כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  תערוכת "צפור הנפש" אייילת אשכנזי בגלרית ארטמיסיה

  0 תגובות   יום רביעי, 1/3/17, 21:02
  בגלריית ארטמיסיה ברח' אברבנאל 31 בתל אביב תיפתח ביום ה' ה- 2.3 בערב תערוכת יחיד של איילת אשכנזי  
  ''
   

   

  איילת אשכנזי ילידת ראשון לציון הינה אמנית אוטודידקטית והציגה בעבר עבודות מהתקופה הראשונה שבה שפכה אל החומר את תלאות חייה כאם יחידה. העבודות הוקדשו למוטיב חוזר, בדים מכווצים, צבועים באקספרסיביות צבעונית עזה מעידים על מחאה וצעקה  שטמנה בחובה. עתה היא ממריאה עם ציפורי הנפש שציירה ומניפה  כנף של שמחה, כוח והעצמה. הדימויים בנויים ממוטיב אחיד שעובר וריאציות . חלקן מדמות דימויים מהתרבות האינדיאנית וכציפור החול הנצחית הנולדת מהאין אל החיים .

  ''

  הציורים עשירים בקווי מתאר צבעוניים וחזקים משולבים בחלקי קולאז'. הציפורים פונות אנה ואנה אל כיוונים חדשים שנרקמו  בנפשה של האמנית ומתנסות במעוף חדש. עתה היא פתוחה ובטוחה לפרוש כנף אל עולם שנפתח לה עם ההשלמה של העבר ומבטח לעתיד. ציפורי הנפש של איילת  מחפשות מרחבים חדשים ואופקים שלא הכירה. כל שוחר חופש יתחבר ליצירות אלו שהן ביטוחי לאופטימיות פנימית שעמדה במבחן במשך שנים רבות. העבודות הן הבשלה של שנות עבודה עצמית וחפוש דרך ומבטאות סגנון אישי ייחודי אשר מנכס לו דימויים המאפיינים את שלב ההתפתחות בו האמנית נמצאת.

  אוצרת התערוכה דפנה להב. התערוכה תתקיים עד 2.4.2017

   

  כתב יואל אמת 1.2.2017

  ''

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין