כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 405 - The Constant

  32 תגובות   יום שבת, 1/3/08, 00:52

  ******************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  ******************************************************************************************************

  בתור מעריץ מושבע של הסדרה "אבודים", מאז הפרק הראשון של העונה הראשונה, תמיד התלבטתי ביני לבין עצמי מהו הפרק האהוב עליי ביותר בסדרה. לא הפרק הטוב ביותר, לא הפרק המעניין ביותר או המותח ביותר. פשוט - האהוב ביותר. וזו החלטה קשה מאוד. משום שלא מדובר כאן במשהו רציונלי - שהמוח אחראי עליו, אלא - הלב. וגם, כמובן, משום שבסדרה "אבודים" היו כל-כך הרבה פרקים אהובים עליי.

  במהלך השנים התחרו לא מעט פרקים על הטייטל "הפרק האהוב ביותר". בעונה הראשונה, פרק 104 - "Walkabout", שבו גילינו לקראת סופו שלוק היה מרותק לכיסא גלגלים, וכעת הוא יכול לרוץ בחופשיות על האי אחרי חזירי בר, היה אחד המתמודדים הכבדים לכתר. בעונה השניה היה זה דווקא הפרק "Everybody Hates Hugo" שהצליח לרגש אותי יותר מכולם. בעונה השלישית נפלתי שדוד לרגליו של דזמונד (אחחחח... דזמונד) בפרק הנפלא "Flashes Before Your Eyes". ואפילו בעונה הרביעית חשבתי כבר שמצאתי את הגביע הקדוש שלי עם "Confirmed Dead" וארבעת המופלאים.

  כולם היו מתמודדים ראויים לתואר הפרק האהוב עליי ביותר.

   

  ואז בא פרק 405 - "The Constant" - ודחק את כולם מהפסגה.

   

   

  יאללה, מתחילים!

   

  אבל איך מתחילים, בעצם?!

  איך אפשר בכלל לסכם פרק כזה?!...

  זה הולך להיות קשה. קשה יותר מכל סיכומי הפרקים שכתבתי עד כה. אני אומר לכם כבר מעכשיו - הפוסט הזה הולך להיות מבולבל, לפחות כמו הפרק אותו הוא מסכם. אז תהיו סלחנים כלפיי, טוב?... תמים

   

  אולי כדאי להתחיל מההתחלה.

   

  השנה היא 1996. ביבי נתניהו עולה לראשות הממשלה, שיר השנה הוא "Ironic" של אלאניס מוריסט, דודו טופז נמצא במקום הראשון בטבלאות הרייטינג עם "הראשון בבידור", טוראי ירון יעקבזון מתגייס לצה"ל ועובר טירונות מפרכת במחנה 80, וגם טוראי דזמונד דיוויד יום מתגייס לצבא הסקוטי (איזו דמות נפלאה היא דזמונד, נכון? לפי דעתי, דזמונד היה ה-דמות של העונה השלישית של אבודים). לדזמונד יש רס"ר מפחיד, שלידו רס"ר שמש מאסקימו לימון ("א-תם קו-צים, א-ני שו-ש-נה") נראה כמו דובון איכפת לי. אבל פתאום...

  דזמונד כבר לא באוהל הטירונים שלו, לא רחוק מגלזגו. הוא נמצא בשנת 2004, במסוק מעל האוקיינוס השקט, ביחד עם סעיד ופרנק. רק שהוא לא מזהה אותם.

   

  רגע, שניה. פאוזה. מישהו שם לב להנחיות שפרנק קיבל מדניאל על ההגעה לספינה? לטוס כל הזמן בכיוון 305 מעלות צפונה. מזכיר לכם משהו?... אולי כי זה בדיוק מה שמיסטר אקו, השם ייקום דמו, כתב על המקל שלו לפני שתי עונות בערך...

   

  מערכת GPS מבוססת מקל

   

  אוקיי, חוזרים למסוק. אז דזמונד מתחיל להשתגע לנו, בערך כמו שנועם יתחיל להשתגע עוד מעט כשהוא לבד על אי המתים (לילה העז צריכה להיזהר - האיש הודה שהוא מכור למין). המסוק נוחת על הספינה, ושני בחורים גברתנים - קימי ועומר - לוקחים את דזמונד לחדר ההתאוששות. סעיד נשאר מאחור.

   

  שוב פאוזה. איזה מלך הוא סעיד הזה, הא? גבר גבר. שוב התגלה לנו שאם יש "אבוד" אחד חכם ששווה תמיד לסמוך עליו, זה סעיד.

   

  אני לא מכיר אותך, אבל אתה נראה לי חכם.

   

  בינתיים, על האי, ג'ק מודאג למה הוא לא שומע מהחברים שלו יותר. דניאל מספר לו את האמת על תפיסת הזמן המוטעית שלו, אליה כבר נחשפנו לפני שני פרקים. מסתבר שלצאת מהאי לוקח הרבה יותר זמן מאשר להיכנס אליו. מלבד זאת, אנחנו מקבלים מידע חדש: קרינה זה דבר לא טוב. הורס את המוח. איזה מזל שהחברות הסלולריות לא מצאו את האי הזה, אחרת בכלל כולם היו מתחרפנים לגמרי.

   

  בחזרה לספינה, דזמונד מגלה בחדר שבו הוא נכלא איש מוזר. מסתבר שזהו ג'ורג' מינקווסקי, קצין הקשר של הספינה. גם הוא נחשף לקרינה האלקטרו-מגנטית אחרי שהתקרב לאי קצת יותר מדיי, וגם הוא התחרפן ממנה לגמרי.

  סעיד מצליח ליצור קשר עם האנשים על האי, ודניאל מבקש ממנו לשים את דזמונד על הקו. הוא מספר לדזמונד שהוא צריך ללכת ולחפש אותו בעבר, באוניברסיטת אוקספורד, כדי שדניאל של 1996 יוכל לעזור לו. לשם כך הוא צריך לזכור לומר לדניאל לכוון מתקן כלשהו ל-2.342, בתדר תנודה של 11 הרץ. אה, ועוד משהו בקשר לאיזו "אלואיז" אחת.

   

  פאוזה נוספת.

  אחד הסרטים האהובים עליי ביותר בכל הזמנים, הוא "בחזרה לעתיד", על שלושת חלקיו. בכלל, כל הנושא של מסעות בזמן תמיד ריתק אותי. המחשבה שמישהו יכול לחזור בזמן ולהשפיע על מהלך הדברים כך שגם ההווה והעתיד ישתנו, נראתה לי תמיד מרתקת ומופלאה. בגלל זה גם כל-כך אהבתי את הסדרה המופתית "זינוק לאתמול". ובגלל זה אני כל-כך אוהב את הפרק הזה, שמתכתב באופן ישיר עם בחזרה לעתיד.

   

  בחזרה לעתיד. דזמונד מקפליי ו"דוק" דניאל בראון

   

  דזמונד חוזר לעבר ומוצא את הדוקטור. אחרי שהוא אומר לו את מילת הקסם "אלואיז", דניאל (שאם כבר מדברים על "בחזרה לעתיד", מתנהג בדיוק כמו אבא של מרטי מקפליי בסרט הראשון) לוקח את דזמונד למעבדה שלו, ועורך ניסוי מוזר בעכברית הלבנבנה. תוך כדי זה הוא קצת שוכח ללבוש ציוד מגן מקרינה, אבל עזבו אתכם, ב-1996 הגל האקולוגי עוד לא שטף את העולם כמו שהוא קיים היום. תוך כדי הניסוי, דניאל אומר לדזמונד משהו חשוב מאוד - שאת העתיד אי אפשר לשנות. זאת בניגוד למה שהולך בשאר הסרטים והסדרות שהזכרתי, ואפילו בהשוואה למה שמתרחש בעלילת ה"יריבה" הטלוויזיונית - "גיבורים" - אצל הירו נקאמורה. בסדרה שלנו העתיד הוא צפוי מראש, בדיוק כמו שהגברת הזקנה אמרה לדזמונד בעונה הקודמת. וזה חשוב, כי ככה אנחנו גם יכולים לדעת שכל הפלאש-פורוורדים שאנחנו רואים במהלך העונה - באמת יקרו, והם לא תלויים במעשיה של דמות זו או אחרת.

   

  אני לא שייך לפה, אבל יש לי מעודדת להציל.

   

  דניאל אומר לדזמונד שהוא צריך "קבוע" - עוגן שיחבר בין 1996 לבין 2004, וזה מה שיסדר לו את הראש. ואיזה "קבוע" טוב יותר יש לו, לדזמונד, מאשר פני?...

  אחחח, פני... דזמונד ופני הם הרומיאו ויוליה של "אבודים". תגידו מה שתגידו על הקשר בין ג'ק לקייט, על התשוקה בין קייט וסוייר, על הזוגיות בין צ'ארלי וקלייר - מבחינתי סיפור האהבה הגדול ביותר של הסדרה הזאת הוא בין פני לדזמונד. אהבה גדולה מהחיים, שלא מתממשת. אבל היא עוד תתממש. ברור שהיא תתממש. לסיפור הזה חייב להיות הפי אנד.

   

  בחזרה לשנת 2004, דזמונד מבין שהוא חייב ליצור קשר עם פני. אבל פני שינתה את מספר הטלפון שלה למספר חסוי, וגם עברה דירה. איך דזמונד יצליח למצוא את פני?!

  דרך אבא של פני, כמובן. צ'ארלס וידמור חסר הלב, ובפרפרזה ל"בחזרה לעתיד" - ה"ביף" של הסיפור. דזמונד חוזר ל-1996, ומוצא את צ'ארלס במכירה פומבית, רוכש את היומן של קפטן ספינת ה"בלק רוק" הידועה, שבמקרה הוא גם קרוב משפחה של אחד האנשים שעומדים בראש יוזמת דארמה - אלבר האנסו. כבר מזמן נרמז לנו על הקשר בין האוליגרכים האלה, משפחת וידמור, האנסו ופאייק (כן כן, גם אבא של סאן הוא אחד מה"באד-גאיז"). צ'ארלס נותן לדזמונד את הכתובת בשירותים (ולא סוגר את הברז כשהוא מסיים ליטול ידיים. על חיסכון במים שמעת, אידיוט!), ודזמונד ממהר להגיע לבית (שנמצא, אגב, במספר 423. שמתם לב איזה קאמבק מרשים המספרים האהובים שלנו עשו בפרק הזה? מזל שהארלי לא יודע מזה, הוא היה מקבל שבץ). פני לא ממש שמחה לראות אותו, אבל היא משתכנעת לתת לו את הטלפון שלה, אחרי הבטחה שדזמונד יתקשר אליה בעוד 8 שנים, בערב חג המולד, ב-24 לדצמבר 2004.

   

  דזמונד חוזר בפעם האחרונה ל-2004, וביחד עם סעיד מנסה ליצור קשר עם פני.

  סעיד מבחין שדזמונד כבר מדמם מהאף. אם לא יקרה משהו דרסטי עכשיו, הגורל שלו יהיה זהה לגורל של מינקווסקי המסכן.

  עוברת דקה ארוכה.

  פני עונה לטלפון.

   

  שיקום ויודה עכשיו כל מי שהזיל דמעה בקטע הזה, כמו שאני הזלתי... בוכה

   

  מסתבר שפני חיפשה את דזמונד במשך כל השלוש שנים האחרונות. היא לא שכחה אותו. היא עדיין אוהבת אותו. והוא, כמובן, עדיין אוהב אותה.

  היא תמשיך לחפש אותו.

  הוא ימצא אותה בסוף.

  השיחה מתנתקת.

  אבל עכשיו דזמונד כבר בסדר. והוא אפילו זוכר את סעיד.

   

  פני. בסוף היא ענתה.

   

  שוט אחרון בחזרה על האי.

  דניאל פראדיי (איזה צמד-חמד הם הולכים להיות בעונה הזאת, דזמונד ודניאל. הולך להיות תענוג) מוציא את היומן שלו. גם הוא מרגיש קצת מבולבל מאז שהוא הגיע לאי. וגם הוא נחשף לרמות רדיואקטיביות ברמה שלא היתה מביישת את תושבי צ'רנוביל. אבל למזלו, גם לו יש "קבוע".

  ה"קבוע" של דניאל הוא דזמונד יום.

   

  איזה פרק נפלא.

  איזה פרק מדהים.

  הפרק הכי אהוב עליי, כבר אמרתי?...

  דרג את התוכן:

   תגובות (31)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     16/9/08 22:17:

   צטט: pb fan 2008-09-16 21:50:19


   אכן אכן פרק זה היה פשוט מושלם

    מבחינתי הוא היה הפרק הכי טוב שהיה עד כה

   אין על דזמונד פשוט שחקן ענק וכל הסיפורים שלו מעניינים

    

    

    

   כל הכבוד על הפוסט

   (קצת באיחור ממני  אבל עדיין)

   עדיף מאוחר מאשר אף פעם!!!....

    

   וכן, דזמונד שולתתתתתתתתתתת

    

     16/9/08 21:50:


   אכן אכן פרק זה היה פשוט מושלם

    מבחינתי הוא היה הפרק הכי טוב שהיה עד כה

   אין על דזמונד פשוט שחקן ענק וכל הסיפורים שלו מעניינים

    

    

    

   כל הכבוד על הפוסט

   (קצת באיחור ממני  אבל עדיין)

     10/3/08 10:01:

    

   צטט: שירה דאר 2008-03-10 02:02:27

   לדעתי זה לא רק הפרק הכי טוב בעונה ובכל הסדרה כולה, זה גם פרק שיכול לעמוד כסרט בפני עצמו. יש שם הכל, כתיבה מושלמת, עלילה מתוחכמת ושיא מרגש. גם בנאדם שלא ראה פריים אחד מהסדרה יכול להנות מהפרק הזה כסרט עם התחלה, אמצע וסוף.

   והכי חשוב, הוא הפך אותי, צופה פסיבית, שכמעט הפסיקה לראות את הסדרה באמצע העונה השניה (אחרי הטלנובלה של סאן והטבעת נישואין) למעריצה שרופה...

    

   וכן, דזמונד שולתתתתתתת!!!!!!111

    

   אמרת בעצם את הכל,

    

   אין לי מילה להוסיף...

    

   צוחק

     10/3/08 02:02:

   לדעתי זה לא רק הפרק הכי טוב בעונה ובכל הסדרה כולה, זה גם פרק שיכול לעמוד כסרט בפני עצמו. יש שם הכל, כתיבה מושלמת, עלילה מתוחכמת ושיא מרגש. גם בנאדם שלא ראה פריים אחד מהסדרה יכול להנות מהפרק הזה כסרט עם התחלה, אמצע וסוף.

   והכי חשוב, הוא הפך אותי, צופה פסיבית, שכמעט הפסיקה לראות את הסדרה באמצע העונה השניה (אחרי הטלנובלה של סאן והטבעת נישואין) למעריצה שרופה...

    

   וכן, דזמונד שולתתתתתתת!!!!!!111

    

     7/3/08 14:20:

    

   צטט: הילה ריינשטיין 2008-03-07 10:03:07

   האמת שהפרק הזה שצפיתי בו תסכל אותי וכמעט שעמם אותי.

   הפסקתי לראות אותו קצת לפני הסוף.

   מזל שקראתי את הפוסט שלך,כך אדע מה באמת קרה.

   מתי כבר יעשו פרק שקשור רק לאהובי, סוייר?

   הפסקת לראות פרק של לוסט לפני שהוא נגמר?! חילול הקודש!!!

   יקירתי, כל שאומר לך הוא שהפסדת את החלק הכי טוב בפרק (שהיה לפי דעתי, כפי שאני חוזר ואומר, הפרק שאני הכי אהבתי מאז שהתחילה הסדרה).

    

   ופרק שמוקדש לסוייר... אולי יהיה אחרי ההפסקה הקצרה שתגיע לאחר שידור הפרק השמיני.

   האמת שהפרק הזה שצפיתי בו תסכל אותי וכמעט שעמם אותי.

   הפסקתי לראות אותו קצת לפני הסוף.

   מזל שקראתי את הפוסט שלך,כך אדע מה באמת קרה.

   מתי כבר יעשו פרק שקשור רק לאהובי, סוייר?

     6/3/08 17:38:

    

   צטט: n.sof 2008-03-06 17:33:02

   המככבת האלמונית

   חן חן למככבת האלמונית בעלת הפונט הגדול... צוחק

     6/3/08 17:33:
   המככבת האלמונית
     6/3/08 14:55:
   כן אני יודעת. צודק. חיכינו כל כך הרבה לעונה ה-4!!!
     6/3/08 11:53:

    

   צטט: טקסטואלית 2008-03-06 11:43:56

   תודה :-)

    

   ואת זה שואלים רק הילדים בפורומים צוחק

   אגב, יש שמנים שהשומן שלהם נובע מכל מיני בעיות רפואיות והם לא ירזו גם אם יחיו כל החיים על אי.

    

   ועכשיו צריכה לחכות שבוע. ולראות בעוד כמה ימים שכתבת פוסט משום שראית את הפרק כמה שעות אחרי האמריקאים. ועוד מעט יגמרו הפרקים. ותהיה הפסקה. אווווף!

   אגב, אתה צופה ב-4400?

   לא, אני לא צופה ב-4400, למרות שהבנתי שיש שם הרבה מוטיבים משותפים לאבודים.

    

   אגב, זה ישמח אותך אם אני אומר לך שצריכים לחכות רק 5 שבועות לפרק התשיעי, שייצא ב-24 באפריל?... (ומה זה כבר 5 שבועות, לעומת ה-9 חודשים שחיכינו לעונה הרביעית)

     6/3/08 11:43:

   תודה :-)

    

   ואת זה שואלים רק הילדים בפורומים צוחק

   אגב, יש שמנים שהשומן שלהם נובע מכל מיני בעיות רפואיות והם לא ירזו גם אם יחיו כל החיים על אי.

    

   ועכשיו צריכה לחכות שבוע. ולראות בעוד כמה ימים שכתבת פוסט משום שראית את הפרק כמה שעות אחרי האמריקאים. ועוד מעט יגמרו הפרקים. ותהיה הפסקה. אווווף!

   אגב, אתה צופה ב-4400?

     6/3/08 11:37:

    

   צטט: טקסטואלית 2008-03-06 11:21:40

   ווה ווה ווי ווה, איזה פרק!

   טוב, אז הדברים מתחילים להתבהר ומתחילים לקבל קצת תשובות

   (וכמובן, בשביל הכיף שלנו, הם גם מתחילים להתערפל ונוצרות שאלות חדשות)

   הממממממ

   א) אבא של פני רוכש את היומן של הספינה "הבלק רוק"

   ב) דניאל עסק בשנת 1996 בניסיונות ליצור מכונת זמן

   ג) דזמונד, דניאל והמיליקובסקי הזה וגם ההוא שמת וכנראה שגם אלואיז הם אלו שידוע לנו שעשו מסעות קדימה ואחורה בזמן

   ד) המסעות בזמן הם בתודעה ולא בגוף. עובדה שמה שדזמונד כתב על כף ידו לא עבר במסעו בזמן

   ה) המסע בזמן מסוכן ועלול לגרום למוות, וצריך למצוא דמות קבועה

   ו) יש תופעות לוואי להתקרבות לאי - משהו קורה לזמן: רקטה שנשלחת לוקח לה המווון זמן להגיע, מסוק שיצא בבוקר מגיע הרבה הרבה שעות ליעדו (כפי ששאל סעיד), ותופעות הלוואי לאנשים: מסע אמיתי בזמן (כלומר, לא אשליות, הלוצינציות, מחלת נפש וכו'). מסע שמאפשר העברת מידע מהעבר לעתיד (כלומר להווה) וחזרה - דזמונד מביא מידע מדניאל ששוהה באי לדניאל מלפני 8 שנים; דזמונד מקבל מפני את מס' הטלפון שלה, וכשהוא חוזר לשנת 2004 הוא מתקשר אליה לאותו מספר כפי שהבטיח 8 שנים קודם לכן.

    

   אוקיי

   * אז מי זו מפלצת העשן?

   * מי או מה הוא ג'ייקוב?

   * איך הוא מעלים את הבקתה שלו?

   * מי הן כל רוחות הרפאים (אבא של ג'ק, אבא של ג'ון) - כלומר, האם הן רוחות רפאים כפשוטן, או שיש הסבר אחר לתופעה?

   * למה שלחו את מיילס לאי?

   * מי או מה זה האי? יש לו תודעה וכוחות? או שאנשים שונים עשו עליו מניפולציות שונות בקשר לאלקטרומגנטיות, זמן וכו'

   * מה הקשר בין האי, ג'ייקוב ומפלצת העשן? הם זהים? קשורים?

   * מי הם הרעים האמיתיים ומה הם רוצים?

   * האם קייט וג'ק יהיו בסוף ביחד? או קייט וסוייר? (לא התאפקתי, זה לא באותה רמה כמו שאר השאלות)

    

   וקבל *

   שכחת רק לשאול איך זה שהארלי נמצא כבר 3 חודשים על האי ולא מוריד אפילו קילו אחד... קורץ

    

    

   מת על התגובות שלך נשיקה

     6/3/08 11:21:

   ווה ווה ווי ווה, איזה פרק!

   טוב, אז הדברים מתחילים להתבהר ומתחילים לקבל קצת תשובות

   (וכמובן, בשביל הכיף שלנו, הם גם מתחילים להתערפל ונוצרות שאלות חדשות)

   הממממממ

   א) אבא של פני רוכש את היומן של הספינה "הבלק רוק"

   ב) דניאל עסק בשנת 1996 בניסיונות ליצור מכונת זמן

   ג) דזמונד, דניאל והמיליקובסקי הזה וגם ההוא שמת וכנראה שגם אלואיז הם אלו שידוע לנו שעשו מסעות קדימה ואחורה בזמן

   ד) המסעות בזמן הם בתודעה ולא בגוף. עובדה שמה שדזמונד כתב על כף ידו לא עבר במסעו בזמן

   ה) המסע בזמן מסוכן ועלול לגרום למוות, וצריך למצוא דמות קבועה

   ו) יש תופעות לוואי להתקרבות לאי - משהו קורה לזמן: רקטה שנשלחת לוקח לה המווון זמן להגיע, מסוק שיצא בבוקר מגיע הרבה הרבה שעות ליעדו (כפי ששאל סעיד), ותופעות הלוואי לאנשים: מסע אמיתי בזמן (כלומר, לא אשליות, הלוצינציות, מחלת נפש וכו'). מסע שמאפשר העברת מידע מהעבר לעתיד (כלומר להווה) וחזרה - דזמונד מביא מידע מדניאל ששוהה באי לדניאל מלפני 8 שנים; דזמונד מקבל מפני את מס' הטלפון שלה, וכשהוא חוזר לשנת 2004 הוא מתקשר אליה לאותו מספר כפי שהבטיח 8 שנים קודם לכן.

    

   אוקיי

   * אז מי זו מפלצת העשן?

   * מי או מה הוא ג'ייקוב?

   * איך הוא מעלים את הבקתה שלו?

   * מי הן כל רוחות הרפאים (אבא של ג'ק, אבא של ג'ון) - כלומר, האם הן רוחות רפאים כפשוטן, או שיש הסבר אחר לתופעה?

   * למה שלחו את מיילס לאי?

   * מי או מה זה האי? יש לו תודעה וכוחות? או שאנשים שונים עשו עליו מניפולציות שונות בקשר לאלקטרומגנטיות, זמן וכו'

   * מה הקשר בין האי, ג'ייקוב ומפלצת העשן? הם זהים? קשורים?

   * מי הם הרעים האמיתיים ומה הם רוצים?

   * האם קייט וג'ק יהיו בסוף ביחד? או קייט וסוייר? (לא התאפקתי, זה לא באותה רמה כמו שאר השאלות)

    

   וקבל *

     6/3/08 10:23:

    

   צטט: יוסי ישראל - deltot 2008-03-06 10:14:33

   תודה רבה לך ולמגיבים לפרק.

   כל פעם אני מגלה מכם דברים חדשים שלא שמתי לב אליהם.

   פשוט מרתק צוחק

   תודה לך, יוסי!!!

   תודה רבה לך ולמגיבים לפרק.

   כל פעם אני מגלה מכם דברים חדשים שלא שמתי לב אליהם.

   פשוט מרתק צוחק

     2/3/08 10:30:

    

   צטט: JOY 2008-03-02 10:10:09

   וואו

    

   וואו

    

   וואו

    

   זה בהחלט היה הפרק הכי טוב של אבודים אי פעם!!!

    

   כל אוהד לוסט אוהב במיוחד פרקים של דמות מסויימת.

   אני אוהבת פרקים של ג'ון לוק ושל דזמונד.

   כבר כשראיתי שזה פרק של דזמונד שמחתי.

    

   תשובות!

   סוף סוף סיפקו לנו קצת תשובות!

   אנחנו יודעים שיש פער של זמן בין האי לכל מה שקורה מחוץ לאי,

   ושחשיפה ממושכת לקרינה אלקטרו מגנטית גורמת לבעיות רציניות...

    

   כמה שדמעתי בסוף הפרק...

   "אני אוהב אותך פני"

   דמעות זלגו מעיני בשצף....

    

   פרק כ"כ טוב שצפיתי בו פעמיים!

    

   כמה דברים שנזכרתי בהם במהלך הפרק:

   לדמונד קרו הרבה דברים מוזרים

   כרצה לקנות את הטבעת לפני והזקנה ההיא אמרה לו שהוא יפספס את היעוד שלו

   כשניסה לצאת מהאי וחזר לתוך האי

   כשקנה את הספינה מליבי

   כשהתחיל לחזות את העתיד

    

   נראה שכל "הפאקים" של האי באים לידי ביטוי על דזמונד

   ואם נגלה את התשובות לגבי האי,

   דזמונד כנראה יהיה הבחור שיספק לנו אותן,

   ויעלה כמובן אינספור שאלות נוספות

   :)

    

   בכל אופן,

   אהבתי את הפרק...

    

   עוד דבר: 

   צוטט בפרק שיר של רדיוהד.

   I'm not here, This isn't happenning

   מדהים

   לא סתם פרק טוב

   פרק שמצוטט את השיר הכי אהוב עליי בדיסק KID A.

    

   ועוד דבר אחרון:

   הזכיר לי קצת את "אישתו של הנוסע בזמן".

   ספר מעולה.

    

   כרגיל, תובנות משובחות... נשיקה

    

   עכשיו החלטתי באופן סופי שדזמונד מקבל את הפרקים הכי שווים בסדרה. שרק שאר החבר'ה לא יתחילו לפתוח עליו עיניים...

   אני כבר הספקתי לצפות בפרק 3 פעמים.

   וגם לפי דעתי, דזמונד הוא בהחלט דמות מפתח בעלילה. אני גם חושב שפני בסופו של דבר היא זו שאיכשהו תחלץ את כל שאר האבודים מהאי, להבדיל מהדרך האפלה שבו חולצו האושיאניק סיקס.

    

   וזה מוקדש לך, יקירתי.

    

     2/3/08 10:10:

   וואו

    

   וואו

    

   וואו

    

   זה בהחלט היה הפרק הכי טוב של אבודים אי פעם!!!

    

   כל אוהד לוסט אוהב במיוחד פרקים של דמות מסויימת.

   אני אוהבת פרקים של ג'ון לוק ושל דזמונד.

   כבר כשראיתי שזה פרק של דזמונד שמחתי.

    

   תשובות!

   סוף סוף סיפקו לנו קצת תשובות!

   אנחנו יודעים שיש פער של זמן בין האי לכל מה שקורה מחוץ לאי,

   ושחשיפה ממושכת לקרינה אלקטרו מגנטית גורמת לבעיות רציניות...

    

   כמה שדמעתי בסוף הפרק...

   "אני אוהב אותך פני"

   דמעות זלגו מעיני בשצף....

    

   פרק כ"כ טוב שצפיתי בו פעמיים!

    

   כמה דברים שנזכרתי בהם במהלך הפרק:

   לדמונד קרו הרבה דברים מוזרים

   כרצה לקנות את הטבעת לפני והזקנה ההיא אמרה לו שהוא יפספס את היעוד שלו

   כשניסה לצאת מהאי וחזר לתוך האי

   כשקנה את הספינה מליבי

   כשהתחיל לחזות את העתיד

    

   נראה שכל "הפאקים" של האי באים לידי ביטוי על דזמונד

   ואם נגלה את התשובות לגבי האי,

   דזמונד כנראה יהיה הבחור שיספק לנו אותן,

   ויעלה כמובן אינספור שאלות נוספות

   :)

    

   בכל אופן,

   אהבתי את הפרק...

    

   עוד דבר: 

   צוטט בפרק שיר של רדיוהד.

   I'm not here, This isn't happenning

   מדהים

   לא סתם פרק טוב

   פרק שמצוטט את השיר הכי אהוב עליי בדיסק KID A.

    

   ועוד דבר אחרון:

   הזכיר לי קצת את "אישתו של הנוסע בזמן".

   ספר מעולה.

    

     2/3/08 10:03:

    

   צטט: JOY 2008-03-02 09:56:04

    

   צטט: s.p.z 2008-03-01 18:41:14

   זה אכן הפרק הכי טוב של אבודים שראיתי עד היום

   פשוט פרק מבריק!!

    

   והמון תודה לך על הכתיבה היפה, תמשיך ככה כל פרק ותשלח לכולם.

   ועוד משהו קטן... תאוריה שקיבלתי במייל על LOST

   מ  ד  ה  י  ם  !  !

   תהנו.. ( כל הכבוד למי שכתב את זה... שאפו)

    

    

   וואו, זו התאוריה הכי מעניינת שקראתי עד כה...!

   באופן אישי, אני לא אוהב לקרוא תיאוריות של אנשים אחרים על הסדרה. אני מעדיף פשוט לחכות ולראות מה יעשו יוצרי הסדרה בעצמם. אבל לכל מי שנהנה מקונספירציות כאלה ואחרות - שיבושם לו! צוחק

     2/3/08 09:56:

    

   צטט: s.p.z 2008-03-01 18:41:14

   זה אכן הפרק הכי טוב של אבודים שראיתי עד היום

   פשוט פרק מבריק!!

    

   והמון תודה לך על הכתיבה היפה, תמשיך ככה כל פרק ותשלח לכולם.

   ועוד משהו קטן... תאוריה שקיבלתי במייל על LOST

   מ  ד  ה  י  ם  !  !

   תהנו.. ( כל הכבוד למי שכתב את זה... שאפו)

    

   תאוריה ענקית על LOST !!! למכורים בלבד - חובה!!!!  
    

     

   אז ככה אני כמעט אף פעם לא כותב בפורום הזה בטח ובטח שלא מסקר שום דבר וגם כמעט לא קורא שום אשכול אבל נפל עלי השבוע תיאוריה ענקית על LOST ולדעתי למכורים שביננו וגם לאלא שלא: ח ו ב ה לקרוא!!!
   (
   למנהלים אני מצטער אם כבר הביאו את זה....... אל תתחילו עם ה"תעשה חיפוש קודם" לא היה לי כוח לבצע חיפוש
   )

   בקיצור חברה
   ת ה נ ו
   נ.ב.
   ממש לא מעניין אותי ה"תודה" אז אם יכולים לחסוך גם את זה


   התאוריה:

   1900 המוקדמות: "The Black Rock" הייתה ספינת הובלה שחצתה את האוקיינוס השקט. האנשים שבספינה העבירו מטען רחב של מינרלים מתכתיים. באופן בלתי צפוי, הספינה מגיעה לאי של "אבודים". בעוד שלאי יש כוחות מגנטיים, המטען המתכתי שבספינה "מגיב" לכוחות האי המגנטיים והספינה פשוט "נמשכת" לאי. תושבי הספינה של "The Black Rock" נהפכים למה שמוכר לנו כ "אחרים", ריצ'ארד היה אחד מהצאצאים שלהם.


   תחילת שנות 1970: יוזמת דארמה הוקמה לצורך שיבוח המין האנושי. מה שהתחיל בתור מחקר האנושיות, הפך במהרה לפרוייקט שנועד לבדוק את הגורל. מתישהו, מישהו בדארמה הצליח לבנות מכונת זמן. בוא נגיד שדארמה בנתה מכונת זמן בשנת 1960 ועברה שנה מאז, ברגע שהם יכנסו למכונה, הם יוכלו לחזור אך ורק אחורה בזמן לתקופה בה התשתית למכונה הייתה קיימת, וברגע שאתה חוזר אחורנית בזמן אתה "תקוע" בעבר ולא ניתן לחזור בחזרה לעתיד שוב. בנוסף, גם הגוף שלך חווה את המעבר הזמני, כלומר, אם יצרת נגיף קטלני ב 1970 וחזרת אחרונית ל 1960, המחלה מעולם לא נוצרה ואתה בריא לגמרי.

   אז עכשיו שדארמה מבינים את הכוח של מכונת הזמן הם מחליטים לעבור לאי מבודד שם יוכלו לערוך ניסויים חשאיים. את תחילת דרך הניסוי התחילו דארמה עם חיות, כמו דובי קוטב. הם שלחו דובי קוטב בחזרה לעבר על מנת לבחון אם הדוב יוכל לשרוד. דארמה הבינו שהדובים שורדים בתנאי האי והמדבר.

   זמן קצר לאחר הניסויים בדובי הקוטב, מחליטה דארמה לשלוח אנשים אל העבר ולראות אם ניתן לשנות את ההיסטוריה ושולחת אנשים לבדוק אם יוכלו לשנות את העבר, אך מסתבר שאנשים אלה לא הצליחו. בצעד נואש על מנת להוכיח שיש תועלת במכונת הזמן, החליטה דארמה לאסוף קובץ אנשים מהאי ("האחרים" או "העוינים" למטרות ניסוי ולהדביק אותם במחלה. לאחר מכן מכניסים אותם לתוך מתקן בטענה שהוא ירפא אותם ומשגרים אותם לעבר. מה שקורה שה"אחרים" באמת נרפאים, אך נתקלים ב"מפלצת" שהיא בעצם צורה פיזית של קו הזמן שבא לתקן את עצמו. דארמה מבינה שאין תועלת במכונת הזמן, וכל מה שהצליחה לעשות זה לעצבן את תושבי האי.

   1970-1985: אימו של בן מגוייסת על ידי דארמה על מנת לבוא לאי ולעבוד על מכונת הזמן. לאחר כמה שנים של מחקר, היא מגלה את תכונותיה של המכונה. היא פוגשת בריצ'ארד, המנהיג של ה"אחרים" והוא מספר לה על הניסויים הנוראים שדארמה ביצעה שהביאו למותם של חלק מהם. אימו של בן מתחילה לפתח שינאה לדארמה ומחליטה לשגר עצמה 15 שנה אחורה לפני שהגיעה לאי ולחיות את חייה מחדש (כאילו מעולם לא הייתה באי).

   1970: אימו של בן חזרה 15 שנה אחורה ומוצאת עצמה באורגון. היא פוגשת בגבר, מתחתנת ונכנסת להריון. אך לצערה, הילד שלה לא קיים בעתיד ממנו ברחה. דארמה לא הצליחו להבין עוד את הקשר בין הילדיםאימהות שמתים ומעבר בזמן (זוכרים שג'ולייט ראתה מישהי בת 26 עם רחם בן 70? כנראה הרחם הוא בין האיברים שלא מתחסנים נגד השינוי בגוף שבמעבר בזמנים).

   כשאימו של בן צריכה ללדת אותו, היא מתה אך עדיין מולידה ילד. הסיבה היא שהזמן מתקן את עצמו ובעצם בן הוא התגלמות של אימו ונולד על מנת להמשיך את המורשת שלה להפלת יוזמת דארמה. זהו תפקידו של בן להבין איך המכונה עובדת.

   1980: זמן קצר לאחר מותה של האם, בן ואביו נשלחים לאי ע"י דארמה שכנראה הבינו את מה שקרה בזמן. כמובן שבן לא מודע לגורל שלו ולמורשת של אימו והוא באי על מנת להנות.

   1981: לאחר זמן מה על האי, בן רואה את אימו המתה מחוץ לחדרו באי. הסיבה שהוא מצליח לראותה היא בגלל ה "עתיד האלטרנטיבי" שלה, שהיא בעצם הייתה חיה על האי בתקופה בה הוא נמצא. היא נראית לו חצי מתה בגלל שהרוח שלה היא התגלמות של הזמן שבא לתקן את העתיד ולגרום לבן להבין את הגורל שלו.

   לאחר מכן, בן רואה את ריצ'ארד בג'ונגל שאומר לו "אתה לא מוכן עדיין". ריצ'ארד עובר בזמן והוא מתנגד לדארמה. כשבן פוגש בו בג'ונגל לראשונה, ריצ'ארד בעצם עבר בחזרה בזמן משנת 2000 ל 1981 (לכן הוא נראה צעיר בצורה מחשידה כשהוא עובד עם בן בעתיד שלנו). למה ריצ'ראד חוזר בזמן לדבר עם בן? על מנת לגייס אותו, ריצ'ארד ידע שאימו של בן היא חלק מהזמן שמתקן עצמו והוא התגלמות של אימו ובעצם סוג של עילוי על האי. עם הזמן מנסים השניים להפיל את דארמה ולנצל את מכונת הזמן לצרכים טובים.

   1988: הספינה של רוסו מתרסקת באי והיא מולידה את אלכס, אשר נחטפת ע"י בן וריצ'ארד על מנת שדארמה לא יתפסו אותה. לא ידוע לנו בדיוק למה רוסו הגיע לאי, אבל צוות ספינתה מת מהנגיף שהיה באי.

   1981: בן גדל ומתכנן עם ריצ'ארד את המתקפה הגדולה שלהם על דארמה ובאותו הזמן דארמה מגלה סטיה מגנטית גדולה באי בתחנת ה"ברבור". הסטיה המגנטית הזו מכסה את כל האי אך דארמה לא הצליחה להבין בדיוק מה היא ואיך לנצלה לטובת מכונת הזמן.

   דארמה וה"אחרים" בסוף מגלים את הדברים הבאים על המעבר בזמן:

   1. כשמישהו נכנס למכונת הזמן, הוא יכול לחזור רק אחורה ורק מהשנה שבה התשתית למכונה הוקמה.

   2. כשחוזרים אחורנית, לא מזדקנים. לדוגמא, אם אתה בן 50 וחזרת 10 שנים אחורנית, לא תהיה בגופף בן ה 40 וגופף בן ה 50 לא יזדקן ל10 השנים שבהן הוא שוהה.

   3. בעוד שההזדקנות אינה מושפעת, העבר יתקן כל מחלה או נזק בריאותי שנוצר את העתיד בו עזבת. לדוגמא: אם בשנת 2010 נהיית נכה ובשנת 2015 החלטת לחזור אחורנית 10 שנית לפני שנהיית נכה, כשתחזור לשנת 2005 תהיה בריא. אך, חמש שנים לאחר מכן בשנת 2010 הגורל ימצא את דרכו לשתק אותך שוב. אולי הפעם הראשונה שבה נהיית נכה הייתה כי אביך דחף אותך מחלון בניין, נחתת על גבך ונהיית נכה? הגורל ידאג לשתק אותך שוב.

   4. כשאתה חוזר אחורנית בזמן, אתה יכול לשנות דברים שלא משפיעים על גורלך. כלומר, אם הלכת לראות סרט בעבר, חזרת אליו מהעתיד, אתה לא חייב לצפות בו שוב, אך אם ביצעת החלטה שתשפיע על חייך באותו הסרט, הגורל ימצא דרכו להביא אותך לאותה החלטה גורלית, ככה שמהדברים הללו לא תוכל "להתחמק".

   5. אם מעולם לא היה לך ילד, לא תוכל לחזור אחורה ולהוליד אחד, הגורל לא נותן את הרשות ליצור חיים חדשים בעבר שמעולם לא היו קיימים, לכן או האימא או הילד ימותו.

   6. אם חזרת בזמן ומתת, אתה לא בדיוק מת, כי היית חי בעתיד ממנו אתה בא. לכן, אתה נהיה "חצי מת". במילים אחרות, הנוכחות שלך תיראה לאנשים מסוימים אך לא לאחרים. הנוכחות שלך תיראה רק מתי שתצטרך להשפיע על הזמן או הגורל.

   2005: בן, ריצ'ארד וג'ייקוב חוזרים בזמן לשנת 2000 ומוחקים את יוזמת דארמה. כשמבינים הם שלדארמה יש עוד יוזמים חוץ מהאי (כמו אביה של פני למשל), הם מחליטים למנוע מכל אחד להגיע לאי ומכניסים את האי ללולאת זמן אל מנת להישאר מוחבאים. ככה שהאי תמיד נשאר בשנת 2000 ומונע מכל אחד מדארמה להגיע לאי ואוספים את תושבי האי איתם.

   על מנת ליצור את לולאת הזמן, בן וריצ'ארד לוקחים את המכונה מתחנת ה"חץ" ומעבירים אותה לתחנת ה"ברבור". החיבור בין הכוחות המגנטיים למכונת הזמן מצליחים לגרום לכל האי להישאר בשנת 2000 לתמיד. לאחר מכן מחברים להכל את המחשב שמתאפס על 108 דקות ובעצם הלחיצה על כפתור זה גורמת לזמן באי להתאפס בכל פעם מחדש ורק הזמן מחוץ לאי ממשיך עד ל 2004.

   זוכרים שבן אמר לריצ'ארד מתישהו "זוכר שפעם היינו חוגגים ימי הולדת?" ובכן, אין צורך יותר לחגוג ימי הולדת אם הם לא מזדקנים לעולם והזמן מתאפס כל 108 דקות!

   2000-2000 (זמן האי): בעוד שהזמן אינו זז על האי, ה"אחרים" בלתי נראים לעולם ויכולים להמשיך בניסויים שלהם על מכונת הזמן. ה"אחרים" רוצים להקים חיים חדשים באי אך הבעיה היא השילוב בין הגוף שאינו מזדקן לרחם של האישה שכן. האחרים מנסים למצוא דרך ליצור חיים על האי. לכן הם מגייסים את ג'ולייט שתבחן את הנושא. הם גם מוצאים יוצא צבא (קלווין) שילחץ עך הכפתור כל 108 דקות במחשבה שהוא מציל את העולם. האי הנוסף שראינו בסמוך לאי שלנו, הוא בעצם מחוץ לתחום המגנטי ושם ניתן להמשיך להזדקן.

   בשלב כלשהו ג'ייקוב מת אך הרוח שלו ממשיכה לתקשר עם בן וריצ'ארד.

   2000 (בערך שנת 2001 מחוץ לאי): לאביה של פני, מנהיגה של יוזמת דארמה, נמאס מדזמונד שיוצא עם ביתו ומחליט ליצור תוכנית שתביא אותו לאי ונעזר בליבי שעובדת עבור דארמה שתגרום לכך.

   2004 (זמן מחוץ לאי): המטוס מתרסק ע להאי כי דזמונד לא לחץ על הכפתור בזמן לחדש את 108הדקות והשדה המגנטי שהשתחרר לכמה רגעים תפס את הטיסה של נוסעי אושיאניק 815. השאלה הגדולה הנשאלת בתיאוריה שלנו היא האם דארמה היא זו שהביאה להתרסקות המטוס בדיוק באותו הזמן לאי ככה (בשילוב של דמויות שיובילו את כולם לטיסה הזו) על מנת לשחרר את האי מלולאת הזמן שלו? או שבעצם הגורל עשה זאת? או אולי שילוב של השניים..

   ברגע שהניצולים מתרסקים על האי, הגוף שלהם חוזר אוטומטית לשנת 2000 בה היו בריאים (ג'ון לוק ורוז).

   אך בשנת 2004, מחוץ לאי, המטוס בעצם נוחת באמצע האוקיינוס כי האי לא קיים בשנת 2004. זו הסיבה שנעמי אמרה שנוסעי הטיסה 815 מתים ונמצאו בקרקעית האוקיינוס. ישנן שתי גירסאות של המטוס כרגע, אחת ב 2004 ואחת ב 2000. כך שהגורל קובע שלא משנה מה קורה לגיבורינו, ברגע שיגיעו לשנת 2004 הם ימותו. זו הסיבה שאסור להם לעזוב את האי.

   2000 (זמן האי): בסופו של דבר ג'ון לוק מחליט לא ללחוץ על הכפתור ודזמונד מפעיל את מפתח הביטחון שלו. מה שהורס את מכונת הזמן ועכשיו זמן האי ממשיך לזוז. אך האי מתחיל שוב משנת 2000 ומתקדם. כשדזמונד סובב את המפתח הוא ראה את כל חייו רצים מול עיניו, אבל בעצם הוא זכה לחיות את 5 השנים שהוא איבד כשהוא הגיע לאי, ראה את עצמו נחלץ מהאי, את צ'ארלי מת ועצמו מתחיל את חייו שוב מחוץ לאי, פוגש בפני וחוזר לאי שוב. דזמונד לא יכל לברוח מגורלו, הכל חלק מהנטל של להיות בעל המפתח. כנראה מכיוון שהוא היה בליבה של מכונת הזמן, הוא הושפע בחוזקה ממנה ומודע יותר לעתידו ועתיד הסובבים אותו.

   2007-2010 (הזמן הישן): השאריות של המטוס נמצאות בתחית האוקיינוס. כרגע יש לנו 2 רצועות זמן. באחת מהן גיבורינו שנמצא באוקיינוס והם כולם מתים, בעוד שהרצועה השניה בשנת 2001 בעוד שכגיבורינו חיים, על האי. בתחילת העונה הרביעית אנחנו רואים שמגלים את המטוס בים וברגע שנעמי ודארמה מבינים שכולם מתים שם הם יכולים לבצע את התוכנית שלהם ולמצוא את האי.

   2010 (זמן האי) 2001 (הזמן החדש): נעמי נשלחת לאי על מנת להשתלט עליו שוב יחד עם צוות של אנשים שנבחרו במיוחד כי לכל אחד מהם תפקיד חשוב בלהוציא את בן מהאי, בנוסף הצוות מבהיר לנו שלכל אחד מהם יש ידע כלשהו בנוגע לדארמה, מה שמביא לכך שדארמה תרצה במותם לאחר ביצוע משימתם.

   2001 (זמן האי החדש): לאחר שצ'ארלי מבצע את תפקידו, ג'ק יוצר קשר עם הטלפון של נעמי. המכשיר הזה נבנה ע"י דארמה ויש לו היכולת לתקשר בין העבר (האי) לעתיד (מחוץ לאי). מה שג'ק לא יודע שדארמה שלחו את נעמי לחזור לאי ולהבין מה קרה לדארמה ולמה ה"אחרים" השתלטו על האי. כשקייט נותנת לנעמי את המכשיר, היא מזינה את התאריך של שבו נמאים הצוות של דארמה מחוץ לאי כדי שיוכלו לאתר אותו ולהסתער על האי. מיותר לציין שהחבר'ה בדארמה מאוד כועסים על בן.


   2001 (
   זמן חדש): 6 ניצולים יוצאים מהאי: ג'ק, קייט, הארלי, סוייר ועוד.. דארמה מוציאה את השישה והשאר נותרים באי אך לא אומרים להם שהם יוצאים משנת 2001 (ולא 2005 כפי שחשבו). דארמה איכשהו מדמה את זה ששאר המתרסקים מתו ואלה השישה ששרדו.

   כל מה שקרה בעצם לניצולים ב 4 השנים האחרונות לא קרו, אך הגיבורים שלנו יודעים את האמת.

   2002 (זמן חדש): הארלי רואה את רוחו החצי מתה של צ'ארלי שבאה לתקן את מה שקרה. שוטר שחוקר את הארלי טוען שהוא מכיר את אנה לוסיה, מנקודת המבט שלו אנה לוסיה מתה.

   2004 (זמן חדש): ג'ק חי 3-4 שנים מחוץ לאי ויודע שזמנו יגיע ב 22 לספט' 2004, הוא מנסה לבחון את גורלו. הוא רוצה לקפוץ מגשר אל מותו ולראות אם משהו יעצור אותו. הוא קורא בעיתן שסוייר מת, עוד הוכחה לגורל שמתקן עצמו והורג את ששת הניצולים

    

    

    

    

   וואו, זו התאוריה הכי מעניינת שקראתי עד כה...!

     2/3/08 00:12:

    

   צטט: קרין אלדאה 2008-03-02 00:00:37

    

   צטט: yacobzon 2008-03-01 19:24:31

    

   צטט: קרין אלדאה 2008-03-01 10:23:36

   לא נעים לי לומר אבל אפילו את הפרק של השבוע שעבר לא הספקתי לראות עדיין.

   דזמונד וסעיד כועסים עליי מאד עכשיו.

   מבטיחה להשלים את החסר......

    

   וכרגיל, פוסט מבטיח.

    

   קדימה קארין, קדימה!

    

   יש פער גדול להשלים!!!

    

   קורץ

   בפעם הבאה שתכתוב קרין עם א', תקבל אגרוף ישר למשרד שלך בר"ג.

    

   הפתעה אלף סליחות.

    

   ואת צריכה לראות עם כמה שגיאות כתיב כותבים את השם "יעקבזון"...

     2/3/08 00:00:

    

   צטט: yacobzon 2008-03-01 19:24:31

    

   צטט: קרין אלדאה 2008-03-01 10:23:36

   לא נעים לי לומר אבל אפילו את הפרק של השבוע שעבר לא הספקתי לראות עדיין.

   דזמונד וסעיד כועסים עליי מאד עכשיו.

   מבטיחה להשלים את החסר......

    

   וכרגיל, פוסט מבטיח.

    

   קדימה קארין, קדימה!

    

   יש פער גדול להשלים!!!

    

   קורץ

   בפעם הבאה שתכתוב קרין עם א', תקבל אגרוף ישר למשרד שלך בר"ג.

    

     1/3/08 19:27:

    

   צטט: s.p.z 2008-03-01 18:41:14

   זה אכן הפרק הכי טוב של אבודים שראיתי עד היום

   פשוט פרק מבריק!!

    

   והמון תודה לך על הכתיבה היפה, תמשיך ככה כל פרק ותשלח לכולם.

   ועוד משהו קטן... תאוריה שקיבלתי במייל על LOST

   מ  ד  ה  י  ם  !  !

   תהנו.. ( כל הכבוד למי שכתב את זה... שאפו)

    

   בקשר לפרק - כבר הבעתי את דעתי האישית (הפרק הכי אהוב עליי)...

    

   תודה על התגובה!!! מחייך

     1/3/08 19:25:

    

   צטט: שישיפוש 2008-03-01 17:45:38

   גם אני מצטרפת, הו! אבודים זו סדרת הטלוויזיה הכי טובה בעולם, ואיזה כייף שיש  משהו כזה טוב להתמכר אליו.

   ברוכה הבאה!!! צוחק

    

   מסכים עם כל מילה שלך.

     1/3/08 19:24:

    

   צטט: אודידו 2008-03-01 14:29:24

   איייזה פרק!!

   ואיזה פוסט!

    

   [אחד הפרקים הכי טובים בכל ארבעת העונות? יש מצב בהחלט]

   איייזה אודיניאן!

     1/3/08 19:24:

    

   צטט: קרין אלדאה 2008-03-01 10:23:36

   לא נעים לי לומר אבל אפילו את הפרק של השבוע שעבר לא הספקתי לראות עדיין.

   דזמונד וסעיד כועסים עליי מאד עכשיו.

   מבטיחה להשלים את החסר......

    

   וכרגיל, פוסט מבטיח.

    

   קדימה קארין, קדימה!

    

   יש פער גדול להשלים!!!

    

   קורץ

     1/3/08 19:23:

    

   צטט: *galit* 2008-03-01 02:17:23

   נראה לי שזה היה הפוסט שלך שהכי אהבתי...

    

   האמת, עוד לא ראיתי את הפרק. ה-Bittorrent מוריד לי אותו כל כך לאט... :(

   יש לך הצעות ייעול? טיפים? איזה FTP להעביר לי את הפרק דרכו?

    

   בכל מקרה, פוסט מעולה, כרגיל.

   כוכב ושבת שלום!

   תודה נשמות... נשיקה

    

   מקווה שעד עכשיו כבר ירד לך הפרק. אני, בכל אופן, מוריד אותו מהאתר הזה, ומשתמש בתוכנה הזאת.

     1/3/08 18:41:

   זה אכן הפרק הכי טוב של אבודים שראיתי עד היום

   פשוט פרק מבריק!!

    

   והמון תודה לך על הכתיבה היפה, תמשיך ככה כל פרק ותשלח לכולם.

   ועוד משהו קטן... תאוריה שקיבלתי במייל על LOST

   מ  ד  ה  י  ם  !  !

   תהנו.. ( כל הכבוד למי שכתב את זה... שאפו)

    

    

   תאוריה ענקית על LOST !!! למכורים בלבד - חובה!!!!  
    

     

   אז ככה אני כמעט אף פעם לא כותב בפורום הזה בטח ובטח שלא מסקר שום דבר וגם כמעט לא קורא שום אשכול אבל נפל עלי השבוע תיאוריה ענקית על LOST ולדעתי למכורים שביננו וגם לאלא שלא: ח ו ב ה לקרוא!!!
   (
   למנהלים אני מצטער אם כבר הביאו את זה....... אל תתחילו עם ה"תעשה חיפוש קודם" לא היה לי כוח לבצע חיפוש
   )

   בקיצור חברה
   ת ה נ ו
   נ.ב.
   ממש לא מעניין אותי ה"תודה" אז אם יכולים לחסוך גם את זה


   התאוריה:

   1900 המוקדמות: "The Black Rock" הייתה ספינת הובלה שחצתה את האוקיינוס השקט. האנשים שבספינה העבירו מטען רחב של מינרלים מתכתיים. באופן בלתי צפוי, הספינה מגיעה לאי של "אבודים". בעוד שלאי יש כוחות מגנטיים, המטען המתכתי שבספינה "מגיב" לכוחות האי המגנטיים והספינה פשוט "נמשכת" לאי. תושבי הספינה של "The Black Rock" נהפכים למה שמוכר לנו כ "אחרים", ריצ'ארד היה אחד מהצאצאים שלהם.


   תחילת שנות 1970: יוזמת דארמה הוקמה לצורך שיבוח המין האנושי. מה שהתחיל בתור מחקר האנושיות, הפך במהרה לפרוייקט שנועד לבדוק את הגורל. מתישהו, מישהו בדארמה הצליח לבנות מכונת זמן. בוא נגיד שדארמה בנתה מכונת זמן בשנת 1960 ועברה שנה מאז, ברגע שהם יכנסו למכונה, הם יוכלו לחזור אך ורק אחורה בזמן לתקופה בה התשתית למכונה הייתה קיימת, וברגע שאתה חוזר אחורנית בזמן אתה "תקוע" בעבר ולא ניתן לחזור בחזרה לעתיד שוב. בנוסף, גם הגוף שלך חווה את המעבר הזמני, כלומר, אם יצרת נגיף קטלני ב 1970 וחזרת אחרונית ל 1960, המחלה מעולם לא נוצרה ואתה בריא לגמרי.

   אז עכשיו שדארמה מבינים את הכוח של מכונת הזמן הם מחליטים לעבור לאי מבודד שם יוכלו לערוך ניסויים חשאיים. את תחילת דרך הניסוי התחילו דארמה עם חיות, כמו דובי קוטב. הם שלחו דובי קוטב בחזרה לעבר על מנת לבחון אם הדוב יוכל לשרוד. דארמה הבינו שהדובים שורדים בתנאי האי והמדבר.

   זמן קצר לאחר הניסויים בדובי הקוטב, מחליטה דארמה לשלוח אנשים אל העבר ולראות אם ניתן לשנות את ההיסטוריה ושולחת אנשים לבדוק אם יוכלו לשנות את העבר, אך מסתבר שאנשים אלה לא הצליחו. בצעד נואש על מנת להוכיח שיש תועלת במכונת הזמן, החליטה דארמה לאסוף קובץ אנשים מהאי ("האחרים" או "העוינים" למטרות ניסוי ולהדביק אותם במחלה. לאחר מכן מכניסים אותם לתוך מתקן בטענה שהוא ירפא אותם ומשגרים אותם לעבר. מה שקורה שה"אחרים" באמת נרפאים, אך נתקלים ב"מפלצת" שהיא בעצם צורה פיזית של קו הזמן שבא לתקן את עצמו. דארמה מבינה שאין תועלת במכונת הזמן, וכל מה שהצליחה לעשות זה לעצבן את תושבי האי.

   1970-1985: אימו של בן מגוייסת על ידי דארמה על מנת לבוא לאי ולעבוד על מכונת הזמן. לאחר כמה שנים של מחקר, היא מגלה את תכונותיה של המכונה. היא פוגשת בריצ'ארד, המנהיג של ה"אחרים" והוא מספר לה על הניסויים הנוראים שדארמה ביצעה שהביאו למותם של חלק מהם. אימו של בן מתחילה לפתח שינאה לדארמה ומחליטה לשגר עצמה 15 שנה אחורה לפני שהגיעה לאי ולחיות את חייה מחדש (כאילו מעולם לא הייתה באי).

   1970: אימו של בן חזרה 15 שנה אחורה ומוצאת עצמה באורגון. היא פוגשת בגבר, מתחתנת ונכנסת להריון. אך לצערה, הילד שלה לא קיים בעתיד ממנו ברחה. דארמה לא הצליחו להבין עוד את הקשר בין הילדיםאימהות שמתים ומעבר בזמן (זוכרים שג'ולייט ראתה מישהי בת 26 עם רחם בן 70? כנראה הרחם הוא בין האיברים שלא מתחסנים נגד השינוי בגוף שבמעבר בזמנים).

   כשאימו של בן צריכה ללדת אותו, היא מתה אך עדיין מולידה ילד. הסיבה היא שהזמן מתקן את עצמו ובעצם בן הוא התגלמות של אימו ונולד על מנת להמשיך את המורשת שלה להפלת יוזמת דארמה. זהו תפקידו של בן להבין איך המכונה עובדת.

   1980: זמן קצר לאחר מותה של האם, בן ואביו נשלחים לאי ע"י דארמה שכנראה הבינו את מה שקרה בזמן. כמובן שבן לא מודע לגורל שלו ולמורשת של אימו והוא באי על מנת להנות.

   1981: לאחר זמן מה על האי, בן רואה את אימו המתה מחוץ לחדרו באי. הסיבה שהוא מצליח לראותה היא בגלל ה "עתיד האלטרנטיבי" שלה, שהיא בעצם הייתה חיה על האי בתקופה בה הוא נמצא. היא נראית לו חצי מתה בגלל שהרוח שלה היא התגלמות של הזמן שבא לתקן את העתיד ולגרום לבן להבין את הגורל שלו.

   לאחר מכן, בן רואה את ריצ'ארד בג'ונגל שאומר לו "אתה לא מוכן עדיין". ריצ'ארד עובר בזמן והוא מתנגד לדארמה. כשבן פוגש בו בג'ונגל לראשונה, ריצ'ארד בעצם עבר בחזרה בזמן משנת 2000 ל 1981 (לכן הוא נראה צעיר בצורה מחשידה כשהוא עובד עם בן בעתיד שלנו). למה ריצ'ראד חוזר בזמן לדבר עם בן? על מנת לגייס אותו, ריצ'ארד ידע שאימו של בן היא חלק מהזמן שמתקן עצמו והוא התגלמות של אימו ובעצם סוג של עילוי על האי. עם הזמן מנסים השניים להפיל את דארמה ולנצל את מכונת הזמן לצרכים טובים.

   1988: הספינה של רוסו מתרסקת באי והיא מולידה את אלכס, אשר נחטפת ע"י בן וריצ'ארד על מנת שדארמה לא יתפסו אותה. לא ידוע לנו בדיוק למה רוסו הגיע לאי, אבל צוות ספינתה מת מהנגיף שהיה באי.

   1981: בן גדל ומתכנן עם ריצ'ארד את המתקפה הגדולה שלהם על דארמה ובאותו הזמן דארמה מגלה סטיה מגנטית גדולה באי בתחנת ה"ברבור". הסטיה המגנטית הזו מכסה את כל האי אך דארמה לא הצליחה להבין בדיוק מה היא ואיך לנצלה לטובת מכונת הזמן.

   דארמה וה"אחרים" בסוף מגלים את הדברים הבאים על המעבר בזמן:

   1. כשמישהו נכנס למכונת הזמן, הוא יכול לחזור רק אחורה ורק מהשנה שבה התשתית למכונה הוקמה.

   2. כשחוזרים אחורנית, לא מזדקנים. לדוגמא, אם אתה בן 50 וחזרת 10 שנים אחורנית, לא תהיה בגופף בן ה 40 וגופף בן ה 50 לא יזדקן ל10 השנים שבהן הוא שוהה.

   3. בעוד שההזדקנות אינה מושפעת, העבר יתקן כל מחלה או נזק בריאותי שנוצר את העתיד בו עזבת. לדוגמא: אם בשנת 2010 נהיית נכה ובשנת 2015 החלטת לחזור אחורנית 10 שנית לפני שנהיית נכה, כשתחזור לשנת 2005 תהיה בריא. אך, חמש שנים לאחר מכן בשנת 2010 הגורל ימצא את דרכו לשתק אותך שוב. אולי הפעם הראשונה שבה נהיית נכה הייתה כי אביך דחף אותך מחלון בניין, נחתת על גבך ונהיית נכה? הגורל ידאג לשתק אותך שוב.

   4. כשאתה חוזר אחורנית בזמן, אתה יכול לשנות דברים שלא משפיעים על גורלך. כלומר, אם הלכת לראות סרט בעבר, חזרת אליו מהעתיד, אתה לא חייב לצפות בו שוב, אך אם ביצעת החלטה שתשפיע על חייך באותו הסרט, הגורל ימצא דרכו להביא אותך לאותה החלטה גורלית, ככה שמהדברים הללו לא תוכל "להתחמק".

   5. אם מעולם לא היה לך ילד, לא תוכל לחזור אחורה ולהוליד אחד, הגורל לא נותן את הרשות ליצור חיים חדשים בעבר שמעולם לא היו קיימים, לכן או האימא או הילד ימותו.

   6. אם חזרת בזמן ומתת, אתה לא בדיוק מת, כי היית חי בעתיד ממנו אתה בא. לכן, אתה נהיה "חצי מת". במילים אחרות, הנוכחות שלך תיראה לאנשים מסוימים אך לא לאחרים. הנוכחות שלך תיראה רק מתי שתצטרך להשפיע על הזמן או הגורל.

   2005: בן, ריצ'ארד וג'ייקוב חוזרים בזמן לשנת 2000 ומוחקים את יוזמת דארמה. כשמבינים הם שלדארמה יש עוד יוזמים חוץ מהאי (כמו אביה של פני למשל), הם מחליטים למנוע מכל אחד להגיע לאי ומכניסים את האי ללולאת זמן אל מנת להישאר מוחבאים. ככה שהאי תמיד נשאר בשנת 2000 ומונע מכל אחד מדארמה להגיע לאי ואוספים את תושבי האי איתם.

   על מנת ליצור את לולאת הזמן, בן וריצ'ארד לוקחים את המכונה מתחנת ה"חץ" ומעבירים אותה לתחנת ה"ברבור". החיבור בין הכוחות המגנטיים למכונת הזמן מצליחים לגרום לכל האי להישאר בשנת 2000 לתמיד. לאחר מכן מחברים להכל את המחשב שמתאפס על 108 דקות ובעצם הלחיצה על כפתור זה גורמת לזמן באי להתאפס בכל פעם מחדש ורק הזמן מחוץ לאי ממשיך עד ל 2004.

   זוכרים שבן אמר לריצ'ארד מתישהו "זוכר שפעם היינו חוגגים ימי הולדת?" ובכן, אין צורך יותר לחגוג ימי הולדת אם הם לא מזדקנים לעולם והזמן מתאפס כל 108 דקות!

   2000-2000 (זמן האי): בעוד שהזמן אינו זז על האי, ה"אחרים" בלתי נראים לעולם ויכולים להמשיך בניסויים שלהם על מכונת הזמן. ה"אחרים" רוצים להקים חיים חדשים באי אך הבעיה היא השילוב בין הגוף שאינו מזדקן לרחם של האישה שכן. האחרים מנסים למצוא דרך ליצור חיים על האי. לכן הם מגייסים את ג'ולייט שתבחן את הנושא. הם גם מוצאים יוצא צבא (קלווין) שילחץ עך הכפתור כל 108 דקות במחשבה שהוא מציל את העולם. האי הנוסף שראינו בסמוך לאי שלנו, הוא בעצם מחוץ לתחום המגנטי ושם ניתן להמשיך להזדקן.

   בשלב כלשהו ג'ייקוב מת אך הרוח שלו ממשיכה לתקשר עם בן וריצ'ארד.

   2000 (בערך שנת 2001 מחוץ לאי): לאביה של פני, מנהיגה של יוזמת דארמה, נמאס מדזמונד שיוצא עם ביתו ומחליט ליצור תוכנית שתביא אותו לאי ונעזר בליבי שעובדת עבור דארמה שתגרום לכך.

   2004 (זמן מחוץ לאי): המטוס מתרסק ע להאי כי דזמונד לא לחץ על הכפתור בזמן לחדש את 108הדקות והשדה המגנטי שהשתחרר לכמה רגעים תפס את הטיסה של נוסעי אושיאניק 815. השאלה הגדולה הנשאלת בתיאוריה שלנו היא האם דארמה היא זו שהביאה להתרסקות המטוס בדיוק באותו הזמן לאי ככה (בשילוב של דמויות שיובילו את כולם לטיסה הזו) על מנת לשחרר את האי מלולאת הזמן שלו? או שבעצם הגורל עשה זאת? או אולי שילוב של השניים..

   ברגע שהניצולים מתרסקים על האי, הגוף שלהם חוזר אוטומטית לשנת 2000 בה היו בריאים (ג'ון לוק ורוז).

   אך בשנת 2004, מחוץ לאי, המטוס בעצם נוחת באמצע האוקיינוס כי האי לא קיים בשנת 2004. זו הסיבה שנעמי אמרה שנוסעי הטיסה 815 מתים ונמצאו בקרקעית האוקיינוס. ישנן שתי גירסאות של המטוס כרגע, אחת ב 2004 ואחת ב 2000. כך שהגורל קובע שלא משנה מה קורה לגיבורינו, ברגע שיגיעו לשנת 2004 הם ימותו. זו הסיבה שאסור להם לעזוב את האי.

   2000 (זמן האי): בסופו של דבר ג'ון לוק מחליט לא ללחוץ על הכפתור ודזמונד מפעיל את מפתח הביטחון שלו. מה שהורס את מכונת הזמן ועכשיו זמן האי ממשיך לזוז. אך האי מתחיל שוב משנת 2000 ומתקדם. כשדזמונד סובב את המפתח הוא ראה את כל חייו רצים מול עיניו, אבל בעצם הוא זכה לחיות את 5 השנים שהוא איבד כשהוא הגיע לאי, ראה את עצמו נחלץ מהאי, את צ'ארלי מת ועצמו מתחיל את חייו שוב מחוץ לאי, פוגש בפני וחוזר לאי שוב. דזמונד לא יכל לברוח מגורלו, הכל חלק מהנטל של להיות בעל המפתח. כנראה מכיוון שהוא היה בליבה של מכונת הזמן, הוא הושפע בחוזקה ממנה ומודע יותר לעתידו ועתיד הסובבים אותו.

   2007-2010 (הזמן הישן): השאריות של המטוס נמצאות בתחית האוקיינוס. כרגע יש לנו 2 רצועות זמן. באחת מהן גיבורינו שנמצא באוקיינוס והם כולם מתים, בעוד שהרצועה השניה בשנת 2001 בעוד שכגיבורינו חיים, על האי. בתחילת העונה הרביעית אנחנו רואים שמגלים את המטוס בים וברגע שנעמי ודארמה מבינים שכולם מתים שם הם יכולים לבצע את התוכנית שלהם ולמצוא את האי.

   2010 (זמן האי) 2001 (הזמן החדש): נעמי נשלחת לאי על מנת להשתלט עליו שוב יחד עם צוות של אנשים שנבחרו במיוחד כי לכל אחד מהם תפקיד חשוב בלהוציא את בן מהאי, בנוסף הצוות מבהיר לנו שלכל אחד מהם יש ידע כלשהו בנוגע לדארמה, מה שמביא לכך שדארמה תרצה במותם לאחר ביצוע משימתם.

   2001 (זמן האי החדש): לאחר שצ'ארלי מבצע את תפקידו, ג'ק יוצר קשר עם הטלפון של נעמי. המכשיר הזה נבנה ע"י דארמה ויש לו היכולת לתקשר בין העבר (האי) לעתיד (מחוץ לאי). מה שג'ק לא יודע שדארמה שלחו את נעמי לחזור לאי ולהבין מה קרה לדארמה ולמה ה"אחרים" השתלטו על האי. כשקייט נותנת לנעמי את המכשיר, היא מזינה את התאריך של שבו נמאים הצוות של דארמה מחוץ לאי כדי שיוכלו לאתר אותו ולהסתער על האי. מיותר לציין שהחבר'ה בדארמה מאוד כועסים על בן.


   2001 (
   זמן חדש): 6 ניצולים יוצאים מהאי: ג'ק, קייט, הארלי, סוייר ועוד.. דארמה מוציאה את השישה והשאר נותרים באי אך לא אומרים להם שהם יוצאים משנת 2001 (ולא 2005 כפי שחשבו). דארמה איכשהו מדמה את זה ששאר המתרסקים מתו ואלה השישה ששרדו.

   כל מה שקרה בעצם לניצולים ב 4 השנים האחרונות לא קרו, אך הגיבורים שלנו יודעים את האמת.

   2002 (זמן חדש): הארלי רואה את רוחו החצי מתה של צ'ארלי שבאה לתקן את מה שקרה. שוטר שחוקר את הארלי טוען שהוא מכיר את אנה לוסיה, מנקודת המבט שלו אנה לוסיה מתה.

   2004 (זמן חדש): ג'ק חי 3-4 שנים מחוץ לאי ויודע שזמנו יגיע ב 22 לספט' 2004, הוא מנסה לבחון את גורלו. הוא רוצה לקפוץ מגשר אל מותו ולראות אם משהו יעצור אותו. הוא קורא בעיתן שסוייר מת, עוד הוכחה לגורל שמתקן עצמו והורג את ששת הניצולים

    

    

    

     1/3/08 17:45:
   גם אני מצטרפת, הו! אבודים זו סדרת הטלוויזיה הכי טובה בעולם, ואיזה כייף שיש  משהו כזה טוב להתמכר אליו.
     1/3/08 14:29:

   איייזה פרק!!

   ואיזה פוסט!

    

   [אחד הפרקים הכי טובים בכל ארבעת העונות? יש מצב בהחלט]

     1/3/08 10:23:

   לא נעים לי לומר אבל אפילו את הפרק של השבוע שעבר לא הספקתי לראות עדיין.

   דזמונד וסעיד כועסים עליי מאד עכשיו.

   מבטיחה להשלים את החסר......

    

   וכרגיל, פוסט מבטיח.

    

     1/3/08 02:17:

   נראה לי שזה היה הפוסט שלך שהכי אהבתי...

    

   האמת, עוד לא ראיתי את הפרק. ה-Bittorrent מוריד לי אותו כל כך לאט... :(

   יש לך הצעות ייעול? טיפים? איזה FTP להעביר לי את הפרק דרכו?

    

   בכל מקרה, פוסט מעולה, כרגיל.

   כוכב ושבת שלום!

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין