כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  סרטים מקוללים

  4 תגובות   יום שלישי, 5/7/16, 13:01

  אני מביאה בפוסט הזה, רשימה של סרטים מסוימים אשר נחשבים למקוללים בגלל שגרמו לשרשרת מקרי מוות, מיתות  וטרגדיות בזמן ומשך צילומם. הפופולריים ביותר: "מגרש השדים", "העורב"," פולטרגייסט", בין היתר.
  קבלו אותם בצמרמורת רבה:
   
   
   
  מגרש השדים
   
   
  ''
   
  אלן בורשטיין, השחקנית שגילמה את אמה של ריגן, הילדה שנכנס בה הדיבוק, הבהירה לבמאי הסרט שהיא מוכנה לקבל את התפקיד אם ישמיטו מהתסריט משפט שהיה עליה להגיד. המשפט היה: "אני מאמינה בשטן!". הפחד של בורשטיין, בישר איכשהו את הפחד של כמה חברי צוות השחקנים והצוות הטכני של הסרט.
  אי אפשר לשחק עם השטן בלי לסבול מהשלכות על כך. או שכן?..
  המוות של תשעה אנשים המקושרים לסרט במהלך השנה שצולם, נראו כמאמתות את תחושתה של בורשטיין. מעבר להיסטריה הקולקטיבית שגרמה לכמה מצופי הסרט רגישים מדי, הקללה מסביב "מגרש השדים" התפרסמה בזמן הסרטת הסרט ועדיין היום מדברים על ההתרחשויות המוזרות שקרו, כמו הדליקה המסתורית של סט. קל מאוד לנסות לפרש את העובדות הללו כחלק מפעלולי פרסומת, אך זה לא סביר והגיוני שהתרחשו כל כך הרבה מקרי מוות במהלך צילומו. ביניהם השחקנים ג`ק מק`גאוורן ווסיליקי מלירון, הם חלק מאלו שלא הגיעו להצגת הבכורה. גם קרובי משפחתם הוכתמו בקללה, כך מתו במהלך הסרט, סבה של השחקנית הראשית לינדה בלייר, אחיו של השחקן מקס פון סיידואו והתינוק שרק אך נולד של אחד הצלמים. שנתיים לאחר מכן תימצא בתוך שלולית של קיא, מרי יור, השחקנית שגילמה את דמותה של רגן בתיאטרון.
   
   
   
   
  פולטרגייסט
   
  ''
   
  הטרילוגיה הזו על תופעות על טבעיות, מלאה באפקטים מיוחדים, לקחה איתה את חייהן של שתי שחקניות ראשיות והן נחות בקברים, אחת קרובה לשנייה, בבית הקברות ווסטווד בלוס אנג`לס. בסרט הראשון (והטוב ביותר), השחקנית דומיניק דאן משחקת את בתם הבכורה של בני הזוג, אשר יחד עם אחיה, היא מוטרדת על ידי גורמים אשר מתקשרים באמצעות הטלוויזיה. לאחר ההצלחה של הסרט, דומיניק עבדה על מספר פרוייקטים עם סיכויי עבודה מצוינים. אך הכל תקטע בלילה שהאקס חבר שלה, אשר התעלל בה פיזית, הופיע בביתה ובהתקף זעם וקנאה, גרר אותה לרחוב וחנק אותה. דומיניק, עם מוות מוחי, שרדה 5 ימים בבית החולים, עד שהוריה החליטו לנתקה מהמכשירים שהחזקו אותה בחיים.
  הסאגה המשיכה כאשר ב1986, מת השחקן ג`וליאן בק מסרטן בקיבה שלא הספיק להצטלם לסצנה אחת אפילו. בשלב זה, בידיעה שכמה מהשלדים ששימשו בסרט, היו אמיתיים, הצוות ביקש שיובא מגרש שדים לסט, דבר אשר נעשה.
  בסרט השלישי, אשר צולם בבניין ענק, האסונות המשיכו. ראשית, השחקנית זלדה רובינשטיין (המדיום), נאלצה לעזוב את הסרט בגלל מותה הפתאומי של אמה. שנית, וזה החלק הכי קשה בהיסטוריה הזו, הוא מותה של הילדה, השחקנית הת`ר או`רורק,  שחלתה במחלה נדירה ולכאורה הדיאגנוזה הייתה מוטעית, היא אושפזה בדחיפות ומתה על שולחן הניתוחים. בגלל הסיבה הזו, השלימו את הסרט עם שחקנית כפילה. התוצאות היו של סרט מרושל  אשר נפרם ונתפר עד הבכורה.
   
   
   
   
   
  הנבואה
   
  ''
   
  האירוע הכי משמעותי בסרט, היה כי ג`ון  ריצ`רדסון, האחראי לאפקטים המיוחדים, ארעה תאונת דרכים ביום שישי ה13 (זמן קצר לאחר סיום הסרט), אשר בתאונה זו נהרג נוסע שליווה אותו. הדבר המזור הוא, שהתאונה אירעה בק"מ ה66.6 (מספר השטן). רבים הם הצירופי מקרים הנוראים מסביב לסרט זה. גרגורי פק (רוברט ת`ורן), היה על מטוס בטיסה ישירה ללוס אנג`לס, כאשר המטוס נפגע על ידי ברק. יום אחד כל הצוות נפגש בתחנת הרכבת התחתית גרין פארק, כאשר באותו רגע אירעה פיצוץ שנגרם על ידי פיגוע. חלק גדול מהצוות נהרג לאחר מכן בתאונה אווירית.
   
   
   
   
  העורב
   
  ''
   
  בחייו הקצרים אך יוצאי הדופן של השחקן ברוס לי, אחד מסרטיו ישאר חרות בתור נבואה נוראית שהתגשמה לאחר מותו. הסרט המדובר הוא "משחק המוות" (1978), שבו, בתפקיד מאוד אוטוביוגרפי, לי מגלם תפקיד של שחקן מפורסם אשר נירדף על ידי המאפיה, לכן הוא מחליט לזייף את מותו שלו כתאונה על הסט.
  באופן פטאלי, לי נהרג באמת לפני סיום צילום הסרט בנסיבות שהובילו להמון תיאוריות. שנים לאחר מכן, הבמאי רוברט קלאוז, מחליט לסיים את הסרט בעזרת שני כפילים של ברוס לי ובעזרת כמה סצינות מהארכיון.
  ב1994, ברנדון לי, בנו של ברוס, שחקן ואמן לחימה בעלייה, בזמן צילומי הסרט "העורב", הוא ניפצע אנושות מתאונת ירי. המעגל נסגר. המוות המבויים פרי רעיון של ברוס לי, הופך למציאות שנים לאחר מכן בגופו של בנו עצמו, ושוב ההיסטוריה חוזרת. הסרט הושלם ללא כוכבו הראשי, אך הפעם (בגלל העידן הטכנולוגי) הוא מעובד באופן דיגיטלי.
   
   
   
   
   
   
  סופרמן
   
  ''
   
  באד קולייר, היה הראשון שנתן חיים לסופרמן, אומנם הוא עשה זאת רק עם הקול שלו, הוא היה השחקן מאחורי הקריקטורות בסרטי אנימציה של שנות ה40, ועשה זאת שוב בשנות ה60` בסדרה נוספת. 3 שנים מאוחר יותר, הוא מת מבעיות קלות במחזור הדם. ההיסטוריה יכולה להראות כאגדתית (חוץ מאשר לבאד המסכן) או אולי כאות אזהרה למה שהיה עלול לקרות למי שיגלם את סופרמן לאחר מכן. קירק אלין, אשר היה הראשון להיות מצולם לסרט בתפקיד זה בשתי סדרות בשנת 1948, סבל מאדישות והזנחה מצד מפיקי הוליווד, ונגזר עליו להסתפק בתפקידים קטנים בשארית הקריירה שלו כשחקן. הוא התקרב שוב לעולם הקומיקס ב1952 כאשר כיכב בסדרה של ה-Blackhawks ללא הצלחה יתירה וב1978, חזר לעולמו של סופרמן אשר גילם בסרט בשנה זו, תפקיד קטן של אביה של לוויס ליין, אך סצינה זו ניגזרה מהסרט המקורי. קריק מת ביוסטון, טקסס, בחודש מרץ 1999 בגיל 88 כאשר היה שחקן כמעט אלמוני.
  בתחילת שנות ה50`, השחקן ג`ורג` ריבס, שגילם את סופרמן בסדרת טלוויזיה, נמצא מת מירייה בראש. הסופרמן המודרני כריסטופר ריב, נשאר משותק כ10 שנים, מנפילה מסוס. הוא מת ב10 באוקטובר 2004 מאי ספיקת לב, כשנתיים לאחר מותו, נפטרה אשתו המסורה, דנה ריב, מסרטן ריאות. מרגוט קידר, ששיחקה את לויס ליין, סבלה מהפרעות פסיכולוגיות קשות אשר בגללן אף אושפזה בבית חולים לחולי נפש. ריצ`רד פריור,  שהשתתף בסופרמן 3, היה קורבן של טרשת נפוצה ומת ב10 בדצמבר 2005. הנפגע האחרון של סרט זה, הוא מרלון ברנדו, שלמרות שהייתה לו קריירה מזהירה ומוצלחת בהוליווד, חייו האישיים היו מעורבים בשרשרת של טרגדיות ומוות. בנו כריסטיאן, רצח את דאג דרולט, ארוסה של אחותו ונידון ל10 שנות מאסר. בשנת 1995, בתו שאיין, התאבדה. בשנות ה90` הדמויות הראשיות הזוג "לויס וקלארק": בהרפתקאות החדשות של סופרמן, סובלים גם מקללה, השחקן דין קיין נידון לשכחה, כי לאף אחד לא היה איכפת משחקן כדורגל ההופך לשחקן גיבור. והמסכנה טרי האצ`, סבלה במשך שנים מאנורקסיה ולקח המון זמן לקריירה שלה לנסוק.
   
   
   
   
   
  הכובש
   
  ''
   
  "הכובש" מ1956, יתכן שזה הסרט שהכי הרבה מיתות קרו בו. הצילומים צולמו במדבר יוטה, שבו ארה"ב ביצע ניסויים גרעיניים. לאחר 25 שנה, מתחילה להתגלות מזימה מקאברית סרטנית. הראשונים למות מסרטן היו דיק פוואל ופדרו ארמנדריז במאי ושחקן הסרט. בשנות ה70` הסרטן כילה את השחקנים תומאס גומז, אגנס מוראהד, סוזן הייווארד ואת ג`ון ויין. העיתון הצרפתי le point, פירסם בזמנו כי 150 אמנים וטכנאים שנתלו חלק ישיר בסרט, 91 מהם היו חולים בסרטן ו46 מתו מאותה המחלה.
   
   
   
   
  הקוסם מארץ עוץ
   
  ''
   
  מי לא זוכר את הקוסם מארץ גוץ? סרט שצולם ב1939 עם ג`ודי גרלנד, פנטזיה מוזיקלית המבוסס על פי הספר ילדים "הקוסם הנפלא מארץ עוץ", סיפור יפה שריגש הרבה צעירים, אך הסרטת סרט זה לא היה נפלא כמו העולם שצוייר בסרט.. זה היה ממש קטסטרופה.
  האיש הראשון שגילם את "איש הפח", היה חייב להתפטר, לאחר שסבל מתגובה אלרגית קשה ביותר לצבע בו אופר. מצידה, השחקנית מרגרט המילטון, שגילמה את המכשפה הרעה של המערב, כמעט נישרפה חיה, בסצנה בו היא עוזבת את כדור הארץ. היא טופלה בבית החולים בגלל הכוויות הקשות שסבלה בדליקה הזו. מאוחר יותר, המחליפה שלה נפגעה מפיצוץ במקל המטאטא, דבר אשר גם גרם לה לכוויות קשות. היחיד שמת במהלך צילום הסרט, היה הכלב טוטו שנפגע על ידי אחד משומרי המכשפה, והוא הוחלף בכלב אחר. אך יודעי דבר אומרים שזה לא המוות היחיד. באינטרנט מסתובב סרט וידאו, שלכאורה נראה בו אחד מצוות ההסרטה, מתאבד בשיא הצילומים. אף אחד לא שם לב לכף בעת ביצוע הסרט, רק לאחר מכן מצאו זאת והסצנה הזו לא נחתכה כי בזמנו היה מאוד יקר לחזור להסריט את הסט מחדש, כך שלא נגעו בזה, בתקווה שאף אחד לא ישים לב.
   
   
   
   
   
  מרד נעורים
   
  ''
   
  השחקנים הראשיים בסרט זה מתו בגלל סיבות לא טבעיות. ג`יימס דין, מת בתאונת דרכים נוראה לאחר תשדיר למניעת תאונות דרכים. נטלי ווד, טבעה בנסיבות מסתוריות סל מינאו, נהרג בקרב סכינים, אפילו הרופא שרכש את המכונית של דין ולקח את מנועו למכונית אחרת, נהרג בנסיעתו הראשונה בה.
   
   
   
   
  האביר האפל
   
  ''
   
  אולי זה הסרט הארור האולטימטיבי. ולא מדובר רק על המוות בנסיבות טרגיות של הית` לדג`ר (הג`וקר) זמן קצר לפני הבכורה של הסרט, אלה גם על מותו של אחד המומחים לפעלולים ואפקטים שנהרג בזמן הצילומים. וגם במורגן פרימן, אשר הוא מעט מדוכא לאחר גירושיו וכמעט נהרג בתאונה כמעט קטלנית.
   
   
  קטע בסרט של הקוסם מארץ עוץ, בו לכאורה רואים איש מתאבד
  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   מבעית... שוב סקירה ממצה .

    

    

   ברוטוס:   אני לא ממש מת על פוסטים כאלה

    

    

   נטוס:      אבל הבקיאות, אחי, ראויה לכל ציון

    

    

   ..

    

    

     5/7/16 18:10:
   קללת הסרטים האבודים.
     5/7/16 15:58:

   זהו. סרטים מצויירים. הכי בטוח.

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין