כותרות TheMarker >
  ';

  אזוטריקה מיוונית esoterikos פנימי שבצנעה

  חלק מהתאוריות אינו כדי לספק תשובות. היעד הוא כדי למלא חלל/חסר. הכתיבה מושקעת כדי לתת לקורא חומר בסיס לאחוז בו, אולי כלים או משהו בכיוון "האחר". מדע ברובו מסיק מעולם החומר וכבודו במקומו מונח.
  כאן מדובר בהגות מעולם העל חומר. דהיינו האנרגיות המובילות ואשר שם הכל מתחיל, משפיע וגורם לדברים לקרות..

  0

  אמת במערומיה - ארכיאולוגיה

  21 תגובות   יום שבת, 1/7/17, 11:35

  ''

  תיאור המבול,

  לוח אבן וחלק מאגדת

  גילגמש המתאר את המבול

   

  ''

    29/6/17 16:14:
  אכן זהו יומן לימוד ראוי. לפחות אני למדתי ממך (וכמו שאני רואה, גם עוד כמה חברים פה בקפה). בלי ספק הסבר מענין לפסל שלמדנו בבית הספר, ביקרנו בטיול שנתי כזה או אחר ואחר כך עם הילדים והתיחסנו אליו כלאחר יד. תודה
  .
  יורם יקר, תודה על התגובה הגורמת להשראה משחררת לשון..
  יפה לרגישות העומק שאתה ועוד חברים מביעים למושג "יומן לימוד". המושג אינו מתעסק באני ואני ועוד פעם אני - אגו.
  לפחות אני מצליח להזיז משהו בהכרה, במודע של חברים, כדי שיקלטו שאולי יש עוד דברים בעולם ואשר אינם אני ואני. אז בהזדמנות זאת תרשה לי להוסיף.
  לאלה השואלים מהי אזוטריקה.. שיצאו לסיבוב בביהמ"ש העליון בירושליים. כל המקום עטור ומעוטר בסמלים אזוטריים מוצפנים. אדם "רגיל" העובר במסדרונות ובאולמות לא מבחין, לא יודע במה הוא מוקף. הדתיים אומרים שאלו הם סמלים פגאניים, שיקוץ, תועבה.

  אגב. המילה אזוטריקה מתחלקת לשתי מילים. אזו - טריקה. האזו מסמל את הפנימי, הנסתר, את חוקי טבע המתקיימים ועוד מלפני היותנו. האזו מייצג את מה שאינו נראה, את העל חומר. את מה שאנשים מסויימים השתלטו עליו, דהיינו על הידע ולמטרות שליטה. הפרד ומשול בעדר.

  בבית הספר לימדו אותנו דברים, היסטוריה מעוותת המוכתבת אל עדר. לדוגמה.

  =היה איש אחד שקראו לו נוח והמבול. איש "משלנו". אבל בפועל מצאו במספוטמיה ובכתב יתדות, נתונים ברורים אשר מספרים גם הם את סיפור המבול. אבל אירוע המבול שלהם מופיע ומתועד בפלטות חימר מלפני אלף שנים לפני נוח.
  אז הסיפור של מי צודק? או אולי שנצא מחר למלחמה כדי להיות צודקים?

  =יש את אברהם אבינו אשר היה מוכר בשוק אלילים מחימר. אבל פתאום אברהם "שלנו" קיבל הארה והחליט שמעכשיו יהיה רק אלוהים אחד. הווה אומר אברהם שלנו הוא הממציא הראשון אשר המציא לנו אלוהים אחד. זאת בזמן שזאת לא הייתה ההמצאה שלו. לפני זמנו של אברהם היה פרעה אחנתון. הוא הראשון בהיסטוריה שעשה סדר וקבע אלוהים אחד אשר חרוט עד היום באבן. הסוף שלו זה כבר לא חשוב..

  =יש לנו את משה רבנו שעלה להר והביא לנו את עשרת הדברות. כמובן שזה "שלנו". אבל במספוטמיה מצאו פסל ענק בגודל של שני פריג'דרים. בתחתיתו יש חריטות האומרות מילה במילה את עשרת הדברות. כך שגם המצאת עשרת הדברות אינה שלנו. היא של קודמנו שאולי גם היו יותר חכמים מאיתנו.
  =גם כמו הפוסט שכתבתי על המנורה. גם את המנורה "שלנו" אנו ירשנו מאחרים נעלמים והדבקנו את הנתונים על עצמנו וכעם נבחר, עם של אור.

  אבל, היום אנו עם של כורי עכביש. העם הכי שנוא על הפלנטה וחבל. משקרים אותנו עם היסטוריות מעוותות ואומרים לילדים בבית ספר שזה אנחנו, אנחנו אור לגויים דמיקולו.
  שלא תהייה אי הבנה. אני אוהב את התנ"ך. התנ"ך הוא ספר לימוד פנטסטי (בנושאי חינוך, מוסר ועוד). התנ"ך הוא סיפורים מדהימים המלמדים מוסר ועוד ערכי אנוש.
  סיפורי הגבורה ושפיכות הדמים אינם מענייני. במקביל איני מזלזל. כל עם וסיפורי האני ואני ואני שלו.
  גם את סיפור האריה השואג בפוסט הקודם, ההנהגה המושחתת שלנו עיוותה הסטוריה והדביקה על עצמה את התהילה והעלימו את היוצר אברהם מלנקוב וסיפורו הניפלא.
  אותה גברת של שקר אך בשינוי אדרת.
  מתנצל בפני אלה אשר האמת הכתובה פגעה ברגשותיהם ואמונתם.
  תודה בעד תשומת הלב.

  דרג את התוכן:

   תגובות (21)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   .

   .

   רחלי יקרה. מצטער על שאינני יכול לענות בקצר ובחרוזים.

   סמל מעביר משמעות וחוסך מקום. אנו מבינים סמלים וזוכרים אותם, לעתים המשמעות של סמל הולכת לאיבוד במשעולי ההיסטוריה, אך אנו עדיין ממשיכים להשתמש ולהיות מוזנים בסמל הפגום ואשר אינו נאמן למקור. ממשיכים לינוק בו בסמל האומלל ובהתאם לתקופה ואינטרסים.

    

   ''

   תיאור המבול, לוח אבן וחלק מאגדת

   גילגמש המתאר את המבול

   רחלי את אישה משכילה עם כושר דיבור וכתיבה ענקיים (אינני מלקק, אצלי את הרווחת את המילים). התגובה שלך בהירה ומובנת. חבל שהטון לא תואם את הנתונים ומבלבל.

   בסיס הפוסט כאן הינו מסר האומר, מה שמספרים לנו אינו מדויק. כיום זה ניתן גם להוכחה.

   יקרה, כדי לסתור את טוענת במילים כגון מגן דוד שמופיע בהודו ואשר מורשתו עתיקה. את לא מחדשת לי. נהפוך הוא את רק מחזקת את דברי.

   הזכרת את צלב הקרס אשר גם בו חפרתי ועשיתי את שעורי הבית. אך לא מהמותן או מאסוציאציות, אלא מעובדות בשטח. להגיד מילה חכמה בעלת שתי פנים זה בסדר. אבל.. אני ייתן לך קצה חוט למחשבה ואשר משמעו משתמע לשתי פנים ואת תחליטי לבד.

   יש את הקרס שנוטה שמאלה ויש את הקרס הנוטה ימינה. מי יכול להגיד, לענות ולהגדיר את המדובר בכיוונים השונים, אז מי הוא מי, או מה הוא מה...?

   גם באזור ים המלח יש בית כנסת עתיק אשר ברצפתו יש פסיפס צלב קרס. גם בגליל יש בית כנסת עתיק עם פסיפס צלב קרס.

    

   הידע נעלם ולכן היה צורך להמציא אותו מחדש.. איש באמונתו השקעתו והבנתו יחיה. אני רק אומר ומעובדות שלא כל מה שאומרים זה מה שהיה.

    

   גם  באזור ים המלח יש בית כנסת עתיק אשר ברצפתו יש פסיפס צלב קרס. גם בגליל יש בית כנסת עתיק עם פסיפס צלב קרס.

    

   את גם יכולה לפסול ומהמותן את המושג אחנתון ולטשטש וגם זה בסדר.  בני האדם הם אלופי הטשטוש והכתבת אמיתות המתאימות לתקופתו של שליט כזה או אחר. אבל בשורה התחתונה מה שקובע זה מה שחרוט באבן.

    

   כדי להמחיש את מה שאת אומרת (ואשר בבסיסו גם אני מסכים). את משתמשת מתהדרת במושג אבותנו. אז אני מסכים איתך. אבל אני גם יודע ומודע שהאדם כל הזמן משנה נתונים ולטובתו. לטובת האינטרסים שלו, לטובת האגו שלו.

   הרי גם האגו של מחמוד עבס עכשיו משכתב היסטוריה לעמו. טוען שהפלסטינים הם בני כורש. בעוד שני דורות הם יקימו גם מקדש לכורש. מצא את ההבדלים.

   אלה הכותבים לנו את ההיסטוריה עושים זאת עם משוא פנים. אני בסך הכל מדגיש.

    

   במקביל. הזכרתי את המושג אגו. מלבינים משתמשים במילה כאילו והיא האלוהים של האדם. זאת בזמן שאגו זה סרטן, גוף זר, זה הסרטים במוח אשר אנו משועבדים להם. כל אחד והסרט שלו. לכל הסרטים האלה יש אבא אחד וקוראים לו אגו.

    

   קצה החוט של כל שפיכות הדמים או האלימות בעולם נובע וניזון מאגו. אגו זה מרמה עצמית.

   היו גם כאלה אשר השחיתו מקדש מאלף שנה לפניהם. "סידרו אותו" בהתאם לשליט העכשווי. היום למדע יש את הכלים לחשוף את הרמאויות.

   מקווה שלא פגעתי ברגשותיו של אחר. זאת תורתי, זאת אמונתי.

   תודה ולא מפסיק לאהוב וגם בכף אוהב את כולם. נהנה מהדיאלוגים.

    

    

     7/7/17 00:23:
   מה שכתבת מאוד יפה, אך יחד עם זאת אינו אומר דבר. אין מיגבלה בלימוד וכל מי שמעונין יכול לנבור ולמצוא הקבלות לסיפורים בנהוגים בעמנו גם בעמים אחרים. סיפור נוח לא היה כל כך מוכר כפי שהוא היום אילולא האיזכור שלו בתנ"ך. הוא היה נותר כמוצג ארכיאולוגי על כתב יתדות. ופרעה אחנתון לא בדיוק הנחיל לעמו ולצאצאיו את רעיון האלוהות המונוטאיסטית. ואני לא בטוחה בכלל שעשרת הדיברות החרוטות על פסל ענק במסופוטמיה היו אבן דרך להתנהגות חברתית של העם אליו הופנו, אבל כן היה קוד מוסר והתנהגות שלנו כחברה יהודית. גם המגן דוד הוא סמל הודי עתיק. אפילו לצלב הקרס יש איזכורים בתרבויות המזרח הרחוק. ולבסוף - אנו לא יוצאים למלחמות על מה שאנו. לצערנו נלחמים בנו כדי למגר אותנו. אתה ואני לא היינו כאן היום לכתוב על איזוטריקה אלמלא אותם אבות שנלחמו למען אמונתם וצידקת דרכם כפי שהכתיבה להם התורה שבכתב והתורה שבעל פה. גם זה משהו! - לא?

   .

   .

   ''

    

   זוכר את פוסט המנורה, זוכר את המושג אטלנטיס שהבאתי,

   אולי אני יעשה מהתמונה הנ"ל פוסט נוסף.. נחייה ונראה.

   .

   שלום יורם

   המפגש הראשון שלנו עם החיים כבני אדם מתחיל בסיפורים. המוח אוהב ואוהב סיפורים. תמיד רעב בהם. תראה ילדים עד כמה הם אוהבים סיפורים. גם לפני השינה כשהם מטושטשים מעייפות הם רוצים להירדם עם סיפור.

   התנ"ך בדרכו ובהתאם לתקופתו סיפר לנו סיפורים, דרך ארץ, ערכים מוסר וכו'. אליהם שובצו עוד סיפורים. במקביל אני אישית מוחק מהזיכרון את סיפורי האגו האלימות הזוועות ומרחץ הדמים. לא מעבד את נתוניהם במוח, משכיח ולא מזהם את עצמי בעיבוד נתוניהם השליליים.

    

   ניצמד לעיקר והיפה שבתנ"ך ולא למעטפת האלימה הפנאטית, מעטפת המשכנעת והמקדשת שפיכות הדמים. מעטפת העושה את מעשיה בשם אלוהים וכמובן לטובת כולנו.

    

   לגבי היותנו עם שנוא.. נכון שיש לנו הרבה אוהדי אמת בעולם. אבל אלה המחליטים בשמם וכמובן גם הם אנשים יפים "נבחרים", אך יופיים הוא מהפה אל החוץ. פוליטיקלי קורקט.

   את האישור ומה הם באמת אומרים עלינו קראתי באינטרנט. נאמר ע"י מכוני מחקר בינלאומיים וותיקים, כאלה אשר אינם תלויים בכסף סעודי והבושה נכתבה. נאמר שמדינת ישראל הינה המדינה הכי המושחתת בעולם המערבי. אין עשן בלי אש וכאן זה כבר לא עשן או אש. זה זיהום.

    

   אתה כותב:

   כיום אני ממש לא יודע מה מלמדים בבתי הספר וככל שאני מבין מה קורה שם, אני מלא חרדה. 

    

   אז תרשה לי לענות לך. כיום אני בגיל 72 ויש לי בן, אני אב חד הורה אמין ונאמן. לפני כשנה הבן הוציא תואר ראשון. הוא צעיר, מחונך, תרבותי. אבל הוא מהדור אשר לא ידע את יוסף. תנ"ך בשבילו או בני דורו זה כמו לבזבז זמן על עיתון..

    

   במידה ואני ידבר עם הבן תנ"ך, הוא יקבל את זה שכאילו ואני מנסה לשכנע אותו למצוא עניין באופניים שקניתי לו כשהיה ילד. אופניים שמלכתחילה הוא לא התעניין בהם וגם לא השתמש בהם.

   יקירי. הם לא צריכים סמים מהרחוב, תן להם משחקי מחשב (זה הגיע למקום שזה כבר יותר גרוע מסמים), הזיות ממכרות והצעירים האלה הם אלופים בקטע. אז כשאתה כותב שאתה מלא חרדה זה אמיתי ובהרבה בתים..

   אני מתנחם בנחת שהוא אדם טוב וזה הכי חשוב.

    

   תודה על תרומתך בפוסט זה.

    

    

   .

   .

   ''

     אתמול 8:54: 

   ....

   יורם שלום

   אני רוצה להגיב לך מתוך עיון לעומק

   לא מקריאה בלבד

   נפלו עלי קצת בדיקות

   אבל הכל בסדר לא לדאוג

   אני עדיין כאן

   ביי לבנתיים

    

    

   .

   .

   ''

     אתמול 18:05:

   עמנואל חברי תודה על הארה 

   ואני מכל מלמדיי השכלתי

   שבוע ניפלא

   .

   .

   חיושק'ה יקרה

   שמח כשאת מבקרת-

   מתרשמת ומביעה

   ביי לבנתיים

   .

   .

   ''

     אתמול 22:43:
   *
   .
   שלום לך יקרה
   גם תודה על הביקור ועל הכוכב
   ביי
     2/7/17 22:43:
   *
     2/7/17 18:05:

   עמנואל חברי תודה על הארה 

   ואני מכל מלמדיי השכלתי

   שבוע ניפלא

     2/7/17 08:54:

   קודם כל - תודה על ההתייחסות הארוכה והמלמדת על התגובה שלי. תחושה נחמדה, שגרמתי לך להוציא כזה פוסט מבין ידיך.
   לעצם הענין - אכן סיפור נוח, אדם וחוה ורבים מסיפורי התורה, הם לא ב"בלעדיות" של העם היהודי. מה גם, שככל שהארכאולוגיה התאמצה, מעולם לא נמצאו כל הוכחות לאירועים שסופרו, או למי שמאמין שקרו ומסופר עליהם בתורה. יש פה ושם הוכחות לסיפורים מאוחרים יותר, אבל לא למה שכתוב בתורה. שום ממצא. אפילו לא אחד שמאשש את יציאת מצרים. או סיפור כלשהו שכתוב בתורה.
   אבל, הסיפורים הללו התבססו כנרטיב המרכזי שסביבו נבנתה היהדות. זהו הסיפור שלנו וזו חלק מהזהות שלנו.  נרצה או לא, נאמין או לא.  בנוסף,  אין ספק שהתורה, היא אחד היסודות החשובים בעולם לבנין חברתי, מוסרי, מבוסס על עקרונות משפט וצדק (צדק מאד בעייתי לימינו), ומהנרטיב שלנו נלקח לא מעט לטובת הסדר החברתי המאוחר יותר.

   הבעיה שלי היא שאני למדתי את החשיבה הביקורתית הזו כלפי התנ"ך עוד בבית הספר.  כן,  בריאלי חיפה בשנות השבעים לא רק שנגעו באבולוציה, אלא הוקדש גם פרק לעלילות גלגמש ולביקורת על התורה והתנ"ך.  כיום אני ממש לא יודע מה מלמדים בבתי הספר וככל שאני מבין מה קורה שם, אני מלא חרדה.

    

   לגבי היותנו עם שנוא, אולי הכי שנוא על הפלנטה, זו סוגיה ארוכה ומורכבת. אכן יש אנטישמיות מכל הסוגים המינים והצבעים, אבל אני יכול להכיר לך כאן בגרמניה אוהבי וידידי ישראל, שממש לא יאמן איזו תמיכה ואהדה יש.  חלקם נוצרים אדוקים, חלקם סתם אזרחים שמסיבה זו או אחרת מזדהים עם היהודים (כמובן שבגרמניה יש עדיין שעושים את זה בגלל מצפון בעייתי, אבל גם זה רק חלק מהתמונה)  בקיצור - תמונה מורכבת וסוגיה בפני עצמה.

   .

   .

   ''

     היום 17:50:

   מזדמן לי מדי פעם,לקרוא לנכדי מספרי האגדות שמצויים בביתנו

   אנדרסן,האחים גרים ואחרים. בין הייתר אני מספר להם סיפורים מהמקרא- אלו אגדות מופלאות ומרתקות.

   .

   צחי יקר

   לך מזדמן לשבת עם הנכדים

   הם ברי מזל וכמובן גם אתה בר מזל

   אתה גדלת על זה

   לא משנה דתי חילוני

   תודה על הביקור וערב נעים

     1/7/17 17:50:

   מזדמן לי מדי פעם,לקרוא לנכדי מספרי האגדות שמצויים בביתנו

   אנדרסן,האחים גרים ואחרים. בין הייתר אני מספר להם סיפורים מהמקרא- אלו אגדות מופלאות ומרתקות.

   .

   .

   ''

     היום 16:20:
   אני מכיר לא מעט אנשים שגדלו בבית חילוני שעסק הרבה בתנ"ך וידעו כיצד לתת לילדים להבין את מעמד התנ"ך כסמל במדינת ישראל..לצערנו היום תלמידים רבים אינם זכאים לתעודת הבגרות משום שהם נכשלו במקצוע לימוד התנ"ך. ייתכן שהם היו עם הגברה בפיסיקה, כימיה ומחשבים ופחות התחברו למקצוע הזה ..ןלא חלילה שאני חושב שרק התנ''ך חשוב אלה גם שאר המקצועות ..היות ומסמך הזהות היקר של העם היהודי הוא ללא ספק התנ''ך חובה להנחיל זיקה בין התנ''ך לארץ הזו לדור ההמשך על מנת שיוכל ולו במעט להתחבר לסמל הזה.ולא לתת לקיצוני הדת לתת פרשנות משלהם למסמך זה וגם לא בלעדיות אין ספק שיש צורך לתקן את המעוות וכדי לחבב את המקרא על הנוער.. ולעניין מי מהעמים צודקים לגבי סיפורי התנ''ך אני גם חושב שיש צורך להתנצח בעניין ובכלל בתיאולוגיה ..אנחנו צריך להיאחז בסמל הזה שנקרא התנ''ך וגם יש אי הסכמות או אי דיוקים מה בא קודם ולמי התנ''ך שייך...ובאמת מי שרוצה להבין ולהתאהב בספר המופלא הזה שילך להופעה של המשורר יורם טהר לב..האיש קיבוצניק לשעבר מהשומר הצעיר אהב ונשם תנ''ך מינקותו והוא מביא סיפורים מהתנ''ך בצורה הומורסטית שאתה לא חדל לצחוק...שבת שלום עמנואל
   .
   שיח יקר
   התנ"ך ומאז הכרותי בו היה כספר מחנך
   זה היופי של התנ"ך ולכן הוא גם נקרא ספר הספרים
   בזכות התנ"ך לנו כעם היה את הזכות להקרא עם הספר
   אתה נגעת בעיקר הנושא והוא ההזנחה של לימודי התנ"ך
   חבל, מאוד חבל כי יש שם הרבה מוסר השכל שיכול להיות תאום כל אדם.
   לדעתי התנ"ך הינו נחלת כל העמים.
   כשאני מדבר על התנ"ך, דברי אינם כוללים את שפכויות הדמים
   תודה על ההשתתפות בדיון.

   .

   .

   ''
     היום 15:54:
   ספר התנ"ך הוא בהחלט ספר לימודי נפלא המקיף, נושאים כמו מוסר, פילוסופיה, תפישת עולם סוציאלית, ועוד, מכל היופי הפואטי הזה לא נותר דבר, ולו אך בגלל הפרשנות, ואותם פרשנים שהחליטו שיש להם מונופול על חכמתו. כך אותו דבר עם "אור לגויים" שם אני מעדיף את הפרשנות של אחד העם, ואח"כ של שמעון פרס... לדעתי הצנועה כל הפרשנויות האחרות לוקות בלאומנות צרה, המנוגדת לאור, ומביאה אלינו רק עוד ועוד חושך...

   .

   שימי יקר תודה על התגובה

   אתה אומר את המילים ואני קורא אותם בשקיקה

   נכון, לפרשנות הרכושנית יש מונופול

   כשחקרתי את נושא המנורה, הלאומנות עיוותה

   זרקו לי חול בעניים כי אנחנו עם סגולה, אור לגויים.

   לעניין התנ"ך הוא אחלה ספר לימוד.

   לעניין החושך אני חושב שאנו כבר שם.

   .

   .

   ''

     היום 12:43:
   מסכים עם רוב דבריך, מעצבי תורת ישראל העתיקו ושיפרו מסביבתם (בתורה לא נאמר שהיהודים המציאו את הגלגל ולא את החשמל) וכי מה רע בכך? הציויליזציה בנויה נדבכים שהונחו בידי אלפי גאונים שהיתה להם התגלות (הארה) או שהשטן הגיע אליהם ולמד אותם את סודות האטום וכך בנו האמריקענרים את פצצת האטום והמימן וגם היאהודים הצליחו לפתח פצצת אטום כחול לבן. אבל ידידי מה אתה מנסה לאמר לנו? שלא נתפלל שלוש פעמים לאלוהי אברהם יצחק ויעקב? שבת שלום. נ.ב אני גאה בך על הפוסט הזה שהוא הכי טוב מבין אלו שקראתי.
   .
   איש יקר
   דודי, לאורך ההיסטוריה כל העמים מאמצים להם פיגורות מהעבר ומצמידים אותם אל אגו רקוב של עדר. הפרד ומשול.
   ללא אותם אלפי הגאונים שהזכרת ואשר לפעמים נלחמו גם בשליטים רעים, לפעמים גם בכנסיה וכו', אנו היינו כיום הרבה אי שם מאחור. תודה על הביקור והמחמאה.

     1/7/17 16:20:
   אני מכיר לא מעט אנשים שגדלו בבית חילוני שעסק הרבה בתנ"ך וידעו כיצד לתת לילדים להבין את מעמד התנ"ך כסמל במדינת ישראל..לצערנו היום תלמידים רבים אינם זכאים לתעודת הבגרות משום שהם נכשלו במקצוע לימוד התנ"ך. ייתכן שהם היו עם הגברה בפיסיקה, כימיה ומחשבים ופחות התחברו למקצוע הזה ..ןלא חלילה שאני חושב שרק התנ''ך חשוב אלה גם שאר המקצועות ..היות ומסמך הזהות היקר של העם היהודי הוא ללא ספק התנ''ך חובה להנחיל זיקה בין התנ''ך לארץ הזו לדור ההמשך על מנת שיוכל ולו במעט להתחבר לסמל הזה.ולא לתת לקיצוני הדת לתת פרשנות משלהם למסמך זה וגם לא בלעדיות אין ספק שיש צורך לתקן את המעוות וכדי לחבב את המקרא על הנוער.. ולעניין מי מהעמים צודקים לגבי סיפורי התנ''ך אני גם חושב שיש צורך להתנצח בעניין ובכלל בתיאולוגיה ..אנחנו צריך להיאחז בסמל הזה שנקרא התנ''ך וגם יש אי הסכמות או אי דיוקים מה בא קודם ולמי התנ''ך שייך...ובאמת מי שרוצה להבין ולהתאהב בספר המופלא הזה שילך להופעה של המשורר יורם טהר לב..האיש קיבוצניק לשעבר מהשומר הצעיר אהב ונשם תנ''ך מינקותו והוא מביא סיפורים מהתנ''ך בצורה הומורסטית שאתה לא חדל לצחוק...שבת שלום עמנואל

   .

   .

   ''
     היום 13:56:
   השם שבחרת מעיד על התכנים שלך מלאי התובנות, מעוררי המחשבה והמחכימים, בהיותך חושף את מה שנסתר מתחת לקליפה המוכרת. ברשותך קילפתי את הרשומה שלך לכמה פלחים: הראשון הוא חוקיות. אנחנו מגלים ולא ממציאים תבניות מתימטיות (לא אמנותיות שהן פלא מומצא) שקיימות בעולם. השני הוא שכתוב ההסטוריה. לצערי אנחנו נוכחים לראות שההסטוריה אינה אובייקטיבית, יש המשכתבים אותה על פי זהותם הפוליטית או נקודת מבטם האישית. השלישי הוא העדר. השלטון רוצה שהציבור יהיה כנוע וטיפש ולכן הוא מזין אותו בססמאות ובמניפולציות שקריות כדי לשרת את מטרותיו. וההמון המשולהב ללא מחשבה ביקורתית וללא התבססות על עובדות נוהה אחרי השלטון שהוא האביר הצדקני התורן. העמדות האישיות שלך יוצרות שיח מפרה.
   .
   גילה יקרה, תודה לך על התגובה החכמה והמחמיאה. אבל אני צריך להגיב קודם לידידי היקר דודי. אבל הוא ג'נטלמן ויפנה לך מקום.
   כמה מילים. אזוטריקה אינה דת ועל אחת כמה וכמה היא אינה רוחניות. המילה מתחלקת ל-2 , אזו - טריקה.
   אזו מסמל את הפנימי, החסוי והבלתי נראה, את עולם העל חומר, את חוקי הטבע האבסולוטיים ואשר מהם נוצר הכל, וכמובן הם קיימים ועוד מלפני שאנו היינו קיימים.
   האזוטריקה הינה מחסן כלים, או מחסן חומרי בנייה ענק לאלה הרוצים לדעת, ומתוך הדעת לבנות... אך לא מלפני שהם ידעו דעת מה היא.
   כשבאים עם הכלים והדעת מהבית זה לא עוזר. הכל צריך להתחיל מחדש. להשאיר מאחור את ההתמכרות לפסולת חומרית של נצנצים מהקניון.
   גילה אני שומע אותך, את גם אדם עם שכל. אז תרשי לי לשלוח מכאן "משהו" לקוראים , חומר למחשבה לאלה החושבים שמה שהם יודעים זה אלוהים . O.K  יודעים כן. אבל השאלה היא ממה מורכבות "קצוות התערובת" של המושג יודעים?

   על רצפת החול שבאוהל ישב הנזיר עם התלמיד.

   הגיש הנזיר לתלמיד כוס ריקה.  

    החזיק התלמיד בכוס.

   הנזיר החל לשפוך תה אל כוס התלמיד.

   כשהתמלאה הכוס,

   המשיך הנזיר לשפוך ולשפוך והתה מצא עצמו אל החול..

   שאל התלמיד את הלמה, את התמיהה שלו.

   ענה הנזיר.. אתה כמו כוס התה המלאה.

   כדי שייכנס בך משהו אתה צריך קודם להתרוקן.

    

     1/7/17 15:54:
   ספר התנ"ך הוא בהחלט ספר לימודי נפלא המקיף, נושאים כמו מוסר, פילוסופיה, תפישת עולם סוציאלית, ועוד, מכל היופי הפואטי הזה לא נותר דבר, ולו אך בגלל הפרשנות, ואותם פרשנים שהחליטו שיש להם מונופול על חכמתו. כך אותו דבר עם "אור לגויים" שם אני מעדיף את הפרשנות של אחד העם, ואח"כ של שמעון פרס... לדעתי הצנועה כל הפרשנויות האחרות לוקות בלאומנות צרה, המנוגדת לאור, ומביאה אלינו רק עוד ועוד חושך...
     1/7/17 13:56:
   השם שבחרת מעיד על התכנים שלך מלאי התובנות, מעוררי המחשבה והמחכימים, בהיותך חושף את מה שנסתר מתחת לקליפה המוכרת. ברשותך קילפתי את הרשומה שלך לכמה פלחים: הראשון הוא חוקיות. אנחנו מגלים ולא ממציאים תבניות מתימטיות (לא אמנותיות שהן פלא מומצא) שקיימות בעולם. השני הוא שכתוב ההסטוריה. לצערי אנחנו נוכחים לראות שההסטוריה אינה אובייקטיבית, יש המשכתבים אותה על פי זהותם הפוליטית או נקודת מבטם האישית. השלישי הוא העדר. השלטון רוצה שהציבור יהיה כנוע וטיפש ולכן הוא מזין אותו בססמאות ובמניפולציות שקריות כדי לשרת את מטרותיו. וההמון המשולהב ללא מחשבה ביקורתית וללא התבססות על עובדות נוהה אחרי השלטון שהוא האביר הצדקני התורן. העמדות האישיות שלך יוצרות שיח מפרה.

   .

   .

   ''

     היום 12:12:
   * הדברים, והעיוותים ההסטוריים בלתי ייאמנו. עדיין לא סיימתי לחשוב ולהכיל את הקטע של האריה השואג, זה עדיין ממלא אותי.
   .
   המחשב משגע אותי....
   יקרה. אני מודע שהחומר שאני חושף הוא "חריג" וקשה לעיקול ולא אכפת לי. כדי לכתוב מחוץ לסגנון העדר צריך להיות חריג. כדי להבין חומר אשר אינו מין ההווי של העדר, צריך גם להתנקות מהעדר.
   את בחרת לעצמך אחלה קוו. הוא שונה ויש שהוא גם "מפריע" לאנשים שהם אחרים. אז מה? כל אחד ודעתו.
   כמו שאני "הלא מחונך" לומד לעקוף כך גם אני מציע לך.
   לעניין הבנת הכתוב. בני אדם (רובם) מחפשים ריגושים קלים ומהירים. מקורם בריקנות. גם אלי היו תגובות כאלה אשר דרשו תשובות ומיד ועל המקום, במידה ולא אז כל הכתוב הוא מהתחת..
   זאת בזמן שאני לא מוכר שווארמה מהירה עם הרבה עמבה, ואחר כך לוקח 10 ניירות לניגוב כי זה בחינם.
   אני מספק את חומר הגלם והקורא יעשה בו כרצונו. מספק חומר למחשבה ושהקורא ובהתאם לתבונתו, יעשה בו קצת עבודה ושאני לא יצטרך לעשות בשבילו את שעורי הבית כדי לקבל תשובות, תוצאות.
   לאחר השקעתו ותוצאותיו הוא יכול לפנות אלי כדי "להשוות תוצאות". להמשך להבנות אזוטריות ואשר הן שונות לחלוטין.
   אזוטריקה אינה דת או רוחניות..
   כאשר אני כותב ומקבל תגובה עם 69 קישורים הדורשים ממני לעשות בשביל האחר את העבודה, את שעורי הבית, אני פורש.
   תודה על הכיכוב והתגובה הראשונה. המחשב עושה לי כאן צרות...

     1/7/17 12:43:
   מסכים עם רוב דבריך, מעצבי תורת ישראל העתיקו ושיפרו מסביבתם (בתורה לא נאמר שהיהודים המציאו את הגלגל ולא את החשמל) וכי מה רע בכך? הציויליזציה בנויה נדבכים שהונחו בידי אלפי גאונים שהיתה להם התגלות (הארה) או שהשטן הגיע אליהם ולמד אותם את סודות האטום וכך בנו האמריקענרים את פצצת האטום והמימן וגם היאהודים הצליחו לפתח פצצת אטום כחול לבן. אבל ידידי מה אתה מנסה לאמר לנו? שלא נתפלל שלוש פעמים לאלוהי אברהם יצחק ויעקב? שבת שלום. נ.ב אני גאה בך על הפוסט הזה שהוא הכי טוב מבין אלו שקראתי.
     1/7/17 12:12:
   * הדברים, והעיוותים ההסטוריים בלתי ייאמנו. עדיין לא סיימתי לחשוב ולהכיל את הקטע של האריה השואג, זה עדיין ממלא אותי.