כותרות TheMarker >
  ';

  Suicide is painless, it brings on many changes

  הגרוש מגן העדן, גרסת המקור.

  4 תגובות   יום שישי , 19/5/17, 01:10

   

  כמו כל הסיפורים הקשורים ביהוה, גם זה חשוד להיות fake news.  נו ומה חדש בעניין הזה, הרי עוד קצת וחיינו יהפכו גם הם לכאלה. לא יכול להיות כי הקרות הוא המציאות ולא איזה שקרנות שהמציא השטן או אחד מעוזרו, ומסתבר שיש לא מעט בפוזיציה הזאת. אין מצב שאידיוט מנהל את העולם ובישראל זה שני עשורים משמש נוכל, רמאי וגנב לא ממש מוכשר ודי חסר אונים, ראש ממשלה. זה גם לא חלום, זו קונספירציה אלוהית או דרוויניסטית. קיומיות בינרית שנתקענו בה ובאמת רק שני אלה, השד והאל מחד והאבולוציה מאידך, יכולים לעשות מלאכה כל כך בזויה וללא משוא פנים או צורך להתנצל בהעדר אינסטנציה לביקורת מוסמכת לה.

  חשבו, מי באמת מייצר מציאות?

  אמתית, כזאת שאינה נגוע בסינדרום רשומון?

  הבורא - הטוב המשולב ברע, או הבריאה נטולת הפניות. על זה אם תרצו יש הסכמה גורפת גם של המאמינים וגם של אלה המעטים שמשתמשים נכון בנכס הזה שהוענק להם על ידי אחד משני אלה, קופסת החשיבה שלהם.

  המחלוקת בעיקרה סבה סביב הפרשנות למידת המעורבות של המנהל במלאכת העשייה.

  האם מנכ"ל העולם פסיבי או אקטיבי. זהו, כל היתר פחות או יותר כלם פאדי, סיפורי פוגי או סתם המצאה של של מי שמסובבים אותנו בכחש כדי שלהם תהיה פחות עבודה. 

  או באמירה פשוטה, האם כל ה –  shit הזה הוא במקרה או בכוונה    ? 

  מצדי אני לגמרי משוכנע שהאפשרות השנייה נכונה.

  זה לא אומר כי משהו או מישהו יושב ועוסק 24X7 במלאכה. לא ולא, זה יותר עניין שלכל החרא הזה יש מטרה.

  מה המטרה תשאלו?

  הכל עניין של תאריך תפוגה.

  כלומר?

  כמו לכל מוצר, יש לנו תוחלת והיא אוטוטו מגיע.

  נכון יותר אנחנו, קרי המוצר, מכלים את עצמנו לדעת.

  כיצד?

  בעיני ההסבר פשוט, אנחנו, כולנו מזיקים להמשך תהליך הבריאה ולכן גזרנו על עצמנו חדלון וכליה.

  רק אידיוט מאמין שמלאכת הבריאה נסתיימה. ראו את האינטנסיביות של השינויים שקורים בה, בכדור שלנו ומחוצה לה, שהסוף עוד ממש, אבל ממש לא היה.

  אולי זו ההוכחה הטובה ביותר להעדרו של אל ובריאה. האל מושלם, כך אומרת הקונספציה, (כלומר הקונספירציה). אם הוא כזה מושלם, איך יצא לו מוצר פגום שלא מפסיק להשתנות בכל רגע?

  מה היא שלמות אם לא העדרה המוחלט של דינמיקה, של שינוי, הרי אין עוד מלאכה במוצר מושלם מעצם ההגדרה.

  יותר מכך, לאמיתו של דבר היעד הוא השינוי והסוף הוא בעצם התחלה.

  בתוך התהליך נתקענו ואנחנו מסכנים את המשכה.

  הבורא או הבריאה היו ערים בזמנו לתקלה. הם צפו אותה ובנו מנגנון של הרס עצמי לתוך החוויה, מקודם קראתי למנגנון תאריך תפוגה.

  כיצד זה נעשה.

  חשבו רגע, מה הפגם הקרדינאלי בנישה שלנו, בני האדם, שמלווה אותנו למן הבריאה?

  אוביל אתכם, לא מתוך התנשאות אלה מטעם דידקטי גרידא אל המסקנה באמצעות דוגמה.

  לכל בעלי החיים מנגנון להפקת לקחים. בלי זה הם והמין שלהם לא היו שורדים. יותר מזה, נראה שהמנגנון בחלקו לפחות מוחדר לגנים ויכולות שונות שמקורן בהתנסויות עבר, עוברות בין הדורות.

  הניסוי של קונרד לורנץ מלפני עשורים עם אפרוחי האווזים הדגים את המנגנון. כיום, חקר התורשה מספק הוכחות אמפיריות למסקנה שלו שהתבססה על תצפית והיקש ממנה. שם התהליך: החתמה – הטבעה.

  בעל חי שנכווה מאש, ירחק מלהבה.

  בני אדם אינם משוללים מנגנון כזה, אולם הבעיה במגבלה מובנת שהוטל בה. על פי דעתי, בכוונה, כלומר למום יש מטרה.

  מה המום ומה המטרה?

  קשורה לקונספציה שקראנו לה מותר האדם והמכלול שקשור בה.

  כיצד?

  מן היכולות היותר חשובות בתוך הקונספציה קיימות המודעות והכרה. ברמה האנושית, או ביכולות האנושיות שגלומות בשתי המיומנויות האלה, אנחנו נבחנים מעולם החי במידה. אין זה אומר שאיננו חלק ממנו, אבל סביר שאין עוד בעלי חיים שמודעים למותם, לעתיד ועוד כמה ומסוגלים להמשגה שלהן באמצעות השפה.

  אליה וקוץ בה, זו אמנם יכולת אנושית אדירה. ניתן לייחס לה במידה רבה את יצירת הציביליזציה וזו אינה עניין של מה בכך. אולם הכלי הפנטסטי הזה פגום, יכולת הסקת המסקנות ברמת חשיבה כזאת, של מודעות והכרה, אינה קיימת במידה גדולה.

  למה הכוונה?

  ננסה בדרך השלילה.

  אם היא הייתה קיימת, האם האנושות או קולקטיבים ומנהיגים היו נופלים שוב ושוב לאותן מלכדות, וטועים שוב ושוב בבחירת פתרונות לדילמות אקטואליות שחוזרות על עצמן כמעט ברוטינה קבועה.

  מי שרוצה לצלול בניתוח מסעיר של הכשל לאורך ההיסטוריה, מוזמן לקרוא בספרה הנהדר של ברברה טוכמן, "מצעד האיוולת" . אין היא ההיסטוריונית היחידה שעסקה באבחנה. רבים העלו על נס את הכשל האנושי ברמה המיקרו והמקרו חברתית בלימוד מן העבר ומניעת טעיות חוזרות פעמים אין ספור למרות הבהירות והמובהקות של ממדי חוסר ההיגיון הכרוכים בעשיית המעשה שכבר נעשה וכשל ביצירת פתרון לפרובלמה. יחזקאל דרור, איש מדעי המדינה עסק בהיבט אחר של התופעה, וטבע את המושג "מדינה משוגעת", זמן רב לפני שמדינתו שלו התחרפנה.

  היכן כל הקשקוש הפילוסופי קשור אלינו ולעולם הנהדר שזומן לנו?

  הנה דוגמא.

  אין מחלוקת שמשטרו של היטלר לא ממש הביא ברכה לאלה שבחרו לנהות אחריו ואלה היו רבים. רוב הגרמנים, האיטלקים, הספרדים, הנורבגים, הרוסים הלבנים, ההונגרים, האוסטרים, מעוט בלתי מבוטל בהולנד, פינלנד ועוד כמה.

  שבעים מיליון חללים אנושיים כתוצאה מיישום הרעיונות של הצייר האוסטרי ויבשת אחת הרוסה היו צריכים לשמש בסיס להבנה כי דרכו הייתה שגויה.

  בואו נמנה כמה רעיונות ונסתברה.

  מלחמה למען שטחי מחיה – Lebensraum לפיו מגיע לנו, לגרמנים, כי אנחנו עם סגולה, היו נדבך חשוב באידאולוגיה. בעיקרו מדובר ב"גרוש ושעבוד, פולנים, רוסים ועמים סלאביים אחרים, שאותם החשיבו כנחותים ... ולספחם לרייך השלישי". (ויקפדיה, הערך "שטחי מחיה").

   והנה משנתו של ח"כ בכיר במפלגת השלטון ל - Lebensraum     בגרסה מקומית כאן והיום:

  בפני הפלסטינים     יוצבו שלוש אפשרויות: לעזוב את הארץ  להתגורר בארץ ישראל במעמד "גר תושב", ... "על פי ההלכה (הגר – זר) תמיד צריך להיות קצת נחות"; או להתנגד, ו"צה"ל יידע כבר מה לעשות". כשנשאל ... אם כוונתו גם להרג משפחות, נשים וילדים, אמר ...: "במלחמה כמו במלחמה". 

  אני מעריך כי בנוסף לעובדה ששטחי המחיה של הנאצים ושלנו נמצאים ממזרח למדינה, קרי ישראל וגרמניה, יש עוד כמה עקרונות ומעשים דומים נורא.

  אם כך, בידיעה מובהקת למה שהרעיון הזה הביא על גרמניה, כיצד כעבור שמונה עשורים חוזר כסיל מקומי על אותו רעיון בדיוק וגורר אחריו מדינה שלמה. האם זה הגיוני, האם אפשר לומר על חבר הכנסת כי מעולם לא שמע על גרמניה בשנות השלושים והארבעים ועל תוצאות מלחמת העולם השנייה.

  האם הוא מאושש את התאוריה של ברברה טוכמן והאם העם שבחר בו ובמפלגתו התחרפן כמתואר בשיגעון של יחזקאל דרור?

  אני סבור שכן. העם בישראל התחרפן ומנהיגיו גם כן. זאת ועוד, הם מודעים לסיכון ואף על פי כן הם בחרו באפשרות שהשמידה כמעט את כל בני העם שלהם. שישה מיליון קרבנות יהודים נספו בשואה.

  אגיד יותר מזה, אילו הם היו אתנו היום, העם היה עם אחר, שונה מאוד. מנהיגיו היו אחרים. אולם שוב בעיה, ללא הקורבן שלהם, לא הייתה קמה המדינה.

  לגבי האמירה בסוף הציטוט של החבר כנסת, הנה תמונה להמחשה של "במלחמה כמו במלחמה", הרי אין טוב ממראה עיניים, על אף שבמצב אליו התדרדרנו, איש לא נזעק ממראה שראה: גם לא של חייל של המדינה שיורה, במקרה הזה, באם שמחבקת חזק את תינוקה.

   

  ''

   

  במקרו, נשיאותו של טרמפ, חידוש המלחמה הקרה והשלטת הבורות הנם מתכון בטוח לחדלון אנושי ברמה גלובלית.

   

  בגן העדן בעת הגירוש נתבע תאריך תפוגה. התאריך היטשטש, אבל השנה נכונה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/5/17 13:13:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2017-05-20 10:28:30

   הפוסט נפלא. מסכים פה, לא מסכים שם - שטויות. העיקרון נכון ומדכא. גם בתפיסת המאקרו (עניני הקדוש ברוך הוא וכו') וגם בתפיסה הארצית היהודית והישראלית. תיקון קטן: פרופ' יחזקאל דרור ולא דרורי...

    

   ____________________________________________________

    

   תודה על התגובה והתיקון. משום מה המחשבה שלי נדדי ליובל הררי וכך יצא דרורי במקום דרור. אגב, גם ספריו ראוים למרות שבעיני נגועים קצת בפופוליזום ושטחיות במידה.

    

     20/5/17 10:28:
   הפוסט נפלא. מסכים פה, לא מסכים שם - שטויות. העיקרון נכון ומדכא. גם בתפיסת המאקרו (עניני הקדוש ברוך הוא וכו') וגם בתפיסה הארצית היהודית והישראלית. תיקון קטן: פרופ' יחזקאל דרור ולא דרורי...
     19/5/17 13:40:

   צטט: דוקטורלאה 2017-05-19 10:57:01

   לו הייתי רוצה להתייחס לכל אחת מאמירותיך בפוסט זה, הייתי מבלה יום תמים בכתיבה, ואתה - בערך אותו הזמן בקריאה. לכן, אצטמצם באחרית דבריך . כחוקרת של חידוש היישוב בארץ ישראל, אוכל לתאר את המצב כאן לפני השואה. אז, התארגנו יהודים, מסיבות שלא אפרטן, ועלו לארץ ישראל, לחדש את היישוב העברי. המטרה הכללית היתה: "אדם יהודי חדש". לא חשוב מוצא, השכלה וכל השאר. הם קיוו כי יצליחו להשפיע כאן על יצירת יהודים שונים מאשר יהודי הגלות. וקצב ההצטרפות אל היהודי הזה, יהיה איטי. כך תקום כאן, ברבות השנים חברה יהודית חדשה. התוכנית היתה יפה, אבל השואה קלקלה אותה לגמרי. מסה של יהודים, שבורים ורצוצים הגיעו לכאן. הם רצו רק לחיות. לא התעניינו ב"יהודי חדש". התכנית שהגו החלוצים - לא יצאה אל הפועל. בנוסף - הובאה לכאן יהדות שונה מזו שהניחה את הבסיס להקמת המדינה. יהדות שחייתה במדינות ערביות, ובחיריה - מיהרו לנטוש את המון העם, ולהגר לאנגליה ולארצות הברית (מעירק) לצרפת (מצפון אפריקה). לכאן באו יהודים ללא מנהיגיהם וללא בחירי העדה. באותה עת, התנדבו חברי קיבוצים לסייע בידי העולים החדשים, להתאקלם בארץ. עובדה זו כמעט נשכחה לגמרי. התוצאה של כל הנאמר לעיל - בישראל ישנה יהדות מגוונת, היא "זוכה" מפעם לפעם, לביקור של יהודים מארצות רווחה התורמים לארץ ולמנהיגיה, וחוזרים מייד ל"סיר הבשר" בגולה. במקום "יהודי חדש" - יש לנו קבוצות יהודיות שונות ונפרדות, ועובדה זאת יש לקחת בחשבון כאשר דנים בענייני שלטון, מפלגות, וכל השאר. (מזמינה אותך לעמודי הפוסט שלי לקרוא שני פוסטים שנכתבו בימים אלה).

    

   ________________________________________________________

    

   "השבורים והרצוצים" נלחמו במלחמת העצמאות ונצחו בה. ללא עזרתם, זה לא היה. בעת זו, אבותיה ואמותיה של המירי סיבונית ארגו שטיחים במערה וערגו  - כספו לשמלה הגרנדיוזית שחבשה במקום בלתי הולים עבורה.

    

   עדין את משתמשת במכבסת מילים. למה. לא זיהית שהם מחריבים את המדינה?

    

   הם זה המקופחים לכאורה כמו מזרחיים מקצועיים שבורותם הפכה לנשק יעיל מדי במדינה רקובה, חרדים טפילים שמוצצים את כל הטוב שעוד שרד פה ושם. הקדרים היחידים שאפשר היה אתם להמשיך ולבנות כאן מדינה דמוקרטית משגשגת, החברים של עודה, הפכו לגרים על פי גיבוב של קשקושים עם צחנת עובש כבד מלפני אלפי שנה.

    

   אני מרגיש בחילה.

    

   לא מן האופטימיות שלך חלילה, אלה מכל מה שטוב ליבך והסובלנות שלך ושל דורך הביא למדינה.

     19/5/17 10:57:
   לו הייתי רוצה להתייחס לכל אחת מאמירותיך בפוסט זה, הייתי מבלה יום תמים בכתיבה, ואתה - בערך אותו הזמן בקריאה. לכן, אצטמצם באחרית דבריך . כחוקרת של חידוש היישוב בארץ ישראל, אוכל לתאר את המצב כאן לפני השואה. אז, התארגנו יהודים, מסיבות שלא אפרטן, ועלו לארץ ישראל, לחדש את היישוב העברי. המטרה הכללית היתה: "אדם יהודי חדש". לא חשוב מוצא, השכלה וכל השאר. הם קיוו כי יצליחו להשפיע כאן על יצירת יהודים שונים מאשר יהודי הגלות. וקצב ההצטרפות אל היהודי הזה, יהיה איטי. כך תקום כאן, ברבות השנים חברה יהודית חדשה. התוכנית היתה יפה, אבל השואה קלקלה אותה לגמרי. מסה של יהודים, שבורים ורצוצים הגיעו לכאן. הם רצו רק לחיות. לא התעניינו ב"יהודי חדש". התכנית שהגו החלוצים - לא יצאה אל הפועל. בנוסף - הובאה לכאן יהדות שונה מזו שהניחה את הבסיס להקמת המדינה. יהדות שחייתה במדינות ערביות, ובחיריה - מיהרו לנטוש את המון העם, ולהגר לאנגליה ולארצות הברית (מעירק) לצרפת (מצפון אפריקה). לכאן באו יהודים ללא מנהיגיהם וללא בחירי העדה. באותה עת, התנדבו חברי קיבוצים לסייע בידי העולים החדשים, להתאקלם בארץ. עובדה זו כמעט נשכחה לגמרי. התוצאה של כל הנאמר לעיל - בישראל ישנה יהדות מגוונת, היא "זוכה" מפעם לפעם, לביקור של יהודים מארצות רווחה התורמים לארץ ולמנהיגיה, וחוזרים מייד ל"סיר הבשר" בגולה. במקום "יהודי חדש" - יש לנו קבוצות יהודיות שונות ונפרדות, ועובדה זאת יש לקחת בחשבון כאשר דנים בענייני שלטון, מפלגות, וכל השאר. (מזמינה אותך לעמודי הפוסט שלי לקרוא שני פוסטים שנכתבו בימים אלה).

   ארכיון

   פרופיל

   ערסאל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין