כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  הקיצונים הלאומניים גורמים נזקים לאומיים

  0 תגובות   יום רביעי, 28/12/16, 19:49

   

  ''
  .
  כשמישהו חש אובדני, טוב שיש לידו מבוגר אחראי.
  .
  ציטוט:
  .
  קרי: אם יהיה יישום של פתרון שתי המדינות מדינות ערב יעשו שלום עם ישראל.
  .
  מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הציג את חזון ממשל אובמה לפתרון הסכסוך במזרח התיכון. קרי אמר: "אם הכיבוש יהפוך לקבוע, ארה"ב לא תקבל את זה, העולם לא יקבל את זה. פתרון שתי המדינות הוא היחיד שישמור על בטחון ישראל. מדינות ערב אמרו לי שאם יהיה יישום של פתרון שתי המדינות הם יעשו שלום עם ישראל. זוהי הזדמנות גדולה שאסור להחמיץ".
  .
  ציטוט:
  .
  עקרונות השלום של קרי: קווי 67' עם חילופי שטחים, ירושלים בירת שתי המדינות.
  .
  רגע לפני סיום כהונתו, הציג מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי במשך יותר משעה את חזון השלום של ממשל אובמה ותקף את ממשלת ישראל: "הכי ימנית בהיסטוריה הישראלית ומובילה למדינה אחת". הוא הזהיר כי מדינה אחת לא תהיה יהודית ודמוקרטית ומנה את עקרונות השלום.
  .
  ציטוט:
  .
  קרי: "להתנחלויות אין חשיבות ביטחונית לישראל".
  .
  בנאום שבו פרש את חזון ממשל אובמה לשלום עם הפלסטינים, אמר מזכיר המדינה כי "ההתנחלויות פוגעות בישראל אסטרטגית והופכות את פתרון שתי המדינות לבלתי אפשרי".
  .
  אסור להתעלם מהגדה. נתניהו אומר שהוא בעד שתי מדינות, אך הממשל שלו לא מקדם זאת ומקדם במקום התנחלויות ומוביל למדינה אחת. מספר המתנחלים רק גדל בעקביות. הוא גדל ביותר ממאתיים אלף איש. אין טעם להעמיד פנים שאלה גושי התנחלויות גדולים וחשובים. חלק מהיישובים האלה ממקומים באזורים מרוחקים איפה שאמורה לקום מדינה פלסטינית.
  .
  ציטוט:
  .
  בנט תוקף את קרי: "ציטט אותי וצדק - לא נקים מדינה פלסטינית".
  .
  יו"ר הבית היהודי יצא נגד שר החוץ האמריקני, שציטט אותו בנאומו על הסכסוך כדי להוכיח את חוסר הנכונות של הצד הישראלי לפתרון שתי המדינות. באופוזיציה גיבו את דבריו של קרי: "האינטרס הפוליטי של נתניהו שוב הרס את האינטרס הלאומי".
  .
  ציטוט:
  .
  בשישים ושבע רבין הוביל את צה"ל לנס מדהים. שוב ישבנו בארץ אבותינו, והמאמינים היו משוכנעים שבא לנו נס מאלוהים. המפוקחים הודו לחיילים במדים, שכן גם השוכן במרומים צריך טייסים, תותחנים, שיריונאים וחיל רגלים.

  .

  לפני כמה ימים, בגלל סרבנותו של ביבי לקיים את התחייבותו לפיתרון של שתי מדינות לשני ימים, בפחות מחצי שעה ישראל הובסה, והניצחון המדהים מששת הימים הפך לכישלון צורב שניזכור הרבה שנים.

  .

  כמובן שביבי לא אשם בכשלים ההיסטורים, הרי הכל אשמתם של השכנים, או שוחרי השלום המקומיים שבעיניו הם בוגדים. גם הגויים האנטישמיים אשמים, וכן נשיאים שבסיוע מהם אנו תלויים, שלא לדבר מחמת הבושה על הסחטנים בתוך הנגמ"שים, השותפים הלאומנים המסוכנים והכוחניים, הסרבנים, הקיצונים והמאיימים.

  .

  אישית, כבוד ראש הממשלה כלל לא אשם בכך שהעולם מעולם לא אהב יהודים, וסיחרורים ריקים בעבורו, כמו גם הסחה וההאשמה של אחרים, הם דברים שיגרתיים. למה בעצם שלא להשמיץ ולהאשים? הרי לקיחת אחריות על הכשלים לא תעשה לו טוב בסקרים.

  .

  למרבה הצער, ביבי לא מעיז לשים לסחטנים הקיצונים, המרדניים והמסוכנים גבול, אולי בגלל שהם אוחזים לו בחוזקה במקומות קדושים ורגישים. לפיכך, בעבור נפתליאון מלא האון ביבי הוא רק בובה שמרקידים אותה, והוא זה שבעצם שולט בציון.

  .

  כמו שתמיד קורה כשהקיצונים משתלטים על השילטון, בגלל המצב העגום שקיים עכשיו אנו נוחלים כישלון אחר ביזיון, ואין לעם שום ביטחון שכן המורדים מדרדרים אותנו בסירובם לפשרה במידרון תלול הישר לקראת אסון.

  .

  ציטוט:

  .

  כזכור לזוכרים, ביבי התחייב בציבורי ואז גם בפני כבוד הנשיא באופן אישי שהוא מסכים לפתרון מדיני. אובמה שלח את מזכיר המדינה להתרוצץ תישעה חודשים בבוץ ובסחי הים תיכוני, והאיש המסור עשה מאמץ כן, נחוש, סבלני ורציני.
  .
  בתום התקופה בא לביבי נפתליאון, שעד אז ישב יחסית בשקט בפינה בעוד קרי מזיע בניסיונו לסגור עיסקה, סחט באיומים את כבוד ראש הממשלה, והודיע לו שאם קרי לא יוטס הבייתה ללא חוזה, הסכמה או עיסקה, לביבי לא תהיה מישרה. מה אפשר לומר? זו הייתה הצעה שקשה לסרב לה. כמובן שביבי האמיץ מייד נכנע, ומזכיר המדינה המופתע נבעט חזרה הבייתה בלי שראה הצלחה.
  .
  היום, בגלל שהסרבנים סירבו באו האחראים לכשלים הללו, אלה הקיצונים הכזבניים שלא עמדו בסיכומים שאליהם הם עצמם התחייבו, והאשימו את אובמה וקרי שהם אלה כביכול בגדו, מיזמזו, לא עזרו וקילקלו.
  .
  אני מניח שביבי חושב שלהאשים נשיא שניסה לעזור ובקרוב יעזוב יעזור לו לטשטש את עובדת היותו האחראי העיקרי לכישלון, ולכן הוא ושליחיו הנאמנים מסחררים האשמות ריקות, משמיצים לחינם ומכזבים להמון.
  .
  מי יודע? אולי האשמות, השמצות ריקות ושקרים בוטים יתקנו את האסון שגרם השילטון לציון? הבעייה היחידה עם הטענה השיקרית שהועלתה ללא בושה היא שהיא מבוססת על דבר שאינו נכון. סך הכל, כל מה שאני מספר הופיע בעיתון, וגם גוגל זוכר כל פרט קטון.

  .

  ציטוט:
  .

  בגלל סרבנותם של הקיצונים ששולטים בישראל בדורות האחרונים, אלה הכזבנים הנוכלים שאחראיים לתיפקוד תקין בעוד שהדברים בעצם רק מחמירים והולכים בשל דחיית דיונים בהסדרים, אני מניח שקרי כבר מבין שיש רק דרך אחת לשכנע עיקשים, ואינני משוכנע שזה ישמח את המנהיגים הישראלים: האו"ם כנראה יצביע בקרוב על הכרה במדינת פלסטין, ואובמה לא יערים מכשולים.

  .

  מאותו רגע כל המתנחלים יחשבו לפולשים לא חוקיים, וישראל תדרש לכבד ולבצע את מה שהחליטו במועצת העמים, אחרת, חלילה, נקבל גינויים, חרמות ועונשים קשים. כמובן, אם הצפוי במקרה באמת יקרה, החזון הציוני של החלוצים המייסדים יהפוך באחת מאור לגויים להיות מדינה מנודה של מצורעים.

  .

  במידה והחשש חלילה יתממש ויהפוך לצרה צרורה של ממש, מה יעשה אז ראש כנופיית השליטים? האם יצליח לבטל את רוע הגזירה כמו שעשה בהצלחה מרשימה בנושא הסכם עם האיראנים? אולי הוא יסחרר וימציא תירוצים חלולים? סביר שהנוכל הכושל שמושל גם יאשים אחרים כדי להציג עצמו כאילו הוא תמים. נו, טוב. מה לעשות. אומרים שקשה להפטר מהרגלים ישנים ורעים.

  .

  לעניות דעתי הדלה אם לא יתחילו דיונים עיניניים עם השכנים בימים הקרובים, אני חושש שקרב היום שבו את גבולות ארצנו ישרטטו ויקבעו בעבורנו אחרים. כמובן, כאשר שזה יקרה כולנו נודה בתשואות רמות למנהיגנו המוצלחים על שירותם המסור בעבור שלומם, רווחתם וביטחונם של התושבים,

  .

  אני מניח שאחרי כל המישפטים, האישומים הצפויים וריצוי העונשים ביבי כנראה יוכל לפרוש לכתיבת ספרים, ולספר בגאווה לנכדים שהסרבנים הימניים והלאומניים מירושלים הקימו את מדינת פלסטין.

  .

  ציטוט:

  .
  לצערי יתכן שבקרוב אובמה יראה לביבי שלשגיאות, טעויות, הפרת התחייבויות, התרסה, כפיות טובה ועלבונות יש לפעמים תוצאות לא נעימות. אולי הוא יראה לו את נאום בר אילן ויזכיר לו הבטחות היסטוריות שניתנו מעל במות, ואז יספר לו שהפיתרון קרוב, שכן תהיה על זה הצבעה באומות המאוחדות.
  .
  עד כאן ציטוטים עגומים ומדאיגים.
  .
  למרבה הצער, על אף הנזקים, הסיכונים והמחירים היקרים הקיצונים כנראה לא יסכימו למה שביבי כבר התחייב אליו כמה פעמים, כמובן, לפני ששינה את דעתו כדרכם של כזבנים סידרתיים והפר את הסיכומים. לפיכך, אין הרבה סיכויים שנראה את ביבי מזמין את הראיס מפלסטין מחר בבוקר לדיונים דחופים ועינייניים.
  .
  בשל סרבנותם של הסרבנים לקיים התחייבויות והסכמים יבואו לנו ימים קשים. יתכן שבגלל ההתחמקות לפיתרון שתי פלסטין תוכרז כמדינה באומות המאוחדות, ומאותו רגע נהיה בצרות צרורות.
  .
  מי שאשם ישירות בכישלון הוא שליט ציון , זה שניסחט באיומים כלימון על ידי נפתליאון. אני מניח שבנו של היסטוריון בטח זוכר שקיצונים לאומניים תמיד מחוללים נזקים לאומיים וגורמים אסון. מעניין אותי למה זה לא נלקח בחשבון בזמן שבממשלה התעקשו ללכת במסלול הלא נכון ולפגוע לנו קשות בביטחון.
  .
  (איור: גוגל)
  .

  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  .

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין