כותרות TheMarker >
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  אנשלוס כוחני סותר את החזון הציוני

  0 תגובות   יום שבת, 4/2/17, 15:31

  ''

   

   

  .

  האבות המייסדים האמינו שצריך להקים מדינה עצמאית ליהודים, ושזו תרדוף שלום ותחייה בביטחון עם השכנים.

  .

  לצערי, החזון הציוני אינו ממש מקובל על המחנה הלאומני, המרדני והסרבני, שכן המתחזים ליהודים נאמנים שואפים ופועלים לספח למדינה מיליוני מוסלמים שלא ממש רוצים, ולריב לנצח עם חצי מהתושבים הכבושים והמדוכאים. אם חלילה תצלח המזימה הפסולה והשגויה, תוך כמה שנים נהיה בני מיעוטים בפלסטין.

  .

  ציטוט ממגילת העצמאות:

  .

  בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי. 

  לאחר שהוגלה העם מארצו בכוח הזרוע שמר לה אמונים בכל ארצות פזוריו, ולא חדל מתפילה ומתקוה לשוב לארצו ולחדש בתוכה את חירותו המדינית. 

  מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרו היהודים בכל דור לשוב ולהאחז במולדתם העתיקה; ובדורות האחרונים שבו לארצם בהמונים, וחלוצים, מעפילים ומגינים הפריחו נשמות, החיו שפתם העברית, בנו כפרים וערים, והקימו ישוב גדל והולך השליט על משקו ותרבותו, שוחר שלום ומגן על עצמו, מביא ברכת הקידמה לכל תושבי הארץ ונושא נפשו לעצמאות ממלכתית. 

  .

  זוהי זכותו הטבעית של העם היהודי להיות ככל עם ועם עומד ברשות עצמו במדינתו הריבונית. 

  לפיכך נתכנסנו, אנו חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית, ביום סיום המנדט הבריטי על ארץ-ישראל, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה.

  .

  אנו קוראים - גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים - לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים. 

  אנו מושיטים יד שלום ושכנות טובה לכל המדינות השכנות ועמיהן, וקוראים להם לשיתוף פעולה ועזרה הדדית עם העם העברי העצמאי בארצו. מדינת ישראל מוכנה לתרום חלקה במאמץ משותף לקידמת המזרח התיכון כולו. 

  .

  ציטוט:

  .

  היועמ"ש לנתניהו: לא אגן בבג"ץ על חוק ההסדרה.

  .

  פרסום ראשון: היועץ מנדלבליט הודיע לרה"מ כי לא יגן על החוק אם יאושר במליאה כי לדבריו אינו חוקתי ועלול להוביל להגשת תביעה נגד ישראל בהאג. 

  .

  ציטוט:

  .

  המתכון הלא נכון: סיפוח השטחים יביא אסון לישראל.
  .
  מדינה דו־לאומית היא הרס החלום הציוני, אך בעיקר תוביל להמשך האלימות והחיכוך ולסכנה ליכולת של ישראל להישאר יהודית ודמוקרטית.

  .

  ציטוט:

  .

  לפני שנה וחצי משום מה הוזמנתי להתארח בכנסת על ידי חבר שלי. כמובן שהתרגשתי ונעתרתי, ואפילו שמחתי להיות נוכח כשאושר ואומץ מיתווה השלום של המחנה הציוני. לעניות דעתי, זה המיתווה הכי מעשי, הגיוני ואנושי מכל ההצעות שעד כה שמעתי.

  .

  עיקרי המיתווה די פשוטים: ניפרד מהשכנים, אבל בכל מדינה ישארו מיעוטים שבידם תהיה הבחירה החופשית אם להיות תושבים או אזרחים. ירושלים לא תחולק, ואנשים לא יאלצו להתפנות מהבתים. ידידי ח"כ בר, ראש השדולה לפתרון הסיכסוך הישראלי- פלסטיני, עמל על המיתווה שנים, עשה זאת בשיתוף פעולה עם הרבה גורמים כולל השכנים, והוא זוכה להרבה תשומת לב והערכה באוניברסיטאות ופרלמנטים זרים.

  .

  היום ראיתי שהלאומנים הקיצונים לפתע ניזכרו שהם לא גזענים, מפלים ושונאים אלא יהודים מוסריים. להפתעתי הם לקחו את מיתווה השלום של הציונים ורק ערכו בו כמה שינויים קלים, שבעצם היפכו את כוונת היוזמים המקוריים, והם קוראים לספח מיליוני מוסלמים ולהפכם ליהודים טובים באחרית הימים, ממש כמו שהספרדים עשו לאנוסים. כמה יפה שהמתחזים ליהודים רוצים לעולל לאחרים מרוב אהבה את מה שלנו היה מאוד לא נעים, ככתוב בכתובים.

  .

  ציטוט:

  .

  סיפוח השטחים יהיה הפרה בוטה של ההחלטה האחרונה במועצת הביטון שהתכנסה, ובהינף אצבע בפחות מחצי שעה ביטלה לנו את ניצחון שישים ושבע משום שביבי לא קיים את הבטחתו להסכים לפשרה. מאז הרגע הנורא, כל בנייה והתנחלות מעבר לקו הירוק חוקית נחשבת לכיבוש לא חוקי ועבירה שיש לתקנה. במקום מייד להכנס לדיונים עם הפלסטינים ולסגור עיסקה, הממשלה עכשיו מציעה שנוסיף חטא על פשע, ולעניות דעתי הדלה זה מתכון לצרה שתסכן את המדינה, גבולה, ביטחונה וקיומה.

  .

  ציטוט עם ציטוטים:

  .

  מי היה מאמין? מסתבר שהחבר הנערץ של כבוד ראש הממשלה, החשוד מימין, איננו לגמרי אדם אמין. מה זה צריך להיות? הרי המינוי האחרון של פוטין פעם הבטיח לצופים שהוא ציוני נלהב שתומך בקיצונים, בשתלטניים ובלאומנים ועכשיו פתאום מתגלה שיש פוליטיקאים כזבניים שאומנם מדברים, נואמים, מצהירים ומבטיחים, אבל בסוף הם נסוגים, מתכחשים או קצת מתחרטים. אני מניח שזה בטח קצת לא נעים למרומים המאוכזבים.

  .

  לעיתים צר לי על נפתליאון שמאיים וסוחט את היושב רעוע בשילטון, שכן לא כל מזימותיו להפר חוקים, לקדם סיפוחים שיהפכו אותנו לבני מיעוטים בפלסטין וניסיונותיו לעודד מורדים אלימים שילחמו בלובשי מדים צולחים, וזה בטח די מתסכל את הלאומנים.

  .

  ציטוט:

  .

  הבית הלבן: בנייה בהתנחלויות "אינה מועילה" למצב.

  .

  הבית הלבן מסר הלילה (שישי) כי בנייה בהתנחלויות בישראל "אינה מועילה" ליציבות באזור.

  .

  ציטוט:

  .

  הודעת טראמפ על ההתנחלויות: גם ממשלת ישראל תחת אזהרה.

  .

  הנשיא התרחק ממדיניות אובמה וחזר לזו של בוש הבן, אך זו רק עמדת פתיחה שיכולה להחריף. לקראת ביקור נתניהו בבית הלבן, ההתנחלויות שוב הפכו למחלוקת מרכזית בין ישראל לארה"ב.

  .

  עד כאן סך כל הציטוטים.

  .

  בקיצור, חזונם המעוות של הלאומנים לגמרי סותר את כוונת המייסדים וגם מסכן את קיומה של מדינה ליהודים. כמה פעמים צריכים להחרב לנו בתים לאומיים עד שנבין שהמורדים הקיצונים מאוד מזיקים לכלל התושבים? הרי בתום החורבן הניצולים תמיד יושבים בוכייים, מפיקים לקחים, מגנים את האשמים, חשים עגומים ומקוננים הרבה שנים.

  .

  לעניות דעתי הדלה רק שלום מביא ביטחון, בעוד שמאבק אלים גורם להרס, חורבן, שכול ויגון, וזה לא ממש טוב לציון. במקום לבקש עוד מדון אולי צריך כבר להגיע להסדרים מכובדים ולמצוא פתרון?

  .

  (איור: גוגל)

  .

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4914676,00.html

  .

  http://main.knesset.gov.il/About/Occasion/Pages/IndDeclaration.aspx

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3365576

  .

  http://www.maariv.co.il/journalists/Article-540887

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3364866

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3366945

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3362937

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3244800

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3244471

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3242903

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3243161

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3356042

  .

  .

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין