כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  ספירת העומר

  20 תגובות   יום רביעי, 1/6/16, 02:22

  סוף סוף קיבלנו כמה ימים של גשמי אביב, שלושה ימים של רטיבות, שגולת הכותרת שלהם היו מטחים כבדים בשעות הערב. כל מה שהיינו צריכים כדי לכבות את שריפות היער ולנקות את האוויר מאבק ולכלוך. עכשיו העיר נקיה ומוכנה לקבל את חודש יוני, החופש הגדול כבר מעבר לפינה, מה אפשר לבקש מהקיץ הקרוב, רק שיעמוד בסטנדרטים. שהשיפוצים בכבישים לא יבאסו את התיירים, שהפעילויות לקהל הרחב לא יאכזבו, שהפרוייקטים יצליחו ושתהייה מספיק עבודה להמשיך ולהתקיים במירוץ העירוני המורכב הזה. זהו שבוע מרתק, עם קונצרט צדקה שבו אני מתנדב, ועוד פרויקט חדש שהופך מדמיון למציאות, ממש קורם עור וגידים, תהליך מרתק בהחלט. יש שמש בחוץ, ויש תקוות חדשות ורעיונות מסקרנים, לא את כל הזמנים מעבירים בנעימים, אבל תמיד צריכים להיות חיובים. אחרת מה שווים החיים.

   

  **

  רשת הביטחון הקהילתית שנפרסה מתחתי במהלך המשבר המשפחתי שעברתי, הוסרה בשבועות האחרונים. אני רוצה להודות לכל האנשים הטובים באמת שעזרו ותמכו לאורך כל הדרך. אני רוצה להתנצל בפני אלו שאכזבתי אותם, לכל אלו שחיפשו אמתלה פיזית או מנטלית להיאחז בה כדי למצוא סימוכין לתיאוריות מגוחכות מכל מיני סוגים. מצטער, זה לא אני. אני רוצה בהזדמנות זאת גם להיפרד לשלום מכל אלו שלא נהנו מחברתי או לא מצאו אותי בר-שיח מתאים למאווי ליבם. סליחה, אבל אני לא סוכן של שנאה, אין לי אנרגיות שליליות לשווק או להפיץ. אני לא מאשים את קנדה או את וונקובר בעניינים האישיים שלי. אף אחד לא הכריח אותי לבוא לכאן, אף אחד לא מכריח אותי להישאר. יש לי ילדים לגדל כאן, אפילו אם הסיטואציה השתנתה, הנתון הזה לא ישתנה בקרוב. אבל זו לא אשמת המדינה או העיר, אלו רק עובדות החיים. זה מה שיש ועם זה נסתדר. ולא, בניגוד לאחרים, אני לא הופך את הבעיות האישיות שלי לעמותת צדקה, לא הסטייל שלי.

   

  **

  אני רוצה בהזדמנות זאת גם להזהיר את חבורת רפי השכל מ "הליגה להגנה יהודית", נפולת אנושית מהזן הנמוך ביותר, אם אתם רואים אותי ברחוב כדאי שתעברו לצד השני. זכותי לסרב לבקשות שלכם לפרסם את ההפגנה שלכם נגד אחינועם ניני, זהו בלוג אישי – לא כלי תקשורת ציבורי – ולא מצאתי לנכון לשתף את קוראי עם המיזם שלכם. אז הצלחתם להביא 4 אנשים לאירוע, באמת כל הכבוד (מבלי להיכנס לעד כמה יהודים הם...). בכניסה לאולם זכיתי למטר "ברכות" מהאידיוט עם המגאפון, כולל האשמות מגוחכות בנוסח דונלד טראמפ, אין ספק, יצאתם גברים, אחד אחד. המיץ של הזבל זה מילקשייק לעומתכם. אז נעלמו לי כמה אנשים מהפייסבוק, סבבה, זה לא העומר כאן, אף אחד לא סופר אתכם. במילא, ככה אני מעדיף את הדיאטה שלי, רק עם אהבה. לכל השאר אני מקדיש את המאמר המצוין הזה של הוושינגטון פוסט "איך להיות פחות אידיוט: הנמך את הטון של "הטיפשות הבטוחה" שלך".

  http://news.nationalpost.com/news/world/how-to-be-less-stupid-according-to-psychologists-tone-down-that-confident-ignorance  

   

  אין צדק מוחלט ואין אמת אחת. הכל יחסי בחיים.

   

  **

  בינתיים שוק הנדל"ן הרותח ממשיך להציק לרבים מהתושבים של וונקובר. מדי יום בשנה נוחתים בנמל התעופה העירוני 300 מהגרים חדשים, כולם רוצים להיטמע, להשתלב ולהצליח, אבל חלק מהמציאות שהם נתקלים בה הוא לא הגיוני. כך למשל, לאחרונה פורסם כי 12.5 אחוז מהדירות בעיר עומדת ריקות. בזמן שמלאי הדירות להשכרה נמצא בשפל היסטורי. http://www.vancouversun.com/business/affordability/more+than+vancouver+condos+empty/11770403/story.html?__lsa=86ed-ac94  

  למה זה קורה? כי טוב למשקיעים שיהיה להם נכס אחד ש"מפסיד" כסף "על הנייר". מה עוד פורסם לאחרונה, מחקר חדש מאוניברסיטת UBC מצא כי 30 אחוז מהבעלים החדשים של האחוזות המפוארות ביותר בעיר, כמו בשכונת שונאסי היוקרתית, ובכן 30 אחוזים מהם חיים מתחת לקו העוני ואוספים תשלומי רווחה וקצבאות ילדים מוגדלות עקב מצבם הכלכלי הקשה. מציאות פשוט בלתי נתפסת. איך כתב פעם מאיר אריאל ז"ל "אין לך גדר, שאין לה שועל" http://thespeaker.co/world/vancouvers-mansion-owners-in-poverty/  

  כאשר שואלים אותי מה צריך לקרות כדי לפתור את הבעיה, אני אומר שצריך "מנהיג עם אומץ" כדי לפוצץ את הבועה שמפרנסת המון אנשים, אבל כנראה שהישועה לא תגיע מראש ממשלת הפרובינציה, כריסטי קלארק, שחטפה השבוע ביקורת קשה על כך ששתי חברות נדל"ן הצטרפו למשלחת הסחר הרשמית שלה באסיה. 60 חברות מקומיות הצטרפו למשלחת שמבקרת השבוע ביפן, דרום קוריאה והפיליפינים. כי הרי אמרנו זהו "שיר הקומבינה". ואת הכסף סופרים במדרגות.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/bc-christy-clark-trade-mission-asia-real-estate-1.3604817   

   

  **

  אולי הפתרון יגיע מאוטווה, שם יושב ראש ממשלת קנדה החדש, ג'סטין טרודו, אולי הוא יגיע לטפל בנושא, אחרי שהוא יסיים להתנצל או לטייל בעולם, מה שיבוא קודם. החודש תפס טרודו את הכותרות אחרי שבטעות "מירפק" חברת פרלמנט במהלך דיון סוער בפרלמנט. טרודו ירד מהדוכן שלו וביקש למשוך חבר מפלגה בזרועו בחזרה לכיסא. בטעות הוא פגע במרפק שלו בחברת פרלמנט מהאופוזיציה במה שהפך תוך דקות ספורות לסירטון ויראלי ברשת. "האלבוו-גייט" הסתיים כמובן בהתנצלות פומבית של טרודו, שכמו קנדי טוב לא יכול לסיים את היום מבלי להגיד "סורי" לפחות עשר פעמים ביממה. נסו את הוידאו הזה, הוא שיחת החודש בקנדה, בלי התנצלויות. http://www.cheknews.ca/elbowgate-creates-uproar-parliament-prime-minister-trudeau-hot-water-177691/

   

  **

  אבל הגיבור האמיתי של השבוע בוונקובר הוא העורב השחור. כל מי שביקר או חי בוונקובר יודע שיש לנו כאן שני זנים של ציפורים ששולטות בשמיים, שחפים ועורבים. יש עוד הרבה ציפורים בשמיים, אבל המספר העצום של העורבים והשחפים מכתיב את הטון בנוף הכחלחל של האופק. בכל מקרה, השבוע הגיעו שוטרי וונקובר לזירת פשע באיזור הבעייתי של העיר, רובע המצוקה של מזרח רחוב הייסטינג. כשהגיעו השוטרים למקום הם מצאו מכונית עולה בלהבות וגבר כבן 30 מסתובב עם סכין ומאיים לדקור את מי שיתקרב אליו. השוטרים ירו בחשוד ועצרו אותו, בנתיים צנח מהשמיים עורב שחור וגנב את הסכין של החשוד. אחד השוטרים פתח במרדף אחרי הציפור בנסיון להשיג את החפץ המרשיע. אחרי כעשרה מטר העורב הניח לסכין וכך ניצלו השוטרים מבעיה משפטית מורכבת. צלם זריז הצליח לצלם את העורב והסכין והתמונה הפכה לאייטם בכלי חדשות מרכזיים בעולם.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/canuck-crow-international-attention-1.3604632

   

  **

  אבל כיאה למדינה שבה תרבות ואמנות הן נדבך מרכזי בחיים הציבוריים, הסיפור הכי חם בקנדה החודש שייך לגורד דאוני (52), הסולן של להקת הרוק The Tragically hip , אחת מלהקות המוזיקה הכי פופולריות בקנדה. ההיפ נוסדו בשנת 1984 בעיירה קינגסטון שבאונטריו, והוחתמו על חוזה מקצועני כשלוש שנים מאוחר יותר. עד היום הם הוציאו 14 תקליטי אולפן, שני תקליטים בהופעות חיות, ו 54 סינגלים. 9 מתוך האלבומים שלהם הגיעו למקום הראשון במצעדי המכירות בקנדה, הם זכו ב 14 פרסי ג'ונו שונים המוענקים למוזיקאים קנדים מדי שנה. השבוע הדהימה הלהקה את עשרות אלפי מעריציה מחוף לחוף עם ההודעה כי גורד דאוני סובל מסרטן מוח סופני, אך למרות מצבו הרפואי ההיפ יוצאים למסע הופעות פרידה מחוף לחוף, עם אלבום חדש, שיהיה האחרון שלהם. תוך שעות ספורות מרגע שפורסם לו"ז ההופעות נמכרו כל הכרטיסים, והשוק השחור רותח מביקוש של מעריצים שמבקשים להיפרד מדאוני ומהלהקה שעיצבה דור שלם. מנהלי הלהקה הוסיפו עוד 4 הופעות בערים הגדולות, ופרסמו מודעת התנצלות גדולה בפני המעריצים המתוסכלים, שאינם יכולים להתחרות ברובוט האלקטרוני של ספסרי האינטרנט שרוכש אלפי כרטיסים בדקה. המעריצים ימחו דמעה ויוציאו את הארנק, ואחר כך יזילו דמעה עם ההיפ במסע האחרון של כוכב הרוק. טרגי.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/tragically-hip-presale-tickets-sold-out-1.3607493

   

    **

  בנתיים בקהילה היהודית שוקדים על עוגות גבינה וגלידה לקראת חג השבועות. ב "מוישה האוס" מארחים ארוחת שבת, ביום שישי (10 ליוני) בין ישראל לבודפשט, עם בלינצ'ס ותוספות. בכולל חוזרים למסורת "לילה בלי שינה בברודווי". מוצ"ש (11 ליוני) החל מ 9:50, ולמחרת ארוחת צהריים חגיגית. בחב"ד מזרח העיר ארוחת צהריים חלבית ביום א' (12 ליוני) בין 10 – 1:30. המרכז לקולנוע יהודי מקרין את "רופא ההפלות המזמר" (אני יודע, אני יודע, נשמע משעשע בהחלט) ביום ג', (14) בשעה 7 בערב ב JCC. יהודי מזרח העיר מזמינים לברביקיו בחוף ניו ברייטון, בשבת (18 ליוני) החל מ 4 אחר הצהריים. פסטיבל הספר היהודי מעניק את פרסי הספרות השנתיים שלו בהנחיית מרשה לדרמן, ביום א' (19) החל מ 7:30 ב JCC. כמדי שנה, פסטיבל הג'אז הבינלאומי של וונקובר מוציא לדרך את עונת הקיץ עם 1800 אמנים, 300 מופעים ב 35 בימות שונות ברחבי העיר, החל מה 24 ליוני, כולל הופעות חינם לאורך כל יום קנדה (1 ליולי) בגרנוויל איילנד. והבימה המרכזית בפארק דיוויד לאם ביילטאון (2, 3 ביולי) שמביא אליה את כל העיר לפיקניק המוני, בחינם.

   

  **

  בשבוע כזה שבו קנדה מזילה דמעה עם גורד דאוני, אפשר לבחור רק שיר של ההיפ כדי לחתום את חודש מאי, ולצאת אל קיץ חדש מלא בהרפתקאות. אני לא נמצא כאן מספיק שנים כדי להיות מעריץ גדול של ההיפ, אבל שיר אחד שלהם בכל זאת נתפס אצלי (ואולי אפילו כבר הופיע בבלוג הזה), כי הוא נוגע בתחושה שאני מכיר אישית, "מקדים את זמנך במאה שנה", (פחות או יותר, מי סופר) הוא נקרא, ובין היתר זכה בשיר וקליפ השנה 96', נסו ותיהנו. המשך ספירה נעימה ושרק נשתמע בימים טובים, חברות וחברים.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (20)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/6/16 17:35:

   צטט: באבא יאגה 2016-06-04 15:07:31

   לפחות בדבר אחד אנחנו דומים לוונקובר, גם לנו יש עורבים המון, המון, אמיתיים ואנושיים. תודה על הסקירה

   יש עוד כמה דברים, באבא יקרה, אבל על כך....בפעם הבאה! תודה שביקרת.

     7/6/16 22:21:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2016-06-02 15:52:34

   תודה על השפע הזה, לא מספיקה לקרוא כאן דברי חברים, כשסדר יומי  שנעשה קדחתני מדי ...

   אני מאד אוהבת עורבים, בעיני חיה חכמה ש... מספקת שירותי ניקיון. מגניב

    

   שירותי נקיון? שירותי אזעקה! המזל הוא שהם באים לעיר רק בבוקר, כדי לאכול על שפת האוקיאנוס, בערב הם עפים בחזרה לאזור היער שם יותר חמים לישון. תודה שביקרת, למרות הימים הקדחתניים...

     7/6/16 17:37:

   צטט: face 2016-06-02 15:07:38

   מדהימים העורבים השחורים שיש אצלכם  לא רק בזכות הסיפור והעיניים המהממות שלהם אבל גם וזה לא מוריד בכלום מהשחפים כמובן. וטוב שכבר היה לכם גשם בטח אחרי השריפה,

   מחוץ לחלון שלי יש עץ שבו הם מקננים, כל שלושה חודשים בערך בחמש בבוקר מתחילות צעקות אימיים, הרקון שגר מתחת לגשר בא לביקור וגונב להם את הביצים.....אם לא רואים לא מאמינים!

   *הגשם באמת כיבה את השריפה, אנשים מתחילים לחזור הביתה.

     7/6/16 17:33:

   צטט: donone0750 2016-06-02 05:31:52

   חזק ואמץ* בלהישאר מאוזן וחיובי ובעברית..,כאן בוונקוור המקסימה .

    

   תודה רבה, ברוך הבא לקפה
     6/6/16 16:49:

   צטט: שטוטית 2016-06-02 00:47:58

   וואללאק קדם חג שבועות שמייח לך שחר יקר :)

   תודה לך ציפור דרור, את מזמינה לעוגת גבינה?

     4/6/16 15:07:
   לפחות בדבר אחד אנחנו דומים לוונקובר, גם לנו יש עורבים המון, המון, אמיתיים ואנושיים. תודה על הסקירה
     2/6/16 17:51:

   צטט: bonbonyetta 2016-06-01 20:10:32

   *

   התחברתי בפוסט הזה שלך לחלק הראשון ועוד קצת.

   אהבתי את הגישה שלך שאינך מאשים אף אחד ולוקח אחריות, הצטערתי לשמוע על הבעיות שהיו לך.

   שמחתי שהיו מי שיתמכו בך בימים לא קלים אלה (רשת בטחון...).

   מקווה שהדרך תצלח גם כך, ושאתה והיקרים שלך יהיה לכם יותר טוב.

   לא לכל אחד פרושה רשת בטחון חברתית במצבי משבר.

   שיהיה לכולכם שם טוב.


   תודה בונבוניטה, מאמין שכל אדם אחראי לחייו, בשורה התחתונה, וחושב שבסופו של דבר לכולנו יש בעיות לאורך הדרך. אמנם מסוגים שונים, אבל אלו החיים. קנדה שונה מישראל בכך שהיא מדינה סוציאלית, אבל לפעמים הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות. לא שיש לי תלונות נגד איש, אבל גם כאן, יש ישראלים שהם סוכנים של שינאה, ואין מה לעשות, שמן ומים לא מתערבבים. סוף שבוע נעים.

   תודה על השפע הזה, לא מספיקה לקרוא כאן דברי חברים, כשסדר יומי  שנעשה קדחתני מדי ...

    

    

   אני מאד אוהבת עורבים, בעיני חיה חכמה ש... מספקת שירותי ניקיון. מגניב

    

     2/6/16 15:07:

   מדהימים העורבים השחורים שיש אצלכם  לא רק בזכות הסיפור והעיניים המהממות שלהם אבל גם וזה לא מוריד בכלום מהשחפים כמובן. וטוב שכבר היה לכם גשם בטח אחרי השריפה,

     2/6/16 10:05:

   צטט: שושנה13 2016-06-01 16:13:48

   העורבים השתלטו גם על תל אביב...

   אני מאמין לך, אבל תאמיני לי שזה לא אותו דבר....באחריות.

     2/6/16 05:31:
   חזק ואמץ* בלהישאר מאוזן וחיובי ובעברית..,כאן בוונקוור המקסימה .
     2/6/16 00:47:
   וואללאק קדם חג שבועות שמייח לך שחר יקר :)
     1/6/16 20:27:

   תודה רבה ד"ר לאה היקרה, תמיד שמח לראותך בין קוראיי, בסוף הכל יהיה בסדר, איזו ברירה אחרת כבר יש. חג שמח גם לך ולמשפחתך.

    

   צטט: דוקטורלאה 2016-06-01 10:53:57

   "קפצתי" לשעה קלה, קראתי רמזים על חייך, ואני מאחלת לך ומקווה כי תמצא דרך נאותה להמשך...חג שבועות חמים וטעים!
     1/6/16 20:10:

   *

   התחברתי בפוסט הזה שלך לחלק הראשון ועוד קצת.

   אהבתי את הגישה שלך שאינך מאשים אף אחד ולוקח אחריות, הצטערתי לשמוע על הבעיות שהיו לך.

   שמחתי שהיו מי שיתמכו בך בימים לא קלים אלה (רשת בטחון...).

   מקווה שהדרך תצלח גם כך, ושאתה והיקרים שלך יהיה לכם יותר טוב.

   לא לכל אחד פרושה רשת בטחון חברתית במצבי משבר.

   שיהיה לכולכם שם טוב.


     1/6/16 16:46:

   צטט: ~בועז22~ 2016-06-01 08:59:18

   יש לי חבר שקוראים לו עומר והוא דווקא אומר לי שלא סופרים אותו ממטר... (:

   גדול! תגיד לו שיתחיל לשמור מסורת....אבל ביננו, זה קורה גם במשפחות הכי טובות :)

     1/6/16 16:13:
   העורבים השתלטו גם על תל אביב...
     1/6/16 10:53:
   "קפצתי" לשעה קלה, קראתי רמזים על חייך, ואני מאחלת לך ומקווה כי תמצא דרך נאותה להמשך...חג שבועות חמים וטעים!
     1/6/16 08:59:
   יש לי חבר שקוראים לו עומר והוא דווקא אומר לי שלא סופרים אותו ממטר... (:
     1/6/16 08:49:

   צטט: א ח א ב 2016-06-01 08:04:25

   דברים שלא רואים מכאן......בקנדה הרחוקה.

   פרספקטיבה אחרת..ידידי, *** ותודה רבה.

     1/6/16 08:04:
   דברים שלא רואים מכאן......בקנדה הרחוקה.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין