כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  orenjada

  רק לרשום את מה שאני חושב, לכך הבלוג נועד ולכך הוא משמש. טונה של טלוויזיה, הרבה קולנוע, קצת שטויות מסביב ועוד פחות מכך על הכול ועל כלום. מי שרוצה שיחזור, מי שלא לא. אין הרבה מקומות בהם אפשר לפרוק את מה שאני חושב בלי לדפוק פרופורציות, בינתיים נוח לי. אהבתם תחזרו, לא אהבתם אל. לא באתי להוכיח כלום לאף אחד או לגרום לאחרים לראות "מה ומי אני באמת", כולה בלוג על הכול ועל כלום. אני אוהב לכתוב, זה הדבר היחיד שגורם לי להרגיש טיפה יותר. אה, ואם אני לא כותב בקצב יותר מהיר או אפילו יותר מדי שטויות אז אל תהססו להזדיין בסבלנות או מינימום להגיב. ביי בינתיים

  0

  אוהבים אמנות, עושים איור 2016- טיול בין גלריות

  4 תגובות   יום שני, 19/9/16, 16:20

   

  אני חושב שחטפתי מכת שמש, הכאב ראש שהתחיל אתמול בלילה דקות לפני שנרדמתי עוד רגע ונכנס לשעתו העשרים וארבע, זה מה שמגיע לי על אי השגחה על משמעת מים בטיול רב ורחב משמעות ברחבי תל אביב, מרחוב לרחוב, מגלריה לגלריה, והכול בחינם. באם לא שמתם לב אז בזמן האחרון פוזרו המון שלטים ברחבי העיר שהזמינו את הציבור לבוא ולבקר בגלריות השונות, חמישים במספר, שמציגות תערוכות שונות הקשורות לאיור. בעירייה קוראים לזה “אוהבים אמנות. עושים איור” ובמסגרת זו ישנן תערוכות קומיקס, יש תערוכות של רהיטים שמתקשרים עם איור, יש תערוכות של שטרות ובולים ויש תערוכות שאפילו מותר לקהל לבוא ולהשתתף בהן באופן פעיל (כן, זה אומר שמותר לצייר ואפילו להרוס לחלוטין יצירות אומנות של אחרים). הגלריות פתוחות עד ה-24 לחודש, רובן פתוחות בשעות נורמליות ואפילו לא צריך לתאם בהן מראש אלא פשוט להגיע ומקסימום לדפוק בדלת.

   

  בגלל שזה ממש לא הגיוני לכתוב פה על כל חמישים הגלריות התמקדתי בכמה ספורות, מעבר לכך תצטרכו ללכת ולעשות שיעורי בית בעצמכם.

   

  גלריה גבירול (אבן גבירול 108)

   

  ''

   

  צריך ממש להתאמץ כדי למצוא את הכניסה לגלריה גבירול, היא נמצאת אי שם מאחורי סניף הדואר המרכזי שבעיר, אולי זה היה סניף בנק, אני ממש לא זוכר. אבל כשנכנסתי לגלריה ראיתי שיש בה שלושה ספק ארבעה חללים לא הכי גדולים, אבל שהצליחו להכיל בתוכם תערוכות של שני יוצרים מרכזיים.

   

  הראשונה היא מירב שחם, שגם מעצבת כרזות לפסטיבל המוזיקה 'אינדינגב' וגם באופן שוטף מעצבת עטיפות של אלבומים. היא סיפרה לי שבאופן קבוע לפני שהפסטיבל מתחיל יש ממש דיונים על עיצוב העטיפה - "הכול תלוי לאיזה כיוון הפסטיבל הולך, אם רוב הסגנון של הפסטיבל יהיה על חלליות אז גם העטיפה תהיה כזו".

   

  ''

   

   

   

  ''

   

  ''

   

   

  היוצר השני בתערוכה הוא עמית טריינין, שעקב פריצת דיסק מצא עצמו מצייר על מדבקות קטנות ציורים

   

  ''

   

  ''

   

  גלריה דב הוז

   

  ''

   

  בגלריה ברחוב דב הוז פגשתי את עומרי כהן, מאייר דיגיטלי, שבכל פעם בוחר לעצמו מוזה אחרת לציור, לרוב ידוענים, שעולים לכותרות או לחדשות באיזושהיא וריאציה. "לוקח בערך שבוע לכל יצירה", הוא מספר, "אני בוחר לעצמי גיבור שבועי, למשל השערורייה של מייקל ג'קסון והילדים או דונלד טראמפ, ואני מאייר אותם. עדיין לא קיבלתי פידבק מדמויות בינלאומיות שאיירתי אבל מסלבים בארץ כן קיבלתי פידבקים".

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

   

  באוהאוס

   

  ''

   

  לילך מדר ושגיא אשין מאיירים על בולים ושטרות, כל אחד בדרכו. "לא חייבים לצייר כדי לאייר", אומרת לילך בזמן שמספרת על כל הבולים ששימשו אותה לקולאז' שתלוי על הקירות. מבחינתה "איור זו הגדרה חמקמקה לאמנות". גם שגיא מספר ש"השימוש בשטרות עוזר לו לייצג דברים באופן יותר ברור".

   

  ''

   

   

   

  ''

   

  ''

   

   

  מחסן 2 חלל לאמנות

   

  ''

   

  התערוכה שהכי סקרנה אותי הייתה בנמל יפו, שם אפשר ללכת להרוס לאנשים אחרים את היצירות. יש בתחתית כל ציור ערימה של טושים וצבעים בכל מיני וריאציות שונות וכל אחד שרוצה יכול להיכנס, לקחת טוש ולצייר על הציורים המקוריים. היצירות המקוריות בכלל שייכות לסטודנטים מהמרכז האקדמי ויצו חיפה, ובמקור נוצרו במסגרת קורס שנקרא שיעור צביעה. ראש המחלקה לתקשורת חזותית, ירון שין, מספר שבכל יום החל מהשעה 15.00 בצהריים יש גל של אנשים שמגיע, וכל יום גורם ליצירות השונות התלויות על הקירות להיראות שונות לגמרי. "אנחנו לא יודעים איך זה יסתיים", אומר. שאלתי אותו אם ברמת העיקרון מישהו יכול לבוא עם טוש שחור ולקשקש על כלל היצירה ולהעלים אותה לגמרי בלי שהם יגידו לו משהו, והוא ענה ש"התערוכה באבולוציה עד היום האחרון שלה, והעיקר שיש פה ויכוח מתמשך של הסטודנטים בינם לבין עצמם על האם הרסו או לא הרסו להם את היצירה". 

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  הסטודנטים גם כן נמצאים בתערוכה ודי בוחנים מהצד את ה"הרס" הפוטנציאלי שעלול להיווצר עליו אסור להם להגיד כלום, אייל לוי, אחד הסטודנטים במחלקה מספר ש"בהתחלה הייתי בשוק, ראיתי איזה ילד שצובע לי את הציור, כמעט צעקתי שלא יעשה את זה אבל שתקתי". חלק מהשחרור של היצירה לקהל המציירים האקראי שיכול להיכנס ולהרוס את הציורים זה מלחמה פנימית, זה ללמוד לשחרר יצירה לעולם אחרי שאתה עשית בשבילה את מה שאתה יכול, סטודנטית נוספת, עדן לוי, אומרת שהיא לא נלחמה יותר מדי במה שעומד לקרות כי "ידענו מה עומד לצאת מזה"

   

  גלריה בנימין

   

  ''

   

  בגלריה בנימין יש יוצרי קומיקס בלי כסף כי "קומיקס הוא תחום שאין בו כסף, ורוב הקהל שלנו הוא אנחנו בעצמנו", והם מזמינים אנשים שרוצים לבוא ולהצטרף לצייר קומיקס בעצמם. על הקירות לצד הסקיצות השונות אפשר לראות איך סיפור נוצר ומתפתח, ואיזה סוגים של טכניקות וסגנונות ציור שונים יש בקומיקס. 

   

  ''
  ''
  ''

   

  כל שבוע האיור תופס את הגלריה בסימן 'שבוע הכנופיות', כאשר ברקע יש סרטי כנופיות, קומיקסים של כנופיות ויצירה של כנופיות, אולי. 

   

  גלריה משולש

   

  ''

   

   

  שרי גולן מייצגת 15 אומנים ש"לא היו נכנסים לגלריות סטנדרטיות", ורוב היצירות אכן לא סטנדרטיות, ממניפה שעליה רשום הכיתוב מכשפה ועד סמל בולט שיוצא ישירות מהקיר וניתן לתלייה מעוררת השתאות על כל קיר בצד כל מחשב. 

   

  ''
  ''
  ''

   

   

  תערוכת שם, תואר

   

  ''

   

  הרעיון העיקרי בתערוכה הראשונה שהלכתי לראות ברחוב רוטשילד היא של נשים שהלכו לעשות תואר שני ומביאות את איך שהן הושפעו ישירות לתוך האיורים, והמטרה להראות את המטען שהן נושאות איתן מחו"ל ואיך זה לעבוד מול טקסט של שפה זרה.

   

  ''
  ''
  ''

   

  גלריה B6

   

  ''

   

  המטרה הראשונה של התערוכה בגלריה B6 היא להראות איך "אוכל, קרמיקה ואיור משתלבים. איך היחסים שלנו עם אוכל יכולים להיות מתוארים באיור. זה לא תמיד מחזה יפה". על השולחן בגלריה היו רגליים של תרנגולות מתות, רגליים אמיתיות של תרנגולות מתות, זה אמור להסביר הכול. היו גם ציורים של ירקות שרבים ביניהם, איורים של האבולוציה של הכיור ועוד הרבה דברים שמאופיינים בעיקר באוכל.

   

  ''
  ''
  ''
  ''
  ''

   

   

   

   

  פתחתי חלק נוסף לפוסט בו רק שמתי תמונות שלא הועלו כאן, זהו הקישור, תהנו

   

  http://cafe.themarker.com/post/3338855/?last_method=create

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/9/16 11:23:
   מעולה, נראה לי אקפוץ לגלריה ביפו לקשקש קצת על תמונות של אחרים - מאד משחרר... חבר שבאוקטובר עמוס החגים, התערוכות כבר לא יהיו.
     20/9/16 15:59:

   *

   אכן דברים מקסימים, וחבל להפסיד, צריך לראות.

   תודה שהבאת לנו, אני בטוחה שנשמח אם תעשה פוסט המשך

   ותביא תמונות מגלריות נוספות.

   אני אישית אוהבת במיוחד גרפיטי, ומהתמונות שהבאת

   אהבתי את הרוב, מאד.

   תודה

     20/9/16 13:54:
   תודה שהבאת וכתבת וצילמת♥ נפלא
     19/9/16 18:28:
   תודה לך על סיקור התערוכות , הפוסט מפרה ומעשיר ,הזדמנות ללכת ולראות מבחר התערוכות יוצאות מהכלל , הם הפזורות ברחבי העיר תל אביב ,פשוט תענוג לעיניים

   ארכיון

   פרופיל

   אורן קרבל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין