כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  מערבולות קיץ

  14 תגובות   יום חמישי, 27/7/17, 03:21

  אז פתאום, בבת אחת, הקיץ החליף הילוך והכניס את כולנו למערבולת מטורפת של ריצות, עבודה וסידורים. הכל התחיל מזה שהילדים נסעו למחנה הקיץ של "הבונים דרור" באי קסום בלב האוקיאנוס הפסיפי. שלושה שבועות של כיף להם וחופש להורים. זו כבר מסורת של שש שנים, שאליה הצטרפה הקטנטונת השנה בפעם הראשונה. בשבת החופשית הראשונה שלי מיהרתי לעשות את הקורס האחרון שהיה חסר לי כדי להרשם כ"חבר שותף" בגילדת הבמאים של קנדה שמאגדת בתוכה במאים, מפיקים ואנשי אתרי צילום. יום אחרי שסיימתי את הקורס נרשמתי בגילדה ותוך 24 שעות מצאתי את עצמי על הסט של סרט חג מולד שמצולם בעיירה מייפל רידג', 45 ד' מזרחית לוונקובר. סרטי חג המולד הם הלחם והחמאה של התעשיה המקומית שלנו. כן, כרגע מצטלמים בעיר "דדפול 2" עם ראיין ריינולדס, וגם דווין ג'ונסון וג'וני דפ מגיעים החודש לצלם שני פרוייקטים חדשים. אם ראיתם את "כוכב הקופים – מלחמה" אז אתם יודעים למה אנחנו מסוגלים כאן. הכלכלנים חישבו שסרט כזה מכניס לקופת הפרובינציה 81 מיליון דולר, אבל סרטי חג מולד, קטנים כאלה (בתקציב של 1 – 2 מיליון דולר), הם הלחם והחמאה. כרגע מצלמים איזה 8 כאלה בעיירות לנגלי – מייפל רידג' (שם מקבלים עוד 6 אחוז הטבת מס מהפרובינציה) והם מעסיקים מאות אנשי הפקה. סדרות ושוברי קופות באים והולכים כל הזמן, אבל סרטי טלוויזיה תמיד מפיקים כאן, והם מבטיחים הכנסה קבועה לעובדי האיגודים, וזה מה שחשוב. כמו כולם גם אני נסחפתי, בדרך למדתי על בעיה קטנה ומצחיקה בשולי התעשיה, שחקנים קנדים לוקחים שיעורי מבטא כדי להשתתף בסרטים אמריקאים, כולם רוצים להתערבל. ככה זה.

  http://www.cbc.ca/news/entertainment/canada-accents-film-tv-1.4178680  

   

  **

  רק חזרתי הביתה, עייף ומותש בליל שישי וכבר ציפתה לי הפתעה חדשה בתיבת הדואר האלקרטרונית, הקומדיה הקצרה שלי מ 2016, "השחקנית ובעל הבית", התקבל לפסטיבל הסרטים הבינלאומי של הוליווד בדצמבר השנה. עוד לא בטוח שאסע, אבל שמחתי מאוד, וכך גם כל הצוות. תודה מיוחדת למפיק שלי, משה מסטאי, בלעדיו לא הייתי נסחף למערבולת הזאת.

   

  **

  בזמן שאנחנו מפזרים שלג מלאכותי ברחובות מייפל רידג', כארבעים אלף מתושבי הפרובינציה נאלצו לעזוב את ביתם כתוצאה משריפות קיץ שמשתוללות בהרים. בטח ראיתם בחדשות. זה אמנם רחוק מאיתנו גיאוגרפית, אבל משפיע על כולנו, תקציבית ורגשית. ראש ממשלת הפרובינציה החדש, ג'ון הורגן, ממפלגת הדמוקרטים החדשים (שהצליחו להרכיב קואליציה עם רוב של שני קולות), כבר הודיע על הגדלת הסיוע לנפגעי השריפות. וגם הממשלה הפדרלית תעביר עוד כסף לפיצוי הנפגעים. כ 155 שריפות בערו בו זמנית בשיא גל החום, ואלפי כבאים מותשים מכל רחבי קנדה, ובתוספת של כבאים שהוטסו במיוחד מאוסטרליה, נלחמו בחירוף שנים באש הבוערת שהפכה כבר לחלק כמעט רגיל מחודשי הקיץ אצלנו. לא נעים לראות בית שרוף, זה מכניס אנשים למערבולת של רגשות. http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/bc-fire-friday-1.4204969  

   

  **

  עוד לא הספקנו להתאושש מהשריפות וגל החום המעיק, וחברת הגז של מלזיה, פטרונס, הודיעה שלאור המצב בשוק הגז העולמי – וככל הנראה בשל חילופי השילטון בממשלת בי.סי – פרוייקט הגז הנוזלי שהיה מתוכנן להבנות אצלנו בהשקעה של 36 מיליארד דולר, בוטל. עכשיו נצטרך לראות מאין יביאו הדמוקרטים החדשים כסף כדי לאזן את התקציב. אולי עוד סרטי חג מולד, העולם תמיד זקוק לעוד סרטי חג מולד.

  http://business.financialpost.com/commodities/energy/a-tragedy-for-canada-petronas-cancels-36b-lng-project-as-b-c-jacks-up-demands/wcm/de2567c8-499d-489f-9dec-3826a01c932c  

   

  **

  משבר הדיור העירוני של וונקובר ממשיך להכות גלים בתושבי העיר, השבוע פורסם כי שכר הדירה הממוצע לדירת חדר אחד שבר את שיא כל הזמנים והוא עומד כרגע על 2090$ לחודש, מטורף לכל הדעות.

  http://bc.ctvnews.ca/median-rent-for-1-bedroom-hits-2-090-in-vancouver-rental-site-1.3508957

  לא מפליא ש 300 משפחות הגיעו לאחרונה לראות דירת שני חדרים בקו-אופ בפולס קריק, מתוך תקווה להכנס לפרויקט הדיור הציבורי המשותף, שבו כל דייר מתחייב להתנדב 8 שעות בחודש לטובת הקו-אופ. עסקה שווה בהחלט עבור דירת שני חדרים ב 1200 דולר לחודש. אנשים מוכנים לעשות הכל כדי להישאר בעיר ולא להיסחף למייפל רידג'.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/this-is-nuts-why-hundreds-lined-up-to-see-a-2-bedroom-1-200-co-op-suite-1.4078756

   

  **

  מי שסוף סוף הבין לא נושבת הרוח הוא ראש העיר, גרגור רוברטסון, שהחל להפציץ בחודשים האחרונים את משרדי הממשלה הפרובנציאלית והפדרלית בקריאות לפעולה בנושא מצוקת הדיור. כיום בוונקובר עומד מלאי הדירות הפנויות להשכרה על 0.8 אחוזים, לעומת רמה מומלצת של 2.5 אחוז בקנדה. מה עוד עשה רוברטסון? הוא נפרד מהחברה שלו, כוכבת הפופ הסינית וונטינג צ'ו. שהפכה לנטל אלקטורלי על כתפיו. כזכור, רוברטסון היה ממקימי מפעל המיצים המצליח "הפי פלנט". אחרי שנבחר לראשות העיר הוא עבר משכונת דוגלס פארק היוקרתית לשכונת פוינט גריי שנחשבת ליקרה ביותר בקנדה. כמה שבועות אחרי המעבר נסגר רחוב פוינט גריי לתנועת כלי רכב והפך להיות שביל לאופניים בלבד (רוברטסון רוכב על אופנים לעבודה כל יום), רק מה, כמה שבועות אחר כך, הודיעה רוברטסון לציבור כי הוא עוזב את הבית אחרי נשואים של 20 שנה ושלושה ילדים עם אימי. הוא עבר לגור בדירה ביילטאון הטרנדית ואחרי כמה שבועות התפרסם כי הוא יוצא עם כוכבת פופ סינית צעירה בשם וונטינג צ'ו. רק מה? לא עברו חודשים מספר ושלטונות סין עצרו את האימא של צ'ו והכניסו אותה לכלא בהאשמת מעילה חמורה בסך 70 מיליון דולר.

   http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/mother-of-vancouver-mayor-gregor-robertson-s-girlfriend-wanting-qu-faces-execution-1.3696400  

  כמובן שהזירה הפוליטית רתחה בעקבות המעצר הזה והרבה שאלות נשאלו ברחוב לגבי המעילה הזאת וההשלכות שיכולות להיות לה על ההחלטות שיקבל רוברטסון. החודש נגמר הרומן בן 3 השנים, רוברטסון וצ'ו איחלו הצלחה אחד לשני. מי אמר שוונקובר עיר משעממת?

  http://bc.ctvnews.ca/gregor-left-wanting-vancouver-mayor-and-pop-star-girlfriend-split-up-1.3493696

   

  **

  עוד השבוע, התאחדות הרפואית של אונטריו שללה סופית את רשיון האחות של אליזבת ווטלאופר, 50, מוודסטוק, אונטריו, שהורשעה ע"פ הודאתה ברציחתם של 8 מטופלים בבית הקשישים שבו עבדה בין השנים 2007 – 2014. "הנאשמת לא הייתה מלאך הרחמים, אלא צל המוות המרחף מעל מטופליה" כתב השופט בפסק הדין. ווטלאופר הודתה כי הזריקה אינסולין לקשישים שהיו תחת אחריותה כדי להמית אותם. בעדותה במשטרה היא סיפרה איך חשה "סומק בלחיים" ו"ציחקוק פנימי" ברגעים שלפני המעשה. בנוסף לשמונה סעיפי רצח בכוונה תחילה היא הואשמה בארבע מקרים של נסיונות לרצח ושני מקרים של תקיפה אלימה. גזר הדין שלה כולל שמונה מאסרי עולם מצטברים ללא חנינה למשך 25 שנים. הסיפור שלה החריד את קנדה באכזריות המצמררת שלו. היא הביעה חרטה ("נסחפתי") בפני מאתיים מבני משפחות הקורבנות שמילאו את בית המשפט. "אחות המוות" תבלה את שארית חייה מאחורי הסורגים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/london/killer-nurse-wettlaufer-sentencing-1.4175164

   

  **

  עוד פסיקה חיובית של בית משפט קנדי מהשבוע האחרון התקבלה בעניין התיק המסקרן של כת הפוליגמים מהעיירה באונטיפול, בחצר האחורית של הפרובינציה שלנו. הכומר ווינסטון בלקמור (60), והקולגה שלו ג'יימס אולר (53) הורשעו בעבירה על החוק הפדרלי. השניים שייכים לזרם קטן באמונה המורמונית וקו ההגנה שלהם התבסס על האמונה הדתית שלהם. בלקמור "נשוי" ל 24 נשים שהולידו לו 145 ילדים. אולר התחתן רק עם 5 נשים. השנים מעולם לא הכחישו את האשמות נגדם, רק אמרו כי עשו "כמצוות האל". גזר דינם ינתן בקרוב, עד אז הם שוחררו בערבות לבלות את שארית הקיץ בחיק משפחותיהם. http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/bc-polygamy-trial-1.4218735

   

  **

  הסרט החם של יולי ממשיך את ההצלחה של וורנר ברדרס (אחרי וונדרוומן) בקיץ הזה. "דנקירק" של כריסטופר נולאן הוא סרט מלחמה יקר (150 מיליון דולר) שכבש את המקום הראשון במצעד שוברי הקופות בסערה. בניגוד לסטיבן שפילברג שתיאר את קרב הכיבוש בנורמנדי ("להציל את טוראי ראיין"), נולאן בחר להאיר קרב אחר, פחות זכור מהמלחמה הגדולה. בדיוק ארבע שנים לפני הפלישה הגדולה, נסוגו 400 אלף חיילים בריטים, צרפתים, בלגים וקנדים אל חופי דנקירק בצרפת ומצאו את עצמם "עם הגב לים". כדי לעזור לבחורים בחזית, נרתמו 9500 כלי שיט פרטיים לחצות את התעלה ולעזור לצי המלכותי להחזיר את הבחורים הביתה מהתופת. נולאן מייצר כאן (לראשונה בקריירה שלו, למיטב זכרוני) סרט מולטי-פלוט – קרי, מעקב אחרי מספר עלילות במקביל המתחרש באותו מקום, מיטב השחקנים הבריטים של הדור נרתמו למשימה. התוצאה די מרשימה, במיוחד פס הקול המדהים של זוכה האוסקר הנס זימר. הגארדיין הבריטי הגדיר את הסרט כמשעמם, ריקני ונטול דם. הטלוויזיה הקנדית מצאה חייל קשיש שהיה שם וטען שנולאן עיוות את האמת. ייתכן, אבל הסרט חזק מאוד, ומשמש כמבוא לסרט על צ'רצ'יל שאמור לצאת בהמשך השנה, כי בעקבות דנקירק, נשא צ'רצ'יל את הנאום המפורסם שלו "לעולם לא נכנע". לכו לראות.

  ''

   

  **

  ומה קורה אצלנו באוגוסט. ביום ד' (9 לחודש) פרופסור אשר סוסר ידבר בכולל על "תפקידה של ישראל במזרח התיכון המשתנה", בהפקת שערי צדק, ידידי אוניברסיטת תל אביב והאקדמיה העברית, החל מ 7 וחצי בערב. ביום א' (13) הכולל ויוסילינקס מזמינים לבר.בי.קיו השנתי בחוף קיטסילאנו החל מ 5:30 אחר הצהריים. ההפלגה השנתית של הדור הצעיר של ה JNF במימי המפרץ האנגלי תצא ביום ה' (17) מגרנוויל איילנד, כרטיסים במשרד. בפדרציה היהודית החלה המכירה המוקדמת לערב פתיחת הקמפיין (13 לספטמבר) עם ארבעה מרצים בעלי שם עולמי. הפרטים כאן: https://www.jewishvancouver.com/fedtalks2017  

   

  **

  טוב, אז גם אתם כבר מכירים את "ארקייד פייר" ובטח שמעתם כבר על האלבום החמישי של הלהקה ממונטריאול וחורשת את קנדה בהופעות (יהיו בוונקובר באוקטובר, בפסיפיק קוליסאום). הלהיט שלהם "הכל עכשיו", שנושא את שם האלבום, נמצא כבר כמה שבועות במקום הראשון במצעד השבועי הקנדי. זה הקיץ, ולכל קיץ יש שיר משלו, כי הכל קורה עכשיו, מתערבל ותוסס, אז תנו לזה לקרות, ותהנו מהתהליך, רק אל תיסחפו. תהיו לי בריאים, חברות וחברים, קיץ נעים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/8/17 05:00:

   צטט: א ח א ב 2017-07-28 10:17:02

   שמח בבריטיש קולומביה.....לפחות בקיץ

   תמיד שמח, למה רק בקיץ? אנחנו מתגעגעים לגשם, אין לך מושג.

     1/8/17 16:41:

   צטט: גלית א' 2017-08-01 10:58:41

   ברכות על הוליווד וכו'.

   וצ'מע, המחירים אצלכם מטורפים. נראה לי שעברתם את תל אביב בדמי שכירות.

   חן חן, חברה, ועדת תרבות תאשר לי לנסוע?

   לגבי המחירים, אנחנו סובלים מתופעה דומה לתל אביב, משקיעים זרים שהופכים בתים לסחורה ולא למגורים.

   אצלכם כל יהדות הגולה שופכת את הכסף השחור שלה, אצלנו זה כל המפלגה הקומוניסטית של סין.

   ההבדלים: אצלנו הממשלה מנסה - באיטיות, כדי למנוע משבר - לעצור את העניין הזה. אצלכם, נו, טוב, את יודעת במה הם באמת עסוקים.

     1/8/17 16:38:

   צטט: mazavharuach 2017-07-29 18:12:26

   תמיד מרתק לקרוא.

   תודה רבה ידידי, תמיד נחמד לראותך. אוגוסט נעים.

     1/8/17 10:58:

   ברכות על הוליווד וכו'.

   וצ'מע, המחירים אצלכם מטורפים. נראה לי שעברתם את תל אביב בדמי שכירות.

     30/7/17 19:07:

   צטט: נומיקן 2017-07-28 22:40:32

   תמיד מרתק, המבט שלך על הדברים השונים. ושבת שלום

   תודה חברה, שמח לראותך, שבוע נפלא

     30/7/17 19:01:

   צטט: רונית אברהם 2017-07-29 09:11:33

   קצת כמו אצלנו: חום, שריפות, משבר הדיור ובמקום אחות לא רחמניה יש לנו בית אבות מצמרר בחיפה, שמתעלל בקשישים. ולא סוגרים אותו כי לקשישים האומללים אין לאן ללכת.

   בקיצור, עולם כמנהגו נוהג

    

   הפתגם הבודהיסטי העתיק אומר: בכל העולם שותים תה עם מים.

   תודה שביקרת.

     29/7/17 18:12:
   תמיד מרתק לקרוא.
     29/7/17 09:11:

   קצת כמו אצלנו: חום, שריפות, משבר הדיור ובמקום אחות לא רחמניה יש לנו בית אבות מצמרר בחיפה, שמתעלל בקשישים.

   ולא סוגרים אותו כי לקשישים האומללים אין לאן ללכת.

   בקיצור, עולם כמנהגו נוהג

     28/7/17 22:40:
   תמיד מרתק, המבט שלך על הדברים השונים. ושבת שלום
     28/7/17 10:17:
   שמח בבריטיש קולומביה.....לפחות בקיץ
     28/7/17 02:38:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2017-07-28 00:11:13

   תודה על השפע... ובהצלחה

   תודה רבה גם לך, סופ"ש נעים!

   תודה על השפע... ובהצלחה
     27/7/17 17:25:

   צטט: דוקטורלאה 2017-07-27 12:04:21

   מאחלת קיץ נעים ופורה בעבודתך. גם אצלנו הילדים (הנכדים) היו במחנות, ולדבריהם נהנו מאד מהחיים. נכד נפלא אחד נמצא כרגע בספרד, עם סבא וסבתא שלו, לכבוד בר-המצווה. שאר אחיו - מקנאים וממתינים למתנות...כל טוב לך!

   איזה כיף להם, איפה הילדות שלנו? עם הסברסים ועצי התות.

     27/7/17 12:04:
   מאחלת קיץ נעים ופורה בעבודתך. גם אצלנו הילדים (הנכדים) היו במחנות, ולדבריהם נהנו מאד מהחיים. נכד נפלא אחד נמצא כרגע בספרד, עם סבא וסבתא שלו, לכבוד בר-המצווה. שאר אחיו - מקנאים וממתינים למתנות...כל טוב לך!

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין