כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אתיקה אזרחית

  תכני הבלוג: דמוקרטיה, אתיקה, חברה, חינוך, היסטוריה, ערכים וספרות יפה

  0

  ככה בונים גשר

  0 תגובות   יום שלישי, 7/2/17, 10:59

  על קבוצת מנהיגות משותפת יהודית - דרוזית

  כתבה: זהבה חן

   

  משני קצותיו של הגשר המתוכנן, מגיעות עלמות צעירות שהן דומות מעט וגם שונות מעט. בידיהן הנחושות, נושאות לבנה אחר לבנה ומניחות אותן בעדינות, האחת מעל השנייה. מושחות ביניהן דבק חזק של אחווה ויוצקות בחיוך ובאומץ יסודות איתנים במעמקי האדמה.

   

  בתבונתן, מכוננות גשר שיעמוד בפגעי הזמן והטבע: לא סערות ורעידות אדמה יכניעו את הגשר ששם העניקו לו " ברית חיים". ללא כל הבנה הנדסית, אך עם חזון ואמונה יעמוד הגשר לנצח נצחים כשהצועדים בשביליו ישמרו על חוזקו ויציבותו. כל שנה מחדש, מתחזק הגשר ומתארך, שולח מתוכו גשרונים קטנים שאותם יוצרים אזרחים ואזרחיות שחזונם דומה.


  לפני חמש שנים יזמנו, המכון לאיכות השלטון ועמותת בת עמי, הקמת קבוצות מנהיגות משותפת של בנות שירות לאומי יהודיות ודרוזיות, לקידום דיאלוג שיחזק את הקשר היהודי – הדרוזי בחברה הישראלית, כחלק מטיפוח והעצמה של מנהיגות ערכית בחברה הישראלית.


  את התהליך מול הקבוצה מובילה יחד אתי אימאן מאדי, רכזת בת עמי בעדה הדרוזית יחד עם רכזות נוספות.


  החזון שלנו: קידום שיח ערכי של צעירות יהודיות ודרוזיות העוסקות בחינוך. צעירות אשר מידת השפעתן רבה בקהילות בהן הן עובדות, שיח שינפץ דעות קדומות ותיוגים, שיח שיאפשר היכרות הדדית תוך חיפוש הדומה שבינינו תוך כיבוד תרבותה של האחרת. שיח שיוביל את הצעירות וקהילותיהן ליזום ולקדם מפגשים בין תרבותיים תוך התנדבות וקידום פרויקטים חברתיים ואזרחיים בקרב אוכלוסיות חלשות בכלל החברה הישראלית.


  הקבוצות עוברות תהליך משמעותי במהלך שנת הפעילות. מפגשים מרוכזים אחת לחודש, מאפשרים לצעירות לצאת ממקומות ההשמה שלהם, ליום שכולו העצמה וחוויה: באמצעות לימוד חוויתי, הצעירות נחשפות לשורשי ההיסטוריה של הקשר היהודי- הדרוזי, באמצעות סדנאות אומנות, בישול, סיורים  ופעילות בטבע הן נחשפות לתרבויות השונות ועומדות על המשותף ביניהן, באמצעות תרומה לקהילה הן מבינות את האתגרים החברתיים של החברה הישראלית וכיצד ניתן לשפר את המצב הקיים תוך לקיחת אחריות אישית - אזרחית ותוך מעורבות חברתית.


  כל צעירה המשתתפת בתוכנית היא עולם ומלואו, עולם תוכן וערכים, השפעה ועשייה. כל צעירה כזו, חוזרת בסוף שנת השירות שלה, לביתה ולקהילתה והופכת להיות שגרירה לרעיון.


  חלק מהקשרים שנוצרו נשמרים ובחלק מהמקרים המשפחות נפגשות. אין ספק שהתהליך שהבנות עוברות, מעודד סובלנות ואחווה. הבנה שהפסיפס האנושי המחבר בין התרבויות השונות בחברה הישראלית, הוא פסיפס שנחוץ להכירו  ולחבר את חלקיו למען חוסנה של החברה וחוסנה של המדינה.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   זהבהחן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין