כותרות TheMarker >
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  בהצלחה חבר. שליחותך תושיע את האומה

  0 תגובות   יום שישי , 27/1/17, 02:57

  ''

   

  .

   

  עוד יומיים חבר שלי יסיים קדנציה ארוכה בהצלחה, ולעניות דעתי מגיעות לסגן יו"ר הכנסת, מזכ"ל המחנה הציוני, מחבר מיתווה השלום של המפלגה, יו"ר השדולה לפיתרון הסיכסוך ישראלי -פלסטיני והשדולה למען הפריפריה תודה גדולה והערכה רבה.
  .
  כמובן שדעתי לגמרי מוטה וכלל אינני אובייקטיבי, שהרי מי שמקדם שלום כחזון הנכון לציון נחשב בעיני לציוני אמיתי. לעומת שוחרי הפשרה, ההסדרה, הרגיעה והפריחה עומדת כנופיה קיצונית. כוחנית, סרבנית, סחטנית, מרדנית ואלימה שלא מבינה שכל נתיבותיה לשלום, וזה קצת בעייה שמסכנת את ביטחון האומה ועתידה.
  .
  ציטוט עם ציטוט:
  .

  לפעמים אני מאוד גאה בידידי חבר הכנסת בר, ושמח שהוא מנסה לעבוד כל כך קשה למען ערך יהודי קדוש, חשוב ומרכזי, אבל לצערי לפעמים חיליק הולך די בודד במדבר. איפה כל היהודים שמבינים את מיצוותה? למה לבקשת שלום אין בעצם תמיכה רחבה? למה לא מפרסמים איזה הקלה שלום יביא, כמה רווחה ורגיעה תבוא למדינה? למה כל הזמן מתנגדים לפתור את הבעייה?

   

  הנה בא לנו איש אמיץ, בעל חזון והבנה בתורה ומיצוותה, שלא מפחד לדבר עם היריב כבן אדם, ללבן את הבעייה ולדון בה. למרבה הפלא, במקום להודות, להלל ולהריע, בא הימין ומפריע. למה רואים את האופוזיציה עושה שלום יום יום והממשלה נראית כאילו בעבורה רק הרעיון נתפס כאסון מפחיד ואיום? חשבתי שמדינת ישראל הרישמית היא מדינה שוחרת שלום?

  .

  לעניות דעתי הדלה, מה שחשוב באמת זה לא מה משמיעה כל דמות מופת נאורה לגבי יוזמת השלום האמיצה והרעננה שהוצגה, אלא שהנושא עצמו, זה שהוזנח ונשכח, שוב צץ, צף ועלה. מה יאמר עתה כבוד ראש הממשלה? שזו תוכנית גרועה? נו, טוב, אז מה הוא מציע כפשרה או חלופה ראויה לפיתרון הבעיה? איפה הצעתו של הבכיר מההנהלה?

  .

  כידוע למשכילים שמתעניינים בכאלה דברים רדיפת שלום זו בעצם מיצווה חשובה מהתורה ולא מילה גסה או אסורה. למרבה הצער, היושבים בשררה כנראה מעדיפים חוסר תזוזה והנצחת האיבה יותר מאשר להביא הקלה גדולה לכל תושבי המדינה.

  .

  ציטוט:
  .
  גילוי נאות: אני מכיר את חבר הכנסת חיליק בר כבר כמה שנים באופן אישי, ובעיני הוא אדם יוצא דופן, הגון, ישר, מוכשר וגם חבר יקר. לפיכך, כלל לא חייבים להאמין לדעתי המוטה או אפילו לעיין בנאמר במאמר.
  .
  עוד חודש יוחלף במחנה הציוני מזכ"ל שראה הצלחה רבה ותרם משמעותית לייצוב המפלגה, לאיחודה, לאחזקתה, לשלמותה, להתווית דרכה ולשיקומה.
  .
  חשבתי שיהיה יפה לומר לחיליק תודה על כל ההשקעה, לברך אותו על העבודה הטובה, על כתיבת יוזמת השלום שאומצה בועידה, זו שמעוררת עיניין רב וזוכה לתמיכה באמריקה, באירופה וגם באסיה, ועל מאמציו למען הפריפריה הזנוחה, שבעבורה הוא הקים בכנסת שדולה. חוץ מזה, גם רציתי לאחל מראש הצלחה רבה בדרך להגשמת המשימה, שכן מישנתו מאוד תקל על האומה שכבר מספיק סבלה.
  .
  כבר שש שנים יש למפלגה הציונית שהקימה את המדינה עוגן של יציבות במים שהם לעיתים קצת סוערים. לעניות דעתי מגיעה לחילק תודה על המסירות, הנחישות, הסבלנות, הסובלנות, הדבקות בהשלמת המשימות הרבות והמאמץ המתמיד להתקדם למטרות החשובות, ועל העבודה החרוצה שנעשתה ללא לאות למען אחדות, הגינות, חברות, אנושיות, אחריות ומוסריות.
  .
  אני מלא הוקרה וגם שמח לחשוב שאינני היחיד שמעריך ואוהב את מזכ"ל המפלגה. לא תמיד מלאכתו של חיליק בשש השנים שחלפו היתה קלה, אבל הוא לא התייאש או ויתר, ותמיד ניסה למצוא מוצא, במסירות, בנאמנות, ביושר ובאמונה נחושה.
  .
  ציטוט:
  .
  לדעתי, יש פה ושם בפוליטיקה הישראלית כמה אנשים טובים, נבונים, שקולים, נאורים ומתונים שרוצים לקיים את המצוווה עלינו בכתובים, שזה לבקש וגם לרדוף שלום עם השכנים. לפיכך, כל מי ששואף ופועל לשלום יזכה מימני לשבחים רבים. בדרך כלל, הביקורת שלי היא בעיקר על המאיימים, הקיצונים, הלאומנים, הסרבנים, האטומים, המקצצים במזון לעניים ולילדים, אלה שמפחדים מהסדרה ומפשרה רגועה מאוד חוששים. לעומתם, רודפי שלום הם חברים שלי ואני מייד מחשיב אותם ידידים, חכמים וצודקים, אפילו אם הם בתחילה אנשים זרים או חברים חדשים.
  .
  ציטוט:
  .

  לפני שנה וחצי משום מה הוזמנתי להתארח בכנסת על ידי חבר שלי. כמובן שהתרגשתי ונעתרתי, ואפילו שמחתי להיות נוכח כשאושר ואומץ מיתווה השלום של המחנה הציוני. לעניות דעתי, זה המיתווה הכי מעשי, הגיוני ואנושי מכל ההצעות שעד כה שמעתי.

  .

  עיקרי המיתווה די פשוטים: ניפרד מהשכנים, אבל בכל מדינה ישארו מיעוטים שבידם תהיה הבחירה החופשית אם להיות תושבים או אזרחים. ירושלים לא תחולק, ואנשים לא יאלצו להתפנות מהבתים. ידידי ח"כ בר, ראש השדולה לפתרון הסיכסוך הישראלי- פלסטיני, עמל על המיתווה שנים, עשה זאת בשיתוף פעולה עם הרבה גורמים כולל השכנים, והוא זוכה להרבה תשומת לב והערכה באוניברסיטאות ופרלמנטים זרים.

  .

  היום ראיתי שהלאומנים הקיצונים לפתע ניזכרו שהם לא גזענים, מפלים ושונאים אלא יהודים מוסריים. להפתעתי הם לקחו את מיתווה השלום של הציונים ורק ערכו בו כמה שינויים קלים, שבעצם היפכו את כוונת היוזמים המקוריים, והם קוראים לספח מיליוני מוסלמים ולהפכם ליהודים טובים באחרית הימים, ממש כמו שהספרדים עשו לאנוסים. כמה יפה שהמתחזים ליהודים רוצים לעולל לאחרים מרוב אהבה את מה שלנו היה מאוד לא נעים, ככתוב בכתובים.

  .

  ציטוט עם ציטוט:

  .

  המועמד לראשות הבית היהודי מציג: תוכנית מדינית כוללת חדשה לימין - ריבונות וגרין-קארד ישראלי.

  .

  אנחנו לא כובשים. אנחנו הריבון החוקי הראוי והיחיד ביש"ע, גם על פי המשפט הבינלאומי.

  .

  לאחר שיעברו השנים, ותיבנה ותתברר נאמנותם של ערביי יש"ע למדינת ישראל כמדינת העם היהודי, ברמה הציבורית הרחבה, כנורמליות אזרחית מקובלת ללא פקפוק, נשקול אז את האפשרות להעניק להם גם זכות אזרחות מלאה, הכוללת זכות הצבעה לכנסת, למעט בנושאים יהודיים פנימיים, כמו נושאי דת ולאום. נושאים אלו, יהיו באופן טבעי, נתונים להצבעתם של נציגי הציבור היהודי.
  .
  בשלב ההוא, שלב אחרית הימים, נקוה לזכות לראות את חזון תורת ישראל, על פיו עתידים בני ישמעאל לעשות תשובה, מתגשם לעינינו. כפי שכתב הרב קוק (אגרת קיב'), אהבת אחים של יצחק וישמעאל, תגבר על כל המהומות, ותהפוך את החושך הגדול, לאור וחסד עולם.
  .
  עד כאן ציטוט.

  .

  כאמור, רעיון הגרין קארד זה רעיון גאוני של המחנה הציוני שקיים מאז שאושר, אומץ ופורסם בשנה שעברה, ביולי. קצת מצחיק לראות שהמחנה הקיצוני לאומני פתאום נזכר שלכבד את הזולת זה חיוני. מי יודע? אולי מישהו עיין בעניות דעתי והפך הגיוני?

  .

  כמובן שהפלסטינים לא ירצו להפוך לאברכים, ממש כמו שאנו מרדנו ביוונים, סירבנו לאלים הרומאים וניסינו להתגבר על האינקיוויזיטורים הספרדים בעודנו מתחזים לנוצרים כדי להשאר בחיים. לפיכך, ההצעה של הקיצונים אולי מדברת על מוסר היהודים וארץ אחת לכל התושבים, אבל בעצם שואפת לספח אלינו בכוח מיליוני מוסלמים, שלא ממש רוצים, ולהפכם בניגוד לרצונם ליהודים כשרים או לתלמידי כוללים, כמובן, בעזרת השם זה יקרה אחרי שקודם הם יהיו חשודים על תנאי, ללא זכות לבחור נציגים כשאר התושבים, למשך מספר לא ברור של שנים.

  .

  נו, טוב. מותר למתחזים ליהודים שמכבדים אחרים להציע לעשות את מה שהיה שנוא עלינו לזולתים, רק שזה חושף שהם בעצם חושבים כמו האינקיוויזיטורים, היוונים והגרמנים. לנוכח הדיווחים המפתיעים מהקיצונים החלקלקים משום מה אני ניזכר בסיפורי ילדים על זאבים טורפניים שמתחזים לכבשים.

  .

  עד כאן סך כל הציטוטים.
  .
  אני מאחל הצלחה רבה למי שכבר עשה עבודה מצויינת עד עתה. גם לעניות דעתי רק שלום יביא ביטחון אמיתי לציון, ולכן בעיני זה החזון הכי נבון, מוסרי, הגיוני ונכון. סך הכל, אפילו הקיצונים יודעים מחורבנות קודמים ומניסיון שמילחמה רק מביאה לנו הרס, שכול ויגון.
  .
  זה בטח לא תמיד קל להיות מזכ"ל, אבל חיליק הוכיח שהוא מסוגל, שכן הוא לא מתייאש, חושש, מוותר או נבהל. בהצלחה רבה חבר. שליחותך למען שלום, אם תתגשם בעזרת השם, תושיע את האומה, ולכן הברכה ניתנת בלב שלם.
  .
  (איור: גוגל)
  .
  .

  .

   


  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין