כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אחריות חברתית - איכות חיים - למען הדור הבא !

  ♥ פעילות למען צדק חברתי ♥ איכות חיים ◄ אחריות חברתית ◄ ערבות הדדית ◄ טוהר המידות ◄שיתופי פעולה למען הדור הבא ♥ חברה + סביבה + בריאות = קיימות = הישרדות ♥ הבה נלכד את השורות ונקח את גורלנו בידינו ►

  0

  גמר חתימה טובה - החשבון ופשרו

  3 תגובות   יום רביעי, 12/10/16, 19:06

  הערב סגרתי חשבון עם הקב"ה
  בסגנון החייט, שעליו מסופר ב"ימים נוראים" מאת ש"י עגנון, בין כסה לעשור, עמ' רל-רלא.

    

  החשבון

   

  פעם אחת בערב יום הכיפורים אמר הרב הצדיק ר' אלימלך מליזנסק זכרונו לברכה לתלמידיו: רצונכם לדעת איך עושים בערב יום הכיפורים, לכו אל החייט שבקצה העיר.

  הלכו אצלו ועמדו לפני חלון ביתו. ראוהו שהוא ובניו מתפללים בפשטות כמו כל החייטים. אחר התפילה לבשו בגדי שבת והדליקו נרות וערכו שולחן מלא מעדנים וישבו אל השולחן בשמחה רבה.

  הוציא החייט מהארון ספר אחד שהיה כתוב בו כל העבירות שעשה במשך השנה, מיום כיפורים שעבר עד יום כיפורים זה, ואמר: ריבונו של עולם, היום הגיע הזמן לעשות בינינו חשבון על כל העבירות שעשינו, שזמן כפרה הוא לכל ישראל. מיד התחיל לחשוב ולמנות כל העבירות שעשה במשך השנה, שכולן היו נרשמות בספר הזיכרון הזה.

  אחר שגמר חשבון העבירות הוציא ספר גדול וכבד יותר מהראשון ואמר: ריבונו של עולם, קודם מניתי את העבירות שאני עשיתי ועכשיו אמנה את העבירות שעשית אתה. מיד חישב כל הצער והיסורים, צרות ועגמת נפש וחולאים רעים והפסד ממון שעברו במשך כל השנה עליו ועל נפשות ביתו.

  כשגמר החשבון אמר: ריבונו של עולם, אם נחשוב באמת על פי יושר, אתה חייב לי יותר ממה שאני חייב לך, אלא איני רוצה לדקדק עמך בחשבון מדוקדק, כי הלוא ערב יום הכיפורים היום וכל אחד מוכרח להתפייס עם חברו, ולכן הננו מוחלים לך על כל העבירות שעשית לנו, וגם אתה תמחול לנו על כל העבירות שחטאנו לך.

  מזג כוס יין שרוף ובירך שהכל ואמר בקול רם: לחיים, ריבונו של עולם, הננו מוחלים זה לזה כל מה שחטאנו איש לרעהו, וכל העבירות, הן שלנו והן שלך, בטלות ומבוטלות, כאילו לא היו. אחר כך אכלו ושתו בשמחה רבה מאוד.

  חזרו התלמידים אצל רבם וסיפרו לו כל מה שראו ושמעו. ואמרו שדברי החייט דברים קשים הם וחוצפה יתירה כלפי מעלה.

  אמר להם רבם: דעו לכם שהקדוש ברוך הוא בכבודו ובעצמו עם כל הפמליא של מעלה באים לשמוע דבריו של החייט, הנאמרים בפשטות גדולה, ומדבריו נעשה רצון ושמחה בכל העולמות.

  [ספורי נפלאות מגדולי ישראל].

  ''

   

  קישור לצילום של המקור, ר' שם עמודים רל-רלא

  ___________________________________________________

  הפוסט הקודם:  רבותיי ההיסטריה חוזרת

  הפוסט הבא:    תיקון עולם - סיפור אישי לא מקורי

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/10/16 21:44:

    
   רחלי וגילה, תודה על תגובותיכן מגניב

     13/10/16 11:32:
   המיוחד בסיפור הזה שהפנקסנות היא למעשה הסליחה העצמית והסליחה לזולת. החייט מבקש סליחה ומבקש מאלוהים שיקבל אותו כמו שהוא, והחייט מקבל את אלוהים כמו שהוא למרות חסרונותיו. בכך רמות האושר של שני הצדדים עולה.נהדר ומחכים.
     13/10/16 02:16:
   נפלא! תודה שהעלית פוסט זה. גמר חתימה טובה!

   פרופיל

   חיפוש | עזרה?

   שינוי/איזון חברתי-כלכלי