כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אהוד אמיר

  לא גזעי. לא מחוסן. לא מסורס.
  זקוק לסילוק קרציות, לפירעוש ולתילוע.
  עצבני. נוטה לנשוך.
  מרייר תכופות.

  פקקים עליך ישראל

  3 תגובות   יום שלישי, 10/5/16, 21:01

  יצאתי מהבית ב-7:52 באוטו, עברתי בבית הספר של הבנות שלי והורדתי אותן באיחור סמלי ב 8:04 . כאן החלה סאגה שראויה להיכנס למחזור התפילות, בעיקר מכיוון שכמו התפילות, היא נוטה לחזור על עצמה.

  אני לא יודע אם ראש המועצה היה בפקק הבוקר, אבל אפילו נשיא המדינה צריך לפעמים ללכת לשירותים, כך שכנראה אפילו ראש המועצה נתקע לפעמים בפקקים. אני מסמפט אותו. הוא משתדל כל כך. לא נעים להיות ראש המועצה ולעמוד בפקק ביישוב שלך. אני לא חושב שיש מועד שבו ראש המועצה רוצה פחות להיות ראש מועצה מאשר ברגע שבו הנהג שתקוע בפקק מסתכל מחלון האוטו ורואה את ראש המועצה תקוע באוטו שלידו, ושניהם מביטים זה בזה. קשה להיות ראש המועצה. אבל הבוקר לא ראיתי את ראש המועצה. מעניין אם איזשהו נהג ראה אותו, ומי משניהם הסב את המבט ראשון.

  איזה מזל שהאוטו שלי נוח. אני קורא ספר. מדי פעם אני מסתכל סביבי. יש הרבה אנשים בפקק הזה שיושבים במכוניות ישנות או קטנות. איזה מזל שעיצבו אותו נוח. איזה מזל שיש לי ספר. בכלל, יש לי הרבה מזל היום. מה עושים אנשים בלי ספר? מה עושים אנשים עם אוטו קטן מדי? האם לא כואב להם הגב?

  השמש חזקה. מזל שהבאתי כובע ומים. זה אמנם לא טיול רגלי, אבל התחושה דומה. אני ממילא רגיל לקרוא בהליכה, אז אתרגל לקרוא בישיבה.

  איזה מזל שיש לי ספר באוטו. התקדמתי בו היטב בפקק הזה, מעמוד 120 עד עמוד 170 בערך. רק חבל שצריך לשלם בדלק על הזכות לקרוא ספר. איזה מזל שמילאתי אתמול דלק. הוא יספיק לי לעוד כמה שעות של פקק. בכלל, אני אדם שיש לו מזל. צריך ארועים חריגים בחיים, כמו פקק שלא זז, כדי להבין עד כמה אתה בר מזל.

  מה עושים אנשים שאין להם ספר באוטו? איך הם מעבירים את הזמן בפקק? אולי כדאי שאזום סקר בנושא. אעבור בין המכוניות, אעביר את הסקר לאנשים ואחרי חצי שעה אחזור לאסוף אותו מהם. זה לא יהיה קשה. הם ממילא לא זזים לשום מקום. רק עלי לא לשכוח לקחת בחזרה את העטים. אולי אפתח בית קפה נייד? אולי אתנהל ביניהם עם מגש עוגיות, פופקורן, צ'יפס ושתיה, כמו מוכרי החטיפים שהולכים בין השורות ביציעים במשחקי פוטבול ובייסבול בארצות הברית? הנהגים האלה צריכים הרבה קפה. חטיפים, עוגיות, מסטיקים. נראה לי שזה יכול להיות עסק טוב.

  אוטו עובר על פני לכיוון השני ונעצר בפקק. יושבת בו מכרה שלי. אנחנו מדברים קצת על הפקק. שנינו לא מבינים מאיפה הוא התחיל ולמה. בערך כמו המפץ הגדול. זו כנראה חידה מדעית גדולה עלינו. אנחנו מדברים חלון אל חלון. היינו יכולים בשקט לפתוח שולחן בין המכוניות, אבל לא הבאתי קפה. וגם לא לוח שח-מט או שש-בש. חבל. אביא מחר. כשאפתח את העסק שלי אתן לה כוס קפה בחינם. אפילו שתי כוסות.

  אחרי עשר דקות הפקק זז שני מטר ואני נפרד מהמכרה שלי. אנחנו אפילו לא אומרים שלום. נראה לי ששנינו כבר באפאתיה לגמרי. איכשהו הפקקים אילפו אותי. אני לא כועס או משהו כזה. אני יותר כמו הזקן בבית האבות במחלקה הסיעודית שיושב בכיסא גלגלים, בוהה ומזיל ריר. אחרי שעה אתה כבר לא יכול להרשות לעצמך לכעוס. אם תעשה את זה, תמות מהתקף לב בגיל צעיר, ואתה לא רוצה למות מהתקף לב בגיל צעיר. אם כבר למות, אז מהסיבות הנכונות, ואני לא חושב שפקק תנועה ביישוב שלך זה סיבה נכונה.

  אני חושב לפנות למועצה שתרחיב את הכבישים, אבל כולם כבר פנו. יש תכנית להרחבת הכבישים. שמעתי במעומעם על משהו כזה. אני מאד שמח. אולי הילדים שלי יהנו מזה, ואם לא הם, אז הנכדים. מצוין. אני תמיד בעד השקעות לטווח ארוך.

  בסביבות 8:45 הפקק משתחרר ואני מגיע לשדרות הראל. כבר התחלתי לדאוג שהספר ייגמר ואין לי עוד ספר באוטו. נשארו לי עוד כמה עמודים בספר. איזה מזל. בכלל, יש לי הרבה מזל היום.

  אולי היתה תאונה ובגלל זה הפקק? בטח המשטרה מחלצת פצועים ומכוונת את התנועה. הם עושים עבודת קודש, השוטרים, מה שתורם לתחושת אסירות התודה שלך וכן לתחושה שאתה בר מזל. בדרך כלל, כשאתה מגיע לתאונה שבגללה היה הפקק, אתה מרגיש עוד יותר בר מזל, על כך שהנהג באוטו ההוא, זה שמחלצים עכשיו ומעבירים לאמבולנס עם קיבוע הצוואר, זה לא אתה.

  הפעם לא היתה תאונה, משום מה, אבל לא איש כמוני ייתן להיעדר תאונה להפחית מתחושת המזל שלו. אני אדם אופטימי ביסודי.

  ב-8:53 אני מגיע ברכבי לבניין המועצה, בדיוק שעה ודקה אחרי שיצאתי מהבית. הנסיעה לירושלים נמשכת פחות זמן מהעמידה בפקק. בזמן הזה יכולתי לנסוע לירושלים, לחזור ושוב לנסוע. האמת היא שאם הייתי מחנה את האוטו בצד הדרך והולך לירושלים, כמו עולי הרגל בימי הביניים, הייתי מגיע קודם, חוסך בדלק ועושה כושר. אולי הפקק הזה הוא מזימה ממשלתית שמטרתה לגרום לכל האזרחים לחסוך דלק ולעשות כושר? כי לא נראה לי שזה עובד. אנשים לא יוצאים מהמכוניות. אני חושב שצריך קמפיין בשביל זה. אולי יש קמפיין, אבל אני לא צופה בטלוויזיה. אני צריך להתחיל לצפות בטלוויזיה. לא טוב להיות מנותק מהחברה שאתה חי בה. אם החברה מתחשבת בי עד כדי כך שעל הבוקר היא משקיעה שעה שלמה כדי לגרום לי להרגיש כל כך בר מזל, זה לא הוגן שלא אנסה להיות טיפ-טיפה מעורב.

  לפני כמה חודשים הגעתי בג'וגינג מביתי לבניין המועצה, מרחק שלושה קילומטרים, בתוך עשרים דקות. הבוקר עם האוטו זה לקח לי שעה. כלומר, הייתי יכול לרוץ למועצה, לחזור הביתה ושוב לרוץ, והיה לוקח לי אותו זמן. אם כי יש להודות שקשה לקרוא ספר כשעושים ג'וגינג, כך שהפקק עדיף. אין ספק, החיים מאירים לי פנים. יכולתי בטעות לרוץ את כל זה שלוש פעמים, ואז גם לא הייתי יכול לקרוא, וגם הייתי מקבל כאבי גב. אור השכינה קורן עלי.

  יצאתי מהיישוב ואני בדרך לירושלים. אני רואה לצד הדרך חזיר בר דרוס. אולי הפקק היה בגלל חזיר בר דרוס? אני בספק. חזירי בר לא נוטים להיכנס ליישוב שלנו, קל וחומר להידרס בו. שנית, לא נראה לי שאנשים היו מתעכבים ליד חזיר בר דרוס כדי להביט בו. בטח לא אחרי שעמדו שעה בפקק. אם זה היה כוס קפה בשקל, או דוכן נייד, מגש חטיפים וקפה, אולי כן, אבל לא חזיר בר.

  לא תאונה, גם לא חזיר בר דרוס. אז מה כן? הפקק הוא כנראה אחד מאותם כוחות טבע עלומים וחסרי פשר שלאדם אין שליטה עליהם. לקדמונים היו רעידות אדמה והתפרצויות הרי געש, בימי הביניים היו בצורות, רעב, מגפות ומלחמות, בראשית העת החדשה היו שרפות ענק שהחריבו ערים שלמות, ולנו יש פקקים. טוב, לפחות פקקים לא הורגים אף אחד, חוץ מאלה שלא דאגו לעצמם לספר טוב ומתו משעמום.

  מה שבטוח, לפקק של מחר אביא שני ספרים. ותרמוס עם קפה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   ***
     11/5/16 18:44:

   אני ישן בחדרו של היטלר, מאת טוביה טננבום.

    

   צטט: רונית אברהם 2016-05-11 14:12:35

   לפחות יש המלצה על הספר?
     11/5/16 14:12:
   לפחות יש המלצה על הספר?

   ארכיון

   פרופיל

   אהוד אמיר.
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין