כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  ללא מוצא

  0 תגובות   יום שלישי, 14/6/16, 18:25

  ''

   

  חרב פיפיות

  קטע

  בית החולים של א-ראקה היה המסתור הבטוח היחידי של מנהיגי החליפות האסלאמית, אשר היו מוצבים בא- ראקה ובסביבותיה; בכל אותן פעמים בהן הם הגיעו לבית החולים לישיבות מועצת השורה המצומצמת.

  ביום א' שהה אל-עירקי מחליפו של הכליף בבונקר הפיקוד במרתף בית החולים, הכליף הגוסס שכב על ערש דווי בחדר השינה הסמוך. אולם אל-עירקי חש מעלה לקומת הקרקע בכל פעם בה תקיפות האוויר היו סמוכות לבית החולים, וחבר לאל-אנבארי בחדר התקשורת משרדו למעשה של דובר החליפות האסלאמית הקודם.

  הפחד מפני קבורה בעודו בחיים בבונקר במקרה של פגיעה ישירה, דחף את אל-עירקי לעזוב את הבונקר ולעלות למשרדו של אל-אנבארי.

  'ואני חשבתי לרדת אליך למטה, כאשר החלו ההפצצות להתקרב אלינו.' קידם אל-אנבארי את פניו בחיוך ציני.

  'הם לא העזו עד עתה לתקוף ישירות את בית החולים, אך זה עלול לקרות בטעות... או הם עלולים גם לתקוף אותנו במישרין ולומר מצטערים טעות, כפי שאירע כבר מספר פעמים בעבר במקומות אחרים.' השיב לו אל-עירקי. לא הייתה כל כוונה לגלות את פחדיו מפני קבורה בעודו חי בבונקר, ולכן מיהר לשנות את הנושא.

  'האם יש חדשות כלשהן מ-מנביג' או מפאלוג'ה?'

  'לא אין חדש גם לא מהצ'צ'ני במוסול, או מאל-ג'היישי בקירקוק. אני חושש שנותקנו כליל ולא רק פאלוג'ה במצור, אלא כולנו. את כל החדשות שאני מסוגל לקלוט אני אוגר מערוצי הטלוויזיה של הכופרים ומתחנות הרדיו שלהם.'

  'כן כבר החלפנו כמה מלים על הנושא הזה אתמול בלילה, אך אנחנו חייבים למצוא פתרון למצב המאיים לאחרונה.'

  'האם לא מוטב שנזמן את  שאר חברי מועצת השורה המצויים כאן בא-ראקה וסביבותיה, כדי לערוך הערכת מצב ולמצוא פתרון מתאים?' זה עתה יש הפסקה בהפצצות, זה הזמן המתאים, מה דעתך אל-עירקי?'

  'לא אל-אנבארי הם חייבים להישאר עם אנשיהם האמיצים בחזיתות בהן הם מוצבים.' הוא פשוט לא היה מסוגל לפרט את הסיבות להחלטתו, ולהודות בפה מלא עד כמה חמור המצב.

  'אנחנו תקועים ואין כל אפשרות בשעה זו לאחד כוחות או לתגבר כוחות מסוימים בחזית מסוימת; נאמר כמו פקודה לאל-ג'היישי לסגת עם כוחותיו מקירקוק למוסול, ולחבור לצ'צ'ני, או לשלוח טור משורין לתגבור פאלוג'ה. אולם אנחנו חייבים למצוא דרך לשלוח תגבורת של גדוד לפחות ל-האג'י בטאבקה. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאבד את טאבקה... אנחנו חייבים לשלוח שליח ל-האג'י לדעת מה קורה אצלו, ומה ביכולתנו לסייע לו. מאחר והכופרים בתמיכת מטוסיהם של הרוסים עלולים להתקדם, ואם ברצוננו להיות מסוגלים להדוף אותם, אנחנו חייבים לתגבר את כוחותיו של האג'י בטבאקה וסביבותיה.'

  'בסדר גמור אני אשלח הלילה שליח להאג'י, ואנו ניצור קשר עם שאר כוחותינו ברחבי החליפות, מאחר והכופרים בלמו את התקשורת האלקטרונית שלנו כולל טלפונים. האם יש משהו שברצונך למסור לחברנו לנשק האמיצים אל-עירקי,  בחזיתות הצפונית והדרומית?' אל-אנבארי שאל תוך כחכוח בגרונו מספר פעמים.

  'לא עתה,' הייתה תשובתו של מחליפו של הכליף.

  שניהם היו מודעים היטב להחמרת תנאי המצב כל רחבי החליפות או מה שנותר ממנה, אולם לא העזו להחליף דעות אודות המצב החמור.

  הם ישבו זה מול זה מתעלמים זה מעיני זה באווירה קודרת ובלתי נעימה.

  אנחנו לא יכולים לשוב לנצח ללא חיל אוויר, אשר יגן עלינו מפני מטוסי הקואליציה והמטוסים וההליקופטרים הרוסיים. לפני שנתיים כאשר ייסדנו את החליפות האסלאמית שלנו, לא היו מטוסי אויב בשמים מעל ראשינו, וכל כך קל היה להביס את הצבא העירקי והסורי... כל זמן שהטורקים היו בצידנו היינו מסוגלים לעמוד גם כנגד תקיפות האוויר ואם הטורקים היו מספקים לנו טילים אנטי אוויריים, היינו יכולים להביס גם את מטוסי האויב... טייב האמת היא שלא הקדשנו בכלל מחשבות לאפשרויות של תקלות או אללה הרחום לאפשרות של תבוסה... היה עלינו לדעת ולהבין כי ללא חיל אוויר או טילי קרקע אוויר לפחות לא נוכל לעמוד במשימות המקודשות שלנו. אנו האמנו כי הכופרים האמריקאיים והאירופיים לא יתערבו... הוא הוסיף להרהר ביאושו.

  'מה אתה אומר על הפעולה המוצלחת שם באמריקה?'

  'זו בהחלט פעולה מוצלחת וראויה לשבח, אולם היא לא תחזור על עצמה, כפי שהפעולה האדירה של אל קעידה בתשיעי לנובמבר לא תחזור על עצמה אל-אנבארי. הפעולה הזו לא הייתה מעבר למהלך סמלי, למרות היותה יוצאת דופן ומוצלחת. גל של שפיכות דמים באירופה יכול היה לסייע לנו רבות, אך העובדה שהתאים הרדומים שלנו באירופה אינם פועלים מאכזבת אותי מאוד.'

  'אולם אתה כמחליפו של הכליף בוודאי הגית בדרך כלשהי שבה נוסיף לפעול ולהצליח, האין זה כך אל-עירקי?'

  'אנו חייבים להמתין ולראות האם נוכל לפרוץ לנו דרך דרומה, אל המרחבים המדבריים של ערב הסעודית, או נאלץ להילחם עד מוות.'

  © חיים קדמן 2016 – כל הזכויות שמורות.

      

   

  דרג את התוכן: