כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  תערוכת פיסול בעץ "מעגל החיים" אבי מוסקל מציג בגרנות

  0 תגובות   יום רביעי, 12/10/16, 06:51

  במבואה לבניין הנהלה גרנות - מול מתחם גן שמואל מוצגת תערוכת פיסול בעץ של אבי מוסקל,  זו התערוכה הראשונה של אבי מוסקל, עובד ותיק במפעלי אמבר וחבר מושב מי עמי. עבודתו הכרוכה בנסיעות רבות הביאה אותו למשקים חקלאיים ברחבי הארץ ואגב סיוריו עינו צדה גזעי עץ שריתקו אותו בצורתם וגירו אותו לעצב אותם מעבר בנוסף למה שהטבע כבר עשה. תחילה ייצר כלים שמושיים מעץ כתחביב ועם השנים עבר לפיסול ולעיבוד חופשי שלא למטרת שמוש והפך לאמן בעץ.  העיבוד הנוסף היה שלב חשוב בתהליך בו עבר כאדם מחשיבה פונקציונלית לעבודה יצירתית טהורה, שלב שבו הרוח ולא הידע מנחים את האדם.

   

  ''

   

   

  העבודות המוצגות מהוות סיום שלב יצירה של שנים בהן עבד על כל גזע במדויק, החל מניקויו ועד להבאתו למקום בו הוא הרגיש שהיצירה השלימה את סיפורה שלא סופר לאותו רגש שפועם ללא מלים ומתבטא בחומר. העבודות שמוצגות משקפות את שני השלבים של מעבר מטבע קונקרטי לדימוי אבסטרקטי ופונות לשילוב בין החיים ודמיון שהוא סגירת מעגל מהיציאה מהחומר אל רחשי הלב וההשראה. העבודות מתארות צפורים כנושא המבטא את רצון ההמראה מעל לארציות הנוכחת ואת החיבור לטבע, אחרות מתארות דימויים אמורפיים שמגרות  לפרשנות של הצופה. זהו שלב של אינטראקציה הכרחית בצפייה אקטיבית בעבודות שהן משל ומטפורה אישית ומזמינות דמיון וחבור לעצמי של הצופה. יש בעבודות קריאה למיחזור של תוצרי טבע אשר נחשבים לשאריות לשימוש בסיסי כמו מדורה או פינוי לאשפה אל עבר יעדים חדשים שגם משמרים את החומר המקורי וגם נותנות לו תפקיד חדש להיות שגריר הרוח והלב. חלל גלריית גרנות נתרם על ידי הנהלת גרנות במסגרת פרוייקט לעדוד האמנות וחשיפוה לקהל היוצא ונכנס לבנין המנהלה. כך מובאת האמנות אל הקהל בעסוקו יום יומי וכך אינה דורשת ממנו התפנות מיוחדת לביקור באתר אמנות מקובל. פעילות זו של שילוב גלריית אמנות עם אתר פעילות מסחרית היא מגמה חדשה ומבורכת שמביאה את האמנות אל הציבור ולחשיפת אמנים חדשים ובלתי ידועים אל קהל רחב.  אוצר התערוכה הינו צביקה אלטמן, אמן ומורה לאמנות שיזם וטיפח את תצוגות האמנות במתחם גרנות בין היתר. התערוכה תתקיים עד לתאריך ה-25 באוקטובר זה.

  כתב וערך יואל אמת 5.10.2016

   

  ''

    

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין