כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  טבעונות ושחרור בעלי חיים

  על טבעונות ושחרור בעלי חיים

  ארכיון

  0

  איך להפסיק לצרוך מוצרי חלב פרה מזיקים

  0 תגובות   יום רביעי, 27/7/16, 09:07

  רוב הסיכויים שאתם כבר יודעים על הנזקים הבריאותיים של החלב ומוצריו. אולי אתם גם יודעים על הסבל הרב אשר נגרם לפרות בתהליך ייצור החלב. אבל עדיין, קשה לכם לוותר על צריכת מוצרי חלב. סיבה אחת לכך היא שרבים מאיתנו מרגישים קשורים למוצרי חלב לאחר שמילדות הרגילו אותנו לטעם שלהם ולשילוב שלהם בארוחות שלנו ולכך שזה בסדר לאכול אותם. זהו הרגל שנטמע בנו מזמן ויכול להיות שזה יהיה קשה או מוזר לשחרר אותו.


  לפניכם כמה סיבות שאולי בגללן קשה לכם להפסיק לצרוך מוצרי חלב וגם כמה פתרונות שיעזרו לכם לעשות זאת.

   

  להכיר באמת
  אחת הסיבות העיקריות שאתם עדיין רואים מוצרי חלב כמקור מזון היא כי גם אם אתם מודעים היטב לכך שהפרות סובלות, זה כנראה עדיין לא לגמרי שקע פנימה. כאשר אנחנו מקבלים באופן מלא את העובדה שבעלי חיים הם יצורים חישתיים בדיוק כמונו (יכולת חישה – היכולת של אורגניזם לחוות את העולם שמסביבו. בעל חיים זהו יצור שיש לו את היכולת לחוות כאב והנאה ויש לו תודעה), אז לנצל אותם אי פעם שנית זה יהפוך למשהו שהוא לא יעלה על הדעת עבורנו. זה גורם לנו לוותר על חלב ומוצריו אפילו לפני שאנחנו עושים זאת באופן מודע.  

  משהו קורה בתוכנו כאשר אנחנו מיידעים את עצמנו לגבי האמת על חלב ומוצריו וצופים בסרטונים אשר חושפים את התהליך של ייצור החלב – ההזרעה, הפרדת העגל, לקיחת החלב, פסטור החלב, תנאי המחיה של הפרות, שחיטת הפרות בסופו של דבר, שחיטת העגל וכל מה שקורה לפני שהמוצר מגיע אלינו לסופר ארוז וסטרילי. 
  משהו משתנה בגישה שלנו למערכת היחסים שלנו עם בעלי החיים. כאשר אנחנו הופכים לטבעוניים מסיבות של מוסר ולמען בעלי החיים, אין צורך במשמעת עצמית או כח רצון. אנחנו עוברים שינוי פרדיגמה וזה הופך להיות בלתי אפשרי עבורנו לצרוך מוצרים מן החי שוב פעם. אנחנו פשוט לא רואים יותר גופות והפרשות של בעלי החיים כמקור לאוכל.  

  אם עדיין לא הגעתם לנקודה הזאת, אז עדיין לא גיליתם והפנמתם את האמת. זה באמת כזה פשוט. עליכם לגלות את האמת שתעזור לכם להגיע לנקודה הזאת. אתם יכולים לצפות בסרטונים שבהם רואים את הפרדת העגל מהפרה ובהם ניתן לראות את המצוקה הגדולה של האמא כאשר נלקח ממנה העגל לאחר הלידה. אתם יכולים לראות את כל התהליך של ייצור החלב הכרוך בסבל, ניצול, התעללות ורצח ולשאול את עצמכם מהו המחיר האמיתי שמישהו צריך לשלם בשביל שנוכל לאכול את המאכל הזה שאנחנו אוכלים כי הוא טעים לנו או כי אנחנו רגילים אליו. 


  לגלות תחליפים טבעוניים לחלב ומוצריו

  אתם אולי מוותרים במעבר לטבעונות על חלב ומוצריו, אבל אתם בהחלט לא צריכים לוותר על גבינה, חלב, יוגורט, פיצה, שוקולד, עוגת גבינה, לזניה או גלידה. את כל המאכלים האלו ניתן להכין ממרכיבים צמחיים וכך לא להפסיד את הטעם הטעים והאהוב אבל כן לוותר על הכולסטרול ועל שאר החסרונות של מוצרים מן החי. אנחנו יכולים להכין את המאכלים האלו בעצמנו או לקנות מוכנים. כיום קיימים המון תחליפים טבעונים לכל המאכלים האהובים והמוכרים.

  כאשר מתחשק לכם לאכול משהו חלבי כמו גבינה או גלידה, נסו לחשוב היטב למה אתם באמת משתוקקים מבחינת טעם ומרקם ונסו למצוא מזון צמחי שמספק את הדרישות אלה. נסו שילובים שונים של מרכיבים צמחיים, בחנו אילו אלטרנטיבות אתם מעדיפים ותנו לעצמכם זמן להתרגל לטעמים חדשים.


  תנו לגוף שלכם זמן

  כאשר תימנעו לתקופה מסוימת ממוצרי חלב, ההשתוקקות אליהם תפתח ואף תעלם. זה לא מפתיע מכיוון שהגוף שלנו מעוצב להפסיק ליצר את אנזים הלקטאז שדרוש בשביל לעכל את סוכרי הלקטוז שבחלב כאשר אנחנו מפסיקים לצרוך אותו (בסביבות גיל 4-5). לכן, כאשר מפסיקים לצרוך מוצרי חלב לגמרי לפחות ל-10 ימים, זה נותן למערכת העיכול את הזמן המתאים בכדי למצוא שוב את האיזון הטבעי שלה.

  לבלוטות הזמן שלנו לוקח קצת יותר זמן. רק כאשר נוותר על מוצרי חלב לגמרי, נוכל להתרגל לתחליפים מן הצומח. בלוטות הטעם שלנו יתרגלו לטעמים החדשים ובהמשך אף ישתוקקו אליהם. כדאי להיות סבלניים ולתת לגוף שלנו להתרגל למאכלים החדשים והלא מוכרים.


  בחרו קודם כל מזונות בריאים

  במקום לחשוב על כך שאתם "מוותרים" על מוצרי חלב, חשבו על התהליך כהרחבת אפשרויות בחירת המזון שלכם. התמלאו ממגוון רחב של ירקות, פירות, אגוזים וזרעים, דגנים מלאים וקטניות שבאים בקשת של צבעים. נסו פירות  וירקות חדשים שלא אכלתם בעבר. הגדילו את גודל המנות שלכם מכיוון שהן מכילות כעת רמה נמוכה יותר של שומן וגבוהה יותר של סיבים ולכן אתם יכולים לצרוך יותר קלוריות כדי להשיג את הצריכה היומית המומלצת.

  התחילו כל בוקר עם ארוחות בוקר בריאה כמו שייק ירוק, שייק פירות או סלט פירות. הכינו תוכנית ארוחות שמתאימה לכם.


  האם אתם מכורים לגבינה?

  סיבה נוספת שבעטיה קשה לוותר על גבינה היא בגלל שכל חלב אם של כל יונק מכיל את חלבון הקזאין שמתפרק לקזומורפין ומייצר השפעה נרקוטית. זה עוזר להרגיע את התינוק ומחזק את הקשר בין האם לתינוק ובכך מבטיח שהוא יקבל את כל התזונה שהוא צריך בכדי לגדול ולהיות בריא וחזק. בגבינה, הקזאין נמצא בכמות מרוכזת ולכן הכמות של קזומורפין שמיוצר היא גבוהה. בנוסף, אחוז גבוה מהגבינה הוא שומן רווי. הגוף שלנו מעוצב מבחינה גנטית להשתוקק לשומן ולמאכלים עם הרבה קלוריות כדי להימנע מרעב, כך ששתי הסיבות הללו נותנות לגבינות שתי נקודות משיכה. אז האם אתם מכורים לגבינה? השאלה האמיתית היא: האם זה משנה? האם הייתם מקבלים בהכנעה התמכרות אם זה היה לכל חומר אחר או שהייתם נוקטים בצעדים כדי להיות אחראים לגורלכם ולקחת בחזרה את הכח לידיים שלכם?


  הזינו את עצמכם

  בין אם חלב הוא ממכר פיזית או לא, על ידי לקשר אותו עם הזנה, זה יכול להוות יצירת הרגל מבחינה רגשית. בדיוק כמו עגלים, אנחנו עדיין מחפשים את ההרגשה הזאת של ביטחון שהרגשנו (או השתוקקנו לה) כתינוקות. חלב הוא המזון שגם אנחנו לעתים קרובות קישרנו עם אהבה והזנה. גלידה שקיבלנו כאשר התנהגנו יפה, השוקו לפני השינה, השוקולד שקיבלנו כמתנה. כל אלו גרמו לנו לקשר הזנה רגשית עם הזנה תזונתית. כיום, עלינו למצוא דרכים אחרות כדי לעזור לעצמנו להרגיש מוזנים, אהובים ובטוחים ללא אוכל. הנה כמה הצעות:

  פעילות גופנית: פעילות הגופנית זוהי דרך מצוינת להזין את עצמנו. על ידי ביצוע פעילות גופנית (כדאי להתחיל עם  30 דקות בכל פעם, 3 פעמים בשבוע), הגוף שלנו ישחרר הורמונים שיגרמו לנו להרגיש טוב.

  שינה: ודאו שאתם ישנים מספיק שעות בלילה ושמרו על שגרת שינה קבועה. אל תוותרו על שעות שינה חשובות לטובת דברים אחרים פחות חשובים.

  קשרים חברתיים: השקיעו את הזמן והאכפתיות בבניית רשת תמיכה חברתית הכוללת את החברים קרובים שלכם ובני משפחה שיתנו לכם תמיכה וחיזוק.


  התגברו על ההתניה החברתית שלכם

  לשתות נס קפה עם חלב או לאכול קורנפלקס עם חלב זהו הרגל נפוץ שנקבע על ידי בני אדם. זה מיותר לחלוטין לבריאות שלנו אבל האמנו באופן מוחלט לקונספט הזה עד כדי כך שאנחנו מרגישים שמשהו חסר אם לא שתינו או לא אכלנו כך. זה אפשרי לשנות את הלך הרוח שלנו לגבי זה. מוצרי חלב אינם מרכיבים חיוניים בחיי היומיום שלנו. אנחנו יכולים לשתות תה. אנחנו יכולים לאכול פרי במקום קורנפלקס. אנחנו באמת יכולים. זה פשוט עניין של לאמן את בלוטות הטעם שלנו ולשנות את נקודת המבט שלנו. אנחנו המעצבים של חיינו. התגברות על הרגלים קטנים שכאלו יכולה להיות מושגת בקלות.


  התמקדו בזכויות בעלי החיים
  הסיבה העיקרית שלנו להיותנו טבעונים צריכה להיות (אם לא בתחילת דרכנו אז בהמשך) שאנחנו מכבדים את זכויותיהם של בעלי החיים. אף אחד לא רוצה להיות ב'דיאטה' כלשהי כל החיים שלו ודיאטות סופן להיזנח. הזכירו לעצמכם כל הזמן בצורה הגיונית ולא בדרך מעוררת אשמה, שלבעלי חיים יש את הזכות לחיים, חופש ושלמות גופם. זה אומר בלי אונס (בתהליך ההזרעה), בלי הריון כפוי, בלי ייצור חלב כפוי. אלו הן זכויות מוחלטות ושום פגיעה בזכויות האלו אינה מקובלת.


  התחייבו למסע הטבעוני שלכם

  עכשיו אתם יודעים את האמת על ייצור החלב; עכשיו אתם יודעים שיש אלטרנטיבות מן הצומח לחלב ומוצריו שהן מוסריות ועם חמלה ואתם גם יודעים איך להזין את עצמכם פיזית ורגשית בלי גבינה, גלידת חלב או שוקולד. זה הזמן לבצע את ההתחייבות להציב את הגבול. אם החלטתם כבר להוציא את מוצרי החלב מחייכם, זה נפלא! בצעו החלטה מודעת להיצמד להחלטה הזאת והתחילו להשתמש בתחליפים מן הצומח.

  מצד שני, אם אתם עדיין לא מוכנים לשחרר את מוצרי החלב מחייכם, אז אל תתנו לדבר האחד הזה לגרום לכם לוותר על המסע הטבעוני שלכם. התחייבו לטבעונות בכל היבט אחר של חייכם. אל תחליפו מוצרי בשר עם מוצרי חלב – זהו לא צעד קדימה אלא צעד אחורה. לעומת זאת, כל עוד אתם מחליפים את שאר המוצרים מן החי שהייתם רגילים לצרוך במוצרים טבעוניים, כאן אתם כן מצילים חיים של בעלי חיים.

  היו ברורים לגבי הצעדים שאתם נכונים לקחת קדימה כאשר אתם מכניסים חמלה, בריאות והלימה מוסרית לסגנון החיים שלכם; ואז דבקו בהם. אתם לא צריכים להיות מושלמים. זה אפשרי לעבור לטבעונות על ידי לנקוט בצעדים  שמזיזים אתכם קדימה למטרה שלכם להיות טבעוניים ולשחרר את כל המוצרים מן החי בכל ההיבטים של חייכם.

   

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה