כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אקטואליה והחברה

  שבוע היסטורי

  0 תגובות   יום שלישי, 21/3/17, 20:41

  100 שנה – להצהרת בלפור.

  מאז ההצהרה הערבים סירבו לכל הסדר.

  וועדת האו"ם בשנת 1947 המליצה על חלוקת ארץ ישראל בין מדינה יהודית לבין

  מדינה ערבית (לא פלסטינאית).

  הסירוב לחלוקה – הביא למלחמת השחרור והקמת מדינת ישראל בשטח כפול מתכנית החלוקה.

  50 שנה – למלחמת ששת הימים.

  מהזכרונות של האלוף אהרון יריב – ראש אמ"ן (דאז) מתברר כי שר הבטחון משה דיין (דאז) התנגד לכיבוש העיר העתיקה בירושלים והאלוף יריב לא האמין שתפרוץ מלחמה ב-67.

  מסקנה: גם גנרלים מהוללים, לא מבינים תמיד תהליכים מדיניים וצבאים – ואסור ללכת שבי אחריהם בעיניים עצומות, גם בימינו אלה.

  שהרי גם במלחמת יום הכיפורים – הם כשלו.

  ראיון הזוי עם עיתונאי הזוי – יגאל סרנה.

  יש תשתית ראייתית ומתגבשת המלצה על כתב אישום כנגד נתניהו – הדלפות מהמשטרה וכמה פעמים בחודש האחרון – שמעתם הצהרות אלה.

  100 שנה להצהרת בלפור הדרמטית

  100 שנה - להצהרת בלפור. לורד בלפור שהיה בזמנו גם ראש ממשלת בריטניה ובזמן חתימת ההצהרה שר חוץ שלה בשנת 1917 הניח את היסודות להקמת המדינה. ההכרזה הדרמטית ,הכירה בזכותו של העם היהודי להקמת בית לאומי בארץ ישראל. הערבים מאז ההכרזה לא השלימו עם המצב, ובכל הוועדות שהיו מאז סרבו לכל הצעה והסדר כולל הצעת וועדת האו"ם מ-1947 לחלוקת ארץ ישראל, שהובילה למלחמת העצמאות, לנצחון המוחץ והקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, בנוסח הכרזת העצמאות מפי בן-גוריון. הסירוב המתמיד הביא להגדלת שטח המדינה עקב המלחמות לפי שניים מגודל המדינה שהוצעה בתכנית החלוקה .מצב הזה עלול להמשך עוד שנים -עד שיקום מנהיג ערבי אמיץ חזק, שלא מפחד ורואה צעדים קדימה-שיחתום על הסכם על הסדר או הודנה ל50 שנה. לא יקום הסכסוך לצערינו ימשיך וימשיך וימשיך...

  50 שנה למלחמת ששת הימים

  50 שנה למלחמת ששת הימים, פרסום פרוטוקולים והקלטות של ראש אמ"ן האלוף אהרון יריב. מתברר -כי שר הבטחון משה דיין ,התנגד לכיבוש העיר העתיקה בירושלים, מפחד של הסתבכות בינלאומית, בשל המקומות הקדושים. האלוף יריב---העריך כי לא תפרוץ מלחמה עם מצרים-עד 1970. מסקנה--גם גנרלים מהוללים עם ניסיון כושלים שוב ושוב בהערכות צבאיות ומדיניות, כפי שקרה גם במלחמת יום הכיפורים. מתברר שמנהיגים עם חזון ואומץ, בניגוד להערכות ,החושבים מחוץ לקופסה ומעריכים שלושה מהלכים קדימה-הם הם שהביאו את ישראל למקומה הנוכחי.קחו למשל את בו-גוריון. שניסו כמה ממנהיגי הציבור היהודי דאז -למנוע ממנו להכריז על עצמאות מדינת ישראל בטענה ,שהישוב לא מוכן ,זה מסוכן והעת לא הבשילה עדיין. בן-גוריון התעלם והכריז על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל -היא מדינת ישראל(ראו במגילת העצמאות).כנ"ל מנחם בגין עם השלום עם מצרים. יצחק רבין עם השלום של חוסיין מלך ירדן, שרון עם הנסיגה מעזה-ונתניהו ,העומד כצוק איתן על בטחון ישראל -על הכרה במדינת ישראל כמדינת העם היהודי, ברוח הכרזת בו-גוריון, ועל גבולות אסטרטגיים בני הגנה וירושלים בירת ישראל. המסקנה המתבקשת מהגילויים של האלוף יריב, לא להתלהב יותר מדי משמות נוצצים של רשימות עם הרבה גנרלים ופוליטיקאים המופצים לאחרונה ולהאמין במנהיגים עם אומץ חזון הרואים שלושה צעדים קדימה ,כמו אלופי שחמט. והמסורים לבטחון ישראל ,שגשוגה וקיומה כמדינה יהודית דמוקרטית. ובעניין זה ראה את אמרתו של "ג'ורג'" ברנארד שאו, על מנהיגות: "אנו זקוקים עכשיו לכמה אנשים משוגעים. ראו היכן הנחיתו אותנו השפויים". נקודות למחשבה.

  ראיון עם עיתונאי שאיבד את הצפון – יגאל סרנה

  ראיון עם העיתונאי יגאל סרנה-ערוץ 2 (מראיינת דנה וויס). ראיתי ושמעתי את הראיון מחד הזדעזעתי מהטיעונים שלו והנימוקים בהם ניסה לתרץ את הפוסט, שהביאו לבית משפט, ומרמת העיתונאות שלו ומאידך זה בהחלט שעשע אותי, כהצגת יחיד הזויה ,של אדם שהשנאה העיוורת נוזלת לו מהפה והעיניים-וגורם נזק בלתי הפיך לעיתונות הוגנת וחוקרת. הטענה שדנה וויס, מגינה על נתניהו ,והיא מייצגת את הכוחנות היה ממש חלק מסטנד אפ של עיתונאי שאיבד את הכיוון. פרט לעובדה שחלק לא מבוטל של העיתונאים יצאו נגד יגאל סרנה והמופע שלו יש לציין את העיתונאי, גיא פלג מערוץ 2, שאמר: ישבתי באולם המשפט והתביישתי כעיתונאי, התביישתי ששנינו כותבים באותו עיתון וניתן להוסיף על כך גם על רמת העיתונאות הנמוכה של המקרה. חלק מהעיתונאים אף טען שסרנה שיחק לידיו של נתניהו בכך שנתן לו חומר לתקוף את העיתונות הרודפת אותו, מפרסמת טיעונים ועובדות לא בדוקות ובדרך זו מנסה לפגוע בו. כמו כן שמעתי ראיון עם פרקליטו של סרנה שניסה להסביר את עמדתו ומטרת פרסום הפוסט שאין לו הוכחות ויכולת להוכיח את אמיתותו או חלקים ממנו. ובכן במהלך 45 שנות קריירה משפטית שמעתי אלפי טענות שחלקן היו על הפנים, חלקם עלבון לאינטליגנציה ולמקצוע עריכת הדין, והראיון הזה היה מבחינת הגיון משפטי על הפנים כלפי מטה. לכן אל תתפלאו, אם נתניהו יזכה בקטע הזה, לתמיכה ציבורית ואלקטורלית מתומכיו הנאמנים, שיראו איך חלקים מהתקשורת רודפת אותו ואת משפחתו, והוא ינצל את המומנטום כדי לצאת וידו על העליונה. מה עוד – שמבחינה בטחונית אין כל אפשרות לעצור את סיירת ראש הממשלה, ואפילו נתניהו עצמו לא יכול לתת הוראה לעצור, זה מנוגד לכל כללי הבטחון ומי שקובע את הבטחון האישי של ראש הממשלה, זה השב"כ ולא שרה נתניהו, כדאי לזכור את זה גם בהקשר להחלטות מדיניות אחרות שהגב' נתניהו לא יכולה ובפועל גם לא מתערבת. אפשר לבקר מנהיגות, אפשר להתנגד, אבל בהגינות ובאובייקטיביות.

  הדלפות חמות מחקירות המשטרה

  תעשו חשבון כמה פעמים בחודשים האחרונים שמעתם את פרשני המשפט המלומדים מדווחים שהמשטרה טוענת שהתגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד נתניהו בפרשיות -1000-2000-3000 אולי יהיה גם 4000, אם ירצה השם. וכמה פעמים שמעתם שיהיה צורך בחקירות נוספות השלמות חיקור דין בחו"ל וכמה פעמים שמעתם הדלפות און ליין מהחקירות, ישירות לכתבים שמחכים בחוץ. וכל זאת שיש כבר תשתית ראייתית. זה ממש לא יאומן, אני מלא התפעלות וסקרנות מקצועית כי לא נתקלתי בתופעות כאלה משך 45 שנה של פעילות משפטית בתחום הפלילי-וחשבתי לתומי שלא ניתן להפתיע אותי בתחום ובכל זאת אני עדיין מופתע שזה טוב מצד אחד ורע מאוד מהצד השני.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   אברהםפכטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין