כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  תדריך מפורט

  0 תגובות   יום חמישי, 7/9/17, 10:20

  http://cafe.themarker.com/image/3304779/

  תדריך מפורט

  הרפתקה מרתקת

  קטע

  מיד לאחר שהגיעו למגרש החניה של השגרירות ויצאו מרכב השרד של הנספח הצבאי, יוש פנה לשני הקצינים הצעירים וביקש מהם להמתין לו ליד מכוניתו החונה. היה עליו להחיש את צעדיו על מנת לסגור את הפער בינו לבין רוגל ויניב, בדרכם לפתח הכניסה לשגרירות.

  תקשיב ארז אני רצה להחליף אתך כמה מלים.’

  רוגל הורה ליניב להמתין לו במשרדו ופנה ליוש נועץ בו את מבטו הטיפוסי המאתגר, התואם לרגעים בלתי צפויים שכאלה.

  ובכן מה העניין יוש?’

  האם תוכלו בילהה ואתה לסעוד אתנו הערב?’

  מצטער יוש יש לנו התחייבות מסוימת לערב זה, אבל בוא תאמר לי כעת מה הבעיה?’

  האם יש לך תוכניות מיוחדות עבור רב סרן יניב? הוא מבלה יותר זמן אתך מאשר עם הצוות שלו בג’יג’יגה; אז אם יש לך תוכניות מיוחדות עבורו שאינן ידועות לי, אז הואל לעדכן אותי ואני אשלח דרישה ארצה למחליף.’

  מחליף עבור מי יוש, עבור ראש משלחת מסוים?’ הנספח הצבאי ניצל את חילוף הדברים הדרמטי, כדי להרגיעו בחוש ההומור הדקיק שלו.

  אני לא צריך לחזור ולומר לך ארז עד כמה אני מעריך את חוש ההומור שלך, אבל העדרותו של רב סרן יניב מג’יג’יגה איננה נושא להומור הדקיק שלך.’

  אין לי תוכניות מיוחדות עבור רב סרן יניב\ והוא טס מחר בבוקר בחזרה לצוות שלו; באשר להזמנה שלך, האם פגישה אצלכם מחר בערב מתאימה לך?’

  בהחלט ארז.’

  ובכן להתראות מחר יוש ומסור דרישת שלום לרינה.’ הנספח הצבאי סיים את הבירור הקצר, סובב על עקביו ופנה אל פתח הכניסה של השגרירות.

  לפעמים אני לא מבין כיצד אני מסוגל לסבול את גסות הרוח שלו, ואת ההתנהלות הדוחה שלו תוך מימוש מנהיגותו המפוקפקת. ישנם רגעים שאני חש בדחף בלתי נשלט לחבוט בו בפרצופו המכוער. יוש הרהר בזעם שהציף את מוחו, בדרכו למכוניתו החונה, ולשני הקצינים הצעירים שהמתינו לו.

  אז איפה אני מוריד אתכם,’ הוא שאל את שניהם בעודו הולך וקרב אליהם.

  במרכז העיר ליד מלון הילטון.’ השיב לו אחד מהם והתיישב על מושב הנוסע הקדמי, מיד לאחר שיוש פתח את דלתות המכונית; מיד לאחר שהוא עצמו התיישב מאחורי הגה מכוניתו, הוא הפעיל את המנוע ויצא ממגרש החניה.

  זו הייתה פתיחה פנטסטית, מה אתה אומר יוש?’ דוויד הסרן הצעיר שישב לידו העיר, מנסה לקשור שיחה עם ראש המשלחת.

  כן זו הייתה פתיחה מרשימה ביותר.’ יוש השיב ביובש, לא הייתה לו כל כוונה לדון בתוצאות הפתיחה באוואש עם אחד הקצינים הצעירים; התנהגותו המתנשאת של רוגל גרמה לו להדחיק את האירוע החגיגי בנבכי מוחו.

  תגיד משהו יוש, מי מחליף את רב סרן יניב בג’יג’יגה?’ הקצין שאל אותו ושאלתו שיעשעה את ראש המשלחת במידה שכזו, עד שנאלץ להתאפק לא לפרוץ בצחוק. מכל מקום השאלה הזו שיפרה את מצב רוחו.

  לא אף אחד אינו מחליף אותו, הוא התבקש לדחות את טיסתו לג’יג’יגה כדי לשמש חלק מהפמליה של הנספח הצבאי כמונו. רוגל לא יכול כמובן להופיע לפני הגנרלים של מפקדת כוחות הקרקע, כאשר רק אני לצידו.’ ההסבר המפורט שלו שמטרתו הייתה להדגיש את הכבוד שהוא רוחש לנספח הצבאי, שם קץ לסקרנותו של הקצין הצעיר. ועד אשר הם הגיעו למלון הילטון במרכז העיר, לא הוחלפו מלים נוספות במהלך הנסיעה.

   

  כאשר הוא חלף על שולחן מזכירתו בחדר ההמתנה, היא הביאה לתשומת לבו כי רב סרן יניב ממתין לו במשרדו.

  הנספח הצבאי לא הופתע מחוסר האינטואיציה שהציגה מזכירתו, החיסרון הפעוט הזה שלה היה הסיבה העיקרית מדוע הוא בחר בה ולא בחכמה יותר.

  יניב הזדרז לקום על רגליו, כאשר רוגל נכנס למשרדו. רק לאחר שרוגל התיישב בכורסת המנהלים הנוחה שלו, הוא התיר ליניב לחזור לשבת במקומו בתנועה קלה של ידו הימנית.

  ובכן אורן מה הייתה ההתרשמות שלך מטקס פתיחת קורס הקומנדו באוואש?‘ רוגל פנה לרב סרן יניב בשמו הפרטי לראשונה בתולדות מערכת יחסיהם העניפה. הייתה לו משימה מסוימת עבור פיקודו הנאמן. הוא ידע עד כמה ערמומי יניב, ועד כמה יניב תלוי בו; וזה היה הזמן המתאים במיוחד לנצל את יניב למטרותיו האישיות, ולא רק למען המטרה שהוא ניצלו עד עצם היום הזה, והיא תסכול ראש המשלחת.

  אוה זו הייתה פתיחה גדולה המפקד.’ יניב השיב לו בחיוך רחב שזרח על פניו.

  וההחלפה בין עושה הצרות שלך לבין החדש הזה שהגיע, הסתדרה מצוין, לא כן?’ רוגל ציין את המהלך לפתרון הבעיה בשביעות רצון רבה, תוך רמיזה בעקיפין עד כמה נבון היה המהלך המקורי שלו, לפתרון הבעיה החריפה של יניב.

  כן זה הסתדר יוצא מן הכלל המפקד, אולם הפתרון הזה כולל חסרון פעוט אחד, אם יורשה לי לציין אותו ככזה המפקד.’ יניב העז להביע את אכזבתו, למרות מאמציו להימנע מכל רמז של ביקורת; אך זכר מראה פניו המרוצים של אורון, גרם לו להסגיר את מחשבותיו אשר הציקו לו עדיין.

  אוה ברצינות, ומהו החסרון הפעוט לדעתך אורן?’

  ובכן המפקד הוא היה צריך להיענש במקום להישלח לסיים את שירותו בצוות של אוואש. כאשר אתה העלת את הפתרון המבריק הזה בנוכחותו של יוש לפני כמה ימים, הייתי משוכנע שזו דוגמה כיצד בעיה שכזו צריכה להיפתר. הייתי בטוח שאורון יוחלף עם קצין חבלה באחד הצוותים המרוחקים ליד הגבול הסודני, ובמקום להיענש הוא זוכה בפרס בלתי צפוי.’

  אני מבין את רגשותיך אורן, כי אם מקרה כזה היה קורה בארץ, ממרה פיו של מפקדו היה נענש בחומרה רבה. אלא שכאן איננו יכולים לנקוט באמצעים משמעתיים חריפים, וזה רק היבט אחד של הבעיה; ואנחנו לא יכולים לשלוף קצין חבלה באמצע הקורס של צוות כלשהו. בעוד שזה היה הפתרון המהיר והיעיל ביותר שעמד לרשותנו, ואורון דרך אגב מסיים את שירותו כאן בעוד פחות משלושה חודשים, אז למה שלא תשכח את כל העניין אורן?’

  בסדר המפקד אני מניח שלא אראה אותו יותר עד למועד סיום שירותו, ואני מתנצל שחשפתי את דעתי זו כנגד רצוני; אבל אני לפחות מרגיש טוב יותר כעת המפקד.’

  אין בעיות אורן, תשמע לא שלחתי את החדש הזה לצוות שלך סתם ככה, מה שמו דרך אגב?’

  דפני, אלעד דפני המפקד.’

  תודה אורן, אני לא קולט עדיין מדוע נשלחה לי כומתה אדומה כקצין חבלה; אני לא מאמין שיש לו את הידע ואת הניסיון כדי להחליף קצין הנדסה קרבית. אבל זו רק אחת הבעיות שלנו שקוראים לה דפני, מאחר ויש לו קשרים הדוקים עם קצינים אתיופיים בכירים מאוד, אשר ביקרו בארץ הוא היה אחד המלווים שלהם, וכל זה אירע כמה חודשים לפני שדפני נחת כאן. הוא צעיר וחסר ניסיון והגנרלים האלה ניצלו אותו ללא ידיעתו. המעט שיכולתי לעשות היה לשלוח אותו לצוות שלך בג’יג’יגה, הרחק מהישג ידיהם של המנצלים אותו. אבל בכל חג הוא יהיה כאן באדיס, כאשר כולנו מתכנסים בחופשות החגים השונים שלנו. זו בעיה אחת ואם קצין אתיופי בכיר ירצה לבקר את צוותך זו תהיה בעיה נוספת. לכן אני מצפה ממך לדאוג שהקצין הצעיר יהיה עסוק מעל לראשו, הנח לו לנהל את הקורסים עד לסיום שנת השירות הראשונה שלו כאן; מפני שאיני יכול לשלח אותו בחזרה הביתה, לפני שיסיים שנת שירות אחת אתנו כאן.’

  אבל מדוע אינך יכול להיפטר ממנו כבר כעת המפקד, לפני שקורס הקומנדו יתחיל?’ יניב המופתע הביע את תדהמתו. הוא לא יכל להבין מדוע הנספח הצבאי רב העוצמה, אינו מסוגל לשלח חזרה הביתה את עושה הצרות שסרב לו פקודה, ואת דפני הבעיה של הנספח הצבאי הכומתה האדומה הזה שהנספח הצבאי כל כך מתעב.

  יש לו גב רחב מאוד לצעיר החצוף הזה, ואם אשלח אותו הביתה לפני סיום שנת שירות אחת, המהלך הזה עלול לגרום למהומה בכלל לא קטנה.’ רוגל לא רצה להודות מהי הסיבה העיקרית מאחורי היסוסיו, והיא העובדה שדפני קצין מוערך על ידי מי שטרח לקדמו, לארגן לו קורס חבלה לחניך בודד עם מדריך אישי ולשלוח אותו כקצין חי"ר וחבלה.

  לכן נסה להסיתו כנגדי, ואני אבוא לקראת סיום שנת השירות הראשונה שלו ואדאג שהוא ישלם על כך. אבל עשה זאת בזהירות רבה כמובן.’

  בהחלט המפקד אני אעשה זאת בקפדנות בהתאם להוראותיך המפקד.’ יניב ערך הפוגה קצרצרה לשואף מעט אוויר לריאותיו, בטרם המשיך בדבריו.

  ברשותך המפקד אני מבקש להעלות בקשה אישית.’

  בסדר אורן כולי אוזן.’

  זו השנה השנייה שלי כראש צוות, ואני קצין וותיק ומנוסה; הייתי מפקד פלוגה, מדריך בקורס מפקדי פלוגות, ולכן אני מאמין כי אני יכול לשרת כמדריך בבית הספר לפיקוד ומטה ב-הולטה. אם אני תמנה אותי לתפקיד הזה אוכל להחזיר את אשתי לכאן כדי שנחיה ביחד שוב, ואני מאוד מתגעגע אליה אדוני.’

  אני אצטרך לבדוק אם האפשרות הזו קיימת, וזה ייקח זמן אורן. אבל בוא נסיים את היום הזה, ובוא הערב אלינו לבלות עם בילהה ואתי.’

  © כל הזכויות שמורות לחיים קדמן - יולי 2017.

   

  דרג את התוכן: