור הדמדומים שבין הבוקר ללילה. http://www.theglobeandmail.com/news/national/will-ghomeshi-verdict-have-a-chill-effect-on-future-sex-assault-cases/article29391738/

   

  **

  במהלך חודש מרץ הביאה ממשלתו החדשה של ג'סטין טרודו את התקציב הלאומי לשנת 2016, כמו שהובטח במהלך מערכת הבחירות, הממשלה הליברלית תכניס את קנדה למינוס לאומי כדי להתניע את הכלכלה. כמו שדווח כאן בעבר, מה שאמור היה להיות גירעון של 10 מיליארד דולר בשנה, הפך לצפי של 30 מיליארד גירעון בשנת התקציב הבאה, ואין צפי לחזרה לרווחיות עד ל 2019. הממשלה של טרודו תשקיע בפרויקטים של תשתית, בהגדלת קצבאות הילדים, במיסוי של העשירים, בהשקעה בקהילות הילידים ובתרבות ואמנות מקומית. הממשלה תחזיר את גיל הפנסיה ל 65, (השמרנים העלו אותו ל 67). קצבאות הילדים יעלו כמעט ב 3000 דולר בשנה למשפחות בעלות הכנסה נמוכה (מתחת ל 30 אלף דולר בשנה) ואילו משפחות בעלות הכנסה גבוהה לא יזכו לקצבאות כלל. קנדה תקלוט ב 2016 עוד 10 אלפים פליטים סורים, אך רק כאלה שיש להם נותני חסות קנדים. הממשלה מבטיחה לייצר 100 אלף מקומות עבודה חדשים בשנה הבאה. בינתיים, הסטטיסטיקה מחודש ינואר מראה כי הכלכלה מתאוששת, עם צמיחה מפתיעה של 1.5 אחוז. אולי גם כאן מדובר בתמרון פוליטי טקטי, מהנקודה שבה נמצאים הליברלים, הם יכולים רק לטפס למעלה.

  http://news.nationalpost.com/news/canada/canadian-politics/federal-budget-2016-liberals-project-30b-deficit-with-no-plan-to-return-to-a-surplus-by-2019

   

  **

  בינתיים קבלו הצצה ראשונה לכלכלה החדשה. סרטון פרסומת טלוויזיה ראשון לקאנביס BC. "עוזרים לאנשים כבר 30 שנה", אשכרה אזור הדמדומים.

   http://www.tetongravity.com/video/culture/no-joke-canadas-first-cannabis-tv-advertisement

   

  **

  בעוד הכלכלה נהנית מהדולר הנמוך, מי שקיבלו מכה אנושה היו מועדוני ההוקי הקנדים. בפעם הראשונה מאז 1970 יחמיצו כל 7 הקבוצות הקנדיות את הפלייאוף של הסטנלי קאפ. בהנהלת ליגת ה NHL הביעו דאגה מהרייטינג הצפוי של משחקי הפלייאוף. בוונקובר האווירה מדוכדכת במיוחד, היות והקאנקס הרגילו את האוהדים שלהם להצלחות בעשור וחצי האחרונים ואילו השנה הקבוצה שלהם התרסקה באופן מביך במיוחד, כולל רצף שיא של 9 הפסדים בחודש מרץ. מהזווית שלנו זו לא הייתה הפתעה מרעישה. בתחילת השנה פיטרה הנהלת הקאנקס בראשות המנג'ר ג'ים בנינג, את רופא הקבוצה וחבר הקהילה, מיק ברנשטיין, אחרי 20 שנות עבודה מסורה. http://blogs.theprovince.com/2015/07/03/canucks-let-go-20-year-trainer/  

  "ברני" היה אחד מהדמויות האהובות ונאמנות ביותר על ידי שחקנים ואוהדים כאחד. עוד לא נח הגרזן מההודעה המפתיעה ובנינג פיטר את הסגן שלו, לורנס גילמן, עו"ד במקצוע ואחד המומחים המובילים בליגה לניהול חוזים וענייני תקרת השכר. גילמן, 50, עבד בוונקובר במשך 7 שנים, וצבר לו מוניטין של איש מקצוע מעולה, בקרב האוהדים המדיה והקהילה היהודית. יחד איתו פוטר גם היועץ לורן הנינג, שעבד במועדון במשך 10 שנים. http://www.vancouversun.com/sports/Canucks+fire+executives+Gilman+Henning+Crawford/11182955/story.html  

   

  **

  ככל שהתפתחה עונת המשחקים התברר כי בנינג, בעברו שחקן הוקי וסקאוט, לוקה בהבנה עסקית, בניהול נכסי המועדון, ובביצוע עסקאות ועריכת חוזים. אחרי פיאסקו מביך במיוחד ביום האחרון של ההעברות, ובניסיון להציל משהו מהמוניטין שלו, החתים בנינג שחקן הגנה מהליגה הרוסית בשם ניקיטה טרמקין, ענק בגובה 202 ס"מ ובמשקל 110 ק"ג, הבטחה גדולה. רק מה, אותו גוליית רוסי ערך את הופעת הבכורה שלו על הקרח של וונקובר בדיוק באותו היום שבו שבר השוער האיטלקי ג'אן לואיג'י בופון את שיא הדקות ללא ספיגה בליגה האיטלקית. מה הקשר בין השניים? טרמקין עלה לשחק עם חולצה מספר 88, אותו מספר שלבש בופון בקבוצת פארמה, אי שם בתחילת המיליניום. הסיפור הזה עורר רעש בתקשורת שטענה כי אביו של בופון היה כנראה משת"פ נאצי. המספר 88 היה קוד הטלגרף הגרמני להייל היטלר (H = 8 בלועזית). בופון הכחיש והחליף למספר 77. כפי שמספר דף הוויקי שלו.

  While at Parma, Buffon's decision to wear the number 88 shirt, rather than his previous number 1 shirt, for the 2000–01 season caused controversy in Italy. However, Buffon claimed to be unaware of the number's neo-Nazi connotations.

  בוונקובר אף אחד בכלל לא שמע על הסיפור הזה, בטח שלא בנינג, או המדיה המקומית. אבל אנחנו בינתיים נמשיך לדלג על הקאנקס, או לעקוב מרחוק. לפחות עד שיאפסו את הראש שלהם.

   

  **

  מועדון הכדורגל של JCC יצא לטיול שנתי, למשחק הבינלאומי בין קנדה למקסיקו, ביחד עם עוד 55 אלף צופים באצטדיון ה BC. אם אתם חושבים שלאהוד את נבחרת ישראל זה מתסכל, נסו לאהוד את קנדה, המדורגת 84 בעולם. המקסיקנים כבשו 3 פעמים, שער נוסף נפסל ועוד שלוש פעמים הם פגעו בקורה ובמשקוף. בגומלין, הפסידו הקנדים רק 2 – 0. עדיין נותר סיכוי להעפיל לרוסיה 18' השאלה אם כדאי בכלל. בשבת הראשונה של אפריל לקחתי את הבן יקיר לי לראות את הוויטקאפס מארחים את לוס אנג'לס גלאקסי, הריאל מדריד של ה MLS, ביחד עם עוד 28 אלף איש התאכזבנו לשמוע שסטיבן ג'ררד ורובי קין בכלל לא על המטוס. אחרי שקיבלנו אדום לא מוצדק בדקה ה 30 שמחנו על תיקו מאופס. גם נקודה זה משהו. מה שכן הכדורגל הולך ותופס כאן תאוצה מדהימה. אני לא אהיה מופתע אם קנדה תעפיל למונדיאל לפני ישראל. ובאותה ההזדמנות, ברכות חמות לעידן ורד ההחתמה החדשה של האוטווה פיורי מליגת המשנה. ברוך הבא לקנדה.

  http://www.sportsnet.ca/soccer/ottawa-fury-signs-israeli-forward-idan-vered/

   

    **

  אפריל מגיע ואיתו שלל אירועי האביב. ביום ה' (7.4) אחר הצהריים חוזר מועדון ההיטק הישראלי VIT לאירוע נוסף עם האורח מוטי רפלין. באותו ערב יוצאת לדרך ההצגה "כנר על הגג" בתיאטרון מסי בניו-ווסטמינסטר, ההצגה תרוץ עד ה 23 לחודש. עוד באותו הערב (7.4) מועדון העסקים של הכולל מארח ערב בנושא הנדל"ן בוונקובר, עם בארי ולורי גלוטמן. בשבת אחר הצהריים (9.4) מסיבת הפתיחה החגיגית של צי'קפי עגלת החומוס הניידת של רותם ט. ואיתמר ש. בגאסטאון. יהודי מזרח וונקובר יוצאים במוצ"ש (9.4) להבדלה במצפה הכוכבים של ה BCIT בברנבי, פרטים בטמפל שלום. ביום א' (10.4) סדנה להכנת מצות ב 1 בצהריים בחב"ד מזרח העיר. שבוע מאוחר יותר, יום א' (17.4) המוישה האוס מזמין אתכם להצטרף לקבוצה שלהם במרוץ העירוני השנתי הסאן ראן. באותו הערב בריצ'מונד, המרכז לקולנוע יהודי מציג את הקומדיה הבריטית המצליחה, "בצק", בבית תקווה. בליל הסדר (22.4) הכולל מארח את קהילתו באולם הג'ול. חב"ד מציעים את השולחנות שלהם במרכז ברח' אוק. קבוצת "אלף" עורכת סדר חגיגי בקוויקטלם (פרטים אצל יוסי ד.). כי בלילה הזה כולנו מסובים, חד גדיא, חד גדיא!

   

  **

  אמנם אין לי סרט חדש עבורכם הפעם, רק ברכות חמות לצמד דיר רוג', המורכב מהבעל והאישה דניאל ודרו מק'טגרט מוונקובר, שזכו השבוע בפרס הג'ונו היוקרתי ללהקה הפורצת של השנה בקנדה. הם נותנים חזק רוק אלטרנטיבי-דאנס שמתאים גם לרחבה וגם לעמידה בפקקים. בקרוב אצלכם. להשתמע חברות וחברים. עת הזמיר הגיע. בואו נהפוך את השחור לזהב, טהור.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין