כותרות TheMarker >
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  רק שלום מביא ביטחון

  0 תגובות   יום ראשון, 1/1/17, 16:44

  ''

   

   

  .

  כשעיתונאים או פוליטיקאים לעיתים מסכימים עם עניות דעתי ומשמיעים דעה זהה לשלי בציבורי הדבר מאוד משמח אותי. מצד שני, כדי שהדבר לא יעלה לראשי ויסחרר אותי, אני משתדל להזכיר לעצמי שכל מי שקורא עיתונים ומהרהר כמה הירהורים מסוגל לחשוב באופן עצמוני, ולכן אולי זה בכלל לא קורה באשמתי.

  .

  למען האמת, המחשבה מלמעלה די מרגיעה את התלהבותי מעצמי, שכן במציאות זה קצת מדאיג פיתאום להפוך לנביא חובבני בלי שמישהו אפילו הזהיר אותי מראש שזה יהיה מר גורלי. למעשה, העובדה שלא תיארתי לעצמי שזה מה שיקרה לי לעת זיקנתי רק מוכיחה שאינני נביא מיקצועי.

  .

  היום  המסר שיועבר כאן הוא די קצר וגם ישן, ולכן אין אפילו צורך לעיין בשאר המצוטט והנאמר, שכן זה פחות או יותר אותו דבר:

  .

  רק שלום מביא ביטחון, וזו הדרך המומלצת והעדיפה לציון. כל נתיב אחר יוביל אותנו למדון, שכול, יגון ואסון. חוץ מזה, יודעי דבר מלומדים מספרים למתעניינים בהם שכל נתיבותיה לשלום, כך שהרעיון כלל לא מגיע לא מימני אלא ישירות מהעליון.

  .

  ציטוט:

  .

  ריבלין לשגרירים: "אל לנו להפנות מבטנו ולקוות שהסכסוך ייעלם".
  .
  הנשיא אירח את שגרירי ישראל באירופה והתייחס לאתגרים המדיניים לאחר החלטת מועצת הביטחון נגד ההתנחלויות. "כוח צבאי והעמדת חומות גבוהות לא יספיקו לעולם על מנת להבטיח את הריבונות והביטחון שלנו". על הציבור: "אין כמעט מי שרואה בחזרה לקווי 67 אופציה ריאלית".
  .

  .

  ריבלין הוסיף: "כוח צבאי והעמדת חומות גבוהות לא יספיקו לעולם על מנת להבטיח את הריבונות והביטחון שלנו. חוזקה של מדינת ישראל בא לידי ביטוי מימיה הראשונים בשילוב שבין כוח צבאי לעוצמה דיפלומטית. גם היום, ואולי יותר מתמיד, דיפלומטיה מקצועית היא מרכיב חיוני ומרכזי לביסוסה של מדינת ישראל לשימור חוסנה הלאומי והבינלאומי.
  .
  ציטוט:
  .

  קצת חבל להבין שמרוב סרבנות, סחטנות ומרדנות בקרוב גורלנו כבר לא יהיה בידינו ואת גבולות פלסטין ישרטטו באומות המאוחדות אחרים בשבילנו. חלילה, הדבר הנורא הזה בטח יגרום למתנחלים הכוחניים בעייה קלה, חרדה, מועקה, צרה ואולי גם דאגה, אבל לצערי בהעדר משא ומתן זו המציאות המרה.

  .

  למחנה הציוני יש מיתווה שלום הגיוני וגאוני שכתב חבר שלי, והוא לא יחייב פינוי המוני, לא את חלוקת ירושלים וגם יביא הסדר אזורי.  לעומת שוחרי השלום, מה יש למחנה הסרבני? סחטן קיצוני וכזבן נכלולי? מי שרוצה הסכם מדבר עם הצד השני, אבל לצערי ביבי רק נואם על מוכנותו למיקרופון ובפועל מתחמק מעשיית שלום.

  .

  פעם או פעמיים ניסיתי להסביר לשליטי ירושלים שסרבנות היא טעות שבסוף נשלם עליה כיפליים או שיבעתיים. לצערי, במקום להקשיב לי ולשפר את מצבה של מולדתי עד עכשיו ביבי רק מפריח את הפרחותיו ומפר את הבטחותיו אבל בשטח אין שום שינוי לטובה במצב, וזה כמובן גורם לי צער רב.

  .
  כשאני מתריע, מסביר או נותן ביקורת בונה אני מצפה מהאנשים בשררה שיתחשבו בעיצה או לפחות ישקלו אותה לטובת אזרחי האומה, אבל למרבה העוגמה ברוב המיקרים נפתליאון מתעלם מימני בכוונה מלאה וביבי הוא הרי רק בובה שלא ממש מתחשבים ברצונה.
  .
  נו טוב. אשר ניבאתי ויגורתי הנה זה בא. הממשלה מסרבת בעיקביות מרשימה לשבת עם השכנים לדיון בהסדרה, ורק בונה עוד התנחלויות, מאשימה, דוחה, מסרבת ומתריסה. לצערי, בגלל הטעות הגסה של הממשלה ובהעדר ניסיון להביא פשרה עכשיו חזקתנו על ארץ האבות נמצאת בסכנה.
  .
  ציטוט:
  .
  לצערי בנט לא מבין בתורה, אפילו שהוא חובש כיפה וממלמל תפילה. בתורה כתוב: בקש שלום ורדפהו, אבל נפתליאון מלא האון משום מה דווקא רודף עימותים, כיבושים, פיצוצים ושואף להוכיח שהוא הכי ביריון. הוא סוחט את ביבי באיומים, מסרב לכל הסדר לשלום, ודוחף ככל יכולתו למהומות אלימות, מילחמות, כיבושים, סיפוחים ואסונות בציון.
  .
  ציטוט:
  .

  על אף העובדה שכל נתיבותיה לשלום, נפתליאון משום מה סבור שפשרה תביא אסון, או שכל המלצותיה הם לריב ומדון, והוא מעדיף סיכסוך מדמם ללא פיתרון. במציאות, רק שלום יביא ביטחון, שכן הנצחת העימות וסיפוח יקדמו את סופו של החזון לציון.

  .

  מכיוון שנפתליאון שולט בביבי בעזרת סחיטה ואיומים, כבוד ראש הממשלה הכנוע הוא רק בובה, וגורלה של האומה כולה בעצם נמצא בידיה של קבוצה קיצונית, סרבנית, מסוכנת וקטנה.

  .

  לצערי, הדבר הזה מעורר בי קצת חרדה, שכן רישמית עד כה המדינה תמיד הצהירה על מוכנותה לפשרה, אבל עכשיו הגישה הזו השתנתה, וישראל הפכה למדינה סרבנית שמפירה חוק בינלאומי ומקומי במודע, ומסתכנת בהענשה והחמרת הבעייה.

  .

  ציטוט:

  .

  בשישים ושבע רבין הוביל את צה"ל לנס מדהים. שוב ישבנו בארץ אבותינו, והמאמינים היו משוכנעים שבא לנו נס מאלוהים. המפוקחים הודו לחיילים במדים, שכן גם השוכן במרומים צריך טייסים, תותחנים, שיריונאים וחיל רגלים.

  .

  לפני כמה ימים, בגלל סרבנותו של ביבי לקיים את התחייבותו לפיתרון של שתי מדינות לשני ימים, בפחות מחצי שעה ישראל הובסה, והניצחון המדהים מששת הימים הפך לכישלון צורב שניזכור הרבה שנים.

  .

  כמובן שביבי לא אשם בכשלים ההיסטורים, הרי הכל אשמתם של השכנים, או שוחרי השלום המקומיים שבעיניו הם בוגדים. גם הגויים האנטישמיים אשמים, וכן נשיאים שבסיוע מהם אנו תלויים, שלא לדבר מחמת הבושה על הסחטנים בתוך הנגמ"שים, השותפים הלאומנים המסוכנים והכוחניים, הסרבנים, הקיצונים והמאיימים.

  .

  ציטוט עם ציטוט:
  .
  הנה ציטוט מדיברי חבר שלי, ולפיכך התלהבותי ושימחתי באה מאדם שאינו לגמרי אובייקטיבי. כך הספיד ידידי, סגן יו"ר המליאה הנכבדה חיליק בר, מזכ"ל המחנה הציוני, ראש שדולת השלום בכנסת והוגה מיתווה המיפלגה הרישמי לשלום מקומי ואיזורי את המנהיג הלאומי הניצחי, זה שעד היום פועלו החיוני שומר על ביטחוני וקיומי בארצי:
  .
  כמגדלור ותיק הוא עמד שם מאז ומתמיד, יציב וחכם, עומד לו כמעט בדד באפלה ולא מפסיק להאיר אף פעם, בתקווה לאותת ולכוון ספינות טועות בים הסוער של ישראל והמזרח התיכון. למשוך אותן אליו, לחזונו ולחכמתו. אותי הוא משך, משך בכל עוצמתו וגדולתו. כאן בתמונה מטה, בישיבה ארוכה שעשינו על תכניתי המדינית ערב השקתה.
  .
  פגישתי האחרונה והארוכה איתו לא מזמן בנושא המדיני (בתמונה מטה), הזכירה לי מדוע אני עוסק רבות בנושא חשוב זה ואיזו משימה קריטית זו עבור אותם הדורות הבאים עליהם דיבר ללא הפסקה. משימה ממנה בוחרים כיום מנהיגינו לברוח. ״אל תרפה״ ביקש שמעון באותה פגישה. אנחנו לא נרפה ולא נברח. מבטיח לך.
  .
  עד כאן ציטוטים.
  .
  כמה טוב שלמיתווה הציוני שוחר השלום עם השכנים יש ממשיכים שהם מוכשרים, ממוקדים, נחושים ונבונים.
  .
  בעזרת השם, התברכנו בכמה מנהיגים חילוניים וישרים שאינם משיחיים, לאומנים, חשודים, מורשעים או סתם קיצונים סרבניים ומסוכנים, והם ראויים והגונים, כך שאפילו שהם פוליטיקאים ניתן להאמין לדברים המצוטטים.
  .
  אישית, אולי בשל גישתי הסובייקטיבית, אני באמת מאמין למתחייבים כשהם מבטיחים שימשיכו לפעול ולהשקיע מאמצים כדי לממש את החלום שבו מעטים כרגע מאמינים, עד שיתגשם חזון הנביאים. סך הכל, רק שלום יביא ביטחון אמיתי ליהודים, ואת זה כבר ידעו האבות המייסדים.
  .
  ציטוט:
  .
  נתניהו בברכה לשנה החדשה: "מלא בתקווה לעתיד טוב יותר, כמו פרס".
  .
  עד כאן ציטוט.
  .
  כולי תיקווה שנפתליאון לא יזמן את כבוד ראש הממשלה לשיחת נזיפה בעקבות ההודעה, שכן להבדיל משוחרי השלום לציון הבחור מלא האון דווקא מעדיף סרבנות, ריב מתמשך, סיכסוך ומדון, שזה לא משהו שממש תורם לביטחון אלא מקרב אסון.
  .
  אם לשם שינוי מה שכבוד ראש הממשלה אומר הוא נכון, אז בשנה הקרובה בטח נתברך בשלום וביטחון, והרעיון ממלא אותי שימחה, תיקווה וששון.
  .
  כמובן, מילים, הצהרות והבטחות אינן כמו מעשים. בחיים צריך להיות אופטימים אבל גם מאוד זהירים. סך הכל, רק במבחן התוצאה בסוף מגלים מי התכוון ברצינות ומי סתם סיחרר סיחרורים.
  .
  עד כאן סך כל הציטוטים עם הציטוטים, אבל כאמור, המסרים זהים.
  .
  מאוד שמחתי לקרוא את דיברי כבוד הנשיא, שהוא יהודי נבון, הגון, וגם ישראלי דמוקרטי, ציוני, ובאפן כללי איש נאור ולבבי כלבבי. ממש כמוהו, אפילו שאני רק אזרח זוטר, אלמוני ושולי, גם אני משוכנע שרק שלום יביא ביטחון אמיתי.
  .
  להבנתי הדלה כתוב: ואהבת לרעך כמוך, לא: ולנצח תשתמש בחרבך. זו כל תורתי, אבל למעשה, היא בעצם שייכת ומוכרת לכל בני עמי.
  .
  (איור: גוגל)
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין