כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  בניה בלתי חוקית -מהם ההליכים הצפויים נגדכם בשל בנייה ללא היתר או שימוש חורג?

  0 תגובות   יום שבת, 14/5/16, 00:06

  גילוי עבירות בנייה מקורו ברוב המקרים בהלשנה ו לעיתים ננובע כתוצאה מגילוי יזום של מחלקת הפיקוח על הבנייה. לעיתים באזורים מסוימים מתבצעת בדיקה יזומה של צילומי אוויר (שמבוצעים כל העת על בסיס קבוע) לשם איתור בנייה חריגה.

  התלונה, גילוי העבירה והליכי חקירה על ידי מחלקת הפיקוח על הבנייה
  עם קבלת התלונה אם למוקד העירוני או ישירות למחלקת  הפיקוח על הבניה ,נשלחים פקחים למקום ביחד עם  תכנית היתר הבניה (גרמושקה/הרמוניקה)  והם בודקים האם הבנייה המבוצעת /בוצעה  במקום או השימוש בנכס תואמים את היתרי הבנייה.
  הפקחים מצלמים את הנכס ואת העבודות או השימוש המתבצע ,מבחוץ  או מתוך הנכס אם צלחו להיכנס. עורכים  תסריט של הנכס בו בוצעה העבירה לכאורה, הכולל את השינוי מההיתר המקורי. במידה והם  משוחחים עם הקבלן המבצע/עובד ו/או מאתרים את בעל הנכס או מי מטעמו הם מבקשים לקבל את גרסתו ומתעדים את גרסתו.
  במקרים בהם ביצוע הבנייה ניתנת לאיתור באמצעות צילומי אוויר (תצ"א), מבוצעת השוואה של צילומי האוויר הקיימים במערכת אל מול צילומי אוויר קודמים, באמצעות מומחה צילומי אוויר.(בד"כ  ע"י בוגרי יחידות צבאיות ביחידת הפיענוח) באמצעות פיענוח תצלומי אוויר ניתן לאתר את הבנייה שבוצעה ומועד קרוב ל ביצועה.
  במקרים רבים יש למועד ביצוע העבירה השלכות בכל הנוגע לביקוש צו הריסה מינהלי ולטענת התיישנות.

  השגת ראיות :

  לאחר מכן (ברוב המקרים) נשלח מכתב לבעל הנכס (המאותר בד"כ ע"י נסח הרישום) בו הוא מוזמן לתת גרסה בנוגע לממצאים.
  במידה והפקחים לא הצליחו להיכנס לנכס או סבורים כי כדאי להם להשיג ממצאים נוספים,נשלחים מכתבי דרישה לתיאום במקום ולרבות נעשות פניות טלפונית לבעלי הנכס.
  איתור בעלי הנכס נעשה גם באמצעות מאגר ממרשם האוכלוסין .
  ככל שהפקחים לא מצליחים להיכנס לנכס וככל שאין בידי הפקחים ראיות להוכחת ביצוע העבירה לוועדה המקומית מספר כלים משפטיים לצורך השגת הראיות הדרושות לה: בקשה למתן צו כניסה למקרקעין באמצעות בית משפט או נקיטת הליך לניתוק חשמל, במסגרתו נשלחת קודם כל התרעה ואחר כך הודעה לניתוק חשמל לבעל הנכס.
  ככל שננקטים הליכים לניתוק חשמל יש להזדרז ולהגיש ערר לוועדת ערר בבקשה לביטול הניתוק שכן אחרת החשמל עשוי להיות מנותק בתוך 30 יום.
   בהיבט הפרקטי תכליתו העיקרית של ההליך של ניתוק חשמל הינו לאלץ את בעל הנכס לאפשר ביקור של פקחי הועדה המקומית בנכס.
  דרך נוספת להשגת ראיות הינה באמצעות פנייה לבית משפט בבקשה למתן צו כניסה לנכס. 
  לאחר שפקחי הועדה המקומית משיגים את הראיות הדרושות ננקט  הליך פלילי או מנהלי  כנגד בעל הנכס, המשתמש וכנגד אחרים כמו קבלן, אדריכל ומהנדס  שהחוק קבע כי רואים בהם אחראים לביצוע העבירה. 

  הליכים משפטיים והגשת כתב אישום:
   
  ככל שננקט הליך משפטי הוא מתנהל בבית המשפט לעניינים מקומיים.
  קיימים מספר סוגי הליכים משפטיים והמרכזי שביניהם הינו הגשת כתב אישום.
  במסגרת ההליך מתקיימת ישיבת הקראה בה הנאשם נדרש להשיב לכתב האישום כלומר להשיב לשאלה האם הוא מודה או כופר בכתב האישום. בשלב זה ניתן להעלות גם טענות מקדמיות. ככל שהנאשם אינו מודה בעובדות כתב האישום  התיק נקבע לשמיעת הוכחות.
  ככל שהמאשימה לא הצליחה להוכיח את האשמה מעבר לכל ספק סביר אזי הנאשם מזוכה.
  במידה והתביעה הוכיחה את אשמתו של הנאשם מעבר לכל ספק סביר הנאשם מורשע .
  לאחר הכרעת הדין  בה מורשע הנאשם או בעקבות הודאתו באשמה נקבע התיק לשמיעת טיעונים לעונש.  
  בדרך כלל ביחס לבנייה בלתי חוקית תבקש המאשימה  צו הריסה וביחס לשימוש חורג תבקש המאשימה צו הפסקת שימוש.
   בנוסף תבקש המאשימה להטיל על הנאשם קנס כספי שגובהו  יהיה בהתאם לחומרת העבירה (היקף הבנייה או השימוש החורג), הרשעות קודמות, נסיבות שונות ועוד. בנוסף עשויה המאשימה לדרוש תשלום שווי הרווח שהפיק הנאשם מהעבירה, היטל השבחה  ובמקרים חמורים גם מאסר על תנאי ואף מאסר בפועל.
  הליכים מנהליים ונקיטת צו הריסה מנהלי:
  קיימים מגוון הליכים מנהליים שניתן לנקוט כנגד עבירות בתחום הבנייה לרבות צו הריסה מנהלי, צו מניעת פעולות, צו לניתוק חשמל ועוד.  
  כאשר מדובר בביצוע עבירת בנייה שטרם הושלמה או שטרם עברו שישים יום ממועד סיום הבנייה והמבנה לא אוכלס משך תקופה של למעלה משלושים יום באפשרות הועדה המקומית לנקוט בהליך של צו הריסה מנהלי שהינו הליך מהיר במסגרתו ככל שלא תוגש בקשה לביטול צו ההריסה המנהלי יבוצע הליך של הריסה בתוך מספר ימים על ידי הועדה המקומית על חשבון בעל הנכס.
  גם כאן קיימת חשיבות רבה לנקיטת הליך מידי וקיימת חשיבות רבה לקבלת ייעוץ משפטי  ותכנוני מתאים והעלאת הטענות הנכונות.
  העלאת טענות מסוימות עלולות להזיק  מאוד להליך ולהכשילו.

  ניהול תיקים בתחום התכנון והבנייה דורש ניסיון ומומחיות רב תחומית

  ניהול תיקים בתחום עבירות בנייה מחייב ניסיון ומומחיות רב תחומית בנושאי מקרקעין ותכנון ובנייה, הכרת אופן פעולתה של המערכת המנהלית והמשפטית, הבנת התהליכים הקשורים בהוצאת היתרי בנייה  ועוד.
  ניהול תיק בעבירות תכנון ובנייה הוא מורכב ומתנהל במקביל באולם בית המשפט ובהליכים אחרים מול  גורמי התכנון וגורמים נוספים.
  במקרים מסוימים ניתן להשיג זיכוי בשל  חוסר ראיות או לאור העובדה שלא בוצעה עבירה, הגנה מן הצדק, אכיפה בררנית, אי שוויון באכיפה, אכיפה סלקטיבית ועוד.
    במקרים אחרים קיים צורך לפעול במקביל להכשרת הבנייה הבלתי חוקית מאחר וקיימת סבירות גבוהה שהנאשם יורשע. במקרים אחרים המטרה הינה להקטין למינימום את הנזק הכלכלי בשל ההליך.
  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il    

   

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   benklinger
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין