כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  אפקט הפרפר

  1 תגובות   יום רביעי, 22/2/17, 16:40

   

   

  אלאור אזריה נדון לתקופת מאסר קצרה באופן יחסי. אחרי ניכוי שליש (אולי אפילו חצי) הוא ירצה, אולי, 12 חודשי מאסר. בניגוד לדעתי האישית, לרבים זה לא נשמע מעט. בציבוריות הישראלית, שנה שלמה בכלא בגלל הריגת מחבל נחשבת לאכזרית אפילו ובכל זאת, אם אזריה לא יתעקש על עיכוב ביצוע, כי אז בעוד שנה, במרץ 2018, הוא ייצא לחופשי. מוטב לו, שבעת ההיא, לא יחגוג על דרך של נסיעה לנופשון באנטליה. אפילו אציע לו, שלא יעז לחגוג את השחרור בנסיעה לכל מקום שהוא, מחוץ לישראל.

   

  לו אני בנעליו של אלאור, לא הייתי מעז לצאת את הארץ. טעם לכך הוא שאוכל לחשוב על תסריט לא בלתי סביר בו אלאור וזוגתו נוסעים לנפוש את שחרורו בחו"ל. אם כך יבחרו לעשות, כבר בטרמינל בכניסה לרומא למשל, כלומר לאו דוקא בטיסה לנופשון בארצו של ארדואן, אזריה עלול להיעצר. כל סוסי המלך וכל פרשיו וודאי שלא יורם שפטל ושאר פרקליטיו, לא יוכלו למנוע את העמדתו לדין והרשעתו בפשע מלחמה וזאת אם ישראל לא תשפוט את פושעיה.

   

  טוראי (במיל) אזריה לא יהנה מהפריבילגיות מהן נהנים אלופים ושרים והוא עלול להיעצר בחו"ל. האפשרות הזו הופכת לסבירה עוד יותר, אם כבר נולד האידיוט שיעניק לו חנינה. אם הרשעתו תבוטל. כי אם אזריה לא ירצה את עונשו, הוא ייחשב כמי שלא נתן את הדין על מה שבעיני רבים, ובכלל זה כמעט כל משפטן ראוי לשם בכל מדינה מתוקנת, הוא בגדר פשע מלחמה ועל כך הוא יכול להישפט, גם מעבר לים, בעיקר, אם חמק מן הדין, בארצו שלו. וזו משמעותה של חנינה, שהוא חמק מן הדין. שכל המשפט הזה היה פארסה ולמעשה, לא נעשה דבר, הפשע כובס במערכת המשפט הישראלית ותו לא וזו למי ששכח, בדיוק טענתם של רבים משונאי ישראל.

   

  כי דיני המלחמה אינם נותנים לחייל את הזכות להרוג פצוע שאינו מאיים עוד על איש. אלאור אזריה בצע פשע חמור ופגע בערך של קדושת חייו של אדם. כל אדם. גם חייו של מחבל. המערכת הצבאית כמו גם המערכת המשפטית הבינו מהר מאוד את המובן מאליו הזה והעמידו אותו לדין. הם גם הפעילו נכון את שיקול דעתם כאשר העמידו אותו לדין בגין הריגה ולא האשימו אותו ברצח. הם עשו כן, כי לפי הדין הישראלי, הרשעה ברצח, היתה שוללת מבית המשפט את שיקול הדעת אשר לענישה. בגין רצח, בנסיבות כשאלה, החוק מחייב לגזור על העבריין עונש של מאסר עולם חובה ולכן, מטעם זה וגם מטעמים אחרים, נכון היה להעמיד את אלאור אזריה לדין באשמת הריגה ואין בכך כדי להמעיט, מחומרת המעשה.

   

  אבל לאחר שהתנהל משפט, לאחר שאלאור קבל את יומו בבית המשפט, נגזר עליו עונש שדעת המיעוט בו מעידה כאלף עדים, שהלחץ הציבורי מצא דרכו גם אל תוך אולם בית המשפט. לכן, מוטב לו, לאזריה, שלא יערער על העונש המקל כל כך, ולא כי בית המשפט לערעורים בהכרח יחמיר איתו יותר. ראשית, כי עדיין לא ברור אם התביעה תערער על קולת העונש ושנית, כי כאמור, מוטב לו לאזריה לקבל את עונשו המקל, בכך יקטין במשהו את הסיכון העתידי לחירותו, ביציאה מישראל לנופש כלשהו.

   

   מוטב לו לאלאור אזריה לרצות את עונשו ולהתחיל תהליך של שיקום. שיקום של חייו של מי שלא נולד לרצוח, של מי שיותר מסביר להניח שלא היה הורג אף אחד לו שירת בקריה, במוצב ברמת הגולן או אפילו, בלבנון או בעזה. מוטב לו, שלא יקשיב לאיש מאלה שטוענים שהם מגינים עליו וינסה לשקם את חייו בלי העזרה המפוקפקת של שרון גל, אורן חזן ודומיהם. מוטב לו שיבנה לעצמו חיים. אולי אפילו, ייכנס לפוליטיקה. אצלנו פשע, חמור ככל שיהיה, לא מונע זאת. יש לנו שר שקבל שוחד למשל וראש ממשלה שכנראה עשה את אותו הדבר ואם לאלה מותר, אז גם אזריה יכול. בכנסת ישראל כפי שהיא נראית היום, הוא עוד יתקבל כגיבור ובודאי שלא יהיה הגרוע שבין חברי הכנסת.

   

   אבל מוטב לו, לאזריה, שיעשה כן אחרי שירצה את עונשו הצנוע. אני כבר לא מצפה שיביע חרטה על מה שעשה. על שירה בראשו של  מי שכבר לא סכן לא אותו ולא אף אחד מחבריו רק מן הטעם שהפך עצמו, לתליין של מי שטרם נשפט ושבאותו רגע, וזה כל מה שחשוב, אותו רגע, לא יכול היה להגן על עצמו .

   

  כי אם אזריה ינהג אחרת, אם יעמוד על חנינה, אם יישאר בעמדת ה"כאילו", כאילו היה בסכנה, כאילו שלא יצא מזה בזול, כאילו שגזר דינו אינו אלא חנינה כמעט מלאה,  אם יערער על "חומרת" "העונש", לא רק שהוא לא יוכל לעולם לצאת מן הארץ, אלא גם שבמוקדם או במאוחר הוא ייתפס שוב. הוא ייתפס שוב, כי אלאור אזריה אינו דרייפוס. אם אלאור אזריה הוא גרסא ישראלית של משהו, הרי שהוא או ג'יי סימפסון. וכמו או ג'יי, אם הוא ימשיך להתעקש שזה לא מגיע לו, הוא יסיים כמו או ג'יי סימפסון, וירצה הרבה יותר מ- 12 חודשי מאסר. הגם שיורם שפטל הוא סניגור מצוין, לאזריה אין את צוות ההגנה הטוב בעולם ואין לו את המשאבים הכספיים של או ג'יי, לכן, זה מה שצפוי לו אם לא יישמר לנפשו על ידי שירצה את עונשו.

   

  כיון שכך, לטובת אזריה, לטובת משפחתו, שיודה לאל הטוב על שיצא בסך הכל די בזול מהפרשה ויעשה כל שביכולתו כדי שלא לצאת את הארץ, במיוחד אם יזכה לחנינה. אין מדינה על הגלובוס שתלך לקראתו יותר ממה שעשה היום בית הדין הצבאי ביפו. כוחו של בית הדין עמד לו בשלב הכרעת הדין, אך בית הדין כשל בשלב גזירת הדין. בית הדין לא העז לעמוד מול רגב ובנט, מול שקד וחזן, אותם אלה שימשיכו לקעקע את יסודותיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל וזה בעצם הדבר היחיד שמצדיק את העונש המקל בצורה כמעט בלתי נסבלת. יש מידה מסויימת של צדק בכך שאזריה לא נענש בחומרה. אזריה, כפי שכבר אמרו אחרים לפני, הוא סימפטום. אנחנו, אנחנו הם אלה שחולים. המוסדות שלנו, הכנסת, בית המשפט העליון, אלה הולכים ומתפוררים. קריסתו של שלטון החוק מביאה עימה תקופה בה כנופיות נאבקות זו בזו. גם בזה לא המצאנו שום דבר. זה אפילו מזכיר קצת את אפקט הפרפר, מרזל נותן את הטון בחברון וטראמפ הוא נשיא ארצות הברית. זה הפתרון של המערב לכנופיות דעא"ש, למערב שטרם הבין שכנופיות לבנות, אינן טובות יותר מכנופיות אחרות, גם אם הן "שלנו".

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/2/17 23:56:

    

    

   ברוטוס:   אני מכבד את דעתך כפי שהובעה בצורה ברורה בפוסט חשוב לקריאה. יחד עם זאת דעתי מעט שונה. לדעתי הכרעת הדין מיקמה את הנורמה במקום הראוי וגזר הדין פחות מעניינותי. כלום אופק בוכריס האנס המטונף, חלאה, ראוי לשאת דרגת אל"מ במילואים לקבל פנסיה רבת מיליונים ולא לבלות דקה בבית הכלא? בעילה אסורה בהסכמה זה ממש רעיון מלא סתירה. אפחת מהמתלוננות אינה קטינה, מדובר על נשים בגירות לובשות מדים שהוא זיינותם בניגוד לרצונם תוך ניצול השררע (כן כן שררה רעה)

    

    

   נטוס:      די לי בהכרעת הדין המשפט אזריה, ומבחינתי לו היו מטילים עליו עונש מאסר שבעקבות מאסרו במהלך המשפט היה משתחרר מבית המשפט הביתה כבר בעת הקראת העונש, לא היה קורה שום אסון. אלוהים (שלו) שיעזור לו לאלאור אזריה אם היועצים שלו הם שרון גל ופרקליטו של הצורר איוואן האיום שהיה צריך לתלותותו על פי דעתי


    

   ..

   ארכיון

   פרופיל

   boazlaw
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין