כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  תערוכת "גמלאים יוצרים" בזכרון יעקב

  0 תגובות   יום שבת, 30/7/16, 08:59

  ואלה שלא נס ליחם מוכיחים שהגיל אינו משנה באמנות רק מוסיף לו

   

  http://www.magazin.org.il/inner.asp?page=235254  

  מגזין המושבות >


   יואל אמת

  ''

   

   עבודה קבוצתית של החוג לריקמה מאוסף מגוון [צילומי יח"צ].
  תערוכה זכרון יעקבתערוכת גמלאי זכרון יעקב 

  מתוך התערוכה המוצגת בבית תשבי, המושבה זכרון יעקב. 

   

  ביום רביעי האחרון נפתחה בבית תשבי בזכרון יעקב תערוכת גמר של החוג לאמנות ויצירה של עמותת הגמלאים בהשתתפות ראש המועצה הנבחר זיו דשא.

  התערוכה מרכזת שורה של עבודות של חברי העמותה ומשתתפים בחוגי היצירה בתחום ציור, צילום, קרמיקה ריקמה וויטראז’. העמותה בה חברים 120 חברים ו-4 חברי הנהלה מנוהלת על ידי שרה בלומברג שהיא הרכזת החברתית של המועדון. הפעילות של המועדון אינה מוגבלת לחוגים בתוך הבית וההנהלה יוזמת טיולי טבע ותרבות, היכרות עם גלריות ומוזיאונים ברחבי הארץ ובאתרי טבע ונוף להעשרת חבריה. התערוכה מרכזת את מיטב העבודות של חברי המועדון. אלה בחרו להשאירן ברשותם בתום התערוכה. בשנה הבאה מתוכנתת גם תצוגת מכירה של חברי מועדון שיתרמו להמשך פעילות העמותה.

  את לימודי הקרמיקה ריכזה סיגל לשמן שהינה בעלת סטודיו בזכרון יעקב. עבודות הקרמיקה שנבחרו ממצות את יכולות החומר הקרמי לבטא את היופי של הטבע כמו דימוי לקונכיה וסלעים בין היתר. עבודות הציור התרכזו בנופים מקומיים. המדרחוב ואתרים ומקומות שונים בזכרון יעקב צולמו ולאחר מכן צוירו על הבד באוסף מגוון. את ההדרכה האישית נתנה נאווה אייבל, אמנית מוכרת, שאיירה קירות ופינות במושבה המתעדות קטעים מההיסטוריה שלה. הציורים כוללים דימויים אישיים של קרובי משפחה ובעלי חיים.

  עבודות הריקמה בוצעו בהנחיית רחל להב אשר הנחתה בצוע עבודת רקמה קבוצתית של סמלי "חמסה" מכל הסוגים המפארת את הכניסה למועדון. את עבודות הויטראז’ הנחתה רחל ענתבי מתנדבת שהיא עצמה בוגרת חוג היצירה. את עבודות הפסיפס הנחתה הלנה איליושין.

  ההנחיה הייתה אישית וכל תלמידי החוג עברו מיצוי של יכולתם וכישרונם והתוצאות מרנינות את העין. מגוון העבודות מעיד על היכולת של מסגרת המועדון להעניק לחבריה אפשרויות ביטוי ויצירה לטובתם ולטובת הקהילה. החזון של מנהלת עמותה היא להגדיל את מספר חברי המועדון והחוגים המשתתפים בפעילותה להוסיף פעילויות להאדרת האמנות ופעילות יוצרת בגיל השלישי. התערוכה תימשך שבוע ימים והינה הזדמנות לחובבי אמנות ויצירה להתבונן בפרי עבודות מגוון ומרשים המתאים לכל גיל.

  yoelemet@bezeqint.net    

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין