כותרות TheMarker >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  למען עתיד ילדנו

  14 תגובות   יום שלישי, 28/6/16, 22:07

  הנה הקיץ, הנה הוא בא. אחרי שבוע של עננים עם גשם זרזיפי שנפלו עלינו בזמן שהתבשלתם בסיר המהביל של גוש דאנס, עכשיו גם אנחנו עוברים למכנסים קצרים. התחזית נקייה מעננים לשבועים הקרובים, לא אלסקה ולא הוואי, רק שמיים כחולים וצלולים, ואוויר נקי וכולם רוצים להיות ליד המים. השבועות האחרונים של יוני הם תקופת הסיכומים והסיומים. מילדי הגן ועד לחברי הפרלמנטים בויקטוריה ואוטווה, כולם יוצאים לחופש. רגע לפני שהפרלמנט הלאומי יצא לחופשת הקיץ, עברה במליאה הצעת חוק פרטית של מורי בלנגר (ליברלים) הגוסס ממחלה קשה, שביקש לשנות מילה אחת בהמנון הלאומי "או קנדה", כדי להפוך אותו ליותר שוויוני מבחינה מגדרית. ההצעה עברה ברוב קולות ומעתה השורה השנייה בהמנון תכיל את המילה us במקום המילה sons. בלנגר ילך לעולמו בחודשים הקרובים, אבל התיקון הזה יקרא על שמו מכאן ועד לאחרית הימים. זה מה שפרלמנט אמור לעשות, להפוך את המדינה לטובה יותר, למען עתיד ילדנו.

  http://www.cbc.ca/news/politics/belanger-o-canada-gender-lyrics-bill-1.3636348  

   

  **

  למרות שהכלכלנים מזהירים אותנו שהרבעון השני של השנה, זה שיוצא לדרך בקנדה דיי, הולך להיות קשה. נסיך קנדה, ג'סטין טרודו, ממשיך לשדר עסקים כרגיל. טרודו מארח השבוע את ועידת "שלושת האמיגוס". זהו ביקורו הרשמי האחרון של ברק אובמה בבירת קנדה וביחד עם נשיא מקסיקו, אנריקה נייטו, יכריזו כי שלוש החברות בנפט"א יעברו ל 50 אחוז אנרגיה נקייה עד שנת 2025. ההסכם הזה טוב לקנדה שמפיקה 80 אחוזים מהאנרגיה שלה ממים, אוויר, רוח ותחנות גרעיניות (שנחשבות ירוקות לסביבה). בזכות הרוח הטובה הנושבת כעת באזורינו, הודיע אובמה על הפעלה מחדש של מפעל מכוניות באונטריו, ששווה לנו 1100 משרות. ואילו טרודו הסיר את מגבלות הויזה מתושבי מקסיקו המבקרים בקנדה, במחווה של רצון טוב, גם שווה לנו לא מעט. למה לא? הכל למען עתיד ילדנו.

  http://www.cbc.ca/news/politics/three-amigos-summit-climate-policies-1.3654166

   

    **

  מי שעוד נזעק לעתיד ילדנו השבוע היה ראש עיריית וונקובר, גרגור רוברטסון, שמאס בסחבת של ממשלת הפרובינציה בנוגע לשוק הנדל"ן המטורף של העיר. בצעד אמיץ ולא שיגרתי הודיע רוברסטון כי החל מהראשון באוגוסט העיריה תחיל מס עסקים על יחידות דיור ריקות. המהלך יבוצע עם או בלי רשות ממשלת בריטיש קולומביה. על פי ההערכות, משקיעים מחזיקים בוונקובר כ 950 בתים ריקים ו 9750 דירות מיותמות. הנכסים הללו משמשים כעסק "מפסיד" לאנשים שבבעלותם נכסים מניבים, ובזכות העסק "המפסיד" הם רושמים ניכוי מס על הכנסתם. התופעה הזאת, היא רק כשל אחד – מני רבים – שהוביל ליצירת הבועה המטורפת שבה אנחנו חיים. אמרתי שצריך פוליטיקאי אמיץ שיעיז לפוצץ את הבלון, אני שמח שנמצא אחד כזה, גם במחוזותינו.

  ttp://www.straight.com/news/723776/vancouver-mayor-vows-tax-empty-homes-or-without-provinces-help

   

  **

  ראש ממשלת הפרובינציה, כריסטי קלארק, הודיעה מיד בטוויטר, כי ממשלתה תגיב לצעד של עריית וונקובר. עד כה התעלמה קלארק מפניותיו של רוברטסון בנושא. העיתונים דיווחו למחרת כי הרווח הנקי של ממשלת הפרובינציה ממסי הרכישה של הנדל"ן בוונקובר הגיעו ל 1.5 מיליארד דולר בשנה החולפת. זוהי עוגה שקשה להיפטר ממנה, אבל הדיאטה היא חיונית, אחרת החולה ימות. בינתיים הממשלה של קלארק תוקפת את הנושא מכיוון אחר. השבוע הכריזו בוויקטוריה כי 150 מיליון דולר יושקעו בבניית דיור ציבורי בר-השגה בשנתיים הקרובות. הכסף יופנה לבניית דיור לקשישים, למקלטים לנשים מוכות ולשיפוץ של יחידות קיימות בדיור הקהילתי. זהו צעד בכיוון הנכון, שמצטלם יפה בעיתון. אבל קלראק צריכה להפגין אומץ, זה מה שמצפים ממנה עכשיו.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/federal-goverment-150-million-affordable-housing-bc-1.3653748

   

  **

  ותיקי הקוראים של הבלוג הזה בוודאי זוכרים את הסיסמה "שלום ושגשוג", שאותה אני שולף לכל מי ששואל אותי "מדוע באנו לכאן". השאלה הזאת, בווריאציות שונות מופיעה שוב ושוב בכל שיחה, ובמיוחד עם נציגים של הקהילה היהודית. השבוע האחרון, עם טקסי הסיום שלו, הזכיר לי את החלק השני של התשובה: "למען עתיד ילדינו". ברור שבשום מקום בעולם אין ביטחון מושלם, אין מעטפת שתבטיח שהילדים שלך יזכו לכל השלבים בפירמידת הצרכים של מאסלו אבל לפחות, בתור הורה, אתה מנסה לעשות כל מה שביכולתך כדי להביא אותם הכי קרוב שאפשר לראש הפירמידה. זו המשימה, ועם כל הקשיים והמגבלות שבדרך, נראה שעשינו כמיטב יכולתנו. http://www.themarker.com/news/education/1.2989518  

   

  **

  אני עוד לא יודע אם הילדים שלי יזכו למימוש עצמי, למיצוי הפוטנציאל האדיר שלהם. אבל כשאני יושב באולם החשוך של קולנוע "ריו", ביחד עם עוד 200 תיכוניסטים צוהלים והוריהם הנרגשים, ואני רואה את השם של הבת שלי על המסך הגדול, תחת הקבוצה המצומצמת של "כותבים-במאים" העיניים שלי מתמלאות לחלוחית. ראיתי ארבעה פרקים מסדרת הטלוויזיה המצוינת שהפיקה להקת הדרמה של תיכון קיטסילאנו. המורה אמר שהילדה היא כישרון מדהים, שזכות גדולה נפלה בחלקו. היא לא לבד, שם בצמרת, גם רוני ק. הבת של דניאלה ק. היא בין היוצרות הבולטות בעונה הראשונה של "פוקוס". המורה הבטיח שבשנה הבאה יהיה לה תפקיד עוד יותר מרכזי בצוות. אני לא מתפלא, רק מתקשה לעצור את ההתרגשות. היא חיה את כל החלומות שלי. היא והוא, שסיים אתמול את היסודי והכריז על המסך הגדול שהוא הולך להיות "או מהנדס, או רופא, או קומיקאי". במה שהוא לא יבחר, הם כבר יעזרו להם להגיע לשם. כי כמו בכל מדינת מהגרים, קנדה צריכה קודם כל את הילדים שלנו, עתיד הכלכלה נמצא בידיים שלהם, אנחנו, כמו שאומר הזקן החכם מהעמק, אנחנו רק מגש הכסף. תציצו לקליפ הזה, שמסכם בחמש דקות 8 פרקים של 45 דקות. כשאתה חושב שזה מה שהבת שלך עושה בבית הספר, אתה יכול רק לקנא. 

  https://www.youtube.com/watch?v=NuiO92KIxg0

   

  **

  משם אני קופץ לקולנוע, זוהי עונת שוברי הקופות בלוח השנה, את הסרטים השווים באמת צריך לבחור עם פינצטה, כי הם מסתתרים, פה ושם בין האולמות. יצירה אחת כזאת היא "התוכנית של מגי", סרטה החמישי של הבמאית הניו יורקרית רבקה מילר (בתו של הסופר היהודי זוכה הפוליצר ארתור מילר, וזוגתו לחיים של דניאל דיי-לואיס). כוכבת הסרט היא גרטה גרוויג, בת זוגתו לחיים והמוזה של הבמאי היהודי נואה באומבאך, הבון-טון הנוכחי של סצנת הקולנוע בתפוח הגדול. הסרט העצמאי עוקב אחרי מגי, יועצת עסקית לאמנים עם טעם נוראי בבגדים, שמאוד רוצה משפחה. היא מחליטה להביא עצמאית ילד לעולם אבל בדיוק מתאהבת אנושות בג'ון (איתן הוק), פרופסור לאנתרופולוגיה שחווה משבר בנישואיו לג'ורג'ט (ג'וליאן מור במבטא דני) פרופסורית באוניברסיטת קולמביה. כמה חודשים במחיצתו של ג'ון, מסבירים למגי את האמת התובענית על חיי הנישואים, והיא יוזמת תכנית להחזיר את ג'ון לזרועותיה של ג'ורג'ט. זוהי קומדיה במשקל נוצה על אנשים שמפוקסים בעצמם עד מעל לאוזניים. סרט שמאוד מזכיר את הקו של וודי אלן-נואה באומבך, מצחיק, משעשע, נוגע וחכם, בהחלט משהו קליל ונעים לעיכול בליל קיץ חם. מומלץ.

  ''

   

  **

  שני עניינים בכל זאת טרדו את מוחי אחרי שראיתי את "התוכנית של מגי". הראשון הוא מקומי. שנים אני חופר בעניין הזה ועדיין לא מצליח להבין איך זו שעיר שיש בה תעשיית קולנוע כל כך מפותחת, כמו וונקובר, עדיין לא מצליחה לייצר סרט כמו "מגי", לפחות פעם בשנתיים-שלוש. "מגי" הוקרנה בפסטיבל של טורנטו ונרכשה להפצה על ידי סוני קלאסיקס. זה לא שובר קופות, זה לא סרט מסובך להפקה, לא כתוב באופן מורכב במיוחד, עכשווי, סרט ששחקנים אוהבים לשחק בו. עדיין, אצלנו אין כאלה, לא יודע למה. השבוע התארחתי בטקס פרסי "הספוטלייט" של התאחדות הנשים בקולנוע והטלוויזיה בוונקובר. נתתי כפיים לזוכים והזוכות המאושרים והמאושרות. להפיק ערבים נהדרים אנחנו יודעים, אבל סרטים איכותיים שיוקרנו בכל רחבי העולם, זה עוד לא. סוגיה מעניינת.

  http://www.womeninfilm.ca/2016_Award_Winners.html

   

  **

  הנקודה השנייה שחשבתי עליה היא שבישראל מדברים על פמיניזם, הדרת נשים וכו', כי המצב באמת על הפנים. והנה מגיע סרט כזה "התוכנית של מגי", והרי "תכנית" זה מה שיובל נח הררי אומר שמפריד בין האדם לחיה, היכולת לתכנן משהו לא מוחשי. והנה בישראל "התוכנית של מגי", הופכת להיות "הרומן של מגי". כי אישה לא באמת יכולה לתכנן, היא יכולה להיכנס להרפתקה רומנטית, פלירט, סטוץ. אבל תכנית? תכניות עושים גנרלים, מנכ"לים, מדענים. איזו אישה יכולה לתכנן תכניות? אפילו בניו יורק אין כאלו, בטח שלא בפתח תקווה? ואף אחד מהפמיניסטיות אפילו לא צעקה על זה? אבל אז ראיתי את הפרסומת המחרידה של "אסם", ונזכרתי שאתם בשלב אחר לגמרי של המאבק. שיהיה בהצלחה. למען עתיד ילדינו.

  http://finance.walla.co.il/item/2971872

   

  **

  אז יום העצמאות הקנדי נמצא כבר כאן, ובלינק תמצאו הצעות לבילוי בחג.

   http://www.straight.com/life/725451/5-greater-vancouver-events-check-out-canada-day-2016

  ב 2 – 3 ביולי פסטיבל הג'אז מציע במה פתוחה לאורך כל היום על הדשא של דיוויד לאם פארק ביילטאון, מומלץ. המסיבה של המוישה האוס בחוף ג'ריקו זזה ליום שישי ה 8 ליולי, סמנו אותם. ביום א' 10 ליולי ה JNF מזמינים אתכם לסיור היסטורי לשורשיה היהודים של וונקובר, עם פיקניק משפחתי בסיום הטיול. פסטיבל הפולק השנתי ב 15 – 17 ליולי בחוף ג'ריקו, כולל הבלוז התימני של רביד קהלני במוצ"ש. ידידי האוניברסיטה העברית מארחים את פרופסור יעקב נחמיאס וחיילים מיחידת החילוץ המוטסת של צה"ל בבית ישראל ב 17 לחודש. הוונקובר וויטקאפס יארחו את קריסטל פאלאס האנגלית למשחק ידידות בכדורגל ב 19 ליולי. אל תגידו לא ידעתי.

   

  **

  אחרי התעלמות תקשורתית עיקשת מצד העיתונות הישראלית, ואחרי שכיכבו בניו יורק טיימס האמריקאי ובגארדיאן האנגלי, סוף סוף הגיעו הכבשים של יעקב גם לערוץ 20 בטלוויזיה הישראלית. הקמפיין נמשך במרץ והם אוספים תרומות כדי להטיס את הצאן שלהם לישראל, אנא עזרו לגיל וג'נה לווינסקי להגשים את החלום שלהם. למען הכבשים שבדרך! http://www.friendsofthejacobsheep.com/

   

  **

  קוראים לו מאט אנדרסן והוא צמח בניו ברנזווויק, שבמזרח קנדה. הוא אחד מאמני הבלוז הכי עסוקים בצפון אמריקה. אני אוהב שהוא קרא לאלבום החדש שלו "איש ישר", כי אני מזדהה עם הערך הזה, ואני יודע שזהו מצרך שקשה להשיג. "בואי נחזור" הוא אחד מהשירים הכי מושמעים לאחרונה ברדיו הקנדי, כנראה שזהו רעיון שמדבר להרבה אנשים, ושיר נהדר בלי קשר. קיץ נעים חברות וחברים, נתראה בין הגלים והסלעים.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/7/16 23:44:

   צטט: באבא יאגה 2016-07-02 13:03:17

   ואיזה כייף שאתה רווה נחת מה"ילדה" , למען ילדינו

   הורות מצריכה סבלנות, שרק ימשיך ככה. שבוע טוב, באבא.

     3/7/16 19:50:

   צטט: באבא יאגה 2016-07-02 12:59:51

   בזכותך הצצתי במלים של ההימנון, אז תודה

   ההמנון שלכם או שלנו? שמח להרחיב אופקייך. לשירותך תמיד.

   ותודה על הברכות והאיחולים, ילדים זה שמחה.

     3/7/16 19:48:

   צטט: face 2016-07-02 02:33:37

   יולי של משובח מותק.

   התחיל  לו זה עתה

   ובלוז כנעני ביקשת - קבל

    

   ''

    

    

   וגם נישוק על הלחי. איזו? לבחירתך :)}{

   צמרמורת על הבוקר....איזה שיר! איזה מילים! כל כך נכון וכל כך מדויק, ופתאום כאילו גם מדבר אלי...

   תודה על התזכורת, ועל לחי שמאל כמובן, הומניסט, אחרי הכל...:)

     2/7/16 13:03:
   ואיזה כייף שאתה רווה נחת מה"ילדה" , למען ילדינו
     2/7/16 12:59:
   בזכותך הצצתי במלים של ההימנון, אז תודה
     2/7/16 02:33:

   יולי של משובח מותק.

   התחיל  לו זה עתה

   ובלוז כנעני ביקשת - קבל

    

   ''

    

    

   וגם נישוק על הלחי. איזו? לבחירתך :)}{

     1/7/16 08:00:

   צטט: נערת ליווי 2016-06-29 12:52:40

   שלום ושגשוג. בהחלט יותר מהרבה מובן ואפילו מקובל

   ופמיניזם. יש אפילו בארץ שלנו. אנשים ונשים מנכסים למינוח הזה תכנים שונים קצת. ותעשיית הקולנוע מי כמוך יודע שלא תמיד זה רק המדינה. תקציבים למשל ולא רק.

    

   קיץ נעים שיהיה. ובלוז אגב עושים גם בארץ הקודש ולא רק מעכשיו :))

   יקירתי, אני גדלתי על בלוז כנעני...הצ'יף האחד והיחיד של השבט. למרות שיש עוד רבים וטובים, וגם קולנוענים וגם פמניסיטיות, אבל לפעמים מרוב עצים לא רואים את היער. יולי שמח לכולכן....

     30/6/16 18:37:

   צטט: bonbonyetta 2016-06-29 12:10:06

   *

   מילה אחת קטנה שכבר חדלו לשים לב אליהם - משמעות גדולה רחבת וארוכת טווח.

   אנשים שוכחים לפעמים שינוי אמיתי מתחיל בשלבים קטנים במילה אחת קטנה.

   אני לא בטוח לאיזו מילה את מתכוונת, בונבוניטה, אבל אני מקווה שאת מדברת על "תכנית"...אבל תודה בכל מקרה.

     29/6/16 20:23:

   צטט: דוקטורלאה 2016-06-29 11:01:33

   משתתפת אתך ברגשותיך לגבי הבת. זה מזכיר לי ימים דומים הקשורים לשלושת בניי. אגב, אחד הבנים, (דוקטור לתרופות), היה בשבוע שעבר בקנדה, לשם ניסוי מיוחד במעבדה אוניברסיטאית. אולי תצא מכך תרופה מצילת חיים....בינתיים כל טוב ותהנה ממזג האוויר הנוח.

   שיעלה ויצליח ד"ר לאה, מקווה שהביקור שלו היה מוצלח ומהנה והלוואי שיביא לתוצאות המיוחלות. אשריך שזכית.

     29/6/16 12:52:

   שלום ושגשוג. בהחלט יותר מהרבה מובן ואפילו מקובל

   ופמיניזם. יש אפילו בארץ שלנו. אנשים ונשים מנכסים למינוח הזה תכנים שונים קצת. ותעשיית הקולנוע מי כמוך יודע שלא תמיד זה רק המדינה. תקציבים למשל ולא רק.

    

   קיץ נעים שיהיה. ובלוז אגב עושים גם בארץ הקודש ולא רק מעכשיו :))

     29/6/16 12:10:

   *

   מילה אחת קטנה שכבר חדלו לשים לב אליהם - משמעות גדולה רחבת וארוכת טווח.

   אנשים שוכחים לפעמים שינוי אמיתי מתחיל בשלבים קטנים במילה אחת קטנה.

     29/6/16 11:01:
   משתתפת אתך ברגשותיך לגבי הבת. זה מזכיר לי ימים דומים הקשורים לשלושת בניי. אגב, אחד הבנים, (דוקטור לתרופות), היה בשבוע שעבר בקנדה, לשם ניסוי מיוחד במעבדה אוניברסיטאית. אולי תצא מכך תרופה מצילת חיים....בינתיים כל טוב ותהנה ממזג האוויר הנוח.
     29/6/16 10:23:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2016-06-29 09:49:18

   לבינתיים, תודה על מט אנדרסון. עובדת היום, מקוה לשוב ההמשך.

   זה כל מה שאנדרסון מבקש...מכבית, שתחזרי..:) יום טוב, ולהתראות בהמשך.

   לבינתיים, תודה על מט אנדרסון. עובדת היום, מקוה לשוב ההמשך.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין