כותרות TheMarker >
  ';

  אזוטריקה מיוונית esoterikos פנימי שבצנעה

  חלק מהתאוריות אינו כדי לספק תשובות. היעד הוא כדי למלא חלל/חסר. הכתיבה מושקעת כדי לתת לקורא חומר בסיס לאחוז בו, אולי כלים או משהו בכיוון "האחר". מדע ברובו מסיק מעולם החומר וכבודו במקומו מונח.
  כאן מדובר בהגות מעולם העל חומר. דהיינו האנרגיות המובילות ואשר שם הכל מתחיל, משפיע וגורם לדברים לקרות..

  0

  צחוק המוות או צחוק הגורל, ובכלל למה לפחד ממוות..?

  35 תגובות   יום שישי , 26/5/17, 12:10

  כשהאדם לא יודע את הדבר הוא קצת חושש, או אולי מפחד ממנו. זה אינסטינקט חייתי.

  כל הדתות והשבטים בעולם ירשו אמונה. הם עולים מידי זמן אל קבר יקיריהם. כדי "להעלות" את זכרם. לחשוב אותו זה להעלות אותו. למנהג מיחזור החשיבה והזכרתו של מת יש מטרה. זאת כדי שהוא היקר "המת" ימשיך להתקיים למעלה. בפועל השמעת שם המת, הדיבור, החשיבה, זיכרון השם, התדר של המת. מתמגנת, נישאב אל המת המוזכר. לכל דבר יש כתובת.

  דהיינו אל המת מגיעים עוד קצת ויטמינים של זמן, של עוד קצת זמן של שהייה, של הישרדות בעולם העל חומר אי שם למעלה, כדי לא לרדת להתגלגל מטה אל רמה נמוכה. אל עולם ברמה של חומר.

  הזכרת השם הינו כוח מוקרן, משודר, כוח אשר נותן, תומך במת להמשך קיום בעולם של העל חומר. בטבע אין בזבוז. לכל דבר יש את הכתובת שלו וכולנו כתובת. כך היא המסורת ועוד מקדמת האדם.

   

  אז מה זה מוות..?

  אשתדל להביע כאן את צורת החשיבה, האמונה של אנשים של פעם.

  משהו מאמונתם אומנותם של "האחרים", אלו אשר קדמו לנו.

  הקדמונים ידעו שבטבע אין בזבוז. החיבור שלהם עם הטבע היה הרמוני, לכן הם היו "מחוברים". הם ידעו את עולם האנרגיות ומחזוריות החיים. הם ידעו את המושגים חומר, על חומר. הם ידעו שלכל דבר בטבע יש כתובת אשר ממנה הוא בה ואליה הוא גם שב וכעץ השדה..

   

  משחר ההיסטוריה אדם רץ כל החיים ואוסף אין ספור רשמי זיכרון, ניסיון. במילים אחרות האדם הוא כמו סלסילה של פיקניק. אבל הוא האדם אינו הפיקניק. האיסופים של כל חייו, הניסיון החיובי המצטבר של חייו ואשר הצטברו אל הסלסילה הם הפיקניק. תוצר הפיקניק זה חיסכון חיובי מצטבר לקיום של אחר המוות. לקיום אסטראלי אי שם ועד שייוולד מחדש..

  עם מצבורי ניסיון חיסכון אלה האדם עולה לשמיים במותו. חסכונות אלה הם המקיימים אותו למעלה אי שם. צריך להתפכח ולהבין שכמובן גם בעולם של אי שם אין בחינם.. 

   

  בעודנו בחיים כל מאספי מצבורי הפיקניק, ההיסטוריה והניסיון, כל רישומי תאי זיכרון אלה של אדם, מצטברים מתכנסים ונדחסים אל מצב צבירה, אל מושג הנקרא גוף אסטראלי השוכן במערכות גוף האדם. הגוף אסטראלי הדחיסות האנרגטית שבו ניתנת לראייה בעיין בלתי מזוינת. המדע אשר כבודו במקומו מונח, עולם אשר רובו חומר, ועד שלא יראה וידע את הנ"ל אשר הינו על חומר אנרגיה במעבדה שלו ומתחת למיקרוסקופ, אומר שזה אשליה אופטית. אז שיהיה להם לבריאות.

   

  על פי הקדמונים.

  עם המוות תכולת הגוף האסטראלי של כל אדם ואשר הינה "עצמיותו". כל תרכיז מאגרי רישום פועלו החיובי של כל זמן חייו, צף, מרחף ממנו החוצה, עובר אל מימד אחר.

  אבל אליה וקוץ בה. כל אדם ולצערנו אסף גם רישומי ניסיונות רבים אשר ערכם הסגולי רדוד,  תוצרתם לא משהו מיוחד "שהושקע" בו.

  עקב אופיים השלילי ורמתם הפלנטארית, רישומים שליליים נמוכים אלו הם אינם צפים.. הם נשארים כאן כחומר גלם של הפלנטה. רק איכויות של טוב, של מוסרי, של חיובי, של זכויות בריאה שהאדם "חסך" צפים ועולים מעלה.

  מין הניסיון האנושי החיובי, החיסכון, "האוכל" שצבר בזמן חייו, הוא המת ממשיך להתקיים למעלה ועד שיתגלגל חזרה.

   

  כתבתי שרק איכויותיו של האדם צפים מעלה ואילו "הפסולת" שצבר אינה.......

  תארו לעצמכם, אדם חוזר הביתה מהשדה. כמובן מאליו לפני שהוא ניכנס הביתה הוא מוריד את המגפיים עם הבוץ והשאריות של הפרות ברפת. הוא מכבד את המקום שאליו הוא נכנס ולא מביא איתו את פסולת השדה. כמו שכל איכר יודע, כך גם חוקי טבע יודעים. אדם לא ניכנס אל מלכות שמיים של על חומר עולם של אנרגיות עם רישומי חומר פסולת. "הפלאוורה של האגו והכסף המקומי החומרי לא עולה איתו".

   

  במשך אלפי שנים. כל שליט, כל מלך, האמין שאפשר לחיות גם חיי אלמוות ולא להתגלגל. דהיינו להיות מת פיזית (חנוט כאן). במקביל, שתכולת מקבץ רישומי קיומו האינטליגנטיים שצבר ואשר הינם הוא. תישאר אחרי מותו כמה שיותר זמן למעלה בעולם של על חומר ולא תתגלגל חזרה את עולם החומר.

  באמונתם, העתיקים ידעו ש.. כש.. מתגלגלים שוב אל "המקום הקשה הזה דהיינו הפלנטה" זה לא נעים.. אז מה היה התרגיל של אותם עתיקים?

   

  מקדשים ופסלים ענקיים.

  הקדמונים בנו מקדשים "כבדים" עם הפסלים הענקיים שלהם כדי שגם ממרחקים אנשים יראו אותם. יחשבו אותם, "יזינו" אותם במחשבות.

  מסביב היו התעשייה,הלחשים, המתווכים.. כל פעם כאשר אדם עבר ע"י הפסל וחשב את הפסל. הוא עיבד במוחו את זהות הפסל, את נתוניו של הפסל.

  במצב כזה רישומי אותה החשיבה או האינטליגנציה. מתמגנטים אישית אל השם והזהות של אותו הפסל הפרעה. אל אי שם.

  כל חשיבה הינה ויטמין, רישום המתמגנת אל מאגר, אל מקבץ רישומי הזהות של שם המת אי שם בחלל שסביבנו ונותנת לו עוד שרידות.. בכך הוא ממשיך לשרוד ולא מתגלגל מטה.

  במודע או שלא במודע דברים מסביבנו קורים. אנו רק לא "יודעים".

  ככל שיש יותר אנשים החושבים על המת. כך הוא גם זוכה בעוד וויטמין..

   

  מקבצי הרישומים והטכסים המגיעים מלמטה מגיעים ותומכים את קיומו העליון של יחיד. בכך הוא זוכה "בנקודות". בכך בשקלול "חסכונותיו", הוא גם נשאר יותר למעלה ועדיין לא מתגלגל. מאריך את זמן קיומו למעלה.

   

  כשאדם מת שקלול קוסמי גם מתקיים. הוא שורד למעלה רק את הזמן הנקוב שלו, "זמן הנישען על מה שהביא איתו". אך בזמן מסוים וכתוצאה משקלול קוסמי בריאתי זמנו תם. "הוא" צריך לרדת מטה כדי להיוולד מחדש.

   

  כשאדם נולד הוא לא בא עם חסכונות זיכרונות מעברו, אין לו בהם מודעות.

  הוא כלי חדש, הוא מתחיל הכל חדש. אבל חדש דנדש.

   

  הסיבה שאלה שלמעלה לא רוצים להתגלגל חזרה, כל כך רוצים להישאר למעלה היא, כי הם מפחדים. כי אף אחד לא יודע היכן הוא ייוולד. יש החושבים אחרת, לשם אני לא ניכנס.

   

  אינטליגנציית הטבע, העל חומר לא פראיירית וחוקיה הוגנים. אך בשום פנים ואופן לא מתקיימים בהתאם לפסיכולוגיה של אדם, של חומר, או של תקופה.

  אנחנו זן שמקלקל כל הזמן. לכן בתוכנת הבריאה כל התחלה היא חדש וללא מודעויות משל עברו. כדי שלא נקלקל את הפיקדון הטוב שלנו מחיים קודמים. בשורה התחתונה כולם יורדים לכאן בשווה ועם כלום. הבעיה היא לאן נולדים. לאיזה בית וכו'.

   

  אז מה זה אלמוות..?

  לדוגמה האיש הדגול פיתגורס, אשר הביא לנו את משפט פיתגורס. הוא אדם אשר זכה ובכבוד לחיי אלמוות. כיצד..?

  עד היום כל משכיל וכל ילד בבית ספר יודע שיש מושג הנקרא משפט פיטגורס וזה מספיק. החושבים הרבים בעולם הנזכרים בשם, לא חייבים לדעת את הנוסחה של המשפט לפרטים. עצם כמויות חשיבתם האדירות ואשר בהם השם פיתגורס מעובד. מזניקה כל הזמן מעלה כמויות אדירות של וויטמינים "נקודות" חיוביים ובכך האיש זכה לחיי נצח. בלי מקדשים ופסלים ענקיים שיחשבו אותם, שיחשבו עליהם ובכך זכר המת מונצח וכו' ולמשך דורות...

   

  דוגמה נוספת, גם גאנדי, גם איינשטיין ועוד רבים אחרים זכו לאלמוות מהסיבות הנ"ל.

   

  כשאדם חושב אל האוויר חשיבתו לא נעלמת. היא מצטרפת ומתמגנטת אל המקבץ המכיל את סוגה. אל אי שם בחלל האוויר שמסביבנו. משם וביחד עם שאר המקבץ משפיעה אל אורחות חיינו..  

   

  מדובר בעובדה מדעית לכן ממליץ, ראה פוסט משנת 2014,

   תמצית החיים,  סטיבן הוקינג. בסיום אצרף קשור.

   

  חזרה לענייננו ולסיכום.

  יחשוב הקורה. במידה וכל מעשה כן נרשם אל מקומו ודבק בו, והעולם אינו הפקר חסר הגדרה כפי שרבים חושבים מתוך אינטרס. אז בזמן המוות הם הרישומים הדלים כאילו "נקרעים" מסך קיבולו, תרכיזו "הדחוס" של הגוף האסטראלי. נקרעים! נתלשים!

   

  ידמיין הקורא את הרישומים הדלים כצדפות הדבוקות אל סלע בים. על פרינציפ דבוקות אלה כל הרישומים השליליים דבוקים אל האורה והגוף האסטראלי. לדוגמה. בתכונות היומיות שלנו יש גם שליליות...  שליליות זו הינה כטפילים דבוקים בנו.. הם גם מזינים ומשפיעים את זמן חייו של אדם ובמחזוריות מצטברת. הדבוקות האלה נושרות ורק החיובי שבנו עולה מעלה.

   

  מומלץ, בבקשה קישור לדבריו של ס. הוקינג


  http://cafe.themarker.com/post/3097764/

   

  תודה בעד תשומת הלב.

  דרג את התוכן:

   תגובות (35)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/12/17 08:45:
   אדם שעוזב את העולם, מותיר אחריו אנרגיה. כפי שאמר איינשטיין, אנרגיה אינה יכולה להיעלם, אלא משנה צורה...
     5/6/17 23:31:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד 2017-05-31 13:11:33

   .

   ''

     אתמול 

   17:19

   .

   פלורה יקרה.

   את כותבת: משהו לא בסדר בסדר הזה 


   אז אני ייתן לך את הסדר מזווית אחרת.

   ילד עושה בלגן וכל פעם הסבא שלו תוקע מסמר בקיר. עם השנים התמלא הקיר במסמרים. הילד בגר והחכים וביקש להוציא את המסמרים הטיפשים. ענה הסב. כל מסמר הינו דבר טיפשי שעשית. תעשה טוב. אני בסיום כל מעשה טוב, יוציא מסמר. עם הזמן הוצאו כל המסמרים. הבוגר אמר בגאווה ובשמחה.. תראה סבא. לא נשארו מסמרים.

   ענה הזקן. כן.. אבל עדיין כל החורים נשארו.

    

   בטבע יש סדר והוא מסתמך על אינטליגנציה. יום אחד מחליט האדם המשתדל שלא לבזבז את עצמו, או חייו בשטויות והרגלים רדודים. כמו בסיפור, המשתדל מצליח, נפתר מהרגלים לא רצויים. וזה מאוד בסדר להמשך ניצול תואם של משאביו החיוביים ועם פחות התנגדות.

   אבל. החורים הם תאי זיכרון, רישומים של ההיסטוריה של המשתדל. המסמרים נעלמו, אבל החורים לא. כל חור הינו רישום שנשאר. אמרו חז"ל הפנקס פתוח והיד רושמת. ועד לבוא היום..

   כש.. המשתדל מת הרישומים, החורים המבוזבזים נשארים כאן למטה כחומר גלם גס, מחוספס.

   הבריאה נתנה לנו זמן קצוב ויקר ואנו בזבזנו חלק מהזמן היקר במסמרים.

   זאת גם עוד דוגמה המשפיעה על השקלול הסופי של מתי הגיע הזמן לרדת ולהתגלגל שוב אל המקום הזה.

     

   את כותבת: השאלה היא מתי הם יחזרו אם כתבת שכולם חוזרים ?

   על כך הדבקתי בפוסט את המילה שקלול. החברה גילה קראה לזה פג תוקף.

   אז נאמר שמטען הנתונים השליליים נשארו למטה.

   במקביל עדיין לכל אדם יש את השקלול הפרטי שלו, המסתמך על כל סך רישומיו החיוביים ואשר איתם הוא התקבל אל רום שמיים. היות וכל אחד מגיע עם מטען או כמות שונה אז גם זמן פג התוקף או הגלגול הוא שונה.

   אנשים דגולים אשר זכו לאלמוות אינם חלק מההיררכיה השקלול הנ"ל.

   מקווה שהייתי לעזר. תודה על שאלותייך הנוקבות.

    

   תודה רבה ,רבה יקירי .איזו השקעה !

   עכשיו הכל ברור .

   .

   .

   ''

     היום 12:39:
   עמנואל שוב תודה. דברייך מעוררים מחשבה לגבי טיב קיומו של האדם. ובעצם על פי מחשבה הזו...הרי גם זכו לעל מוות הצוררים הנוראיים של ההיסטוריה: קליגולה, אטילה ההוני, היטלר, סטלין ודומיהם .. האם אני צודקת?
   .

   לצערנו כל מילה שלך נכונה. מהרשימה הזאת נבנים מה שנקרא כוחות אופל משפיעים.. מהם נוצרים היטלרים וסטלינים.

   אתן דוגמה שיושבת אצלי ברפרוף, לא זוכר את השם צריך לבדוק..

   היה קיסר רומאי מישהו מהרשימה. הוא רצח נוצרים מהנאה ובסיטונאות ועד כדי טרוף וכו'.

   עד כדי כך שכאשר הנבל התאבד, ראשי הכנסייה חישבו את השם שלו בצופנים אזוטריים, שיבשו את הקוד שלו, כדי שלא יהיו אנשים בעתיד שיזכירו את השם שלו והוא יזכה בויטמינים. זה אנשי דת מלפני אלפיים שנה שידעו סודות אזוטריים, ידעו מה הם עושים.........

   העתקי החישובים עם הנייר המתפורר של פעם, שרדו ונימצאים במוזואון ברומה.

    

   תודה על התגובה

   המשך יום נעים לכולם

   .

   .

   ''

     1/6/17 19:22:
   מכל מלמדיי השכלתי
   .

   היי

   תודה על הביקור והמחמאה

   כולנו אוהבים להיות מוחמאיםחיוך

     3/6/17 12:39:
   עמנואל שוב תודה. דברייך מעוררים מחשבה לגבי טיב קיומו של האדם. ובעצם על פי מחשבה הזו...הרי גם זכו לעל מוות הצוררים הנוראיים של ההיסטוריה: קליגולה, אטילה ההוני, היטלר, סטלין ודומיהם .. האם אני צודקת?
     1/6/17 19:22:
   מכל מלמדיי השכלתי

   .

   .

   ''

     אתמול 14:36:

    יישר כוח!

    דבריך מאד מעניינים ומרתקים.

    

   חג שבועות שמח!

    

    בברכה

    אהובה

   .

   אהובה יקרה.. 

   תודה על הביקור והתגובה

   שיהיה לכולנו המשך יום חג נעים

   עמנואל

   .

   .

   ''

     אתמול 

   17:19

   .

   .

   פלורה יקרה.

   את כותבת: משהו לא בסדר בסדר הזה 


   אז אני ייתן לך את הסדר מזווית אחרת.

   ילד עושה בלגן וכל פעם הסבא שלו תוקע מסמר בקיר. עם השנים התמלא הקיר במסמרים. הילד בגר והחכים וביקש להוציא את המסמרים הטיפשים. ענה הסב. כל מסמר הינו דבר טיפשי שעשית. תעשה טוב. אני בסיום כל מעשה טוב, יוציא מסמר. עם הזמן הוצאו כל המסמרים. הבוגר אמר בגאווה ובשמחה.. תראה סבא. לא נשארו מסמרים.

   ענה הזקן. כן.. אבל עדיין כל החורים נשארו.

    

   בטבע יש סדר והוא מסתמך על אינטליגנציה. יום אחד מחליט האדם המשתדל שלא לבזבז את עצמו, או חייו בשטויות והרגלים רדודים. כמו בסיפור, המשתדל מצליח, נפתר מהרגלים לא רצויים. וזה מאוד בסדר להמשך ניצול תואם של משאביו החיוביים ועם פחות התנגדות.

   אבל. החורים הם תאי זיכרון, רישומים של ההיסטוריה של המשתדל. המסמרים נעלמו, אבל החורים לא. כל חור הינו רישום שנשאר. אמרו חז"ל הפנקס פתוח והיד רושמת. ועד לבוא היום..

   כש.. המשתדל מת הרישומים, החורים המבוזבזים נשארים כאן למטה כחומר גלם גס, מחוספס.

   הבריאה נתנה לנו זמן קצוב ויקר ואנו בזבזנו חלק מהזמן היקר במסמרים.

   זאת גם עוד דוגמה המשפיעה על השקלול הסופי של מתי הגיע הזמן לרדת ולהתגלגל שוב אל המקום הזה.

     

   את כותבת: השאלה היא מתי הם יחזרו אם כתבת שכולם חוזרים ?

   על כך הדבקתי בפוסט את המילה שקלול. החברה גילה קראה לזה פג תוקף.

   אז נאמר שמטען הנתונים השליליים נשארו למטה.

   במקביל עדיין לכל אדם יש את השקלול הפרטי שלו, המסתמך על כל סך רישומיו החיוביים ואשר איתם הוא התקבל אל רום שמיים. היות וכל אחד מגיע עם מטען או כמות שונה אז גם זמן פג התוקף או הגלגול הוא שונה.

   אנשים דגולים אשר זכו לאלמוות אינם חלק מההיררכיה השקלול הנ"ל.

   מקווה שהייתי לעזר. תודה על שאלותייך הנוקבות.

    

   .

   .

   ''
     היום 17:54:
   חג בכורים שבועות שמח לכל החברים שלי עמנואל אחלה גבר מענין מאוד כל כבוד מחר אנחנו חוגגים במושב תרבות אצלנו מגניב חג שבועות מקורו במקרא (דברים טז, ט;י;טז), והוא חג חביב לא רק על הדתיים אלא גם על החילוניים, שנוהגים להביא בו ביכורים, בעיקר בעודם בגני הילדים. בנוסף נחגג החג באופן מיוחד בקיבוצים החילוניים. הבאת הביכורים נזכרת בתנ"ך בספר במדבר (כח, כו) ובספר דברים כו (א-ד), שם גם נזכרת המלה "טנא" שמוכרת לרובנו רק מטקס הבאת הביכורים.
   .
   יקירי, חג שמח
   תודה על הפירגון. הולך להיות שמח בכפר.
   אני מרותק לבית אבל נימצא אתכם וחוגג
   היו שמחים
   אופס, המחשב עושה בעיות, ביי
     30/5/17 17:54:
   חג בכורים שבועות שמח לכל החברים שלי עמנואל אחלה גבר מענין מאוד כל כבוד מחר אנחנו חוגגים במושב תרבות אצלנו מגניב חג שבועות מקורו במקרא (דברים טז, ט;י;טז), והוא חג חביב לא רק על הדתיים אלא גם על החילוניים, שנוהגים להביא בו ביכורים, בעיקר בעודם בגני הילדים. בנוסף נחגג החג באופן מיוחד בקיבוצים החילוניים. הבאת הביכורים נזכרת בתנ"ך בספר במדבר (כח, כו) ובספר דברים כו (א-ד), שם גם נזכרת המלה "טנא" שמוכרת לרובנו רק מטקס הבאת הביכורים.
     30/5/17 14:36:

    יישר כוח!

    דבריך מאד מעניינים ומרתקים.

    

   חג שבועות שמח!

    

    בברכה

    אהובה

     29/5/17 17:19:
   כתבת :"רישומים שליליים נמוכים אלו הם אינם צפים.. הם נשארים כאן כחומר גלם של הפלנטה. רק איכויות של טוב, של מוסרי, של חיובי, של זכויות בריאה שהאדם "חסך" צפים ועולים מעלה." - אולי בגלל זה החיובי על הפלנטה נעלמת לאט, לאט. המת לא לוקח את הכסף אתו ,כי כבר בקבר הוא חסר כל (אפילו הבשר שלו סובל טרנספורמציה כאוכל לתולעים ... משהו לא בסדר בסדר הזה :"ככל שיש יותר אנשים החושבים על המת. כך הוא גם זוכה בעוד וויטמין.." הרי חושבים על גאונים ,אומנים וכד' שעלו למעלה ,וכך נותנים לכם "וויטמינים" ,וכך שלא חוזרים . השאלה היא :מתי הם יחזרו אם כתבת שכולם חוזרים ? זיהיתי פאן של הומור בכל הפוסט. חג שמח ! ביי,ביי !

   .

   .

   ''

     אתמול 20:56:
   פוסט מושקעת ,מסודרת ומעניינת .אתייחס לחלק שהייתי מסוגלת להיות מרוכזת(אתייחס לכל הפוסט ,ככה בהמשך). אהבתי את הביטוים המקוריים והמעוררים מחשבה: " ויטמינים של זמן",בטבע אין בזבוז. לכל דבר יש את הכתובת שלו וכולנו כתובת"," גם בעולם של אי שם אין בחינם..." רק רוצה להוסיף משהו שלמדתי בזמנו :חוק שימור האנרגיה קובע שאנרגיה לא נוצרת ולא נעלמת, היא משנה צורה מסוג אנרגיה לסוג שונה. "אחד החוקים המעניינים והחשובים ביותר בעיניי.שמחה שהזמנת אותי.
   .

   פלורה יקרה

   קראתי את תגובתך אשר דיברה אלי, תודה

   יש לפעמים וקוראים מקבלים את דברי באי נוחות

   במקום להעמיק ולבדוק את מהות האי נוחות

   האי נוחות מועברת אלי וכאילו אני האי הנוחות

   אבל למזלי יש לי כאן קוראים נפלאים, אנשים יפים כמוך

   כאלה הנותנים לי מקום, התחשבות והשראה להמשיך לכתוב

   להביע דעה ולהשתדל בפריסה של נושאים השנויים במחלוקת

   שולח ויטמינים לכולם, ביי

    

   .

   .

   ''

     אתמול 14:04:

    
   לטעמי החכם של גילה צודק (לגבי הפגתוקף)
   .

   מכבית יקרה

   כשקראתי את גילה גם אני חשבתי כמוך על הפתק החכם של פג תוקף

   אצלי בפוסט זה נדבק תחת השם שקלול

   המשך שבוע נעים לכולנו ובלי הרבה ריצות כי הן לא נגמרות
   תודה על התגובה
     28/5/17 20:56:
   פוסט מושקעת ,מסודרת ומעניינת .אתייחס לחלק שהייתי מסוגלת להיות מרוכזת(אתייחס לכל הפוסט ,ככה בהמשך). אהבתי את הביטוים המקוריים והמעוררים מחשבה: " ויטמינים של זמן",בטבע אין בזבוז. לכל דבר יש את הכתובת שלו וכולנו כתובת"," גם בעולם של אי שם אין בחינם..." רק רוצה להוסיף משהו שלמדתי בזמנו :חוק שימור האנרגיה קובע שאנרגיה לא נוצרת ולא נעלמת, היא משנה צורה מסוג אנרגיה לסוג שונה. "אחד החוקים המעניינים והחשובים ביותר בעיניי.שמחה שהזמנת אותי.

   .

   .

   ''

     אתמול 18:33:

   שלום עמנואל .

   אמליץ לך לקרוא את "האלכימאי" של פאולו קואלו כדיי שתעבור למייימד רוחני מואר יותר .

   אין בייקום על חומר . הכל בייקום  "אלכימיה" ריבוי ושילוב חומרים שיוצרים אנרגיה . הכל אנרגיה ....................................

   .

   שלום לך. לקחתי את הזמן שלי כדי להגיב על תגובתך המעוטרת בנתונים. אז קודם תודה לך על תגובתך המושקעת.

   תודה על ההתחשבות וההמלצה שאני יעבור אל המימד הרוחני המואר יותר. המואר הזה שאת טוענת ממנו. את קובעת דברים מתוך אלכימיה אשר כבודה במקומה מונח. מיד בשורה הבאה את מסכמת, שאין ביקום על חומר (אשר בפועל הינו אנרגיה, דהיינו כן על חומר).

    

   יקרה. ממליץ לך ובחום לחזור ולעיין גם בקישור (שהחמצת) שבתחתית הפוסט. להבין את תבונת המדע בנושא אנרגיה וכבר בבסיסו הראשוני (אני לא מדבר על אנרגיה לבתי חרושת).

    

   את הנושא שהעלית בעניין הנשמה, לי יש בעיה עם זה. האם מדובר בחומר, או מדובר בעל חומר, או כמובן אנרגיה אשר גם היא על חומר. אין לנו הבנה ראשונית משותפת לעניין מה היא בכלל הנשמה. למיטב הבנתי אנו מדברים על דברים שונים. מה שאומרים איש באמונתו יחיה.  

    

   שמח שאנו מסכימים שכן יש גלגולים. הפרטים זה כבר עניין אחר.

   מקבל כמחמאה את אהבתך להסבר האלמוות, חיי נצח.

   לבנתיים החשוב ביותר הוא שיהיה לכולנו שבוע נעים.

   .

   .

   ''

     אתמול 19:38:
   בזמן ההוא רצו מלכים בהחלט רצו לחיות חיי אלמוות והיו מכווני רוחניות מן הסתם מפעם לפעם צצות תאוריות (אמנם לא מוכחות) על החיים שלאחר המוות ששוללות אפשרות כזו...וזו טופחת להם למאמינים בפנים אבל לך תתווכח עם אנשי אמונה דעתי חייבת ליישר קו עם החוקרים שלא קיימת אופציה של חיים לאחר המוות ולו רק מסיבה פשוטה אחת כמו שיש מחזוריות השמש ביממה ןעונות השנה כך גם המחזוריות לקמילת החיים תאוריה פשוטה אמנם אבל הכי משכנעת (לפחות אותי)
   .

   שמח לשמוע ממך. ברוך הבא. תיאוריות תמיד רצות מלפני הקהל ומובילות בהם ובני האדם בוחרים..

   הטפיחות בפנים יוצרות חיכוכים והם קיימים אצל האדם אלפי שנים.

   מבחינתי אני מאמין במה שלמדתי ולא חס וחלילה מין הפנאטיות הדתית. בפועל לכתיבתי אין רקע דתי. במקביל גם נזהר מוויכוחי תיאוריות, דעות וכו'. אדם באמונתו יחיה.

   יקירי. לעניין המחזוריות, היות וכל הטבע מתפקד מבסיס של מחזוריות (כל דבר והזמן שלו), אזי להבנתי אי אפשר שאדם יהיה מחוץ למעגל המחזוריות.

   תודה על הביקור.

   .

   .

   ''

     היום 11:24:
   אתה כותב על סוגיה שנויה במחלוקת שפעם התלבטתי בגינה כי לא יכלתי להחליט אם לכל דבר יש סוף בסופו של דבר, או שהסוף הוא התחלה חדשה - למשל שהחיים מתחילים אחרי המוות. איש חכם אמר לי שלכל דבר יש פתק של פתוגת תוקף. אם כך, הידיעה הזו אמורה לשחרר את הפחד. למעשה אני לא מפחדגת מהמוות, מפחיד אותי להפוך לקשישה חסרת עצמאות, תלותית, חולנית ללא שמחת חיים.
   .

   גילה שלום.

   תמיד הסוגיה הייתה שנויה במחלוקת. להבנתי, לפחד מהמוות זה בזבוז אנרגיות. בטבע שסביבנו יש תהליך של מיחזור ואנו חלק מהמחזוריות.  עדיף לדעת את המוות ומראש, להתכונן אליו ומין השכל (לא רגש!)....... הנה משהו של שכל, את אמרת איש חכם אמר לי שלכל דבר יש פתק של פתוגת תוקף. מסכים למילים פג תוקף. אצלי בפוסט הם יושבים תחת השם שקלול קוסמי. אבל זה אותו הדבר עם מילים אחרות.

   בשורה האחרונה התגובה שלך מדברת בעד עצמה. למעשה אני לא מפחדת מהמוות, מפחיד אותי להפוך לקשישה חסרת עצמאות, תלותית, חולנית ללא שמחת חיים. 

   מעניין גם אני אמרתי ועדיין חושב עם הגיון על השורה הזאת. לדעתי מחשבה בריאה, נכונה.

   תודה על הביקור.

    

   .

   .

   ''

     היום 11:21:

   קשה היה לי לקרוא את הפוסט הארוך, אך מפני שהנושא עומד לפתח אומר כמה מילים.

   אני חש את המוות נושף בערפי,, ומתכונן בהתאם, לא אפרט את כל הנושאים הפרוזאיים.

   אבל נושא אחד בוער בעצמותי. לערוך את הרשומות שכתבתי לאורך השנים

   ולכרוך אותן לספר. וכל פעם שאחד מבני משפחתי, יפתח ויקרא את הספר - אחייך אליו

   .

   כן פוסט ארוך. מה לעשות אצלי אני חופר אל פנקסי רשומות מהעבר. משתדל להיצמד ולצמצם את הנושא ולא לגלוש, אבל עדיין הנתונים "המדביקים" מאריכים את הפוסט. הנושא לא ניתן לקצרנות. או לכתיבה בחרוזים. אופי הנושאים שונה.

   יקירי, תרשה לי. הנושא של עריכת הרשומות של השנים וכריכתם הוא פנטסטי.

   תכניס את מה שבה לך ושייתן לאחרים לראות אותך מחייך אליהם בכל פעם ומכל מקום.

   בהצלחה איש יקר.

   .

   .

   ''

     היום 8:47:
   איש באמונתו יחיה. אך לפי תיאוריה זו גם שם דופקים את החלשים. תשווה את הרבי מלובביץ שמדי יום מקבל אספקת ויטמינים ולעומתו החב"דניק הקטן מקבל אבק. אם אין צדק כאן אין גם שם
   .

   דודי

   כשאדם נולד במקביל הוא מקבל תעודת אחריות מהיצרן, האומרת שכל תכולתו שווה לתכולת כל אדם אחר שנולד, כביכול התחלה שווה. בעל הבית קיים את חלקו בעסקה והלך.

    

   אבל לאן או להיכן האדם נולד..? מהו נושא הצדק להמשך קיומו..?

   לזה, לסיבה של זה אין לי תשובה, קטונטי.

   יש כאלה שיש להם תשובות. אבל כל תשובה אצל כל אחד היא שונה. השוני לפעמים מוציא מבני האדם גם היבטים חסרי טעם אשר בהם כולם מפסידים. ראה מסביב, הן מקרוב והן מרחוק ועד לצד השני של הגלוב. אחד רוצה לאכול את השני..

   לעניין של למה דופקים את החלשים, אז הלמה הזה הוא ארוך.

   תודה על המענה והדעת היודעת לשאול.

     27/5/17 19:38:
   בזמן ההוא רצו מלכים בהחלט רצו לחיות חיי אלמוות והיו מכווני רוחניות מן הסתם מפעם לפעם צצות תאוריות (אמנם לא מוכחות) על החיים שלאחר המוות ששוללות אפשרות כזו...וזו טופחת להם למאמינים בפנים אבל לך תתווכח עם אנשי אמונה דעתי חייבת ליישר קו עם החוקרים שלא קיימת אופציה של חיים לאחר המוות ולו רק מסיבה פשוטה אחת כמו שיש מחזוריות השמש ביממה ןעונות השנה כך גם המחזוריות לקמילת החיים תאוריה פשוטה אמנם אבל הכי משכנעת (לפחות אותי)
     27/5/17 18:33:

   שלום עמנואל .

   אמליץ לך לקרוא את "האלכימאי" של פאולו קואלו כדיי שתעבור למייימד רוחני מואר יותר .

   אין בייקום על חומר . הכל בייקום  "אלכימיה" ריבוי ושילוב חומרים שיוצרים אנרגיה . הכל אנרגיה .

   בהבל פה אדם יכול לשנות את גורלו . 

   כאשר הגוף מת הנשמה עולה השמיימה לבית הנשמות שם היא עוברת תהליכיי התנקות . אם זה גבר

   לרוב הוא מתגלגל חזרה כדיי לתקן את גילגוליו . כלומר אם הגבר היה נשוי לאשה והתעלל בה הוא יחזור בגילגול הבא שנכפה עליו אולי כאחייה של האשה או הבן שלה כדי לתקן את דרכיו . אם זו אשה היא מתנדבת להתגלגל לאותם האנשים שהיה

   לה קשר ריגשי משפחתי איתם בגילגולים קודמים כדיי לסייע להם . נשים לרוב מתנדבות להתגלגל אך לא חייבות להתגלגל אם אינן רוצות בכך להבדיל מהגברים .

   בכל נשמה יש כמה ניצוצות ויכולה היא להתגלגל מספר גילגולים באותן שנים ותמיד לפי בחירה .

   כל נשמה יודעת מה תפקידה ולאן היא תתגלגל .

   גם הגוף המת איננו באמת מת מכיוון שמתחת לאדמה מתקיים אורגניזם מלא והגוף רק משנה צורה .

   אהבתי את ההסבר שלך על האנשים האלמותיים שחיים חיי נצח . תודה ((:

   לטעמי החכם של גילה צודק (לגבי הפגתוקף).
     27/5/17 11:24:
   אתה כותב על סוגיה שנויה במחלוקת שפעם התלבטתי בגינה כי לא יכלתי להחליט אם לכל דבר יש סוף בסופו של דבר, או שהסוף הוא התחלה חדשה - למשל שהחיים מתחילים אחרי המוות. איש חכם אמר לי שלכל דבר יש פתק של פתוגת תוקף. אם כך, הידיעה הזו אמורה לשחרר את הפחד. למעשה אני לא מפחדגת מהמוות, מפחיד אותי להפוך לקשישה חסרת עצמאות, תלותית, חולנית ללא שמחת חיים.
     27/5/17 11:21:

   קשה היה לי לקרוא את הפוסט הארוך, אך מפני שהנושא עומד לפתח אומר כמה מילים.

   אני חש את המוות נושף בערפי,, ומתכונן בהתאם, לא אפרט את כל הנושאים הפרוזאיים.

   אבל נושא אחד בוער בעצמותי. לערוך את הרשומות שכתבתי לאורך השנים

   ולכרוך אותן לספר. וכל פעם שאחד מבני משפחתי, יפתח ויקרא את הספר - אחייך אליו

     27/5/17 08:47:
   איש באמונתו יחיה. אך לפי תיאוריה זו גם שם דופקים את החלשים. תשווה את הרבי מלובביץ שמדי יום מקבל אספקת ויטמינים ולעומתו החב"דניק הקטן מקבל אבק. אם אין צדק כאן אין גם שם.

   .

   .

    

   ''

     היום 17:02:

   עמנואל חברי

   הנושא מרתק, 

   אני חילונית גאה וידוע לי שהדתיים לא מפחדים מהמוות 

   " מהעפר באתי ואל העפר אשוב" כשמישהו יקר ניפטר הם מתנחמים באמונה העזה באלוהים

   ומאמינים בעולם הבא.

   אני אישית מדליקה להורי מנוחתם עדן נרות נשמה, ומדברת איתם בליבי 

   שבת נהדרת

   .

   היי חיוש

   לא צריך להיות דתי, גם אני חילוני מושבע,

   עצם החשיבה

   עצם הדלקת הנר והזכרת השם של ההורים

   מייצר/ת את הוויטמין האורגאני הנכסף וכל פעם מחדש

   כל פעם שאת מדליקה נר ומדברת חושבת בלב גם זה מגיע

   לכן הכנסתי את הקישור אשר שם מדען הבכיר מסביר-

   את התופעה יותר ברור ממני

   תודה על הביקור והתגובה

   .

   .

   ''

     היום 16:52:
   הפחד הוא מקור לכל האמונות התפלות והידיעה היא המגן מפניהם.
   .
   .

   רוקם יקר. אמרת את המילים יותר טוב ממני

   וגם הוספת נדבך.. תודה

     26/5/17 17:02:

   עמנואל חברי

   הנושא מרתק, 

   אני חילונית גאה וידוע לי שהדתיים לא מפחדים מהמוות 

   " מהעפר באתי ואל העפר אשוב" כשמישהו יקר ניפטר הם מתנחמים באמונה העזה באלוהים

   ומאמינים בעולם הבא.

   אני אישית מדליקה להורי מנוחתם עדן נרות נשמה, ומדברת איתם בליבי 

   שבת נהדרת

     26/5/17 16:52:
   הפחד הוא מקור לכל האמונות התפלות והידיעה היא המגן מפניהם

   .

   .

   ''  יצחק. ב,

   .

   *חיוך תודה על הכיכוב 

    

    

   .

   .

   ''

     היום 13:26:
   פחד הוא המניע לכל דבר, וכך גם הפחד מהמוות אשר מניע אותך לעשות כל שאתה יכול בעולם הזה, מתוך הידיעה שאין עולם הבא... אנשים הפוחדים מהמוות לרוב הם אנשים הרוכבים על אופנועים אימתניים או נוהגים במהירות מופרזת, ולו רק כדי להתגבר על הפחד לרגע. גם אלה שבינו לבינה, נוטים/ נוטות בעודם בזוגיות לרעות בשדות זרים, וכמה שיותר, מנסים רגעית להתגבר על הפחד מהמוות.
   .

   יקירי. תרשה לי. פעם גם אני הייתי חלק מהאופנוענים הדפוקים.

   אהבתי לדפוק מהירויות מופרזות כמו כולם.

   זה כף יותר מסמים לכן אין שם פחד.

   יש שם רק טמטום ואנדרנלין שדופק ת'שכל..

   תודה על התגובה.

   .

   ''

     היום 13:08:
   * * הפוסט בעל נושא משמעותי, כבד, לא קל לעיכול. אי אפשר לרפרף עליו בצורה סתמית. הוא צורך מחשבה רבה וריכוז. משום כך החלטתי שאני קוראת כל פעם פיסקה אחת. קראתי ראשונה, אשוב בהמשך. תודה להשקעה לגבי נושא שלא הכי פופולרי.
   .

   סמדר. לברוח זה קל. להתמודד עם כוונה של להתמודד עם נושא עלום, זה כבר סיפור אחר.. שמח שעלית על הנקודה, הכוונה העומק.

   יודע שקשה להתמודד עם הנושא ואשר אינו פופולארי. כל מילה שלך בסלע,

   אבל ובכוונה העליתי את הנושא הכבד. ברקע יש עוד השלכות אשר כובדם לא פחות.......

   תודה על היותך הראשונה בתגובה.

   תגובתך מחמיאה להשתדלות ולהשקעה.

     26/5/17 13:26:
   פחד הוא המניע לכל דבר, וכך גם הפחד מהמוות אשר מניע אותך לעשות כל שאתה יכול בעולם הזה, מתוך הידיעה שאין עולם הבא... אנשים הפוחדים מהמוות לרוב הם אנשים הרוכבים על אופנועים אימתניים או נוהגים במהירות מופרזת, ולו רק כדי להתגבר על הפחד לרגע. גם אלה שבינו לבינה, נוטים/ נוטות בעודם בזוגיות לרעות בשדות זרים, וכמה שיותר, מנסים רגעית להתגבר על הפחד מהמוות.
     26/5/17 13:08:
   * * הפוסט בעל נושא משמעותי, כבד, לא קל לעיכול. אי אפשר לרפרף עליו בצורה סתמית. הוא צורך מחשבה רבה וריכוז. משום כך החלטתי שאני קוראת כל פעם פיסקה אחת. קראתי ראשונה, אשוב בהמשך. תודה להשקעה לגבי נושא שלא הכי פופולרי.