כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  תערוכת "פני אדם" במלון ארט גלרי בחיפה

  1 תגובות   יום שישי , 18/11/16, 08:24
   נופי פנים, מראות פנימיות, אמירות והכל בפני אדם כפי שנראים בעיני האמנים 
   והאוצרת של ד"ר נורית צדרבוים        
                                                    

  השבוע נפתחה במלון ארט גלרי בחיפה תערוכה קבוצתית הפותחת עידן חדש בעיר ובמתכונת הגלריות הפעילות.

  המלון שנבנה בשנת 1938 בסגנון הבאוהאוס עמד בשיממונו בעשר השנים האחרונות, עד שעבר שפוץ יסודי ברוח תקופתו והוחזר לאווירה המקורית של מלון בוטיק אינטימי, אשר קירותיו בלובי ובמסדרונות הוקדשו לשורת יצירות עכשוויות של יוצרים ישראליים.

  האוצרת ד"ר נורית צדרבוים התבקשה לחנוך את פעילותו האמנותית של המלון והקדישה את התערוכה לשורה של אמנים לא שגרתיים מזרמים וסגנונות שונים. הנושא שנבחר "פני אדם" מייצג את גישתה של האוצרת לפיו הפנים הם האובייקט מולו אנו מתעמתים מדי יום ודרכו חווים נופים, הבעות ורשמים מגוונים. במובן הזה היצירות מביטות בצופים המתבוננים והדיון האישי הוא כפול, גם מול העבודה מבחינה ויזואלית וגם עם המטען האנושי הרגשי המוקרן ממנה.

  השבוע נפתחה במלון ארט גלרי בחיפה תערוכה קבוצתית הפותחת עידן חדש בעיר ובמתכונת הגלריות הפעילות. חיים לוי. עבודה מתוך התערוכה בחיפה.

  בין האמנים בולט האמן חיים לוי, שצייר שנים רבות ועתה מפסל בעיקר פני אדם בפורמט ריאליסטי, הפיסול שלו מעובד לפלחים והדמות הניבטת משדרת את היות האם רב מימדי ומקוטב. רותי סגל, מנהלת מוזיאון בית האמנים חיפה אמנית בזכות עצמה ואוצרת, מציגה שורת עבודות של פנים עזות מבע, ישירות על גבול הריאליסטי עם תחושת עמימות של הזמן הדוהה, וזאת בצבעים מינימליסטיים וקווים בוטים. האמנית החיפאית אביבה שמר, מציגה שורת ציורים המדמים אישה בתנועה, כאשר תווי פניה נאלמים ובמקומם חלל ריק, השער הנופל ונע מראה על דינמיות אך הדמות כולה משדרת ריחוק, ריקנות, ואלמוניות. במבע הריק יש עוצמה, סקרנות המבקשת חקר וקירבה.

   

  ''

  האוצרת נורית צדרבוים, מציגה בעצמה שורה של עבודות מצוירות ומתועדות על לוחות מתכת, חרוצים בקווים מטשטשים המסמלים את הזמן המוחק ומעבד חוויות ,דימויים ורשמים לתמונה דהויה של רגעים ושביבים מחיים עברו, העבודות נראות כדפי יומן שנתלשו והמתבונן חש במאמץ לשחזר את המתחולל בהם ובו. סגנון העבודות הוא מפעיל ודינמי והן פועלות באופן אסוציאטיבי חזק. האמן דויד לוויתן, אמן אקספרסיבי אישי, עוסק בפנים הבלתי מפוענח של האדם, בכאוס ובסבל שלו כראי נאמן, עבודת הציוד של פני אדם מתארת אך ורק את הפנים כמו סערת הוריקן שצולמה מלוויין, והפנים פרוץ החוצה כאמירה בוטה ומטרידה.


  אמנים נוספים שהשתתפו הם אהובה גרץ עם עבודות ריאליסטיות עם גוון של קומיקס וטעונות, יעל מרגולין, משה דבש, ענבר צלינקר, נעמי זך, ועוד. התופעה של מלון שפותח שעריו לקהל הבאים אשר נהנים במהלך האירוח מטעם תרבותי מגוון הינה מגמה חיובית. היא מתפתחת היום באתרי אירועים ואירוח עסקי משלבים מוצגי אמנות בתכולתם. בכך מביאים את האמנות לקהל הרחב ולא רק לטווח המצומצם יחסית של שוחרי אמנות והרווח של כולם. מגוון העבודות המוצגות מבטיח כי לכל מבקר במלון ארט גלרי צפויה חוויה מגוונת ובלתי צפויה.

      

   

  יואל אמת, 17/11/2016 - 17:40

   

  ''    

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין