כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  משאבי אנוש - כי אנשים זה הכל!

  בלוג העוסק בתחום משאבי האנוש וכוח אדם. כאן נדון בענף משאבי האנוש, כתבות בתחום, טיפים ועוד.

  טיפים למעסיקים להצית מחדש אנרגיות מנהיגות

  1 תגובות   יום שלישי, 8/11/16, 15:53

  איך לגרום לצוות לאהוב את אסטרטגיית החברה

  חשוב שמועסקים יבינו את יעדי הארגון, אך חשוב לא פחות שיבינו את השלבים בדרך אל היעד ויהיו מעורבים באסטרטגיה

   

  מחקר "תובנות של אנשים על מעורבות שיא" (People Insight Peak Engagement Research – PIPER), הוא עבודה חדשה של ארגון המעורבות People Insight, ששאל את המועסקים המעורבים ביותר בחברות המעורבות ביותר מה בדיוק מפעיל אותם. המחקר מבקש לראות מה משותף בין חברות מובילות בהיבט זה במונחים של פרקטיקות והתנהגויות.

   

  מנהיגות משאבי אנוש

   

  חברת חקר הסרטן בבריטניה CRUK וחברת ניהול הנכסים הגלובלית Henderson Global Investors נמצאות בראש הרשימה של החברות המצטיינות במעורבות מועסקיהן. מדובר בשני ארגונים שונים מאוד זה מזה, אך הם חולקים פרקטיקת מעורבות דומה – האופן שבו ה מטמיעים את אסטרטגיית החברה כך שהמועסקים יחושו תשוקה והנעה. אמנם נראה שבארגון של חקר הסרטן קל מאוד ליצור הנעה, אחרי הכול מדובר בהצלת חיים, אבל זה לא הכול במקרה של CRUK.

   

  קרולין נוויט (Carolyn Nevitte), מנהלת משאבי אנוש ושיווק ב- People Insightכותבת ב- hrzone.com שמה שגורם לחברה להתבלט על פני האחרות הוא המאמץ הבלתי פוסק ליצור חיבור בין הצוות לבין המטרה. לא קל לאחד ארגון סביב יעד משותף, את ב-CRUK מצליחים לעשות זאת בדרכים מלאות משמעות ובהעצמת המועסקים לתרום להצלחה. שיחות מוטיבציה, סקירות ויזואליות של האסטרטגיה, עדכונים בדוא"ל ועוד מבטיחים שכל אדם בחברה יודע לאן הארגון צועד. במובנים רבים כך מפרקים את המאסה לנתחים ניתנים לניהול כך שהצלחה עקבית בונה מומנטום.

   

  לא רק מה, גם איך

  נוסף על כך כל פעילות ציבורית של CRUK היא הזדמנות לערב גם את האנשים שבתוך הארגון, כל קמפיין, אירוע, יום עיון וכדומה שקשורים לחקר הסרטן מהדהדים גם בקרב העובדים. המועסקים מעודדים להעיר על מה ש-CRUK יכולה לעשות כדי להיות יעילה יותר.

   

  ומה קורה ב- Henderson? על פי המשוב שהתקבל מהמועסקים, המנהיגים בארגון משקיעים מאמץ כדי להבטיח שהעובדים יבינו בדיוק כיצד מטרות הצמיחה והיעדים יושגו ולא רק מה הם מטרות הצמיחה והיעדים. זה גורם לאסטרטגיה להיות מוחשית ולהישגים להיות אפשריים וברי השגה. "אנשים יכולים לראות את המסע שבו נמצאת החברה... זה הופך למציאות, ואנשים יכולים לראות זאת," ציין אחד המועסקים שנסקרו.

   

  הטמעת אסטרטגיה היא יותר מגישת "מלמעלה למטה" עבור שני הארגונים. עבור המנהיגים ב- Hendersonחיוני שכל מועסק יבין את הכיוון שבו צועדת החברה. כל המועסקים שרואיינו במסגרת המחקר דיברו על ההשלכה החיובית של תקשור אסטרטגיית "צמיחה וגלובליזציה" בחברה על ההנעה שלהם לעבוד היטב בעיקר בגלל הבהירות והעקביות שבתקשורת, שהייתה נמרצת ופשוטה ולא ארוכה ומצוחצחת. כל מועסק קיבל עותק של האסטרטגיה, ברשת הפנימית הועלו סרטונים של חוויית לקוחות שבהם הודגש במה מטפלת כל מחלקה בחברה על מנת לספק שירות לקוחות מצוין, וקוימו סדנאות מחלקתיות.

   

  שני הארגונים דומים אם כן במאמצים שהם משקיעים ביצירת הבנת האסטרטגיות שלהם בקרב המועסקים, בהסברת היעדים והדרך אליהם ובהדגשת התרומה המעשית של כל מועסק ומחלקה בהגעה אל המטרה.

   

  מקורות: http://www.hrzone.com/lead/strategy/how-to-help-staff-love-your-company-strategy

   

  איך גורמים למועסקים להזדקף?

  יציבה גרועה פוגעת בבריאות ובתפוקה. טכנולוגיה לבישה חדשה שואפת לתקן את המעוות

  יציבה גרועה עלולה לגרום לכאבי גב ולרמות גבוהות יותר של מתח, דיכאון והיעדרויות מהעבודה. האם טכנולוגיה לבישה עשויה לעזור בזקיפת הגב של כוח העבודה? מוצר חדש שואף לעשות זאת באמצעות התניה פשוטה שתלמד את הגוף לשבת או לעמוד נכון. המעסיקים והמועסקים אמורים ליהנות מהתוצאות.

   

  קת' אוורט מ-Personnel Today כותבת שהמועסק הממוצע מעביר 38 דקות בשעה בתנוחה רפויה ורק 22 דקות בהחזקת עצמו בתנוחה בריאה. יציבתן של הנשים גרועה ב-20% יותר מזו של הגברים. על פי מחקר שפורסם בשנה שעברה ב-Health Psychology, יציבה גרועה במשך חצי שעה בלבד עלולה להוביל לרמות גבוהות יותר של מתח, דיכאון ופחד. 70% מהאנשים במדינות המפותחות יזבלו מכאבים בגב התחתון בשלב כלשהו בחייהם, וזוהי הסיבה השנייה בשכיחותה לביקור אצל רופא.

   

  נא ליישר את הגב!

  תהיה הסיבה מה שתהיה – כאבי גב הם בעיה שפוגעת ברוב כוח העבודה בשלב כלשהו. התוצאה היא גם חוסר נוחות אישי וגם אובדן תפוקה לעסק. מה עושים? חברת Lumo BodyTech מקליפורניה פיתחה טכנולוגיה למעקב אחר היציבה שנקראת Lumo Lift. זהו גאדג'ט אלחוטי שתוכנן לשנות את האופן שבו אנו מחזיקים את עצמנו על פי עקרון שמזכיר את כלבי פבלוב. המשתמש ממקם מתחת לבגדים חיישן קטן הקורא את תנוחתו. החיישן רוטט כאשר התנוחה מתעוותת.

   

  למרבה הצער הטכנולוגיה שעל פני נראית מועילה, התחברה לטכנולוגיית עיקוב שנויה במחלוקת. פלטפורמת Validic מבוססת הענן המנאפשרת למעסיקים לעקוב אחר בריאות המועסקים חברה ל-Lumo Lift. חיישני לומו יכולים כעת לאסוף מידע ע היציבה יחד עם נתונים נוספים מטכנולוגיה לבישה כמו פיטביט. כך ניתן לאר מגמות ולטפל בהן, למשל על ידי הכרזה על תחרויות שונות בין המועסקים.

   

  כדי להפעיל את לומו, המשתמשים צריכים להביא את עצמם ליציבה הטובה ביותר ואז ללחוץ פעמיים על החיישן, שמצלם את התנוחה ומשתמש בה כאמת מידה להמשך העבודה. כעת ניתן לעקוב אחרי התנהגות ולחפש מגמות באופן פאסיבי או להפעיל את תכונת האימון. מי שמצליח לשמור על תנוחה טובה 40% מהזמן יזכה בציון לשבח שנקרא "שעת תנוחה טובה". מי שמצליח לשמור על תנוחה טובה 60% מהזמן מקבל "עיטור" שנקרא "שעת תנוחה טובה במיוחד" בחברה מסבירים את הרציונל של המוצר: "אחד האתגרים הגדולים ביותר בקשר ליציבה הוא שאנשים שקועים בעבודה ופשוט שוכחים. אבל הכול עניים של זיכרון שריר לכן המטרה היא ללמד את הגוף שלך מה היא  יציבה טובה ולהיעזר בחיישן כדי לשנות את ההתנהגות.

   

  איך להצית מחדש את אנרגיית המנהיגות

  אל תלכו לאיבוד לאיבוד בתוך השגרה של עבודה קשה. מצאו דרכים לתדלק את עצמכם ואת הצוות שלכם באנרגיה חדשה

   

  השגת רמת המומחיות במקצוע שלכם ובתפקיד שבו אתם מחזיקים היום לא קרתה במקרה. סביר שנדרשה לשם כך נחישות, עקביות ודרגה יציבה של אנרגיה לאורך זמן, כותבת סוזן מצא (Susan Mazza), מנכ"ל חברת Clarus Works ומאמנת עסקית. היא מוסיפה שעם זאת שמירה על האנרגיה עשויה להיות מאתגרת אפילו עבור המנהיגים חדורי המוטיבציה והנחושים ביותר.

   

  בטור ב-Talent Space Blog מספרת מצא על התאחדות של 16 מנהיגים מרחבי העולם שמטרתה למנף את חוכמתם הקולקטיבית סביב השאלה כיצד להצית את האנרגיה ולצלוח את הרגעים שבהם אנו חשים תקועים, מוצפים או פשוט שחוקים. שיתוף הפעולה הוליד את הספר שנקרא Energize Your Leadership. הנה כמה רעיונות מתוכו.

   

  עשו מקום לכיף. הימים שלנו הם בני 24 שעות בדיוק כפי שהיו לפני 50 שנה, אך אנו מקדישים שיעור גבוה יותר לביצוע עבודה. זה מיתרגם לתודעה רצינית. ללא כיף אנו שוקעים נפשית וגופנית בטרחה. רצינות ללא כיף פוגעת בעוקץ היצירתי שלנו. אנחנו לא מכונות, אך לעתים אנו עובדים כאילו כן היינו מכונות. בקלות רבה מדי אנו שוכחים שתקופות של עבודה אינטנסיבית חייבות להיות מאוזנות על ידי מנוחה ושחרור מהלחץ. בעוד שמכונות צריכות להיות מתוחזקות ומתוקנות, התודעות שלנו זקוקות לגירויים ולריענון על מנת להגיע אל היצירתיות שבנו וכדי להבין את ערכה האמתי של האינטליגנציה הקולקטיבית שלנו.

   

  כאשר אתם או הצוות שלכם חשים מותשים או כאשר העבודה נחווית כמו נטל, שיקלו להציע כיף ומשחק שעשויים להרים את האנרגיה של כולם ואת השקפת העולם שלהם. כיף עשוי גם לשפר את התוצאות ואת הסיפוק מהעבודה. מציאת דרכים להוספת כיף ושעשוע, בעיקר בזמן ביצוע המשימות הרציניות ביותר, עשויה להצית את ניצוץ היצירתיות והעבודה המשותפת בנדרשים לצליחת האתגרים הקשים ביותר.

   

  קחו סיכון ברדיפה אחר דברים שחשובים לכם. ככל שמנהיגים הופכים למצטיינים יותר, כך גדל הסיכון שבשינוי מה שהם עושים והדרך שבה הם מנהיגים. אבל אין צורך להחליף משרה כדי ליצור שינוי. כאשר אתם נכונים לקחת סיכון במרדף אחר הדברים החשובים לכם, אתם יכולים לשבור במהירות את האנרגיה התקועה של הסטטוס קוו האישי שלכם. האומץ להסתכן בכישלון בזמן שאתם רודפים אחר משהו שאתם רוצים עדוי לעזור לכם לגלות נתיב מפתיע אל ההצלחה והסיפוק.

   

  מה אתם עושים כדי להצית מחדש את האנרגיה שלכם ואת האנרגיה של הצוות שלכם? האם למרכיב הזה יש מקום בתכנון האסטרטגי שלכם?

   

  מקורות: http://www.halogensoftware.com/blog/how-to-reignite-your-leadership-energy

   

  כתבות מולצות

   

  מוגש ע"י פורטל משאבי אנוש - hrus.co.il

   

  תגיות: משאבי אנושהדרכת עובדיםפיתוח עובדיםניהול עובדיםמשאבי אנוש דרושים.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/11/16 16:55:

   מאמר מעניין!

   יש פה מספר טיפים חשובים ביותר!

   אהבתי את ה"איך" ולא רק "מה"....

    

    

    

    

   לימודי הנדסת איכות

   ארכיון