כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  צרות של עצירים

  15 תגובות   יום שלישי, 14/3/17, 21:09

  עוד חודש של חורף עבר לנו מעל הראש, חודש לא קל שבו חוותה וונקובר כמה גלים של שלג, הרבה יותר מאוחר מהרגיל. אבל השלג לא היה האירוע החריג היחיד שחווינו כאן בשבועות האחרונים. השבוע, למשל, פונה המרכז הקהילתי היהודי שלנו (ה JCC) פעמיים, בעקבות התראה אנונימית על פצצה בבניין. הפעם הראשונה אירעה ביום שלישי בלילה, במהלך הופעה של הזמרת מאיה אברהם במסגרת פסטיבל "חוצפה" השנתי שלנו. כוחות הביטחון המקומיים סרקו את הבניין ולא מצאו שום דבר. ההתראה השנייה הגיעה ביום א' בבוקר, כשהבניין היה עדיין ריק מחוגגי פורים, שוב חזר הריטואל על עצמו והסריקות העלו חרס. בכך הצטרפה הקהילה היהודית של וונקובר למאה מרכזים יהודיים אחרים שקיבלו התראות דומות. בהחלט תזכורת לא נעימה שגם בצפון אמריקה יכולים טרוריסטים לפגוע לנו באיכות החיים מבלי להתאמץ יותר מדי. מספיק לשלוח מייל או להרים טלפון ואתה מגיע לכל כותרות העיתונים ומהדורות החדשות. בעקבות שני האירועים הללו הודיע ממשלת בי.סי על העברה מיוחדת של 100 אלף דולר לחיזוק האבטחה סביב מתקני הפדרציה היהודית הפועלים ב 21 בניינים בוונקובר ועוד 8 מחוץ לעיר. שלא נדע מצרות.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/b-c-gives-100k-to-jewish-community-for-security-upgrades-after-bomb-threat-1.4023664

   

  **

  ההתרעה הראשונה בוונקובר הגיע באותו יום בו פונו שני מרכזים יהודיים בטורונטו ובעיירה לונדון הסמוכה, בפרובינצית אונטריו. טורנטו היא העיר הגדולה והחשובה בקנדה ובה יושבות רוב חברות הענק של קנדה ובהן גם חברות התקשורת. המדיה המקומית בטורנטו הייתה הראשונה לדווח כי ההתרעות למרכזים היהודיים בעיר הגיעו מרובוט שמחייג אוטומטית או שולח אימייל אוטומטי לרשימה של כתובות מיועדות. הדיווח הזה מספק הסבר דיגיטלי לגל ההתראות ששוטף את צפון אמריקה בחודש האחרון. קולות רבים בתקשורת מיהרו לשייך את הגל האנטישמי הזה לרטוריקה של דונלד טראמפ, הנשיא החדש של ארה"ב. אין ספק שאנשים שהצביעו עבור טראמפ יכולים לנתץ מצבות בבית קברות יהודי באישון לילה, מעניין יהיה לראות אם החקירה הפדרלית תקשר בינם לבין מתקפת הסייבר על הקהילות היהודיות. אישית אני לא אופתע אם המקור יגיע מחוץ לצפון אמריקה (רוסיה או איראן, למשל), אבל בנתיים צריך לשבת בשקט ולחכות לתוצאות. שאלו יהיו הצרות שלנו.

  http://news.nationalpost.com/toronto/jewish-daycare-school-and-community-centre-evacuated-in-toronto-after-receiving-bomb-threat  

   

  **

  אבל גם אחרי התרעות טרור החיים שלנו ממשיכים כרגיל. ערב אחרי ההתרעה הראשונה מילא שלום חנוך את ה JCC שלנו עד אפס מקום בהופעה היסטורית ראשונה בעירנו. ביחד עם הקלידן משה לוי הם נתנו לנו שעתיים בלתי נשכחות של "יציאה" שהפיחה בכולנו רוח אמיתית במפרשים. נדמה היה לי שעם השנים שלום בעיקר מתרכז בלשיר עכשיו על אהבה, הוא תמיד התעסק בחומר הזה, שהוא הכי יקר על הפלנטה. אבל פעם היו גם שירים אחרים, על הצרות של החיים, על תאונות דרכים, על סמים, על פוליטיקאים מסוכנים ושאר עניינים מטרידים. אבל עכשיו, כשמתבגרים, נפרדים מכל השטויות ומתרכזים בדבר הכי חשוב בחיים. אהבות צעירות, מבוגרות, שונות, מקריות, נאמנות, על הכל הוא שר לנו, והזכיר שוב למה הוא אחד האמנים הכי חשובים שנולדו אי פעם בישראל. תודה, חבר. הלוואי שעוד נתראה, בגלגול הזה. https://www.facebook.com/jccgv/videos/10155175888255407/ 

   

  **

  יום למחרת אני יושב לקפה עם חבר ובאופן טבעי אנחנו מדברים על הטרור וזו הזדמנות מצוינת להדגים למישהו שמכיר את שתי התרבויות איך עובדת התקשורת בשתי המדינות. הנה חלפו שישה שבועות מאז הטבח בקוויבק סיטי, שבו ירה אלכסנדר בסיונט למוות בשישה מתפללים במסגד. אם אירוע כזה היה קורה בישראל, בוא נשווה למשל למשהו כמו משפט אזריה, אז מהבוקר עד הלילה היו מטרטרים על זה בכל כלי התקשורת, בכל הערוצים, בשיחות עם מאזינים, מומחים, גנרלים, עורכי דין ופוליטיקאים. אבל אצלנו, יום אחרי שבסיונט הובא להארכת מעצר הוא פשוט "נעלם" מהמפה, כאילו בלעה אותו האדמה. היו עוד כמה דיווחים עליו בתקשורת – בעת הארכת מעצרו ב 21 לפברואר – אבל מאז דממה. במדינה הענקית הזאת רק מעטים עדיין זוכרים מי הוא ומה שמו. התקשורת חזרה לדבר כמו תמיד על מזג האוויר, על שער הדולר המקומי, על מצבן העגום של קבוצות הספורט הקנדיות ועל שורת האמנים שאמורים להופיע הקיץ ברחבי קנדה במסגרת חגיגות 150 שנה לארץ המייפל.ככה זה עובד כאן, ככה מוחקים כתם שחור. ככה משדרים יציבות, ככה מייצרים נורמליות.

  http://www.cbc.ca/news/canada/montreal/alexandre-bissonnette-to-make-court-appearance-1.3991803  

   

  **

  האורחים של פסטיבל "חוצפה" לא היו הישראלים היחידים שביקרו בשבוע שעבר בוונקובר, גם חברת הטכנולוגיה המדוברת של השבוע, מוביילאיי, היו כאן בשבוע הראשון של מארס. במסגרת ועידת האירגון הבינלאומי YPO המאגד מנכ"לים מכל העולם לכנס שנתי שהתארח השנה בוונקובר. חברת המציאות המדומה הישראלית שברה על אדמתנו שיא גינס כאשר לקחה לנסיעה וירטואלית 1867 בני אדם במקביל במה שהפך להיות אחד האירועים המדוברים בעיר בסוף השבוע שעבר. כמובן שכעבור כמה ימים הדהימה מובילאיי את צמרת הכלכלה העולמית עם עסקת הרכישה של אינטל ששילמה 15.3 מיליארד דולר על רכישת המיזם הישראלי. שמחנו לארח אותכם כאן ושמחנו בשמחתכם, חברת המערכת דיאנה .ב, השתתפה ביצירת הוידיאו הזה שיכנס להיסטוריה של המציאות המדומה. עכשיו נשאר לכם לברר מה עושים עם הכסף, הלוואי עלינו צרות כאלה.

  http://jewishbusinessnews.com/2017/03/08/mobileye-guinness-world-record/  

   

  **

  כמו שחזיתי כאן לפני כמה חודשים, בעקבות בחירתו של טראמפ מציפים אלפי מבקשי מקלט את גבולות קנדה. למרות החורף הנורא שחווה מזרח קנדה, כמעט מדי ערב מדווחים קציני הגבול על שיירות של מסתננים שמגיעים למניטובה וקוויבק מארצות הברית, בתקווה למצוא עתיד ותקווה בממלכתו של הנסיך טרודו. הסיפורים הללו מעוררים רחמים בקרב צופי הטלוויזיה, אבל רק מי שמגיע לעמודים האחרונים של העיתון יכול היה לגלות את דרמת ההגירה המרתקת של חוסיין עלי סומדייה, יליד עיראק בן ה 52, שמנהל מאבק משפטי ארוך ומתמשך כדי להישאר בקנדה. סומדייה, היה מראשי המשטרה החשאית של סאדם חוסיין, "המוחבארת" המפורסמים, והכיר אישית את עודאי וקוסאי, יורשי העצר של הרודן העיראקי. הוא הגיע לקנדה ב 1990 וביקש מקלט מדיני, בבקשתו לבית המשפט הקנדי טען סומדייה כי הוא היה סוכן חשאי של "המוסד" הישראלי וסיפק להם מעקב אחרי בכירים בפת"ח במשך שנים. הקנדים לא השתכנעו וגירשו את סומדייה לתוניסיה ב 2005, שם לטענתו "הוא נעצר ועונה קשות" על ידי המשטרה המקומית, לכן כעבור שנה חצה את הגבול לאלג'יריה, משם טס לאמסטרדם, רימה את השגרירות הקנדית המקומית והוציא דרכון חירום. עכשיו הוא שוב בהמילטון, אונטריו, עם אישתו השלישית ושלושת ילדיו, מנהל שוב משפט נגד ממשלת קנדה שמבקשת ממנו לעזוב את המדינה. "המילה "מוסד" היא המילה הכי מפחידה ושנואה בעולם הערבי, כל מי שיזוהה איתה בכל עיר ערבית בעולם צפוי ללינץ' רצחני של המון זועם. איך אוכל להסביר לכם את הסכנה הזאת בשבתכם כאן בגבולותיה הנוחים והרב תרבותיים של קנדה המודרנית?" שואל סומדייה את בית המשפט באוטווה. כנראה שמעולם לא נדע אם השימוש בישראל הוא מניפולציה של אדם שהודה בעבר כי "חשף" 35 מורדים במפלגת הבעת' העיראקית שהוצאו להורג על ידי "המחובארת", או טיעון אמיתי. מה שבטוח הוא שיש מהגרים שאנחנו לא רוצים כאן, לא רק בגלל הצרות שהם עשו בעבר, אלא בגלל הצרות שהם עלולים להביא בעתיד.

  https://www.thestar.com/news/immigration/2017/02/22/double-agent-for-israel-and-iraq-faces-deportation-from-canada-again.html  

   

  **

  אז אמרנו שצפויה שנה עמוסה בהופעות ומסיבות, אז כדי שלא תגידו שלא הכינו אותכם מראש, או שלא ידעתם הנה תקציר "הצרות" שלנו לחודשים הקרובים. לך תשמור על תקציב עם כל השפע הזה. בבי. סי פלייס יתארחו U2 (12.5) מטליקה (14.8) רובים ושושנים (1.9) קולדפליי (29.9). ברוג'רס ארינה יופיעו רד הוט צ'ילי פפרס (18.3), הוויקאנד (25.4), ברונו מארס (26-27.7) אד שירן (28.7) ליידי גאגה (1.8) טום פטי ושוברי הלבבות (17.8) דפש מוד (25.10) ורוג'ר ווטרס (28.10) . בדרך עוד מחכים לנו פסטיבל הג'אז השנתי (23.6 – 2.7), המהדורה ה 40 של פסטיבל הפולק השנתי (14.7 – 16) וכמובן תחרות הזיקוקים השנתית שתערך השנה בין יפן (29.7), אנגליה (2.8) וקנדה (5.8). אז אם אתם מחפשים מקום טוב שקט ותרבותי להוציא בו את הדולרים של עסקת מובילאיי, אתם כבר יודעים איפה למצוא אותנו.

   

  **

  בנתיים, מתחת לראדר עבר יום ההולדת שלי, וגם פורים מאחורינו, רק הקמפיין שלנו עדיין ממשיך להתגלגל, עוד כמה ימים, אולי קצת יותר. אז אחרי ש 25 אלף איש קראו את הפוסט האחרון שלי כאן, הצלחנו להגיע למספר שיא של 21 תורמים. אתם נפלאים, אוהב אתכם אחד אחד. באמת תודה אישית לכולכם. הנה הזדמנות אחרונה לתרום לתרבות יהודית בארץ ובעולם. רק בשבילכם. https://www.jewcer.org/project/nito343334/  

   

  **

  אבל עד שנגיע אל הפרויקט הבא, אי שם מעבר לענני הגשם. עוד מחכה לנו מסיבת הפורים של YOSSILINKS עם ליווי של שי ר.פ. ב JCC במוצ"ש 18.3, אוכל ומוזיקה ישראלית מובטחים. המרכז לקולנוע יהודי יציג את "הצחוק האחרון", ביום ג' (21.3) בשבע בערב ב JCC. האוניברסיטה העברית תארח את פרופ' קלרנס אפשטיין בשערי צדק (23.3) בהרצאה על המרדף אחרי האמנות שבזזו הנאצים מיהדות אירופה. מרים ב. וחבריה יקבלו את האביב בערב שירה בציבור ב JCC (2.4). ואולי הכי חשוב, החלה מכירת הכרטיסים למופע העצמאות עם "ג'יין בורדו" הלהקה הישראלית המושמעת ביותר בגלגל"צ ב 2015. המופע ביום ב', 1.5 באולם הצ'אן סנטר ב UBC.

  https://tickets.ubc.ca/online/mapSelect.asp?BOset::WSmap::seatmap::performance_ids=3435788F-D48C-4CC4-89CD-4B5A9B6C0F5F  

   

  **

  "ג'יין בורדו" היא להקת אינדי-קאנטרי-פולק ישראלית שנולדה ב 2012. חברים בה מתי גלעד, אמיר זאבי והסולנית דורון טלמון. השלושה נפגשו במסגרת הלימודים בבית ספר "רימון" למוזיקה, והוציאו את השיר הראשון שלהם לרדיו בקיץ 2014. השיר "עינב" על בחורה יפה שגונבת את החבר של בחורה אחרת. הפך ללהיט ובעקבותיו הוציאה הלהקה את אלבום הבכורה שלהם "גיין בורדו" שהפך לתקליט זהב באוגוסט 2016. בשבועות האחרונים עלתה הלהקה לכותרות היות ומשרד פרסום דרום קוריאני המפרסם את רשת "מקדונלדס" חשוד כי העתיק אלמנטים מהקליפ המדהים של הלהקה לשיר "מעגלים". הסיפור המלא כאן:

  http://www.mako.co.il/music-news/local/Article-f2c35aa3127ca51006.htm

  שלא תחשבו שכאן זה לא קיים, היצירתיות של הישראלים היא מקור קנאה להרבה יוצרים אחרים מכל מיני תחומים, אבל אלו סיפורים לימים אחרים. בנתיים, תתרחקו מצרות, תהיו בריאים וחזקים, והכי חשוב תהנו מהחיים.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (15)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/3/17 08:04:
   תודה לכולכם על התגובות ועל המעורבות, אני מצטער שאיני יכול לענות לכם באופן אישי, פשוט עסוק עד מעל הראש, אבל מעריך בהחלט את ההתעניינות והמעקב אחרי הבלוג. החיים בקנדה שקטים, אבל יכולים להיות גם מאוד עסוקים ואינטנסיבים. תודה גם על ברכות היום הולדת. שלכם בהוקרה, שחר.
     20/3/17 16:43:
   חוסיין עלי סומדייה - תודה גם על סיפורו של זה
     20/3/17 16:42:
   תודה, נהניתי לקרוא, כבר שנים שהטרור משבש את החיים במערב, אני זוכרת תקופה שבשום מקום חוץ מאשר בארץ לא היו בדיקות בטחוניות. אחרי פיגוע התאומים, הטיסות בעולם השתנו והבדיקות הבטחוניות האריכו את השהות ואת מריטת העצבים בשדות התעופה.
     18/3/17 20:06:
   המזרל הקרוב מתקרב בצעדי ענק לקוויבק. בקרוב תרגיש "כמו בבית".
     18/3/17 09:58:

   כתמיד אחל'ה סקירה.

   אצלנו לארץ הקודש הגיע ריצארד גיר לקדם את הסרט החדש שבו הוא משחק - הסרט של יוסף סידר וגם התראיין לטלויזיה ואמר דברי טעם לדעתי לפחות.

    

   ומה שקורה בארץ אתה בטח מעודכן. אנשים בלחץ או סטרס ועושים מה שהם עושים לא שזה חדש נורא,

    

    

   תמשיך לעשות וליצור ולחגוג יומולדת  ואת החיים כי זה מה שהכי חשוב

   והמשך שבוע נפלא


   ד"ש חם מארץ תל אביב. פה היום יש שמיים כחולים 

   בהקשר של ג'יין בורדו שכחתי להזכיר את "כל החתיכים אצלי", גם בהם היה משהו https://www.youtube.com/watch?v=0KAzB9MYKFM
     16/3/17 08:57:

   לא יודעת עד כמה המשפחות של קורבנות הטבח נהנות מהחזל"ש המהיר. נכון שקרנבלי הפוסט-פיגוע בישראל, כמו גם פולחני האבל והמוות, מוגזמים לגמרי, אבל בכל זאת מדינה קטנה וכל אחד מכיר מישהו שקרוב למישהו שפגש מישהו, ונראה לי שההזדהות הלאומית אולי קצת מחזקת את קרובי החללים.

    

   גם כאן יש קיץ עתיר מופעים. מחירי הכרטיסים נורא גבוהים ולכן נכון לעכשיו מצפה לי רק יקיר האומה ניק קייב (בנובמבר, מיינד יו...)

    

   ולעניות דעתי הבלתי קובעת, ג'יין בורדו משעממים תחת. הקול של הסולנית מעורר בי דחף עז לכחכח בגרון.

   מז"ט! יופי של מידע, תודה. הלוואי באמת וה"ביצה" שלנו הייתה דומה יותר לבריטיש קולומביה, אם כי איני בטוחה ששקט תקשורתי יחסי באשר לפיגוע היה מונע אותם כאן. זהותנו כיוונה אותנו להתיישב במקום בעייתי, אבוי לנו.
     16/3/17 01:44:

   צטט: דוקטורלאה 2017-03-15 10:07:23

   בצד העצב על ההודעות המרגיזות של חבלה, שפקדו אתכם ואת ארצות הברית, גם כמה דברים משמחים. בראשם - יום ההולדת שלך! איחולי לחיים מאושרים והבריאות מעל לכל! אם תוכל - תקרא פוסט שכתבתי כאן אודות גירושין. הוא מזכיר את הבן שספרתי לך עליו הממציא תרופות למחלות נדירות (ומצליח!). בינתיים, כל טוב!

    

   תודה רבה ד"ר לאה, אשמח לקרוא ושמח בהצלחתו של הרופא-מפתח. ישראלים יצירתיים הם גאוותנו האמיתית.

     16/3/17 01:42:

   צטט: ~בועז22~ 2017-03-15 08:52:36

   לפני הכול..., שוב - מזל טוב ליום ההולדת!

   (:

   רק לראות את הדיווחים על גל הקור שפוקד אתכם

   וכרגע גם חלק מארה"ב, שם מדווחים שמיליוני בני-אדם

   פשוט תקועים בבתיהם, ואו במקומות עבודתם, ברררררר

   (:

   רשימה מכובדת למדי של כול מי שעתידים להופיע אצלכם, סאחה!

    

   תודה רבה בועז, אצלנו המצב נהדר, השלג נגמר וחזרנו לשגרת העננים - גשם - ציורי רמברנט כאלו. עכשיו רק צריך לחסוך כסף לקראת לילות הקיץ המתקרב.
     15/3/17 20:39:
   ואתמול הבן שלי אמר שבחיים צריך לחיות. בריטיש קולומביה מקסימה.
     15/3/17 17:52:

   מזל טוב

   ''

     15/3/17 12:09:
   מזל טוב ומעניין.
     15/3/17 10:07:
   בצד העצב על ההודעות המרגיזות של חבלה, שפקדו אתכם ואת ארצות הברית, גם כמה דברים משמחים. בראשם - יום ההולדת שלך! איחולי לחיים מאושרים והבריאות מעל לכל! אם תוכל - תקרא פוסט שכתבתי כאן אודות גירושין. הוא מזכיר את הבן שספרתי לך עליו הממציא תרופות למחלות נדירות (ומצליח!). בינתיים, כל טוב!
     15/3/17 08:52:

   לפני הכול..., שוב - מזל טוב ליום ההולדת!

   (:

   רק לראות את הדיווחים על גל הקור שפוקד אתכם

   וכרגע גם חלק מארה"ב, שם מדווחים שמיליוני בני-אדם

   פשוט תקועים בבתיהם, ואו במקומות עבודתם, ברררררר

   (:

   רשימה מכובדת למדי של כול מי שעתידים להופיע אצלכם, סאחה!

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין