כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  חזון העצמות היבשות

  33 תגובות   יום חמישי, 27/7/17, 22:14

  ''

   

  חזון העצמות היבשות

  הרהורים על מצבים בדיוניים התחילו לעלות במוחי הקודח בשל החום והלחות, או בשל לילה מלא ביעותים וחלומות מסויטים על עברי המפוקפק והממושך, בתחום התעסוקה. 

   

  נראה שחוק השימור בהחלט קיים בעולם, ועלבונות ועוולות שנבלעו ונקברו עמוק, במשך שנות עבודתי הארוכות, מציפים אותי כעת כנהר. נדמה כאילו ה"הצפרדעים שבלעתי" שנים כה רבות בהבלגה צפות וקופצות ויוצאות החוצה לחופש כשאני ישנה כחלומות, ובאין משגיח הן מתפרעות כאוות נפשן. ושתדעו למרות שזו שטות זה לא קל. 

   

   

  כתבות על בלוגרית ציידת שהתאבדה "לאחר איומים מצד פעילי זכויות בע"ח" פרצו בכותרות מפוצצות לעתונות בימים אחרונים ומטילות רפש ואשם במישרין או בעקיפין, בפעילי זכויות בעלי חיים. אלה התנגדו לה והביעו התנגדותם ו "רדפו" אותה ברשת. 

   

  אחרי הכותרות המפוצצות, התברר שהיו סיבות אחרות ונוספות להתאבדותה שאינן קשורות בכלל לפעילים, אך קודם כל מיהרו להאשימם. 

   

  אדם מסוג זה, צריך הרבה אטימות לעשות מה שעושה, להתפאר בזה ברשת, וליטול חייו בשל הערות של אנשים שלרוב אינו מכיר, אינו מתאים לזה.

   

  האשמות מרומזות בכותרות אלה הן שהעלו לי את קו המחשבה הקצת בדיוני הזה אחרי ליל הסיוטים, אך האמת שאינני מאחלת זאת לאף אחד, לא אדם ולא בעלי חיים, להגיע למצב שיטול את חייו במו ידיו.

   

   

  לאור מקרה וכותרות אלה בחינת המצב העגום אצלנו מבחינת אכיפה, חקיקה, ונורמות רווחות בחברה מראה ש: 

   

  הרשויות הכושלות בתפקידן; 

   

  הפוליטיקאים רחוקים מלהיות נקיי כפיים ואינם ממלאים תפקידם כראוי; 

   

  עברייני אלימות חוגגים כבסדום, האכיפה ללא שיניים, והעונשים אם בכלל נתפסים מעלים גיחוך ולא רתיעה.

   

   

  אז לפני שממהרים לשלוח ריקושטים מאשימים על מקרה כזה ואחרים לכיוונם של "פעילי זכויות בעלי חיים", לכנותם "קיצוניים", ולנסות להוציא שמם לרעה, כדאי לבחון שוב את הדברים. 

   

  ומי בעצם "אכזרי" ו "קיצוני" כאן? 
  בחורה שצדה, הרגה וטווחה בעלי חיים חסרי ישע במאות ואף התפארה בזאת בבלוג שלה? 
  או גולשים שגינו אותה והביעו דעתם בקול ומחאה גדולים ?

   

   

  מה היה רע אם פושעים היו נוטלים חייהם בשל בושות שספגו מהציבור על כל צעד ושעל, ושיימינג שעשו להם ? 

   

  ביפן למשל מתאבדים אנשים ידועים ואישי ציבור שנתפסו בקלקלתם בשל עבירות שיש בהן קלון בלבד ולא רק עבירות על החוק בשל הבושה, ללא שאף אחד רדף אותם ברשת ולא בשום מקום....

   

  עברייני אלימות היו נרתעים מהחשיפה והשיימינג שהיו חוטפים והיו חושבים היטב לפני שהיו עוברים על החוק ופוגעים, או עושים מעשים שיפה להם השתיקה ואפילו הם במסגרת החוק.

   

   

  אם היה קורה מצב בו פוליטיקאים ובעלי משרות ציבוריות, היו רואים שאפשר להסתדר בלעדיהם, והציבור עצמו "רודף" את העבריינים אולי היו מתחילים סוף סוף למלא תפקידם כראוי וכנדרש ולא רק למראית עין וכסת"ח.

   

   

  אולי אז עבירות אלימות היו מצטמצמות. לא היו צדים וטובחים סתם לשם ה"ספורט" בעלי חיים כמו בכתבה המוזכרת, לא היו מעזים לפגוע ולהתעלל בחסרי ישע ולהתפאר בזה ברשת, ובודאי היו מפסיקים להאשים גולשים ופעילי זכויות בע"ח ב"קיצוניות" או "רדיפת" עבריינים "אומללים", וחיצי הביקורת נגד אותם פעילים היו הופכים להערכה. הרי מקור פעילותם והשקפתם היא נגד אלימות, גם ולו אלה שהחברה התרגלה לראות בהם משום מה עבדיה הנרצעים ומזון. האם באמת האם פעילים אלה הם הם ה"קיצוניים" או "עבריינים"......?

   

   

  ברור של"שיימינג" יש גם צד שאינו חיובי, אך כשהרשויות כושלות בתפקידן, הציבור נאלץ לקחת יוזמה ולפעול וקשה להאשימו בכך. אם החוק האכיפה ובעלי משרות ציבוריות היו פועלים כנדרש ה"שיימינג" היה במימדים אחרים.

   

   

  ממש חזון העצמות היבשות שתקף אותי הא?  

   

  מחשבות הזויות, אוטופיות, המייחלות לקצת יותר הגיון, צדק, וחמלה, בחברה שטופת נהנתנות ואדישות מוסרית וצרכנית, כשרשויות החוק והאכיפה פועלות למראית עין, והתקשורת מבלבלת את היוצרות לפעמים בין מי באמת העבריינים והרעים ומי הקורבנות, בימים לוהטים וחמים, אחרי לילה מסויט.

  יעבור מתישהוא.

   

  Image result for tired    Image result for tired   

   

   

   

  אהבתי:

    29/7/17 11:27:
  הצפרדעים שלך הצחיקו אותי, אולי בגלל שהזכירו לי את הצפרדעים שלי. מעניין שלא מזהירים את הצעירים: אל תבלעו יותר מדי צפרדעים, שלא יטרידו אתכם בזקנתכם. אבל בסך הכל זה תהליך הגיוני בריא ואף מעורר התפעלות, המערכת לא שוכחת את הצפרדעים שבלעה ורק מחכה להזדמנות להקיא אותם מקרבה.
  Image result for dividers
  התגובה המהממת של עינבר שמשלימה כל כך יפה את הדברים ומוסיפה להם. תודה
    30/7/17 06:48:

  הי 

  אדם מוגדר בדברים שמגיב אליהם וחשובים לו.  תגובה יכולה להיות דרך מחשבה בינך לבינך, או בין תרגום לפעולה ומעשה.  בכך שאת מגיבה כפי שאת מגיבה לנושא  שחשוב לך, את מעלה את הנושא למודעות, וגורמת לאנשים לעצור רגע ולחשוב. הנה יש פה אותך, שזה גורם לך לא לישון בלילה , ולחזות חזונות אפוקליפים.... גם אם הנושא לא מעסיק אותי , זה גורם לי לחשוב עליו ולנסות להשקיע בתגובה. ועל זה תודה לך. אז הנה: רוצה לצרף כאן כמה שיחות מ"טד" שהן רולוונטיות וחשובות לושא, שנגעו בי.  שיחה אחת היא של  יובל הררי,(מומלץ לשמוע עד הסוף)   שאצטט כאן מיד את החלק הרולוונטי המתייחס למודעות שיש לבעלי חיים.... ובהמשך לינק עם שלוש שיחות מרתקות  המתייחסות להתאבדיות.


  מההרי..." אני בהחלט מאמין שהשאלה המעניינת ביותר במדע כיום היא שאלת המודעות והנפש. אנו משתפרים יותר ויותר בהבנת המוח והאינטליגנציה, אבל איננו משתפרים בהרבה בהבנת הנפש והתודעה. אנשים מרבים לבלבל בין אינטליגנציה לתודעה, , האינטליגנציה היא עקרונית היכולת לפתור בעיות. והתודעה היא היכולת להרגיש בדברים, להרגיש עצב ושמחה ושעמום וכאב וכדומה. בהומו ספייאנס ובכל ביונקים האחרים גם כן-- זה לא ייחודי לבני אדם-- בכל היונקים, בציפורים ובחיות אחרות, האינטליגנציה והמודעות שלובות זו בזו. , אם יש איזה תפקיד קוסמי למודעות, הוא לא ייחודי להומו ספייאנס. הפרות מודעות, החזירים מודעים, השימפנזים מודעים, התרנגולות מודעות, כך שאם זה הכיוון שלנו,עלינו להרחיב תחילה את אופקינו ולזכור בבירור רב שאיננו היצורים היחידים שיש להם נשמה בעולם וכשמדובר בנשמה-- כשמדובר באינטליגנציה, יש סיבה טובה להאמין שאנו האינטליגנטים ביותר מכל החבורה. אבל בכל הנוגע לנשמה - לקבוע שלבני האדם יש יותר נשמה מאשר ללוויתנים, מאשר לבבונים, מאשר לחתולים - אני לא רואה שום ראיה לכך. כך שהצעד הראשון בכיוון הזה, הוא להרחיב את התפישה"

   

  Image result for hug divider

    6/8/17 02:00:
  בגדול, היחס לבעלי חיים בישראל היקרה שלנו הוא מחפיר, ולכן לדעתי לאלו שאכפת להם ופעילים בתחום יש את מלוא הזכות המוסרית להתנהג כמיעוט נרדף ולהשתמש גם בשיטות כמו שיימינג.

  דרג את התוכן:

   תגובות (33)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/8/17 12:50:

   יממש מסכימה לדבייך באשר לשיימינג. יכול להיות כי אנשי ציבור יחששו לעשות דברים פוגעניים או למעול בתפקידם כי כעת בידי הציבור הנזקק לשירותם יש כלי הגנה יעיל של שימינג.

     10/8/17 22:01:

   צטט: דאגניט. 2017-08-06 02:00:02

   בגדול, היחס לבעלי חיים בישראל היקרה שלנו הוא מחפיר, ולכן לדעתי לאלו שאכפת להם ופעילים בתחום יש את מלוא הזכות המוסרית להתנהג כמיעוט נרדף ולהשתמש גם בשיטות כמו שיימינג.

   Image result for cartoon illustration of a hug

    

   תודה יקרה, חיבוק.

   את יודעת, השיימינג כבר נהיה "נשק המונים" כיון שהרשויות אינן מתפקדות בנושאים רבים לצערי ולא רק בעניין עבירות נגד בעלי חיים, אלא נגד אנשים, נגד גניבות, ונושאים שונים.

   ככה זה כשרשויות ואישי ציבור ממלאים את תפקידיהם למראית עין וכסת"ח בלבד.

   בארץ בה האכיפה חזקה, העונשים אכן קשים ומרתיעים ושווים עבור כולם, המצב נראה בהחלט אחרת.

     10/8/17 21:57:

   צטט: רחלי בן-צור 2017-07-31 13:19:25

    

   תודה לתגובתך

   אי אפשר לדעת מה היה שם ואם באמת התאבדה בשל איומים ומעשים נגדה של פעילי זכויות בעלי חיים - זה נורא ויש להעמיד את האשמים לדין.
   סליחה? את שומעת מה את אומרת? כל אחד שמתאבד ואח"כ יגלו שמישהו מתי שהוא הכפיש אותו יואשם?
   אדם רגיל לא הולך ומתאבד בשל שיימינג, מקסימום מפסיק לעשות מה שגרם לזה, ובמקרה שלה פשוט מפסיק להרוג אחרים חסרי ישע ממנו.  אם זה כיוון המחשבה שלך, לא ראוי לקחת בחשבון גם את כל אלה שהיא הרגה? בכוונה תחילה? לא עשתה שיימינג, הרגה?
   מאידך גיסא איני מבינה את ההנאה שבציד, ואם היה באפשרותי הייתי מחוקקת חוק נגד זה.
   זה בהחלט ראוי לקדם, ציד אינו ספורט, ציד הוא רצח חפים מפשע ברשיון, רצח חיות בר שאמורות להיות מוגנות ע"י רשות שנותנת היתר לטבוח בהם לפי אינטרסים שונים.
   לבינתיים, פעילי זכויות החיות יכולים להתמקד
   פעילי זכויות מתמקדים בהמון המון נושאים ומקרים קשים, את יכולה להתעדכן בפייסבוק, לא "חסר" נושאים ודיווחים לצערנו וזאת בהקשר להערה הבאה שלך.....   הלינק דרך אגב אינו מדויק כי מביא לא לכתבה עצמה אלא לתמונה של גמל שלמרבה הצער נדרס, חבל שלא לכתבה.
   גם בעניין הגמלים המסכנים בדרום : http://regavim.org.il/wp-content/uploads/2015/12/B79f6U6CcAAfYBv.jpg

    

   מזעיף את הפה

    

   הסנני

    

   רגל בפה

     10/8/17 14:26:

   צטט: נוגה 1 2017-07-31 01:08:15

   צטט: ~ ~ 2017-07-28 11:33:04

   גם אני חושבת שלצוד בעלי חיים זה לא ספורט. אלא אם מדובר בצורך קיומי הישרדותי.
   יחד עם זאת, אכילת בשר באופן כללי הוא כן צורך קיומי - אבל הגוף לא מחייב אכילת בשר יומיומית .

   אני באופן אישי רוב חיי, כמעט ולא אוכלת בשר או דגים - אבל יש לזה מחיר, חוסרים גדולים של ברזל, המוגלובין נמוך, מחסור בויטמין B12 ועכשיו גם מחסור בויטמין D.

   כל המחסורים האלה - השפיעו ומשפיעים על איכות החיים - עייפות כרונית, ובעתיד עלול לגרום לאוסטופורוזיס ולדצמניה.

   .
   צייד לשם הספורט - תופעה דוחה ומקוממת.

    

   אין שום סיבה שתסבלי  מחוסרים, עקב הימנעות מאכילת בשר ודגים, ישנם מוצרי מזון אחרים המשלימים חוסרים אלה .

    

    

    Inline image 1

    

    

   זה לא בדיוק נושא הפוסט אבל בהחלט. אין שום צורך להרוג אף אחד כדי להזין את הגוף שלך בצורה בריאה ונכונה, במיוחד לנוכח התעשייה האיומה הזו כיום כשמה שמגיע יחד עם גופתו של בעל החיים זה גם אנטיביוטיקה, הורמונים ועוד כל מיני.

   לא חייבים בכלל.

     9/8/17 15:15:

   צטט: Einbar - blog 2017-07-30 06:48:09

    

   הי 

    

   אדם מוגדר בדברים שמגיב אליהם וחשובים לו.  תגובה יכולה להיות דרך מחשבה בינך לבינך, או בין תרגום לפעולה ומעשה.  בכך שאת מגיבה כפי שאת מגיבה לנושא  שחשוב לך, את מעלה את הנושא למודעות, וגורמת לאנשים לעצור רגע ולחשוב. הנה יש פה אותך, שזה גורם לך לא לישון בלילה , ולחזות חזונות אפוקליפים.... גם אם הנושא לא מעסיק אותי , זה גורם לי לחשוב עליו ולנסות להשקיע בתגובה. ועל זה תודה לך. אז הנה: רוצה לצרף כאן כמה שיחות מ"טד" שהן רולוונטיות וחשובות לושא, שנגעו בי.  שיחה אחת היא של  יובל הררי,(מומלץ לשמוע עד הסוף)   שאצטט כאן מיד את החלק הרולוונטי המתייחס למודעות שיש לבעלי חיים.... ובהמשך לינק עם שלוש שיחות מרתקות  המתייחסות להתאבדיות.


   מההרי..." אני בהחלט מאמין שהשאלה המעניינת ביותר במדע כיום היא שאלת המודעות והנפש. אנו משתפרים יותר ויותר בהבנת המוח והאינטליגנציה, אבל איננו משתפרים בהרבה בהבנת הנפש והתודעה. אנשים מרבים לבלבל בין אינטליגנציה לתודעה, , האינטליגנציה היא עקרונית היכולת לפתור בעיות. והתודעה היא היכולת להרגיש בדברים, להרגיש עצב ושמחה ושעמום וכאב וכדומה. בהומו ספייאנס ובכל ביונקים האחרים גם כן-- זה לא ייחודי לבני אדם-- בכל היונקים, בציפורים ובחיות אחרות, האינטליגנציה והמודעות שלובות זו בזו. , אם יש איזה תפקיד קוסמי למודעות, הוא לא ייחודי להומו ספייאנס. הפרות מודעות, החזירים מודעים, השימפנזים מודעים, התרנגולות מודעות, כך שאם זה הכיוון שלנו, עלינו להרחיב תחילה את אופקינו ולזכור בבירור רב שאיננו היצורים היחידים שיש להם נשמה בעולם וכשמדובר בנשמה-- כשמדובר באינטליגנציה, יש סיבה טובה להאמין שאנו האינטליגנטים ביותר מכל החבורה. אבל בכל הנוגע לנשמה - לקבוע שלבני האדם יש יותר נשמה מאשר ללוויתנים, מאשר לבבונים, מאשר לחתולים - אני לא רואה שום ראיה לכך. כך שהצעד הראשון בכיוון הזה, הוא להרחיב את התפישה"

   Related image

   משל המערה של אפלטון 

    

   מורידה את הכובע בתדהמה ובהערכה לכבוד התגובה שלך. 

   אחת מהבינות, מעמיקות, הגיוניות ומושקעות ביותר שקיבלתי עד היום, לכבוד הוא לי.

   אם לא הייתי מוגדרת כחברה לך עד היום הייתי מיד שולחת חברות, וכל הזמן הזה טרם

   היינו חברות הפסד שלי. איפה את מתחבאת עם תגובות כאלה?


   העשרת אותה בהיפר לינקים מתאימים לנושא, שחלקם מוכרים לי, אך

   מעשירים את התגובה, את הפוסט שלי, ואת הנושא בכלל.

   את התגובה הזו לבדה את כבר יכולה להרים פוסט מעולה לתפארת.

   הרבה מעבר לתודה לתגובה ולהשקעה, המסקנה, השורה הסופית

   אכן נכונה, כשאחד הפתרונות הוא הרחבת התפיסה, בהגיון, בתודעה, בחמלה,

   בכל ההשקפה שלנו, בכלל.

   תודה

    

    

    

    

    

    

     8/8/17 21:38:

   צטט: קלועת צמה 2017-07-29 22:55:04

   הרג שמסב עונג אינו מובן לי בשום אופן. באשר להתאבדות - אני מניחה ש'שיימינג' יכול לדחוף לכך, אך סביר שיש בסיס עמוק יותר.

   Image result for ‫ציד‬‎

   וגם הרג שאינו הכרחי או כורח המציאות, רשע מרוכז זה לשם ההנאה. מי זה האדם שנהנה מעצם ההריגה?

     8/8/17 12:01:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2017-07-29 15:03:05

   צפרדעים המקרקרים במוח הינם נחלת רוב האדם.

   כל אחד והצפרדעים שבלע בלע ובלע..

   יש גם צפרדעים אשר הינם חיידק דורש טורף.

   אלו הם הטייפים שרצים במוח במחזוריות.

   הרבה מתלוננים בהם בסרטי המוח המטרידים שהאדם צבר ובהתאם לאישיותו.

    

   במידה והסרטים שלך נובעים מהחלק היפה שבך,

   מהחלק הטוען לא את עצמו, אלה את סביבתו,

   אזי את מבורכת.

    

   נכון שיש אנשים מכוערים וצריך לצאת כנגד. אבל.. לא להיות אישי, דהיינו לא לעבד את הנתונים מהלב, כי זה רגשות מסבכות (אמוציות דביקות). כי זה כן מעורבות אישית ויש בזה גם מין ההיבט של "טשטוש..." רגש האדם גמיש וגם יודע לבלף, להוליך שולל.

   כדי להשתיק צפרדעים (הנמצאות בראש כל אדם ואשר אין אפשרות להשתיקם). את צריכה להתעלות מעל עצמך וגם יש לך את הכלים, לעבד את הנתונים הכואבים עם שכל והגיון והבנות אחרות. לנטרך את הרגש מהחשיבה, כי חשיבה הנובעת מרגש מייצרת עוד צפרדעים נוספים הנולדים במוח עקב עיבוד נתוני צפרדעים.

    

   אהבתי את המשפט החכם שאמר חברנו קלמן..

   מעניין שלא מזהירים את הצעירים: אל תבלעו יותר מדי צפרדעים, שלא יטרידו אתכם בזקנתכם.

    

   שבת שלום

   Image result for frogs

   תודה חבר יקר על ההבנה ב"צפרדעים"


     7/8/17 21:18:

   צטט: תומךנלהב 2017-07-29 15:00:50

   אני מקווה שאף אחד לא יתאבד באם אכין לעצמי סטיק טוב

   Image result for shocked

   שלום שלום תומך נלהב,

   שמחה שבאת לבקר אפילו שלפי השאלה שלך לא ברור לי בכלל למה שמישהו יתאבד או יהיה אכפת לו אם את הפגר של בעל החיים אתה הוא זה שמכניס לגוף שלך ולא אף אחד אחר.

   אתה כמובן יכול לבחור לאכול מזון בריא יותר אבל זה עניין שלך.

   ברור לכל שלא חיכית למעשה לתשובה אלא סתם באת לקבל קצת צומי.

   אשמח אם היית מגיב תגובה עניינית לדברים, זה היה גם מושך יותר צומי.

   תהיה בריא מותק, תזדקק לזה.

     6/8/17 21:45:

   צטט: קלמן (1) 2017-07-29 11:27:00

   הצפרדעים שלך הצחיקו אותי, אולי בגלל שהזכירו לי את הצפרדעים שלי. מעניין שלא מזהירים את הצעירים: אל תבלעו יותר מדי צפרדעים, שלא יטרידו אתכם בזקנתכם. אבל בסך הכל זה תהליך הגיוני בריא ואף מעורר התפעלות, המערכת לא שוכחת את הצפרדעים שבלעה ורק מחכה להזדמנות להקיא אותם מקרבה.

   Image result for frog divider

   תודה לתגובה המקסימה והמבינה. תבונה מהחיים.

   ככה דרך אגב היה לי כשהפסקתי לאכול בעלי חיים. תקופה ארוכה מאד היתה לי בחילה, ורציתי כל הזמן להקיא את כל החיות המתות שאכלתי במשך השנים.

   כמו שמישהי מקסימה ייעצה וסיפרה לי אז, זה קורה הרבה למי שמפסיק לאכול בעלי חיים בתחילת הדרך, אחרי זמן מה זה עובר, הבן אדם פתאום קם בבוקר ומרגיש "נקי מצפרדעים", ואכן כך היה גם אצלי.

     6/8/17 14:22:

   צטט: רונית אברהם 2017-07-29 09:26:16

   כמו רוב מי שהגיבו לפני, צייד לשם צייד צריך להיפסק כמו מלחמות שוורים וכמו כל פגיעה באנשים או בבע"ח. אולי חינוך יעזור - כמו השמירה על פרחי הבר המוגנים. רק אולי.. ולעניין הסיוטים, בלילה הכל נראה עצום יותר, מציעה לא לקבל שום החלטה בלילה. בבוקר רואים את האור וגם הפתרונות מגיעים. לא להתיאש.

   Image result for frogs divider

   אינני מתייאשת כלל. לו הייתי בין המתייאשים לא הייתי במאבק למענם, למען בעלי חיים שנים כה רבות. החלומות אף הם אין טעם ביאוש בשלהם כי הם לרוב "צפרדעים שבזמנו שנים רבות אולצתי לבלוע וכעת כשאני ישנה קופצות ויוצאות מתת מודע החוצה"....

    

     6/8/17 02:00:
   בגדול, היחס לבעלי חיים בישראל היקרה שלנו הוא מחפיר, ולכן לדעתי לאלו שאכפת להם ופעילים בתחום יש את מלוא הזכות המוסרית להתנהג כמיעוט נרדף ולהשתמש גם בשיטות כמו שיימינג.
     5/8/17 12:47:

   צטט: ~ ~ 2017-07-28 18:45:17

   לגבי התאבדות - נפש האדם מורכבת, אף אדם לא יכול לקחת אחריות על מעשים של אדם אחר.
   יש אנשים שעברו מצבים קשים ביותר ולא התאבדו, אולי אפילו התחזקו כתוצאה מהאירועים שעברו,

   ויש אנשים שדווקא הריקנות, או חרטה על מעשים שלהם עצמם, הובילה אותם לקחת חייהם בידם.

   Image result for dividers

   בדיוק. אין מקרים שווים, ואי אפשר לדעת באמת ממש מה אכן היו הסיבות.

     5/8/17 12:44:

   צטט: באבא יאגה 2017-07-28 18:22:38

   מתאבדים - אף אחד חוץ מהאדם שהתאבד אינו יכול להבין את הסיבות להתאבדות, ודאי שאינו יכול לשפוט, ולך אני מאחלת סוף לסיוטים.

   Image result for dividers

   תודה חברה.

   אני משערת שייקח עוד קצת זמן עד ש"כל הצפרדעים" שבלעתי שנים כה רבות יצאו החוצה. אח"כ מקווה שיהיה סוף לסיוטים. בהקשר להתאבדות זו ובכלל, אכן אף אחד אינו יכול לדעת את הסיבות האמיתיות, הדברים לעיתים תכופות בכלל לא כמו שהם נראים.

    

     5/8/17 12:36:

   צטט: * חיוש * 2017-07-28 14:43:46

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   מקווה שהרגשתך תישתפר, לכולנו יש הירהורים  כאלו 

   קראתי בעיון רב את הפוסט שלך והוא מעורר מחשבה

   לא נעים לי לציין את זה אבל יש מדינות ששם מענישים בחומרה כמו ש...:

   לגנב חותכים את ידו.... שם באמת חושבים פעמיים לפני איזה ביצוע עבירה

   כי העונש שם כמו שכתוב בתורה גם אצלנו " שן תחת שן ועין תחת עין "

   מיום ליום אני מגלה כמה העולם הפך לרודפי בצע, מניפולטיבים, אגואיסטים, 

   ומלא בשחיתות בכל תחומי החיים.

   אני באופן כללי בעד פעילי זכיות בעלי החיים וטוב שהם משמיעים

   את קולן וזעקתן של החיות.

   מלבד אותו עניין שתלו בעל חיים מת ( אני חושבת שזו הייתה פרה או חלק ממנה)

   בתוך קניון ,  אני אישית לא אוהבת את הדרך הזו כדי להביא למודעות.

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ושקטה

   Image result for ‫שחיטה‬‎

   מבינה אותך יקרה, אבל לפעמים מי שפועל למען בעלי החיים מקרוב, שרואה את הסבל שלהם בעיניים, זה כל כל כואב לו, שהוא מוכרח להראות זאת לציבור גם בדרך כזו כדי שיבין כמה בעלי החיים סובלים. לשים את המראה מול העיניים, את מה שאנשים לא רוצים לראות, שיראו - כדי שיבינו כמה כאב וסבל עוברים בעלי החיים בתעשיות המזון ובכלל.

   לפעמים צריכים בכמה דרכים להיאבק למענם, ולא תמיד הדרכים האלה נעימות, אבל כל הדרכים כשרות, לפחות בעיני, כדי לקדם את המודעות והמאבק, הפחות נעימות, והיותר.

   בעיני חברה לפחות אין שחיטה כשרה, כולן פסולות, מאוסות, ונוראות. כל מי שיהיה אמיץ מספיק לעמוד אחרי דיעותיו וללכת לבית מטבחיים יראה זאת.

     2/8/17 20:55:

   צטט: דוקטורלאה 2017-07-28 11:35:16

   מה הסיבה שבצעירותי לא שמעו על התעללות בבעלי חיים ולא היו אנשים נבחרים שנלחמו למענם? האם לא היתה התעללות או לא היו לוחמים? זו שאלה היכולה לאזן את המצב בימינו. לא קראתי על כך , לעניות דעתי.

   Image result for ‫חתול רחוב‬‎

   אף אחד לא היה מודע בכלל לסבלם של בעלי חיים, לא החשיב את החיים שלהם, ולא היו ארגונים ועמותות. התעללות היתה, סבל היה, וגם מעט מאד אנשים טובים שניסו לעזור. אלא שכוחם היה מועט מאד כי גב לא היה להם ולא עמותות, והנושא בכלל לא דובר בו.

   אני יודעת כי עברתי מקרה בעיני מאד קשה כילדה ועד היום אינני מסוגלת לסלוח לעצמי שלא יכולתי לעשות כלום.

   עמדתי מול משפחה וחברה שלא מבינה בכלל מה אני רוצה.

   לאזן את המצב? אי אפשר, שכן כל עוד הסבל של בעלי חיים הוא כפי שהוא זה בלתי נסלח.

   קצת מצפון ומודעות תודה לאל כבר פיתחנו.

    

     1/8/17 14:08:

   צטט: ~ ~ 2017-07-28 11:33:04

   גם אני חושבת שלצוד בעלי חיים זה לא ספורט. אלא אם מדובר בצורך קיומי הישרדותי.
   יחד עם זאת, אכילת בשר באופן כללי הוא כן צורך קיומי - אבל הגוף לא מחייב אכילת בשר יומיומית .

   אני באופן אישי רוב חיי, כמעט ולא אוכלת בשר או דגים - אבל יש לזה מחיר, חוסרים גדולים של ברזל, המוגלובין נמוך, מחסור בויטמין B12 ועכשיו גם מחסור בויטמין D.

   כל המחסורים האלה - השפיעו ומשפיעים על איכות החיים - עייפות כרונית, ובעתיד עלול לגרום לאוסטופורוזיס ולדצמניה.

   .
   צייד לשם הספורט - תופעה דוחה ומקוממת.

   Image result for caricature chicken legs

   תודה לתגובתך

   זכותך כמובן לחשוב כרצונך, אני חלוקה בדעתי עלייך בנקודות אותן העלית.

   לי למשל היה תמיד חוסר קצת בברזל, גם כשאכלתי בזמנו בשר וכבר שנים שאינני אוכלת וגם אז וגם כיום אני לוקחת כדורים להשלמה, לא קורה שום אסון.

   חיות מתות אינני מוכנה לאכול ולא את תוצרתן, ואפשר לאכול מאוזן בהחלט גם כך. אם ובמקרה נוצר חוסר, וזה ממש לא תמיד, לוקחים השלמה.

   צייד בכל מקרה הוא מיותר ואכזרי כיון שאינו הכרחי, יש מזון ושפע רב, וגם הוא אינו אנושי, כי זה בהחלט אינו קרב הוגן או קוחות שקולים. להרוג ועוד סתם בעל חיים חסר ישע בקרב לא הוגן שסיכויו שווים לאפס הוא מעשה שפל.

    

     31/7/17 21:11:

   צטט: זונות פוליטיות 2017-07-27 23:54:46

    

   ברוטוס:   להבדיל מן ה"ציידים, לקטים" בימים עברו, שהצייד היה מקור מזונם העיקרי, יש לראות במי שצד לו להנאתו ולא לפרנסת קיבתו - משו אחר

   נטוס:       אינני מתעסק כעת עם השאלה המוסרית הכבדה שהעלית, אלא מחפש את התכלית החיובית בכל מעשה. בצייד לשם הנאה - אין תכלית חיובית

    

   Image result for ‫פרח‬‎

   ברוטוס ונטוס שענו ראשונים,
   אהבתי אתז'ה כולל הנימוקים,
   כיום עם זאת יש שפע מזונות,
   לא צריך לצוד ולהרוג נשמות חיות.
   ומי שצד, כלומר הורג, רוצח,
   ללא סיבה ולשם הנאה,
   צריך לשאול עצמנו בעצם
   אם אדם הוא או יצור פשוט רע.

   תודה ברוטוס ונטוס,
   שהייתם ראשונים לתגובה
    

     31/7/17 13:19:
   אי אפשר לדעת מה היה שם ואם באמת התאבדה בשל איומים ומעשים נגדה של פעילי זכויות בעלי חיים - זה נורא ויש להעמיד את האשמים לדין. מאידך גיסא איני מבינה את ההנאה שבציד, ואם היה באפשרותי הייתי מחוקקת חוק נגד זה. לבינתיים, פעילי זכויות החיות יכולים להתמקד גם בעניין הגמלים המסכנים בדרום : http://regavim.org.il/wp-content/uploads/2015/12/B79f6U6CcAAfYBv.jpg
     31/7/17 01:08:

   צטט: ~ ~ 2017-07-28 11:33:04

   גם אני חושבת שלצוד בעלי חיים זה לא ספורט. אלא אם מדובר בצורך קיומי הישרדותי.
   יחד עם זאת, אכילת בשר באופן כללי הוא כן צורך קיומי - אבל הגוף לא מחייב אכילת בשר יומיומית .

   אני באופן אישי רוב חיי, כמעט ולא אוכלת בשר או דגים - אבל יש לזה מחיר, חוסרים גדולים של ברזל, המוגלובין נמוך, מחסור בויטמין B12 ועכשיו גם מחסור בויטמין D.

   כל המחסורים האלה - השפיעו ומשפיעים על איכות החיים - עייפות כרונית, ובעתיד עלול לגרום לאוסטופורוזיס ולדצמניה.

   .
   צייד לשם הספורט - תופעה דוחה ומקוממת.

    

   אין שום סיבה שתסבלי  מחוסרים, עקב הימנעות מאכילת בשר ודגים, ישנם מוצרי מזון אחרים המשלימים חוסרים אלה .

     30/7/17 14:51:

   צטט: Einbar - blog 2017-07-30 06:48:09

    

   הי 

    

   אדם מוגדר בדברים שמגיב אליהם וחשובים לו.  תגובה יכולה להיות דרך מחשבה בינך לבינך, או בין תרגום לפעולה ומעשה.  בכך שאת מגיבה כפי שאת מגיבה לנושא  שחשוב לך, את מעלה את הנושא למודעות, וגורמת לאנשים לעצור רגע ולחשוב. הנה יש פה אותך, שזה גורם לך לא לישון בלילה , ולחזות חזונות אפוקליפים.... גם אם הנושא לא מעסיק אותי , זה גורם לי לחשוב עליו ולנסות להשקיע בתגובה. ועל זה תודה לך. אז הנה: רוצה לצרף כאן כמה שיחות מ"טד" שהן רולוונטיות וחשובות לושא, שנגעו בי.  שיחה אחת היא של  יובל הררי,(מומלץ לשמוע עד הסוף)   שאצטט כאן מיד את החלק הרולוונטי המתייחס למודעות שיש לבעלי חיים.... ובהמשך לינק עם שלוש שיחות מרתקות  המתייחסות להתאבדיות.


   מההרי..." אני בהחלט מאמין שהשאלה המעניינת ביותר במדע כיום היא שאלת המודעות והנפש. אנו משתפרים יותר ויותר בהבנת המוח והאינטליגנציה, אבל איננו משתפרים בהרבה בהבנת הנפש והתודעה. אנשים מרבים לבלבל בין אינטליגנציה לתודעה, , האינטליגנציה היא עקרונית היכולת לפתור בעיות. והתודעה היא היכולת להרגיש בדברים, להרגיש עצב ושמחה ושעמום וכאב וכדומה. בהומו ספייאנס ובכל ביונקים האחרים גם כן-- זה לא ייחודי לבני אדם-- בכל היונקים, בציפורים ובחיות אחרות, האינטליגנציה והמודעות שלובות זו בזו. , אם יש איזה תפקיד קוסמי למודעות, הוא לא ייחודי להומו ספייאנס. הפרות מודעות, החזירים מודעים, השימפנזים מודעים, התרנגולות מודעות, כך שאם זה הכיוון שלנו, עלינו להרחיב תחילה את אופקינו ולזכור בבירור רב שאיננו היצורים היחידים שיש להם נשמה בעולם וכשמדובר בנשמה-- כשמדובר באינטליגנציה, יש סיבה טובה להאמין שאנו האינטליגנטים ביותר מכל החבורה. אבל בכל הנוגע לנשמה - לקבוע שלבני האדם יש יותר נשמה מאשר ללוויתנים, מאשר לבבונים, מאשר לחתולים - אני לא רואה שום ראיה לכך. כך שהצעד הראשון בכיוון הזה, הוא להרחיב את התפישה"

   תודה על ההרצאות שעליהן המלצת.

   כתבתי פעם פוסט/סיפור על התאבדות, כשהמציאות הכריחה אותי

   http://cafe.themarker.com/post/3161812/

    

    

    

    

    

    

    

    

     30/7/17 06:48:

    

   הי 

    

   אדם מוגדר בדברים שמגיב אליהם וחשובים לו.  תגובה יכולה להיות דרך מחשבה בינך לבינך, או בין תרגום לפעולה ומעשה.  בכך שאת מגיבה כפי שאת מגיבה לנושא  שחשוב לך, את מעלה את הנושא למודעות, וגורמת לאנשים לעצור רגע ולחשוב. הנה יש פה אותך, שזה גורם לך לא לישון בלילה , ולחזות חזונות אפוקליפים.... גם אם הנושא לא מעסיק אותי , זה גורם לי לחשוב עליו ולנסות להשקיע בתגובה. ועל זה תודה לך. אז הנה: רוצה לצרף כאן כמה שיחות מ"טד" שהן רולוונטיות וחשובות לושא, שנגעו בי.  שיחה אחת היא של  יובל הררי,(מומלץ לשמוע עד הסוף)   שאצטט כאן מיד את החלק הרולוונטי המתייחס למודעות שיש לבעלי חיים.... ובהמשך לינק עם שלוש שיחות מרתקות  המתייחסות להתאבדיות.


   מההרי..." אני בהחלט מאמין שהשאלה המעניינת ביותר במדע כיום היא שאלת המודעות והנפש. אנו משתפרים יותר ויותר בהבנת המוח והאינטליגנציה, אבל איננו משתפרים בהרבה בהבנת הנפש והתודעה. אנשים מרבים לבלבל בין אינטליגנציה לתודעה, , האינטליגנציה היא עקרונית היכולת לפתור בעיות. והתודעה היא היכולת להרגיש בדברים, להרגיש עצב ושמחה ושעמום וכאב וכדומה. בהומו ספייאנס ובכל ביונקים האחרים גם כן-- זה לא ייחודי לבני אדם-- בכל היונקים, בציפורים ובחיות אחרות, האינטליגנציה והמודעות שלובות זו בזו. , אם יש איזה תפקיד קוסמי למודעות, הוא לא ייחודי להומו ספייאנס. הפרות מודעות, החזירים מודעים, השימפנזים מודעים, התרנגולות מודעות, כך שאם זה הכיוון שלנו, עלינו להרחיב תחילה את אופקינו ולזכור בבירור רב שאיננו היצורים היחידים שיש להם נשמה בעולם וכשמדובר בנשמה-- כשמדובר באינטליגנציה, יש סיבה טובה להאמין שאנו האינטליגנטים ביותר מכל החבורה. אבל בכל הנוגע לנשמה - לקבוע שלבני האדם יש יותר נשמה מאשר ללוויתנים, מאשר לבבונים, מאשר לחתולים - אני לא רואה שום ראיה לכך. כך שהצעד הראשון בכיוון הזה, הוא להרחיב את התפישה"

    

    

    

    

    

    

    

    

     29/7/17 22:55:
   הרג שמסב עונג אינו מובן לי בשום אופן. באשר להתאבדות - אני מניחה ש'שיימינג' יכול לדחוף לכך, אך סביר שיש בסיס עמוק יותר.

   צפרדעים המקרקרים במוח הינם נחלת רוב האדם.

   כל אחד והצפרדעים שבלע בלע ובלע..

   יש גם צפרדעים אשר הינם חיידק דורש טורף.

   אלו הם הטייפים שרצים במוח במחזוריות.

   הרבה מתלוננים בהם בסרטי המוח המטרידים שהאדם צבר ובהתאם לאישיותו.

    

   במידה והסרטים שלך נובעים מהחלק היפה שבך,

   מהחלק הטוען לא את עצמו, אלה את סביבתו,

   אזי את מבורכת.

    

   נכון שיש אנשים מכוערים וצריך לצאת כנגד. אבל.. לא להיות אישי, דהיינו לא לעבד את הנתונים מהלב, כי זה רגשות מסבכות (אמוציות דביקות). כי זה כן מעורבות אישית ויש בזה גם מין ההיבט של "טשטוש..." רגש האדם גמיש וגם יודע לבלף, להוליך שולל.

   כדי להשתיק צפרדעים (הנמצאות בראש כל אדם ואשר אין אפשרות להשתיקם). את צריכה להתעלות מעל עצמך וגם יש לך את הכלים, לעבד את הנתונים הכואבים עם שכל והגיון והבנות אחרות. לנטרך את הרגש מהחשיבה, כי חשיבה הנובעת מרגש מייצרת עוד צפרדעים נוספים הנולדים במוח עקב עיבוד נתוני צפרדעים.

    

   אהבתי את המשפט החכם שאמר חברנו קלמן..

   מעניין שלא מזהירים את הצעירים: אל תבלעו יותר מדי צפרדעים, שלא יטרידו אתכם בזקנתכם.

    

   שבת שלום


     29/7/17 15:00:

   אני מקווה שאף אחד לא יתאבד באם אכין לעצמי סטיק טוב

     29/7/17 11:27:
   הצפרדעים שלך הצחיקו אותי, אולי בגלל שהזכירו לי את הצפרדעים שלי. מעניין שלא מזהירים את הצעירים: אל תבלעו יותר מדי צפרדעים, שלא יטרידו אתכם בזקנתכם. אבל בסך הכל זה תהליך הגיוני בריא ואף מעורר התפעלות, המערכת לא שוכחת את הצפרדעים שבלעה ורק מחכה להזדמנות להקיא אותם מקרבה.
     29/7/17 09:26:
   כמו רוב מי שהגיבו לפני, צייד לשם צייד צריך להיפסק כמו מלחמות שוורים וכמו כל פגיעה באנשים או בבע"ח. אולי חינוך יעזור - כמו השמירה על פרחי הבר המוגנים. רק אולי.. ולעניין הסיוטים, בלילה הכל נראה עצום יותר, מציעה לא לקבל שום החלטה בלילה. בבוקר רואים את האור וגם הפתרונות מגיעים. לא להתיאש.
     29/7/17 08:24:

   סיוט יולי-אוגוסט...אטום

     28/7/17 18:45:

   לגבי התאבדות - נפש האדם מורכבת, אף אדם לא יכול לקחת אחריות על מעשים של אדם אחר.
   יש אנשים שעברו מצבים קשים ביותר ולא התאבדו, אולי אפילו התחזקו כתוצאה מהאירועים שעברו,

   ויש אנשים שדווקא הריקנות, או חרטה על מעשים שלהם עצמם, הובילה אותם לקחת חייהם בידם.

     28/7/17 18:22:
   מתאבדים - אף אחד חוץ מהאדם שהתאבד אינו יכול להבין את הסיבות להתאבדות, ודאי שאינו יכול לשפוט, ולך אני מאחלת סוף לסיוטים.
     28/7/17 14:43:

   בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   מקווה שהרגשתך תישתפר, לכולנו יש הירהורים  כאלו 

   קראתי בעיון רב את הפוסט שלך והוא מעורר מחשבה

   לא נעים לי לציין את זה אבל יש מדינות ששם מענישים בחומרה כמו ש...:

   לגנב חותכים את ידו.... שם באמת חושבים פעמיים לפני איזה ביצוע עבירה

   כי העונש שם כמו שכתוב בתורה גם אצלנו " שן תחת שן ועין תחת עין "

   מיום ליום אני מגלה כמה העולם הפך לרודפי בצע, מניפולטיבים, אגואיסטים, 

   ומלא בשחיתות בכל תחומי החיים.

   אני באופן כללי בעד פעילי זכיות בעלי החיים וטוב שהם משמיעים

   את קולן וזעקתן של החיות.

   מלבד אותו עניין שתלו בעל חיים מת ( אני חושבת שזו הייתה פרה או חלק ממנה)

   בתוך קניון ,  אני אישית לא אוהבת את הדרך הזו כדי להביא למודעות.

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ושקטה

     28/7/17 11:35:
   מה הסיבה שבצעירותי לא שמעו על התעללות בבעלי חיים ולא היו אנשים נבחרים שנלחמו למענם? האם לא היתה התעללות או לא היו לוחמים? זו שאלה היכולה לאזן את המצב בימינו. לא קראתי על כך , לעניות דעתי.
     28/7/17 11:33:

   גם אני חושבת שלצוד בעלי חיים זה לא ספורט. אלא אם מדובר בצורך קיומי הישרדותי.
   יחד עם זאת, אכילת בשר באופן כללי הוא כן צורך קיומי - אבל הגוף לא מחייב אכילת בשר יומיומית .

   אני באופן אישי רוב חיי, כמעט ולא אוכלת בשר או דגים - אבל יש לזה מחיר, חוסרים גדולים של ברזל, המוגלובין נמוך, מחסור בויטמין B12 ועכשיו גם מחסור בויטמין D.

   כל המחסורים האלה - השפיעו ומשפיעים על איכות החיים - עייפות כרונית, ובעתיד עלול לגרום לאוסטופורוזיס ולדצמניה.

   .
   צייד לשם הספורט - תופעה דוחה ומקוממת.

     27/7/17 23:54:

    

    

    

   ברוטוס:   להבדיל מן ה"ציידים, לקטים" בימים עברו, שהצייד היה מקור מזונם העיקרי, יש לראות במי שצד לו להנאתו ולא לפרנסת קיבתו - משו אחר

    

    

   נטוס:       אינני מתעסק כעת עם השאלה המוסרית הכבדה שהעלית, אלא מחפש את התכלית החיובית בכל מעשה. בצייד לשם הנאה - אין תכלית חיובית

    

    

   ..

   ארכיון