כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  הזנחה ועליבות מכמירים עד כאב

  38 תגובות   יום שבת, 18/6/16, 22:57

  ''

  הזנחה ועליבות מכמירים עד כאב

   

  כשמשהו כואב, מפריע, מציק, דווקא משום שזה כל כך מעיק, קשה להוציא את זה, להתחלק, לתת לזה את המילים המתאימות.  איכשהו כל מה שאתה כותב אינו ממקסם ומצליח להעביר את מה שאתה מרגיש, את כובד האבן על הלב בפנים, שכל כך הרבה זמן שוכנת שם.

   

  הנושא עליו אני מדברת הוא כמו מחטים מתחת לעור כבר חודשים רבים. וכן, התערבות ועזרה ביקשתי וגם חלקית קיבלתי, שהרי אין מדובר בי אלא בשני כלבים אומללים ה"שייכים" בכלל למישהו אחר. אבל כל פעם שאני עוברת שם, רואה אותם, איך האומללים חיים ומוחזקים, זה דוקר אותי בלב.

  Related image

  המצב שלהם לצערי אינו כולל "עבירות על החוק", כלומר אינו נחשב על פי החוק והתקנות "התעללות", אלא יותר בכיוון של הזנחה, כך שמבחינת החוק לצערי לא ניתן לעשות שום דבר לבעלים לדאבוני הרב.  

  גם המושג הזנחה הוא יחסי. לגבי, עבורי זו הזנחה נפשעת, לגבי הרשויות "הכול בסדר", ותמיד הם אומרים ש"יש דברים הרבה יותר גרועים". נכון, אז מה? אז צריך להשלים עם מצבים והתנהגות כזו של אנשים לבעלי החיים שלהם?

  אנשים רבים לצערי נוהגים אותו דבר, אין שום דבר יוצא דופן בעניין, והם עצמם, האנשים שנוהגים כך, לא יבינו לעולם מה מפריע לי כל כך, ומה רוצים מהם, הם באמת לא מבינים כשמעירים להם.

  תוצאת תמונה עבור ‪so what‬‏

  למעשה גם אם אפשר היה, והיו כאן עבירות על החוק, אם חושבים על בעלי החיים עצמם צעד אחד קדימה, ואני לא שוכחת לעשות זאת, צריך לשקול אם לעשות משהו.

  במצב של היום, ומצב הצפיפות במכלאות העירוניות והטיפול והיחס שם, ובעמותות השונות, השאלה איפה באמת כדאי לכלב להיות, ומה מבטיח לי שגורלו לאחר התערבות יהיה טוב יותר.

  כמה פעמים ראינו שאנשים מאמצים כלב מעמותה, זה לא בדיוק הולך להם, והם נוטשים אותו למרבה הזוועה באיזה מקום שכוח אל. אז מה עשינו למען הכלב? מה יצא מזה?

  גם ולו מוצאים להם מראש בית מאמץ טוב (שזה קשה מאד) הם עדיין נחשבים בחוק רכוש בעליהם, ואם אלה אינם רוצים לוותר עליהם, ואינם רואים פסול ביחס ובטיפול שלהם לכלבים שלהם מה עושים?

   

  לא ניתן כיום להבטיח את גורלו של הכלב מראש, שאכן יהיה טוב יותר, אז כשמתערבים צריך לעשות את השיקולים הללו. קשה מאד לראות זאת, קשה כשזה מול העיניים כל פעם כשעוברים משם. צריך לחשוב בכל מצב ובכל זמן נתון על הכלבים עצמם, על הסיכויים שלהם לחיים טובים יותר, על מה יותר טוב להם – להם ולא לך, גם אם לך קשה עם זה.

   

  לא קל לפעמים לעשות מעשה ולהוציא כלבים ממקום מסוים שנראה לך שהם אינם מטופלים כראוי. אבל לפעמים הרבה יותר קשה לא לעשות כלום למי שאכפת לו, כשהוא מבין שאינו יכול להבטיח את גורלם לטוב יותר. ולא לעשות כלום כאמור כשאין עבירות על החוק כפי המוגדר בחוק, ואין פתרון הולם באופק שיבטיח את שלומם ומצבם של כלבים אלה. אז לא עושים כלום, כי חושבים יותר עליהם מאשר על הרגשת המצוקה שלך כשאתה רואה אותם.

   

  אך היות ואתה טיפוס מחורבן דביל "רגיש כמו ח-א  על הכביש" שדברים כאלה הורסים ושוברים אותך לחתיכות כל פעם מחדש, היות ומצב כזה של בעלי חיים כמחטים מתחת לעור מציק לך ללא גבול, כיון שאינך יכול לעשות משהו שיבטיח שיפור במצבם, אתה חוזר כל פעם לכלבים שבבית שלך, מחבק ומנשק אותם, כואב בפנים את העליבות הנוראה הזו של איך ה"הם" חיים ושאינם יודעים משהו אחר ושזה יכול להיות אחרת.

  תמונה קשורה

  לעצמך אינך צריך להבטיח, גם לא לכלבים שלך שלא תיטוש אותם לעולם כי אתה והם יודעים זאת היטב, אבל כדי ליצור מודעות לנטישות בעלי חיים אתה מבטיח זאת בפומבי בקמפיין חדש ספונטני שיצא בפייסבוק. (כאן הפעם הראשונה שראיתי זאת, מאמינה שהגולש הזה פתח בקמפיין, אם מישהו ראה זאת אצל מישהו אחר לפני כן מוזמן לעדכן אותי).

  אני אישית הייתי מרחיבה אותו כמובן ל: "לא לנטישה וכן לטיפול אוהב וראוי" אבל זו רק אני, כי מי שמחזיק כלבים כמו שני אלה בסיפור עדיף כמובן שלא יחזיק, מצבם המוזנח והעלוב מכמיר עד כאב.

   

  הכלבים עליהם אני מדברת חיים בחצר לא בבית.

  לא אוהבת שכלבים אינם גרים אתך בבית אלא בחצר, זה אומר הרבה בעיני. יש כאלה אנשים שלדוגמא לא מנקים תריסים לעולם את השלבים שבחוץ כי זה לא נחשב אצלם בית, ואת הזבל משאירים במדרגות כי המדרגות זה "החוץ", משהו בהתייחסות הזו מעורר בי התנגדות.

   

  החצר אינה מטופלת או מנוקה, השטח מלא גללים, מוזנח, ומגודר בצורה רשלנית ולא בטוחה.

   

  יש חיץ ושטח חוצץ בין השטח של הכלבים לדירה והם אינם יכולים לגשת לבעליהם, מתגעגעים אליהם ועומדים ומייללים ממרחק.

   

  המחסה שלהם אינו מי יודע מה עלוב למראה ואינו סובל מניקיון או נוחות ואיטום יתר.

   

  אין אמצעי העשרה, זה שטח חולי נוקשה שמצמיח לפעמים עשבים שוטים ולכלוך וזהו, נטו.

   

  יש כלי מים שלפעמים עם מים לפעמים לא, לפעמים הם צריכים לילל שעות ארוכות כדי שיבואו וימלאו את הכלי עם קצת מים.

   

  הם מקבלים אוכל פעם ביום.

   

  אין כמעט מגע פיסי בינם לבין מי שאמור לאהוב אותם, אין לטיפות, אין משחקים. כלום. שמים קצת אוכל ומים והולכים. כמובן שהם אינם נקיים בלשון המעטה, ומלאים קרציות פרעושים, ואם יש להם תולעים אין מצב שהבעלים מבחין זאת. הוא אינו בודק את הצואה בקושי מעיף בהם מבט.

   

  חיים בלבד, ללא שום נוחות, ללא אהבה, בוודאי ללא טיפול הולם.

   

  קשה לי לראות בעלי חיים מבזבזים כך חיים שלמים, ללא אהבה, ללא שיודעים מה זה לחיות אחרת, ללא סימן אחד של אושר מהם במשך כל הזמן הזה. קשה לראות את זה.

  לא יודעת איך בעליהם משקיף עליהם מהמרפסת וזה לא מזיז לו ואינו עושה שום דבר מעבר למינימום הכואב הזה. אני מקווה שמישהו שם למעלה יראה לו את אותו יחס.

  ''

  אני יודעת עם זאת, שלמרבה הצער כלבים רבים חיים בדיוק כך כל חייהם, ואלה ממש אינם יחידים, ולפעמים מצבם טוב יותר מהרבה אחרים.

   

  הדברים נכתבו קודם כל כדי להוציא קצת מהלב, אולי כך אעזור לעצמי להבין ולהשלים עם זה שלא כל דבר בעולם אוכל לעזור ולשפר עבור בע"ח, ולא כל דבר אפשר להבין, כמו היחס המביש הזה אליהם.

  אולי גם כדי ש:

  אנשים והציבור יבינו שלפעול למען בעלי חיים אינו רק "לעשות זבנג וזהו", צריך תמיד לחשוב לא מתוך מה שקל או קשה לך לשאת, אלא לחשוב הלאה כמו שחמט כדי שמה שאתה עושה יהיה לטובתו של בעל החיים ולא אחרת חלילה.

   

  או לתת לאנשים לראות סיבות ופירושים אחרים מדוע פעילים למען זכויות בעלי חיים ואוהבי בעלי חיים לפעמים מגיבים בצורה לא מקובלת, סטנדרטית או רציונלית, לפעמים סתם כפי שהם מגיבים, שיבינו עד כמה דברים מסוימים מפריעים וכואבים להם, דברים שלפעמים הציבור אינו רואה, או רואה בצורה שונה.

  לפעמים דברים כאלה עבורם בלתי נסבלים, בו בזמן שעבור אחרים אינם מעוררים תשומת לב מיוחדת.

   

  אני בטוחה שאם אנשים אלה למשל בעלי כלבים אלה, כמו הרבה אנשים אחרים היו קוראים את הדברים, לא היו מבינים בכלל מה אני רוצה מהם, איפה הבעיה, ולמה זה כל כך מפריע לי, ואולי לאחרים, ואולי גם הם היו קוראים לי ולחברים אוהבי בעלי חיים "קיצוניים" או "מגזימים".

   

  זו בעיה מורכבת, כי זה אינו מתחיל ונגמר רק ביחס לבעלי חיים או לכלבים שלך, זה אומר הרבה על לקיחת אחריות והיחס של אנשים כמו בעלי כלבים כאלה לדברים שונים בחיים, ומעיד עליהם עצמם כבני אדם.

  כדאי לאלה ודומיהם רק לזכור ש: karma is a bitch

   

  ''
     

  דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/6/16 20:42:

   צטט: יצחק. ב 2016-06-26 20:54:06

   שלום לך ב.

   היטבת לתאר את צערך נוכח הזחה וטיפול לקוי בבעלי חיים.

   תודה רבה לתגובתך

   בשנים הספורות שאני מטייל על פני כוכב לכת זה, נוכחתי לדעת, שיש לו מעט אנשים שחיים ומתים עליו, שחייהם יכולים להחשב כמכפירים. לפעמים אפילו לא ניתן להשוות את חייהם האומללים של הכלבים שתיארת לחיים הגרועים פי כמה של בני אדם.    מקרי התאכזרות, הרעבה, רצח, ניצול, התעללות, גבוהים בהרבה בקרב האוכלוסיה האנושית מאשר בקרב אוכלוסיית הכלבים, שלא לדבר על אוכלוסיות הולכות על ארבע אחרות, שלא ניתנות לספירה, שמושמדות מעשה יום ביומו על מזבח הרווח הכספי והתענוג החושי של טעם וריח.

   יודעת כמובן, אינני מתעלמת מחסרי ישע באשר הם, אלא שכאן אני מדברת על חסרי הישע מכולם, אלה שבסוף סולם העדיפויות, אלה שכאשר מדברים עליהם רבים מאד מגיבים בדומה לך, שיש אנשים אומללים יותר.....משום כך בחרתי אני אישית למקד תשומת לב ופעילות בחסרי הישע מכולם. אין זו התעלמות מהשאר הקיימים, זה מיקוד מאבק, לא מהיום, של שנים.

   -

   לעניות דעתי, אין סיכוי רב לשיפור המצב שציירת בכתיבתך, כל עוד לא ישפר אדם עצמו, ויפסיק קודם כל להתעלל ולהתעמר בבני מינו ובו עצמו.

   יכול להיות בהחלט שיש משהו בדברים, אך אנו איננו בוחרים את המאבקים שלנו לפי מה שיותר קרוב להצלחה.....פעם גם את העבדות הרי חשבו שאין סיכוי להפסיק שזה מאבק סיזיפי....

   -

   הדרך לכך היא דרך של ניסיון של האדם השואף לתיקונו של עולם, לתקן קודם את עצמו, לטהר הכרתו מהזוהמה שדבקה בה, ולהתחיל לשמש דוגמא חייה לבני מינו בתקווה שמשהו מטוהר הכרתו ידבק וישפיע גם על אחיו ואחיותיו.

   אינני רוצה חושבת ומתיימרת לתיקון עולם, מזמן כבר הגעתי למסקנה שזה לא ניתן לעשות, מה שכן יכול אדם לעשות זה לספר על עצמו, הרגשתו נוכח דברים מסוימים, לזרוע זרעים....זרעים שהוא מקווה שיום אחד ינבטו פה ושם, אצל זה ואצל אחר....
   כל אחד בדרך שלו, העיקר לפעול לטוב, ולא לומר אין סיכוי ולפטור עצמך מכל עשייה..... 

   -

   תודה רבה לך על הפוסט החשוב.

   תודה עוד יותר לך על התגובה המפורטת שניכר בה שאחרי מחשבה היא. אני מאד מקווה שכעת הדברים שכתבתי ייראו קצת שונה אולי מאשר קודם. 

   Image result for porcupine

     27/6/16 20:32:

   צטט: צח אור 2016-06-24 10:08:57

   כשעולם נעשה אנוכי, אז הוא אדיש לגמרי מסביבתו וממצוקות האדם והחי.

    

    

   עד שהכל חוזר אליו כמו בומרנג, ואז מאוחר מדי לשנות משהו....

   סתם להמחשה, אוהבת את הבומרנג פעם גם ידעתי לעשות בו שימוש....

   ''
    

     27/6/16 20:28:

   צטט: HagitFriedlander 2016-06-21 06:58:00

   פוסט מכמיר לב...מושקע כתמיד..העולם היה יפה יותר לחיות בו לו היו עוד ועוד בונבוניטות כמוך...

    

   Image result for broken heart divider

   תודה יקרה, הייתי מעדיפה שיהיו בו פחות פחות פחות אנשים כמותם, ואז ממילא לא היה צורך .....

     27/6/16 20:26:

   צטט: חני.א 2016-06-20 21:25:00

   בונבוניטה הרגישות שבך הורגת אותי. .אי אפשר לצוות או להכריח לאהוב חיות אפשר לנסות אפשר לבוא לקראת. אך להזניח ולהתעלל זה בפירוש חינוך

    

   Related image

   בודאי שאי אפשר להכריח.

   אבל מי שאינו ממש אוהב בשביל מה הוא מחזיק ככה שני כלבים?


   מי שלוקח אחריות שיקח עד הסוף בצורה נאותה וראויה, לא ככה. 

   מה שקורה שם זה עדיין לצערי במסגרת החוק אך זו בפירוש הזנחה ובעיני - נפשעת.

     27/6/16 20:23:

   צטט: boby28 2016-06-20 17:49:43

   זה מצב מאוד מתסכל מה שאת מתארת פה, מצד אחד לראות משהו שאתה לא מסכים איתו שנראה כמו הזנחה נפשעת ומהצד השני אתה יודע שכל פעולה מצדך לצערך לא תשפר את המצב. אבל למעשה זה לא שאת לא עושה עם זה משהו.. הכתיבה פה היא משהו, נראה לי שאין ברירה במצב הזה צריך לעבוד עם מה שיש, גם אם מה שיש נראה לפעמים לא מספיק.

    

   Image result for broken heart divider

   הבנת את המצב בדיוק. ואני נחנקת עם המצב הזה, רואה נאלצת לא לעשות דבר ונחנקת. 

   אני מקווה שהיושב במרומים יתייחס אליהם בדיוק ככה איך שהם מתייחסים לכלבים שלהם. בושה וחרפה

     27/6/16 20:19:

   צטט: שפיריתקסומה :)) 2016-06-20 14:49:44

   מילים עם כח עצום ,למען אלה שלא מדברים .כח בלתי נדלה מועבר בפוסטים שלך .בטוח שיש השפעה על הסובבים את עולמך.שינויים קטנים הופכים לגדולים.אין ספק.כך משפרים את העולם.*

   Image result for love divider

   תודה יקירה, אני מקווה, זה שכרי

     27/6/16 12:14:

   צטט: * חיוש * 2016-06-20 12:01:44

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   קראתי את שכתבת בכובד ראש ואני מבינה לליבך.

   גם עצוב להבין שאפילו המים בקערה לבטח חמים מאוד מהחום השורר בחוץ

   ועוד יותר עצוב - שעבור הכלבים האלו ( שלא סופגים אהבה ואיכפתיות ) 

   המעט שהם מקבלים - מנת האוכל פעם ביום, מילוי קערת המים עבורם זה עולם ומלואו.

   פעם, לפני שנים רבות סיפרו לי שהדרך להפוך כלב - לתוקפני / למטרות שמירה

   זו הדרך בה נוהגים שכנייך בכלבים שלהם.

   גם ליבי ניכמר עליהם ( על הכלבים)

   * תודה ששיתפת אותנו מהירהורי ליבך

   חיבוקים אוהבים לליבך הרגיש

   שבוע טוב יקירה

   Image result for ‫ינשוף‬‎

   תודה חיוש
     27/6/16 12:12:

   צטט: Gfaus 2016-06-20 08:33:59

   נושא כאוב שהמחוקק מתעלם כמו בעוד הרבה תחומים

    

   מכל מה שלא נוח, שדורש פעולה ואכיפה אמיתית, והרבה עבודה ואי נעימות - מתעלמים.  צעקה

     26/6/16 20:54:

   שלום לך ב.

   היטבת לתאר את צערך נוכח הזחה וטיפול לקוי בבעלי חיים.

   בשנים הספורות שאני מטייל על פני כוכב לכת זה, נוכחתי לדעת, שיש לו מעט אנשים שחיים ומתים עליו, שחייהם יכולים להחשב כמכפירים. לפעמים אפילו לא ניתן להשוות את חייהם האומללים של הכלבים שתיארת לחיים הגרועים פי כמה של בני אדם.    מקרי התאכזרות, הרעבה, רצח, ניצול, התעללות, גבוהים בהרבה בקרב האוכלוסיה האנושית מאשר בקרב אוכלוסיית הכלבים, שלא לדבר על אוכלוסיות הולכות על ארבע אחרות, שלא ניתנות לספירה, שמושמדות מעשה יום ביומו על מזבח הרווח הכספי והתענוג החושי של טעם וריח.

   -

   לעניות דעתי, אין סיכוי רב לשיפור המצב שציירת בכתיבתך, כל עוד לא ישפר אדם עצמו, ויפסיק קודם כל להתעלל ולהתעמר בבני מינו ובו עצמו.

   -

   הדרך לכך היא דרך של ניסיון של האדם השואף לתיקונו של עולם, לתקן קודם את עצמו, לטהר הכרתו מהזוהמה שדבקה בה, ולהתחיל לשמש דוגמא חייה לבני מינו בתקווה שמשהו מטוהר הכרתו ידבק וישפיע גם על אחיו ואחיותיו.

   -

   תודה רבה לך על הפוסט החשוב.

     24/6/16 20:09:

   צטט: צוריאל צור 2016-06-19 22:57:39

   אולי צריך חוק נוסף כמו באימוץ ילדים, שמי שבא לאמץ בעל חיים מהאגודה צריך לבדוק אם יש לו את היכולת והתנאים הנאותים לאמץ וגם לבקר זמן מסוים אחרי האימוץ את בעל החיים לוודא שהוא מטופל כמו שצריך.

   מסכימה בהחלט. יש הרי כאלה שקונים זאת לילד מתנת יומולדת ואח"כ באורח פלא הוא "בורח"....

   אני יודע שהרבה פעמים הורים לוקחים כלב לילד הקטן שלהם מאגודות לאימוץ עקב קפריזה זמנית שלו ואחרי זמן מה ההתלהבות פגה והכלב מוזנח או ניזרק לרחוב או מוחזר למקום שממנו נילקח.

   אנשים כאלה לא מבינים שלאמץ כלב זה בן משפחה, זה לא צעצוע שהם יכולים לתכנת ולהתאים לרצונם ולמשבצת שהם הקצו לו. צריך זמן הסתגלות, צריך להשקיע בחינוך קצת. עם סבלנות ואהבה מסתדר הכל. אבל הם לא רוצים בעצם להשקיע, הם רוצים צעצוע....
   בנוסף כמובן, אם האימוץ אינו עולה יפה הם אמורים כחוק להחזירו לגורם ממנו אומץ. 

   צריך כמובן גם מודעות וחינוך ליחס נאות לבעלי החיים, אבל מה באמת אפשר לצפות מאנשים שמזניחים אפילו בני אדם ואפילו את קרוביהם..

   ללמד ואולי גם לאלץ אותם לקחת אחריות, כי אחרת זה משליך על כל החיים ועל כל הסובב אותם, גם בכביש למשל....

   Image result for ‫כלב בחצר‬‎

     24/6/16 20:04:

   צטט: באבא יאגה 2016-06-19 22:51:19

   "אנשים שלדוגמא לא מנקים תריסים לעולם את השלבים שבחוץ כי זה לא נחשב אצלם בית, ואת הזבל משאירים במדרגות כי המדרגות זה "החוץ"" - הזכרת לי, כשהגעתי לארץ, מעיר גוטית יפיפיה ומלוקקת שבה נולדתי למעברה של טבריה עלית ואחר כך לשיכון ד' באותה טבריה עלית, היו לנו שכנים נקיים ממש בביתם. כל יום שישי ספונג'ה, בלי לטאטא, רק מים ומגב וזהו ולפני הכניסה ממש לפני בנין הקומתיים, כל מי המדמנה. הכנס רגליך וגע בם -תענוג, היו שתי שכנות למטה שניהלו את חיי המשפחה בכניסה, ברשות הרבים, אחת פלתה כינים לבנה הקטן והאחרת סננה עדשים - הכל בכניסה, כמובן.

   Related image

   צריכים להיות נקיים, מה את רוצה? 

   אבל בית זה בית, ובחוץ זה בחוץ.

   כאמור משום כך אינני אוהבת אוהבת גם את הרעיון של כלב שגר בחצר, בחוץ.

   כלב כחלק מה pack"  (להקה) צריך להיות ולגור איפה שהיא, בבית.

    

     24/6/16 10:08:
   כשעולם נעשה אנוכי, אז הוא אדיש לגמרי מסביבתו וממצוקות האדם והחי.
     24/6/16 09:21:

   צטט: א ח א ב 2016-06-19 22:06:53

   ואני סבור כי עצם העלאת הנושא לדיון ולשיח ענייני חשובים מאד. תמשיכי לזעוק את העוולה כי לך זכות הצעקה!!

    

   Image result for cow divider

   תודה

     24/6/16 09:20:

   צטט: א ח א ב 2016-06-19 22:05:16

   סוגיית צער בעלי חיים מוגדרת בחוק שיש בו המון פרצות ועיוותים.

   למשל - איך ממיתים צבים שהגיעו לאחר במשלוח לא חוקי ?

   באילו מרווחים מותר לגדל תרנגולות הטלה?

   מהי שחיטה "הומנית" ועוד הרבה מאד קשיים, חלקם אובייקטיביים.

   הרבה צער וסבל נגרמים עקב בורות , חוסר ידע ואפילו מכוונות טובות. 

   לא פשוט גם למי שכוונותיו טהורות. 

   Image result for cow divider

   בהחלט.


   יש דרכים וגישות שונות וגורמים שונים הנאבקים כדי לעזור לבעלי חיים בדרכים שונות, וכל דרך וכל אחד שמנסה איך שלא יהיה זה מבורך בעיני.


   מה שפסול ולא מכובד בעיני בכלל, זה שאנשים שלא עושים כלום למעשה "משיאים עצות" וחולקים על הדרך הנכונה והרצויה לעזור בדבר זה או אחר לפעילי ואוהבי בעלי חיים שעם הרבה יותר נסיון מהם.

   והם בטוחים שהם צודקים מבלי לדעת את הרקע, העובדות בשטח, וללא נסיון.

   זה אינו הולם בעיני בכלל.


   למי שיש דיעה - אדרבא, שיצטרך לפעילות, לעשייה, ויתחיל לפעול בהתאם לה.

   לבעלי החיים אין זמן, הם סובלים והם נטבחים בכל רגע, אז כל דרך בה מנסים לעזור אם לפי עקרון זה או אחר, שיהיה בהצלחה.


   תודה לתגובתך אחיאב

    

     23/6/16 20:25:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2016-06-19 22:05:03

   את מעלה ברגש רב נושא כאוב ומורכב.

    

   תמונה קשורה

   ופתרונות אין. ממתינה בתקווה שיד ההשגחה העליונה תתערב ותעזור איכשהוא, ועושה בינתיים מה שיכולה.

     23/6/16 20:24:

   צטט: toffie 2016-06-19 20:14:24

   אכן מרגיז מאד. אבל כך קיבלתי את הבוקסרית שלי שהיתה במצב דומה וחברתי הציקה לבעל הבית עד שהסכים לתת אותה והיא מצאה את דרכה אלי .. אולי גם שם צריך משהו דומה

    

   תמונה קשורה

   אני די מנועה מלענות לך, אך אלה לא אנשים סטנדרטים רגילים, ועל כל הנסיונות העזרה, התמיכה, והפתרונות מגורמים שונים הם הגיבו בצורה שהוחלט שאין טעם יותר לנסות. אני כמובן עדיין לא התייאשתי וממש ממתינה להזדמנות בנושא.

     22/6/16 17:52:

   צטט: rossini 2016-06-19 17:48:22

   אמרת את הכל ואמרת את זה יפה.

   Related image

   תודה.

   הרבה כאב והרבה זמן עלו המילים הללו עד שיצאו.

   ועדיין זה כלום לעומת מי שעובר את הדברים.

     22/6/16 17:51:

   צטט: flora2001 2016-06-19 17:01:18

   המשפט הזה "כשמשהו כואב, מפריע, מציק, דווקא משום שזה כל כך מעיק, קשה להוציא את זה, להתחלק, לתת לזה את המילים המתאימות. איכשהו כל מה שאתה כותב אינו ממקסם ומצליח להעביר את מה שאתה מרגיש, את כובד האבן על הלב בפנים, שכל כך הרבה זמן שוכנת שם." כל כך נכון שעיניי דמעו . תיאור מצבם של הכלבים המוזנחים ,סביבתם וה-"טיפול " פעם ביום העלה לי את הדם לראש מרוב זעם .חוסר האונים בשינוי מצבם ,מוסיף לתסכול.

   Related image

   היום נשברתי שוב כשעברתי וראיתי אותם. ככה זה, מתנדנד יום ככה ויום ככה. והם ממשיכים לרבוץ שם כי אין להם משהו אחר בחיים, אפילו לא מים טריים קרירים באופן שוטף גם זה אין.

   והבעלים? אינם שם גם כשהם שם.

     22/6/16 17:48:

   צטט: ~בועז22~ 2016-06-19 16:49:15

   עצוב

    

   Image result for owl dividers

   אכן. עצוב לנו, לשמוע על זה.

   תאר לעצמך מה להם לחיות את זה שנים על גבי שנים ככה?

    

     21/6/16 19:05:

   צטט: דוקטורלאה 2016-06-19 09:00:56

   עולמנו מלא בהתנהגויות לא רצויות. לא רק כלפי בעלי-חיים, גם כלפי ילדים בני המשפחה. לשם כך הוקמו אגודות המנסות להייטיב את המצב. גם הן מצליחות מעט מאד. אם נחזור לבעלי-חיים, מוטב להתעקש על המינימום כדי להשיג אותו.

    

   Image result for dog divider

   תודה לתגובתך דוקטורלאה

   ואם מתעקשים על המינימום לפעמים נשארים אתו, והמינימום זה בדיוק מה ששני אומללים אלה מקבלים. 

   ואת רוצה לומר לי שזה ראוי ומספק? שעל זה כדאי להתעקש ולהילחם?

   כי יש כלבים במצב גרוע הרבה יותר.

   אין זה משנה כמובן לשני אומללים אלה, שלא יודעים טיפול ואהבה אמיתיים באמת מה הוא. 

   חיים שלמים ככה לחיות בדלות נוראה כזו, פיסית ונפשית, ללא העשרה, ללא אהבה ויחס.

   לדעתי זה נורא לא פחות.

   וזה שיש גם בני אדם במצב כזה אינני שוכחת בכלל, אלא שכיון שכולם רואים ולוקחים אותם ראשונים בסולם העדיפויות ובעלי החיים נשארו בסופו, בסוף הסולם הזה, כך שאף אחד לעולם אינו לוקח אותם בחשבון בין הראשונים, בדיוק לכן יש מי ששם לו למטרה לראות אותם, את אלה שכולם תמיד רואים בסוף בסוף למטה....

     21/6/16 10:25:

   צטט: סוקראטס 1 2016-06-18 23:26:47

   מזעזע, וגורם לאי נוחות מעצם המחשבה שדברים כאלה מתרחשים במחוזותנו - סוקראטס

    

   מצבים כאלה אינם נדירים אלא נפוצים מאד לצערי, ועדיין קוראים לזה מבחינת החוק הזנחה. בעיני ובלב שלי זו התעללות לכל דבר. יש כמובן מצבים ופרשיות גרועים וחמורים הרבה יותר, אלא שאנשים אינם אוהבים לראות אותם, לדעת מהם, כדי שלא יצטרכו להתמודד עם מה שזה אומר. אם מראים להם חלילה זה צריך להיות עם סימן מזהיר כי אחרת הם טוענים שהם לא מוכנים לראות דברים כאלה.

   מה יגידו מי שעוברים דברים כאלה? ואיך אפשר להאבק בהם ולגרום להם להיפסק באם לא מביאים אותם לידיעת הציבור?

   תודה שהיית ראשון להגיב חבר. 


   ''

     21/6/16 06:58:
   פוסט מכמיר לב...מושקע כתמיד..העולם היה יפה יותר לחיות בו לו היו עוד ועוד בונבוניטות כמוך...
     20/6/16 21:25:
   בונבוניטה הרגישות שבך הורגת אותי. .אי אפשר לצוות או להכריח לאהוב חיות אפשר לנסות אפשר לבוא לקראת. אך להזניח ולהתעלל זה בפירוש חינוך
     20/6/16 17:49:
   זה מצב מאוד מתסכל מה שאת מתארת פה, מצד אחד לראות משהו שאתה לא מסכים איתו שנראה כמו הזנחה נפשעת ומהצד השני אתה יודע שכל פעולה מצדך לצערך לא תשפר את המצב. אבל למעשה זה לא שאת לא עושה עם זה משהו.. הכתיבה פה היא משהו, נראה לי שאין ברירה במצב הזה צריך לעבוד עם מה שיש, גם אם מה שיש נראה לפעמים לא מספיק.
     20/6/16 14:49:
   מילים עם כח עצום ,למען אלה שלא מדברים .כח בלתי נדלה מועבר בפוסטים שלך .בטוח שיש השפעה על הסובבים את עולמך.שינויים קטנים הופכים לגדולים.אין ספק.כך משפרים את העולם.*
     20/6/16 12:01:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   קראתי את שכתבת בכובד ראש ואני מבינה לליבך.

   גם עצוב להבין שאפילו המים בקערה לבטח חמים מאוד מהחום השורר בחוץ

   ועוד יותר עצוב - שעבור הכלבים האלו ( שלא סופגים אהבה ואיכפתיות ) 

   המעט שהם מקבלים - מנת האוכל פעם ביום, מילוי קערת המים עבורם זה עולם ומלואו.

   פעם, לפני שנים רבות סיפרו לי שהדרך להפוך כלב - לתוקפני / למטרות שמירה

   זו הדרך בה נוהגים שכנייך בכלבים שלהם.

   גם ליבי ניכמר עליהם ( על הכלבים)

   * תודה ששיתפת אותנו מהירהורי ליבך

   חיבוקים אוהבים לליבך הרגיש

   שבוע טוב יקירה


     20/6/16 08:33:
   נושא כאוב שהמחוקק מתעלם כמו בעוד הרבה תחומים
     19/6/16 22:57:

   אולי צריך חוק נוסף כמו באימוץ ילדים, שמי שבא לאמץ בעל חיים מהאגודה צריך לבדוק אם יש לו את היכולת והתנאים הנאותים לאמץ וגם לבקר זמן מסוים אחרי האימוץ את בעל החיים לוודא שהוא מטופל כמו שצריך.

   אני יודע שהרבה פעמים הורים לוקחים כלב לילד הקטן שלהם מאגודות לאימוץ עקב קפריזה זמנית שלו ואחרי זמן מה ההתלהבות פגה והכלב מוזנח או ניזרק לרחוב או מוחזר למקום שממנו נילקח.

   צריך כמובן גם מודעות וחינוך ליחס נאות לבעלי החיים, אבל מה באמת אפשר לצפות מאנשים שמזניחים אפילו בני אדם ואפילו את קרוביהם..

     19/6/16 22:51:
   "אנשים שלדוגמא לא מנקים תריסים לעולם את השלבים שבחוץ כי זה לא נחשב אצלם בית, ואת הזבל משאירים במדרגות כי המדרגות זה "החוץ"" - הזכרת לי, כשהגעתי לארץ, מעיר גוטית יפיפיה ומלוקקת שבה נולדתי למעברה של טבריה עלית ואחר כך לשיכון ד' באותה טבריה עלית, היו לנו שכנים נקיים ממש בביתם. כל יום שישי ספונג'ה, בלי לטאטא, רק מים ומגב וזהו ולפני הכניסה ממש לפני בנין הקומתיים, כל מי המדמנה. הכנס רגליך וגע בם -תענוג, היו שתי שכנות למטה שניהלו את חיי המשפחה בכניסה, ברשות הרבים, אחת פלתה כינים לבנה הקטן והאחרת סננה עדשים - הכל בכניסה, כמובן.
     19/6/16 22:06:
   ואני סבור כי עצם העלאת הנושא לדיון ולשיח ענייני חשובים מאד. תמשיכי לזעוק את העוולה כי לך זכות הצעקה!!
     19/6/16 22:05:

   סוגיית צער בעלי חיים מוגדרת בחוק שיש בו המון פרצות ועיוותים.

   למשל - איך ממיתים צבים שהגיעו לאחר במשלוח לא חוקי ?

   באילו מרווחים מותר לגדל תרנגולות הטלה?

   מהי שחיטה "הומנית" ועוד הרבה מאד קשיים, חלקם אובייקטיביים.

   הרבה צער וסבל נגרמים עקב בורות , חוסר ידע ואפילו מכוונות טובות. 

   לא פשוט גם למי שכוונותיו טהורות. 

   את מעלה ברגש רב נושא כאוב ומורכב.
     19/6/16 20:14:
   אכן מרגיז מאד. אבל כך קיבלתי את הבוקסרית שלי שהיתה במצב דומה וחברתי הציקה לבעל הבית עד שהסכים לתת אותה והיא מצאה את דרכה אלי .. אולי גם שם צריך משהו דומה
     19/6/16 17:48:

   אמרת את הכל ואמרת את זה יפה.

     19/6/16 17:01:
   המשפט הזה "כשמשהו כואב, מפריע, מציק, דווקא משום שזה כל כך מעיק, קשה להוציא את זה, להתחלק, לתת לזה את המילים המתאימות. איכשהו כל מה שאתה כותב אינו ממקסם ומצליח להעביר את מה שאתה מרגיש, את כובד האבן על הלב בפנים, שכל כך הרבה זמן שוכנת שם." כל כך נכון שעיניי דמעו . תיאור מצבם של הכלבים המוזנחים ,סביבתם וה-"טיפול " פעם ביום העלה לי את הדם לראש מרוב זעם .חוסר האונים בשינוי מצבם ,מוסיף לתסכול.
     19/6/16 16:49:
   עצוב
     19/6/16 09:00:
   עולמנו מלא בהתנהגויות לא רצויות. לא רק כלפי בעלי-חיים, גם כלפי ילדים בני המשפחה. לשם כך הוקמו אגודות המנסות להייטיב את המצב. גם הן מצליחות מעט מאד. אם נחזור לבעלי-חיים, מוטב להתעקש על המינימום כדי להשיג אותו.
     18/6/16 23:26:
   מזעזע, וגורם לאי נוחות מעצם המחשבה שדברים כאלה מתרחשים במחוזותנו - סוקראטס

   ארכיון