כותרות TheMarker >
  ';
  0

  "סיקרן אותי הרעיון של לבנות משהו מאפס"

  5 תגובות   יום רביעי, 3/5/17, 17:20

   

  יזמית צעירה בוגרת 8200 * שימשה קרוב ל- 10 שנים כאנליסטית, מנהלת צוות  ומומחית לתחום איסוף מודיעין במס' חברות אזרחיות * בשנה האחרונה הספיקה להקים סטראפ ראשון - פלטפורמה לפרשנות של חוזים משפטיים על ידי עו"ד מוסמכים בעליות סבירות, נגישים לכלל האוכלוסיה.

  זוהי דנה שגב מויאל, מנכ"לית ושותפה-מייסדת בחברת ליגלי – Legally שמציינת : "כולנו מתמודדים עם עניינים משפטיים ביומיום, לא ייתכן ששירותי עו"ד יהיו לעשירים בלבד או בכלל שנהיה הצד החלש בחוזה. ההצפה בשוק עורכי הדין יחד עם הטכנולוגיה שקיימת היום משנות את המציאות ומביאות חברות כמונו להנגיש את השירותים אלה גם מבחינת מחיר וגם מבחינה טכנולוגית."

   

  מאת * מירב בורשטיין 

   

  מה גורם לבחורה צעירה לעזוב מקום עבודה מסודר ומשכורת ידועה ולהקים סטארט-אפ? איך חיים עם בן זוג שהוא גם סטראטפיסט ?  האם יש יתרונות ? כיצד מתמודדים עם קשיים ומשברים בתהליך הצמיחה? כיצד משלבים קריירה וזוגיות ? והאם יש מקום גם לתחביבים ?

   

  את כל התשובות מצאתי בראיון שקיימתי, אחת על אחת, עם דנה שגב מויאל, מנכ"לית ושותפה-מייסדת בחברת ליגלי – Legally, שהושק לפני כ- 3 שבועות. פלטפורמה שמספקת פרשנות חוזים ע"י עו"ד מוסמכים לאנשים שעומדים לחתום על חוזה – אונליין, במחירים מפוקחים ובשקיפות מלאה. מיזם זה מנוהל יחד עם שותפה העיסקי, נתי בירמן מנועים.

   

  ''

   

  "העולם היום מלא בהזדמנויות והרגשתי שעבודה כשכירה מגבילה אותי במיצוי כלל ההזדמנויות." אומרת דנה בתחילת הראיון, לשאלתי למה עזבה תפקיד ומקום עבודה מסודר ונח ומוסיפה,    "מעבר לזה, סיקרן אותי הרעיון של לבנות משהו בעצמי מאפס, בלי תמיכה של ארגון גדול מסביבי. לא ידעתי איך זה יהיה ואם זה בכלל יתאים לי. החלטתי ששווה לנסות, ומקסימום תמיד אוכל לחפש עבודה שוב כשכירה. הרעיון הספציפי של ליגלי היה הטריגר הכי משמעותי בסופו של דבר. אני כל כך מזדהה עם הרעיון שהרגשתי מחויבת לקדם אותו בעצמי."

   

  דנה, רק בת 27, נשואה ( + כלבה העונה לשם לונה ) מתגוררת בתל אביב עם בן זוגה, עמרי , (29) יזם המכהן כ-VP Research ושותף בחברת הסטרטאפ ,"מינרווה" (MINERVA ) המתחמחה בתחום הסייבר הנותנת מענה ללקוחות בארץ ובחו"ל.  שעות הפנאי המעטות מוקדשות : לספורט (בעיקר יוגה), לבישול ולמשחק עם הכלבה לונה. "אני מתכננת בקרוב לעשות קורס תפירה אחרי שירשתי מכונת תפירה מסבתא שלי ז"ל."

  בעשר שנים שקדמו לכך עסקה דנה  באיסוף מודיעין מהאינטרנט. תחילה בשירות הצבאי ואח"כ בחברות אזרחיות שונות כאנליסטית ומנהלת. בתפקידה האחרון הקימה צוות בחברה שלא התעסקה בתחום עד אז וניהלה אותו במשך שנתיים וחצי.

   

  נתי בירמן מנועים משמש  כמנהל הפיתוח העסקי של "ליגלי". ההיכרות בין השניים השניים החלה בגיל 14 ומאז  דרכהם הצטלבו גם במקומות העבודה השונים.  "עבדנו ביחד בשנים האחרונות אז אנחנו מכירים אחד את השני מעולה. אנחנו מאוד שונים בגישה שלנו להרבה דברים, ולכן גם משלימים זה את זו, ככה שכשאנחנו מקבלים החלטות אנחנו יודעים שתקפנו את הבעיה מכמה השקפות שונות, וזה מאוד טוב לעסק."

   

   

   

  ''
  בתמונה עם השותף : נתי בירמן מנועים.

   

   

  "לא ייתכן ששירותי עו"ד יהיו לעשירים בלבד". הרעיון להקמת החברה "ליגלי" נולד על ידי נתי בירמן מנועים שותפה למיזם אשר נתקל באופן אישי בצורך של פרשנות משפטית לחוזה שקיבל. כשפנה למספר עו"ד, האחרונים דרשו ממנו עלויות גבוהות שלא תמיד מצדיקות את השירות.  

   

  דנה : "מצאנו את עצמנו נתקלים בחוזים וכל פעם מנסים להתמודד איתם בדרכים שונות ויצירתיות. אחד הסיפורים שאנחנו תמיד מספרים זה שנתי ואשתו קנו חלקת אדמה. ביום שבו הם הלכו לראות את הקרקע והחליטו שהם הולכים על זה הסיע אותם הסוכן למשרד עו"ד על מנת לקבל את החוזה ולחתום עליו. הכל קרה כל כך מהר, לחצו עליהם לחתום על החוזה ולסיים את התהליך. הם היו המומים ולא חשבו שיש להם ברירה אחרת. החוזה היה נראה הגיוני, אז הם חתמו. זה משוגע. לא היה להם למי להתקשר, עם מי להתייעץ או מישהו שיבדוק את זה, אז הם פשוט חתמו."

   

  חצי שנה לקח לשני השותפים להבין שהרעיון שלהם יהפוך לפרוייקט משותף. במהלך הזמן שחלף מרגע גיבוש הרעיון ועד השקת האתר, עורכים השניים מחקר מקיף וסקר שוק כדי להבין מה הלקוחות הפוטנציאליים שלהם באמת רוצים ומי המתחרים?. בתום סקר השוק הם מגבשים את הרעיון ואת דרכי הפעולה הנדרשים להצלחתו. "השירות הושק לפני כחודש וכבר קיבלנו הרבה תגובות נלהבות ולקוחות ראשונים." מציינת דנה בסיפוק.

   

  המימון של הפרוייקט מגיע "מהבית". "אנחנו מאמינים בבנייה "רזה" והיינו צריכים להוכיח כמה דברים לעצמנו קודם כל, לפני שנעבור לשלב הבא. אנחנו מקווים לגייס בקרוב השקעה, מה שיוכל לייצב אותנו, ולאפשר לנו לבנות את היוזמה כמו שאנחנו מאמינים שהיא באמת צריכה להיראות.".

   

  השאיפה המרכזית של השותפים הצעירים לשנה הקרובה היא לבסס את השירות ולגרום לפרשנות חוזים להיות צעד טריוויאלי עבור כל אדם בדרך לחתימה על חוזה. "אני מקווה שעד סוף השנה אנחנו נקבל השקעה ונוכל לפתח את הטכנולוגיות שיעזרו לנו להפוך את השירות לנגיש עוד יותר, כך שיגיע לכל אדם שעומד לחתום על חוזה."

   

  "לא ייתכן שנהיה בצד החלש בחוזה". דנה משתפת בסיפורים נוספים שקרו למעגל חבריה הקרוב שרובם סטודנטים או חבר'ה צעירים שידם אינם משגת לשלם טבילין ותקילין לעו"ד בעבור חוות דעת משפטית לחוזה העסקה או כל חוזה אחר מול ספקים כדוגמת, חברות כבלים, סלולאר, חשמל וכיוצ"ב .

   

  "חברה טובה שהתחילה עבודה חדשה קיבלה חוזה של 15 עמודים באנגלית. היא חיפשה עו"ד שיעזור לה וקיבלה הצעת מחיר של 1500 ש"ח. מדובר בסכומים משוגעים. כולנו מתמודדים עם עניינים משפטיים ביומיום, לא ייתכן ששירותי עו"ד יהיו לעשירים בלבד או בכלל שנהיה הצד החלש בחוזה. ההצפה בשוק עורכי הדין יחד עם הטכנולוגיה שקיימת היום משנות את המציאות ומביאות חברות כמונו להנגיש את השירותים אלה גם מבחינת מחיר וגם מבחינה טכנולוגית." מציינת דנה בנחרצות.

   

  על פי הנתונים, בישראל נחתמים כל שנה כ-3 מיליון חוזים בין-אישיים. הרוב הגדול הם חוזי שכירות וחוזי העסקה, והשאר הם חוזי קניית רכב, קניית דירה ועוד. במקרה של חוזי שכירות והעסקה, מעטים האנשים שפונים לעו"ד בשל העליות. זאת ועוד,  יש אין סוף שירותים שאנשים צריכים כל הזמן, כמו ייעוץ אישי מעו"ד, ניסוח חוזים, הגשת מסמכים ועוד. "זה שוק ענק וישראל נחשבת לשחקן קטן יחסית במגרש העולמי. אנחנו מתכוונים להתפתח לשווקים נוספים, ולסוגי לקוחות נוספים בעתיד, אבל תחילה נבסס את עצמנו אצל קהל היעד הנוכחי." אומרת דנה.

   

  ומוסיפה : "ליגלי נותנת שירות לכל אדם שעומד בפני חתימה על חוזה. מצד אחד, מדובר בקהל לקוחות מאוד רחב, מכיוון שכמעט כל אדם נתקל בחוזים. מצד שני, הלקוחות שלנו צריכים אותנו ברגע מאוד מסוים, בדיוק אחרי שהם קיבלו את החוזה ושניה לפני שהם חותמים עליו, מה שהופך את הקהל הזה למאוד חמקמק. בעתיד, אנחנו מקווים להרחיב את השירותים שלנו ולהתמודד עם עניינים משפטיים נוספים, כמו ניסוח חוזים ומענה על שאלות משפטיות, וכך נרחיב את מעגל הלקוחות."

   

  כרגע המתחרים של "ליגלי" בארץ הם בעיקר משרדי עו"ד קטנים ומספר מצומצם של עו"ד עצמאיים שנותנים שירותי פרשנות לחוזים. "התחום הזה עדיין חדש בישראל, ולכן המתחרים כאן אינם רבים. אפשר לראות בארה"ב מספר חברות שעובדות במודל דומה והן משנות את עולם השירותים המשפטיים." מדגישה דנה.

   

  "כשנכנסים למשהו בעיניים פקוחות יותר קל להתמודד איתו".  למרות נסיונה הצעיר, דנה נותנת טיפ קטן ליזמים בתחילת דרכם. "אני חושבת שהטיפ הכי חשוב ואולי טיפה פחות בנאלי מהרגיל יהיה לברר ולחקור לעומק את הדרך הזאת לפני שנכנסים אליה. אחד הדברים שהכי הקלו עליי זה שידעתי למה אני נכנסת. ראיתי את בן זוגי עובר את זה, שמעתי מחברים יזמים על הדרך שלהם, וזה עזר לי להבין את הצורות האפשריות של הדרך הזו. כשנכנסים למשהו בעיניים פקוחות יותר קל להתמודד איתו. זה גם נותן אומץ להתמודד עם זה. כי אם כל האנשים אלו יכלו לעשות את זה, גם אני יכולה."

   

  קריירה – זוגיות – ייזמות ומה שבניהם. דנה מנהלת זוגיות עם עמרי מויאל (29) שהוא עצמו ייזם, מנהל ושותף בחברת סטארט אפ בחום הסייבר, החיי על קו ישראל- ארה"ב ( "עד שיבואו הילדים").

   "בגדול, זה לא פשוט, אבל זה מי שאנחנו. עמרי, בן הזוג שלי, הוא בן אדם מאוד טוטאלי בכל דבר שהוא עושה. הוא הפך את התחביב שלו לעבודה ולעסק שלו, ובעיניי זה מעורר השראה. אז נכון, זה לא תמיד כיף או קל כי הוא טס המון לחו"ל, שנינו עובדים המון ולא תמיד זה מסתנכרן. לפעמים עד שהוא מתפנה אני עסוקה, ולהפך. מצד שני, זה חלק מהקסם של הזוגיות שלנו. אנחנו לא מכירים משהו אחר. דווקא בגלל שהוא עבר כבר את הדרך שאני עוברת עכשיו יותר קל לו להבין אותי ולתמוך בי. הוא מאפשר לי לרדוף אחרי החלומות שלי ונותן לי אומץ, עידוד ותמיכה בדרך, כמו שאני נתתי לו." 

   

  ''

  בתמונה : עם הבן זוג עמרי מויאל 


  אודות ליגלי". ליגלי היא פלטפורמה שמספקת פרשנות חוזים ע"י עו"ד מוסמכים לאנשים שעומדים לחתום על חוזה – אונליין, במחירים מפוקחים ובשקיפות מלאה. עורכי הדין של ליגלי יכולים לעבוד מתי ואיפה שהם רוצים, והלקוחות זוכים לשירות מהיר, נגיש וזמין. מתרגמים "משפטית" לעברית. 

   

  פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר : http://www.legally.co.il/

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/6/17 15:27:

    יקירה.חיוך


    עלי והצליחי בסולם ההצלחות.


    בברכה

    אהובה.

     27/6/17 14:33:
   תודה חיוש . מעריכה מאוד את התייחסות וכמובן את איחולי ההצלחה לחבר'ה הצעירים.
     14/5/17 16:21:

   מירב יקירתי נשיקה

   קודם כל סליחה על תגובתי המאוחרת

   תודה על השיתוף שמחתי להכיר את הזוג המקסים הזה

   שתהיה להם הצלחה גדולה

   * כוכב אהבה וחיבוק אוהב

   שבוע ניפלא

     4/5/17 11:00:
   תודה לאה . יש חבר'ה צעירים מוכשרים בטירוף ... אני גאה בהם באמת !
     4/5/17 10:33:
   מתלהבת מאד מהמפעל של בני הזוג. קשה להאמין, אבל בעבר הלא-רחוק היה מחסור בעורכי-דין. עורכות דין, היו נדירות עוד יותר.זה היה מקצוע "משפחתי" ולא חרג ממסגרת זו. היום, ישנה הצפה במספר עורכי הדין, כולל נשים, והמצב אינו עתיד להשתפר.

   ארכיון

   פרופיל

   מירב ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין