כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  התחקיר הכפול

  0 תגובות   יום שבת, 15/7/17, 18:05

  ''

  התחקיר הכפול

  פלנטת השלווה

  קטע

  היה זה היום השני שבו נמשכה באופן  בלתי צפוי ישיבת וועדת השליטה של הלבנה מעבר לשעות העבודה הרגילות. הסיבה הייתה זימונם לישיבה של שני גולים נכבדים.

  אנו נתחקר תחילה את יושב ראש וועדת השליטה לשעבר של פלנטת השלווה, ורק לאחר מכן נתחקר את מי שהייתה ראש קבוצה מסוימת באותה הפלנטה.’ פסק DH11 (אנוש מכובד) וציווה להכניס את EIH67 (אנוש משופר ונעלה), והאחרון הוכנס לאולם הישיבות של וועדת השליטה של הלבנה.

  הואיל לשבת EIH67,’ פנה אליו היושב ראש באדיבות יתרה.

  היושב ראש לשעבר ובכיר הגולים הופתע מהאדיבות שבה התקבל, והתיישב על המושב הנוח שהוצב במיוחד עבורו; ומול פניהם של שבעת חברי וועדת השליטה של הלבנה, שהתבוננו בסבר פנים אטום וקר.

  לאחר שבריר שנייה של בלבול ואי נוחות, הוא נעץ את עיניו בפני היושב ראש וקריאה מהירה של מחשבותיו של האחרון עודדה אותו קמעה. לאמור להיות יריבו וחוקרו יש הערכה חיובית אודותיו… אולם כמה זמן היחס החיובי הזה יחזיק מעמד? הוא תהה בחשש בעודו ממתין להבנת פשר זימונו לישיבה.

  אנו חברי וועדת השליטה של הלבנה מעריכים את ההישגים המרשימים שהושגו בפלנטת השלווה בחסות מנהיגותך, וברצוננו להשתמש בשירותיך כיועץ זמני לוועדה.’ DH11 הביא את החלטת הוועדה, לידיעתו של EIH67.

  אני אשרת אתכם כיועץ ברצון אדוני.’ EIH67 השיב בזהירות רבה תוך השתדלות לא להחמיא ליושב ראש ולחברי הוועדה; מאחר והוא היה עדיין מאוד סקפטי, באשר לגורלו האישי וגורל שאר חבריו הגולים.

  אנו שמחים לשמוע זאת, אנו בהחלט שמחים.’ השיב DH11 במידה מסוימת של אכזבה, והעיף מבטים חטופים בחבריו לוועדה מימינו ומשמאלו.

  בשנת 2210 חמישים ושבעה מכם בני עמנו למעשה, היגרתם לגוף שמימי בגלקסיה שלנו, אותו כיניתם פלנטת השלווה; היכן יתר העשרים ושמונה שהיגרו יחד עמכם, האם הם נפטרו או נאסרו על ידי הקבוצה שהדיחה אתכם ותפסה את השלטון?’

  אני מניח שכמה מהם אכן נפטרו ואיני יכול לדעת כמה מהם נותרו מאחור ומדוע. הנושא הזה היה באחריות וועדת מפקד התושבים, אשר אוישה על ידי רובוטים יעילים.’ EIH67 היה זהיר ביותר לא לציין את סוד היכולות של כל אחד ואחד מחבריו הגולים בקריאת מחשבות הזולת.

  האם יש לך מושג מי עמד מאחורי הגירוש שלכם ומדוע?’

  הוא מתייחס אליי כאל אנוש חכם וזהיר, וזו נקודת פתיחה טובה מאוד מבחינתי, המציינת כי הכוונה שלהם להשתמש בי כיועץ היא רצינית. אולם החלק האחרון של שאלתו אינו סביר, או האם הוא מנסה לפתות אותי להאמין כי אני יכול להערים עליהם בכל פעם שארצה בכך...? לולא הייתי מסוגל לקרוא את מחשבותיו ומחשבות רעיו, ייתכן והייתי אומנם מתפתה. EIH67 הרהר במידה רבה של שביעות רצון.

  מאחר והייתי יושב ראש וועדת השליטה של הפלנטה שלנו, אני יכול להסיק בביטחון כי הגורם שהגלה אותנו הוא השולט בפלנטה שלנו כעת, אך מי זה יכול להיות...? להערכתי זה לא אחד או כמה מאתנו אשר נותרו מאחור, זה גם לא בן אנוש משובט או קבוצת בני אנוש משובטים; אלא קבוצה של רובוטים יעילים, וקיימת וועדה בודדת המאוישת על ידי שבעה רובוטים יעילים.’

  אני מבין, אנו נמשיך לעסוק בנושא המסוים בסיועך EIH67 מעט מאוחר יותר. עבור בקשה למושב הקיצוני הפנוי בצד שמאל של השולחן, והבה נשמע מה יש לחברתך לומר.’

  IH75 הוכנסה מיד פנימה והתבקשה באדיבות להתיישב במושב אשר EIH67 פינה זה עתה.

  אף היא הייתה מאוד סקפטית בפרט לאחר שקראה את מחשבותיהם של היושב ראש ושאר חברי הוועדה, אשר זלזלו בה עקב היותה אישה. כאשר הבחינה ב- EIH67 יושב סמוך לשולחן הוועדה נתקפה בחשדות ובדאגה רבה. האם הסגיר אותה או דיבר בה סרה? הוא ישב בצד שמאל של השולחן בלא שהתקשר עימה ולו גם ברמז; ותוך קריאת מחשבותיו היא נוכחה כי הוא תוהה מדוע היא בכלל הוזמנה, ומדוע הוועדה החליטה לתשאל אותה בכלל...?

  האם תוכלי IH75 באמצעות האינטואיציה הנשית שלך לומר לנו מי עמד מאחורי הגירוש שלך ושל חברייך?’

  היא נוכחה מיד כי אף אחד מבין חברי הוועדה לא מצפה לתשובה בעלת משמעות רצינית ממנה, וציון האינטואיציה הנשית שלה היה למעשה עלבון סרקסטי עקיף.

  אחד מחברי הקבוצה שלי לשעבר אמר לי כי הוא זיהה את קולו של HER48 (רובוט יעיל ביותר), אשר שימש כיושב ראש הוועדה לקידום ועידוד מצוינות; ולהערכתו יושב הראש המסוים הזה וחבריו לוועדה, הם העומדים מאחורי ההפיכה...’

  האם הוא נבון יותר או בעל ניסיון רב יותר ממך ומשאר חברייך?’ DH11 תהה בקול רם, מתבונן בה בסבר פנים חמור.

  הפתעתי אותו מסתבר ואיני צריכה לקרוא את מחשבותיו כדי להיווכח בכך, או אפילו להתבונן היטב בפניו המשדרים זאת בבירור.

  הוא אינו נבון במיוחד ואיני בוטחת בו, אני חושדת שיש לו קשר להפיכה הזו… החשדות שלי אינן מבוססות על ראיות, אך זו הייתה מיד הרגשתי, כאשר הוא סיפר לי את הדברים הללו.’ IH75 הוסיפה בלא שתקדיש תשומת לב לשפת גופו של EIH67 ומבלי שתטריח עצמה לקרוא את מחשבותיו.

  © כל הזכויות שמורות לחיים קדמן - יולי 2017.

  ניתן לקרוא באנגלית את שלושת הפרקים הראשונים של 23 הספרים שלי בלינק הבא:

  https://www.amazon.com/Haim-Kadman/e/B009Z7XL8C 

   

  או לקרוא את את 610 הקטעים והסיפורים הקצרים שלי, בלינק הבא:

  www.writerscafe.org/hkadman

  דרג את התוכן: