כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    26/2/17 13:09:

  צטט: רחלי בן-צור 2017-02-24 17:38:41

  נפלא. כבר כתבתי שזה נשמע כאילו אתה שם, מאזין לכל השיחות הללו.

  .

  תודה רחלי עבור המחמאות, יש לי ניסיון מסוים לא ברמה המתוארת בפוסט כמובן, ובעיקר על דימיוני. 

    24/2/17 17:38:
  נפלא. כבר כתבתי שזה נשמע כאילו אתה שם, מאזין לכל השיחות הללו.
  0

  המצב לאשורו

  2 תגובות   יום שישי , 24/2/17, 12:45

   

  ''

  תקיפה בתנועת מלקחיים

  קטע

  בבוקר המחרת החל מתשע, ראש השירות ישב עם ראשי האגפים וסגניהם. הוא החליט לערוך סיעור מוחות עם הסגל הבכיר שלו, אשר יעסוק בפרט בשינויי המצב הנוכחי בעירק; ובנוסף במידע המפתיע אשר נאסף לאחרונה, ולהכין ראשית כל על סמך מידע זה דין וחשבון מעודכן כשלב ראשון. הדו"ח יוצג בפני וועדת הביטחון הפרלמנטרית כשלב השני.

  אנו הוזנו בדיסאינפורציה על ידי מקורות הממשל האמריקאי הקודם, אודות התקדמות הצבא העירקי על שלל יחידותיו במבצע אופנסיבת מוסול. במהלך הודעותיו של ראש הממשלה העירקי לתקשורת במהלך ששת השבועות האחרונים, נאמר רשמית כי יחידות הצבא העירקי השונות נלחמות בתוככי השכונות המזרחיות של מוסול, בעוד דובר הכוחות האמריקאים התומכים בהם לא הכחישו את המידע המטעה בהודעות רשמיות מטעמם..המדיניות המסוימת הזו כוונה על ידי הגורמים הבכירים ביותר בממשל האמריקאי הקודם, אני מניח. אולם זה עתה נודע לנו כי לאחר ההשתהות הארוכה, החלו הכוחות המיוחדים של הצבע העירקי בסיוע שריון והליקופטרים אמריקאיים, לתקוף את שדה התעופה של מוסול. זו למעשה התקיפה השנייה שלהם, לאחר הניסיון הראשון הכושל והנסיגה המבוהלת בחודש שעבר.’ הוא ערך הפסקה קלה בדבריו, כדי להניח לנתונים למרותו להביע את השגותיהם על המונולוג הארוך שלו, לאחר הכל כלל הסגל הבכיר של הארגון חבר אנשים נבונים ובעלי ניסיון רב.

  זח בדיוק הייתה ההערכה שלנו מאז תחילת אופנסיבת כיבוש מוסול.’ העיר ראש אגף מודיעין ומחקר, בעוד לשאר ראשי האגפים וסגניהם הייתה סיבה טובה להוסיף לשבת ללא תגובה.

  אכן אלו היו ההתרשמויות החוזרות ונשנות שלנו, במהלך הישיבות השבועיות לאורך שלושת החודשים האחרונים.’ הביע ראש השרות את הסכמתו להערת ראש אגף מודיעין ומחקר.

  לסיכום הדיווח המעודכן על המצב הנוכחי במוסול, מסתבר שרוב חלקי העיר נמצאים עדיין בשליטת דעעש, הצבא העירקי צר על מוסול משלושה כיוונים, ממערב, דרום ומזרח. כוחות הפשמרגה הכורדיים צרים על השכונות הצפוניות של מוסול, החל מהעיירה קיסיק קופרי בקרבה רבה לעיר מול שוכנת טאל קייאף של מוסול; בעוד שטח ניכר משכונותיה הדרומיות החל משכונת טאל אפאר לכיוון שדה התעופה הצבאי, ודרומה לכיוון חמאם אל-עליל מיושב על ידי אזרחי מוסול לעובדת השתהות הצבא העירקי יש יתרונות מסוימים עבורנו, ואחד מהם היא הזמן להזהיר את האמריקאים ולהכינם כנגד תוכניות ההשתלטות האיראנית על כל מרחב הלוואנט; והיכולת שלנו להתכונן להתפתחויות שונות בזירה הצפונית.’ הוא השתעל קלות וכיחכח בגרונו בעודו מהרהר בניסוח דבריו הבאים.

  אגף המודיעין והמחקר יכין דיווח מפורט אודות המצב הנוכחי בעירק אשר אני אציג בפני הוועדה בראשית השבוע הבא.’

  מה באשר למצב בסוריה והשיחות להפסקת אש כללית באסטנה?’ העז לשאול אחד מסגני ראשי האגפים.

  המצב הנוכחי בסוריה אינו קריטי מבחינתנו בהשוואה למה שקורה בעירק, למרות ההצהרה המשולשת אשר יצאה לאחר סיום שני ימי השיחות באסטנה. המורדים מכל מקום מסתייגים מההצהרה המשולשת, הם אינם נוטלים חלק בשיחות ודורשים את סילוק איראן הן מהשיחות, והן את סילוק כוחותיה מסוריה. היבט חשוב נוסף מבחינת נקודת מבטם של המורדים, הוא הסעיף בהצהרה המשולשת המציין את הצורך בהשמדת הטירוריסטים, הכולל מלבד דעעש גם את ארגון ג’בהאת אל-נוסרה; בעוד הארגון המסוים הזה ניתק את קשריו עם אל-קעידה, ונלחם לצד המורדים בצבא המשטר הסורי.’ הוא הוסיף בחיוך ציני. ‘כך שברור לחלוטין כי הרוסים והאיראנים זוממים להשמיד את כלל צבא המורדים הסוני, כאשר לטענתם הם נלחמים בטירוריסטים...’

  האם הטורקים המשתתפים שבשיחות בבירת קזחסטן עיוורים לנעשה בסוריה, האם לא ברור כי התוצאות ההוונה סיכון לגבולם הדרומי?’

  הם אינם עיוורים כלל, הם פשוט מודעים לעובדה כי הפסקת האש בסוריה אינה קיימת ולא תתקיים כקבועה בעתיד הנראה לעין, וגם שום דבר חיובי לא יצא מהשיחות באסטנה, או מהשיחות בג’נבה בחודש הבא בחסות האומות המאוחדות.’

  Copyright © Haim Kadman 2017 – all rights reserved.

  דרג את התוכן: