כותרות TheMarker >
  ';

  Suicide is painless, it brings on many changes

  "דמוקרטיה היא הדיקטטורה של החוק"

  7 תגובות   יום שישי , 30/12/16, 00:25

  "דמוקרטיה היא הדיקטטורה של החוק". משפט חזק, חזק ואף חכם, וכן, לכל הרוחות, הוא אפילו נכון לגמרי למרות שהוא נוטף פופוליזם ונוצר בתוך חוויה של מפלצת אנוש שפוטנציאל ההרס הפרסונלי שלו גדול משל היטלר.

  את המשפט אמר פוטין בשנת אלפיים, בעת שהשתלט על רוסיה. ממועד זה ועד היום זרע בה ובסובב לה, כלומר כל אשר ידו מגעת, הרס ומוות.

  על כך יעידו מאות האלפים שאבדו את ביתם בחאלב בשם מאות אלפי המתים מעירם, ילדים, ילדים, ילדים ועוד הרבה ילדים, כולל תינוקות בני ימים ספורים וכאלה שעוד לא הספיקו לראות את אור השמש ונספו ברחם אמם מאש התופת שהמתיר פוטין על העיר בשם...

  אין שם, לא צריך שם, אנחנו חיים בעולם שוויתר על גינוני מתן שמות והצדקות מיותרות לשם "השם" בלבד. זה היה לאביזר פסה, נמנה עם רעות חולות כמו מצפון וצדק. כעת אין זה ואין זה. אזל, חסל, אינו קיים. נראה כי זאת בשל העדר מוחלט של צורך. איש עוד אינו רוצה או דורש "בשם", או תובע להצדיק את הטבח בחאלב או הפלישה לאוקראינה, או הרס צ'צ'ניה או הנגיסות בגאורגיה כמו גם המניפולציה הדיגיטלית באמריקה, שם העלה את טרמפ לשלטון. זה האחרון יהיה עזר כנגדו בהרס סופי ומוחלט של הציביליזציה המערבית, האנגלו סקסית, שאינה סקסית anymore ונזנחה לטובת...

  לטובת מה? אחלה שאלה. האמת, ברמת המקרו אני לא ממש יכול לתת תשובה למעט חשש היסטרי מקטסטרופה. ברמה האישית של פוטין, זה greed, חמדנות שאינה יודעת ולעולם תדע מרגוע. עד יום מותו, אינשאללה.

  ***

  מה פוטין מתווה באמירה בה פתחתי? מצמית ומצמיד ערך עם קונוטציות שליליות ביותר, דיקטטורה, לערך הנשגב ביותר, דמוקרטיה והופך אותה במחי מילה לאיכסה. הגרופיס שלו, הרוב בארצו ומסתבר גם הרוב בבריטניה – ברקזיט,  ארצות הברית – טרמפ ועוד כהנה נוהים אחריו כאילו לקו בעיוורון כמו אצל ז'וזה סאראמאגו. באופן זה, "אנשי הכנופיה בבית המשוגעים" [אצל סאראמאגו], כאן וכעת, פוטין והעזרים כנגדו, כמו טרמפ ונתניהו, מנצלים את חולשת ההמון כדי לקדם עניינים עבורם או עבור השליחות המדומיינת שלהם, כמו במקרה בנט נניח. פוטין, טרמפ ונתניהו כדי לקחת בכוח הזרוע טובות הנאה אישיות לגמרי.

  לבנט אידאולוגיה אולם גם זו מגיחה מתאוות כוח ואגומניה.

  ***

  בישראל, בעיקר בישראל, [הקטסטרופה על פי הערכתי תחל ממנה], נתניהו את בנט מפיקים את מירב התועלת מן הפוטיניזם. בהיותה הכוח הפוליטי - גלובלי האקטיבי היחיד באזור, השניים פועלים ביתר שאת לביטול שאריות הליברליזם שמייצגים קרי – נאום הדיכאון שלו אתמול ואובמה כמו גם שארים מן הציביליזציה המערבית שעוד נותרו כאן. (הנה לכם עוד זווית לפופולריות הפתאומית של התרבות המזרחית. יהודים ערבים יקרים, אם חשבתם שמפאי ניצלה אתכם בעבר, תשכחו מזה, היום אתם כמו פלסטלינה שווה לכל נפש בידי הליכוד והבית היהודי).

  רוצים הוכחה? תשיבו לשאלה בלתי מורכבת:

  מה בעיקר עושים שני אלה וכנסת ישראל בעת האחרונה?

  מבטלים פחות או יותר את "הדיקטטורה של החוק" באמצעות ביטול חוקים וחורבן הבג"ץ שמפריעים להם למשול, כך הם.

  אחרי שזה יושלם, הבאה בתור תהא, הנכס הכי חשוב שתרבות המערב הנחילה לעולם, הדמוקרטיה. היא בלתי ישימה בהמשך הדרך אליה ממשלת ישראל מנווטת.

  ***

  קרי דיבר אתמול על אוקסימורון שמלווה את ישראל [ואת הציונות] מראשיתה. משום מה, אף השמאל נמנע מלדרוש בה עד עכשיו.

  ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית היא האוקסימורון.

  בפני אזרחיה שתי אפשרויות.

  הראשונה לוותר על מדינה יהודית, השנייה לוותר על מדינה דמוקרטית. אולם אליה וקוץ בה, התפשרות על דמוקרטיה, פרושה למעשה מדינה דו לאומית. הישות הזאת היא פנטזיה שרק במוח המעוות של חוזים בהקיץ מתקיימת. מדינות בהן שתי אוכלוסיות עוינות שגודלן שווה פחות או יותר, נוטות לפתור את המחלוקות בינן במלחמות. ראה עשרות מדינות באפריקה בעת שלנו. את יוגוסלביה הנלחמת מלחמת הכל בכל ומתפרקת לפני שני עשור, את עיראק וטורקיה על הכורדים שלה וכן, כמובן, את סוריה שכנתינו האומללה ששלמה את המחיר הכי כבד מכולם עד כה.

  הבלוג הזה הזהיר בעבר מטורים של פליטים ישראלים לשעבר בדרום אירופה. לא עוד חברים, בעל הבלוג דורש תיקון, לא יהיו כאלה.

  למה?

  לא יוותר כאן איש, למעט כמה בעלי יכטות ומטוסים פרטיים, שיצליחו למלט את עצמם מן התופת. אלה ממילא לא יזדקקו לדרכי האפר באירופה. ממתינים להם דירות מפוארות בבירות אירופה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (7)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/3/18 23:41:

    
   הדמוקרטיה בישראל היא מצעד בלתי פוסק של הונאת הציבור, שמאמין בתמימותו כי הוא חי במדינה דמוקרטית. השלטון בישראל מנצל את כוחו לרעה ומגן קודם כל על עצמו (ואנשי שלומו) ורק אח"כ על האינטרס הציבורי.

     31/12/16 16:45:

   צטט: ערסאל 2016-12-31 15:03:14

   צטט: דוקטורלאה 2016-12-31 09:24:45

   קראתי את דבריך המדכאים כל כך, ולעיני צצו שגיאות הכתיב (אליה וקוץ בה, האליה היא זנב הכבשה. המטיר - בט' מלשון מטר) כנראה כפיצוי על האמיתות המופיעות כאן. לצערי , אני מסכימה עם עיקרי הדברים, ומטרידה אותי המחשבה מה יכול האזרח הפשוט לעשות. ואינני מתכוונת כמובן לאירגון אזרחים.

    

   _______________________________________________________________

    

    

   למשל לא לפחד מ"ארגון אזרחים". זה מה שיכול לעשות או צריך כל אזרח. את המציאות האיומה שאנחנו חיים בה עזרנו ליצור, מי בהמענות ומי בתרומה מתוך בורות או יפי נפש וכו.

    

   הממשלה שלנו ברובה מורכבת מאופורטוניסטים נעדרי אידאולוגיה. הם עושים את מה שהאלקטורת המדומיין שלהם רוצה. אנחנו חלק מן האלקטורת, אני מעריך עדין רוב, אבל קולנו לא נשמע. אז אפשר להשמיע אותו. אפשר להפעיל לחץ עלהם. אפשר להפוך את החיים של הפוליטיקאים לגהנום אם נרצה. (מאיפה הארמון של גלנט, של דרעי, הארמונות של נתניהו, המיליונים של ליברמן, הרי לפחות שלטונות המס היה צריכים לסגור אתו או נהגו או בתו עניין ולא עשו.)

   אפשר להראות שאנחנו לא מרוצים. זה יכול לכלול הפגנות, אפשר ללמוד מן הימין איך עושים אותם. נתניהו בכיכר ציון, הוא יכול לספקר חוויות. אפשר להפגין מול משרדו של היועץ המשפטי, כנראה הכי מושחת שהיה כאן בין מושחתים רבים קודמים. לפני הבחירות ניסיתי לארגן הפגנה המונית שאפילו את הבית לא היה צריך לעזוב בשבילו.

   בשעה קבועה כל יום, כל אחד מביתו, מתוך מערכות הקול שלו הביתיות, ישמיע בקול גדול טקסט שיכלול את מה שאנחנו יודעים, מרגישים ואומרים בבתי קפה ובחדרי חדרים. האקט יוצר צעקה שנשמעת אפילו בסוריה, תאמינו לי שאחרי כמה ימים שה היה מחלחל לאזרני הערלים.

     31/12/16 09:24:
   קראתי את דבריך המדכאים כל כך, ולעיני צצו שגיאות הכתיב (אליה וקוץ בה, האליה היא זנב הכבשה. המטיר - בט' מלשון מטר) כנראה כפיצוי על האמיתות המופיעות כאן. לצערי , אני מסכימה עם עיקרי הדברים, ומטרידה אותי המחשבה מה יכול האזרח הפשוט לעשות. ואינני מתכוונת כמובן לאירגון אזרחים.
     30/12/16 14:58:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2016-12-30 13:50:38

   לפחות זה נסיון מענין המדינת ישראל הזה. בינתיים עובד. נראה לכמה זמן. אגב, ארדואן חסר לי בפוסט שלך. הוא בהחלט חלק מהתמונה. ובעשרים בינואר יבוא המשיח דונלד. לא יהיה משעמם. בטוח.

    

   _________________________________________________________

    

   אמנם לארדואן חלק נכבד באירועי סוריה ובכלל באיזור. מבחינת הזחיחות וההתנהלות הוא אמנם מתאים לנבחרת של פוטין. אולם נגודי האינטרסים יפריעו להם לשתף פעולה באופן ישיר. למרות זאת לא הייתי מבטל את חשיבותו למתחולל באזור. אתה בהחלט צודק.

     30/12/16 13:50:
   לפחות זה נסיון מענין המדינת ישראל הזה. בינתיים עובד. נראה לכמה זמן. אגב, ארדואן חסר לי בפוסט שלך. הוא בהחלט חלק מהתמונה. ובעשרים בינואר יבוא המשיח דונלד. לא יהיה משעמם. בטוח.
     30/12/16 13:24:

   צטט: גלית א' 2016-12-30 02:39:38

   יש למה לחכות :)

    

   ______________________________________________________________

    

    

   לפני ימים סקרתי את הבלוג. ראשית, יש בו כמעט שתי מאות מאמרים והוא קיים קצת לפני המשבר הכלכלי הגדול ועליית אובמה.

    

   קראו בו, או לפחות בקרו במאמרים השונים כמיליון איש. אלפים הגיבו. אצל שנים שלושה אולי עוררתי מחשבה אחת, שתיים. 

    

   ונבואת הזעם.

    

   בעת שדנקנר היה בשיאו, קנה את מניות קרדיט סוויס, כתבתי בפוסט שהוא ייפול. הסיבה או ההצדקה הייתה זו שגרמה לנפילתו בסופו של יום. בעניין הלוחמה המילולית בין יהודים ממוצא אירופה לבין יהודים ממוצא ערבי, כתבתי פחות או יותר למין המאמרים הראשונים. טענתי שאם נוותר הם, קרי הפלייה מתקנת, נפסיד את המדינה. הדברים לא היו פופולריים במיוחד. גם עכשיו, הרוב מפנטז על השלמה. זה לא יקרה, השוני גדול מכדי לבטלו וקטן מכדי לעשות הפרדה. יחד זה לא יילך. אם האחרים ישלטו, המדינה תלך פייפן.

   אז גלית מה לעשות, אני לא אופטימי.

     30/12/16 02:39:
   יש למה לחכות :)

   ארכיון

   פרופיל

   ערסאל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין