כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  נקם ושילם

  0 תגובות   יום ראשון, 17/9/17, 16:43

  ''

   

  הרפתקה לוהטת

  קטע

  כאשר דפני וארנו חזרו מיום האימונים במחנה הצבאי, הם פגשו ברוגל ויניב ממתינים להם בלובי. הנספח הצבאי ויניב לא קמו ממקומותיהם לקדם את פניהם של חבריהם הזוטרים למשלחת, הנעים לעבר שולחנם, רוגל נעץ עיניו בדפני בסבר פנים זועף ואילו יניב העלה חיוך רחב על פניו, חיוך מנצח כמו שב זה עתה משדה הקרב לאחר ניצחון מזהיר.

  אוקי בואו נזוז למעליות,’ רוגל ציווה ללא ברכות שגרתיות ודברי הקדמה כלשהם, וקם על רגליו. בעודם עולים לקומה השנייה, רוגל ציווה על ארנון לסור לחדר שהוא מתגורר בו עם דפני; ומיד לאחר שארנון יצא ודלת המעלית נסגרה, הם עלו לקומה השלישית לסוויטה של יניב, ושלושתם נכנסו לחדר המגורים של הסוויטה הריקה, חולפים על פני מזוודתו של יניב שנשארה מיותמת ליד דלת הכניסה.

  הם התיישבו סביב שולחן הקפה בחדר המגורים, ורוגל העיף ביניב מבט מרומז של פקודה אילמת.

  אתה שלחת מכתב לידיד שלך, שבו השמצת ללא בושה את הנספח הצבאי שלנו.’ יניב פתח ורוגל העיף בו מבט מרומז שני להשתיקו, ואילו הוא המשיך את פירוט האשמה מיד לאחר משפט הפתיחה של יניב.

  המכתב הזה הוחרם על ידי הצנזורה הצבאית.’ הוא ציין בנימה שהדגישה את חומרת המצב, ושלף מעטפת מכתב מקופלת מכיס מקטורנו.

  כל המכתבים שאני כתבתי נשלחו לבני משפחתי, ולא לידידים או קציני צבא שאני מכיר.’ אלעד מחה בנחישות ובהרמת קול. היה ברור לו שהמכתב בידו של הנספח הצבאי הוא זיוף, ורוגל לא יראה לו את תוכן המכתב אם בכלל כתוב בו דבר-מה.

  אתה יכול להכחיש את האמת מרגע זה ועד להודעה חדשה.’ רוגל העיר ביובש. ‘לך לחדרך וארוז את חפציך, אתה בא אתי לאדיס.’ הוא ציווה על דפני מזעיף את פניו, נועץ בדפני עיניים מאשימות.

  אלעד היסס לכשבריר שנייה, אולם הוא לא רצה להמשיך להתגונן נוכח חיוכו מלא הבוז של יניב. הוא נטש את מושבו ועמד לצאת מהסוויטה.

  אני אמתין לך בבר,’ רוגל הוסיף תוך שיעול קל.

  עשה זאת מהר ככל האפשר, אין לי זמן מיותר לבזבז עליך.’

  מה אתי מתי אני אטוס לגונדר?’ יניב שאל מיד לאחר שדפני יצא וסגר את דלת הסוויטה.

  זה ייקח קצת זמן אורן ואתה חייב להיות סבלני. כאשר יישלחו מהארץ את הצוות המיועד לגונדר, אני אדאג שראש הצוות שיישלח מהארץ יחליף אותך באוואש.’

  ואתה תמנה אותי כראש צוות גונדר במקומו?’ יניב לא הרפה ודרש לשמוע תשובה ברורה וחד משמעית.

  זה הרעיון אורן אבל בוא נרד למטה לבר, ונחכה שם לשניהם מפני שהשני, מה שמו? טוב לא חשוב אתה יודע למי אני מתכוון, מפני שאני בטוח שהשני ילווה את הכומתה האדומה למטה; ואתה תוכל לטפל בו לאחר שאני אסע עם הכומתה האדומה לאדיס.’ רוגל תדרך את יניב בעודם יוצאים מהסוויטה, ויורדים לבר של המלון.

  הם ישבו על כוס של צ’ינזאנו ביאנקו כחצי שעה, לפני שדפני וארנון הצטרפו אליהם. רוגל שילם והשאיר תשר לברמן,וציווה על דפני להתלוות אליו החוצה לרכבו עם חפציו.

  הנח את המזוודה על המושב האחורי והיכנס לרכב.’ הוא ציווה על דפני והתיישב מאחורי הגה מכונית השרד שלו.

  ברגע שדפני התיישב לצידו רוגל התניע, ויצא ממגרש החניה של המלון בחריקת צמיגים.

  אתה טס הלילה בחזרה ארצה,’ רוגל הודיע לו לאחר נסיעה ארוכה בדממה מוחלטת; בעודם חוצים את העיר בדרכם לשגרירות.

  אני רוצה להיפגש עם יוש לכמה דקות כדי להיפרד ממנו ולהביע את...’

  יוש נמצא בסיור ביקורת בצפון, והוא לא יחזור לפני יום חמישי.’ רוגל קטע אותו בגסות, מבלי להניח לו לסיים את דבריו. הוא היה נחוש להיפטר מהר ככל האפשר מדפני ללא כל עיכובים.

  השאר את המזוודה שלך ברכב, אנו ניגש למשרדו של רון לארגן לך כרטיס טיסה, ואני אסיע אותך לשדה התעופה מיד לאחר מכן.’

  הוא משוגע על כל הראש, שום דבר לא ישכנע אותו שלא השמצתי אותו ולא פגעתי בו כהוא זה; זו מזימה מלוכלכת להיפטר ממני, אבל למה, מה יכולה להיות הסיבה…? האם לא החלפתי את יניב בהצלחה? טוב לא איבדתי את הראש כפי שהוא ציפה, וזאת הסיבה האמיתית לתרגיל המלוכלך הזה. הוא ויניב קיוו שאכשל… האדם היחידי שיכול לעזור לי הוא יוש, והוא טוען כי יוש נמצא בצפון במסע ביקורת. זה בטח שקר נוסף, לא אתפלא אם יוש נמצא בביתו ברגע זה לאחר סיום יום עבודה רגיל. דפני הרהר מודאג שעה שנע לצידו של רוגל לעבר הכניסה לשגרירות.

  רוגל הוביל אותו לעבר משרדו של חשב וגזבר השגרירות, גם דפני ידע ככל חבר משלחת אחר, כי רון עובד שעות נוספות בחמשת ימי העבודה של השבוע. אך בכל מקרה הם הגיעו יחסית מוקדם, ורון היה אמור לשהות עוד שעתיים לפחות במשרדו.

  אני רוצה כרטיס טיסה עבור... מה שמך?’ רוגל פנה לדפני, שהחזיר לו מבט מופתע.

  הוא לא יודע מה שמי, או האם הטריק הזול הזה נועד להשפיל אותי? אלעד הרהר פגוע ומתוסכל, והכתיב את שמו לרון.

  לאן הוא צריך לטוס ארז?’ רון שאל אותו מבלי להסתיר את חשדנותו.

  ישירות לארץ,’ הנספח הצבאי השיב לו בקיצור ובנימת ציווי זעופה.

  אני מצטער ארז אין טיסות ישירות לארץ מלבד עם חברת התעופה הלאומית שלנו, והטיסה הבאה של אל על יוצאת מחר בבוקר.’

  אז ארגן לו כרטיס טיסה לציריך עם קונקשיין לתל אביב, לא משנה עם איזו חברת תעופה.’ הנספח הצבאי לא התייאש והמשיך לדבוק בעקשנות בתוכניתו להיפטר מדפני עוד הלילה.

  זה לא ילך ארז זה מנוגד לכללים.’ הבן אדם ירד מהפסים, אני לא מבין מה קרה לו. רון הרהר מודאג, והעיף מבט אוהד ומזדהה בדפני.

  אז ארגן לו טיסה לניירובי ושימתין שם לטיסת אל על מיוהנסבורג ארצה.’ רוגל הוסיף להתעקש בחוסר היגיון.

  אין טיסות לניירובי הלילה ארז ונניח שהיו, אני לא יודע מה מועד טיסת אל על הבאה מיוהנסבורג לארץ; אז מי ישלם את הוצאות המלון בניירובי ארז, לא השגרירות ולא משרד הביטחון.’

  אוקי אז סדר לו כרטיס טיסה למחר בבוקר וזמן לו מונית.’ לרוגל לא נותרה כל ברירה אחרת אלא לשלח את דפני לבלות את הלילה באחד המלונות של אדיס, לפני שהוא יצליח להיפטר מדפני סופית.

  אוקי מיד לאחר שהוא יסגור את חשבונך, וישלם את המגיע לך וימסור לך את כרטיס הטיסה שלך למחר, גש לרכב שלי הוא פתוח; אסוף את המזוודה שלך, וסע עם המונית הממתינה למלון טאייטו. ו-בון וויאג’.’ הנספח הצבאי סיכם את המבצע החשאי שלו במידה יחסית של הצלחה אומנם, אך גם הצלחה חלקית במקרה הזה סיפקה את תאוות הנקמה שלו. לאחר התדרוך הקצר האישי הזה, רוגל עזב את חברתם ופנה למשרדו וכהרגלו ללא כל מלה נוספת.

  מלון טאייטו הוא מחוץ לתחום אלעד, סע למלון הקשת, גם במלון זה יש תמיד כמה חדרים פנויים.’ רון הסביר לו תוך כדי השלמת הסידורים עימו.

  בדרכו למלון התעורר אלעד מאדישותו קולט שזו הזדמנותו האחרונה לברר סופית את גורלו עם יוש.

  אני לא מאמין לאדם הזה שנראה כמי שאיבד את שפיות דעתו, אני בטוח שיוש בביתו כעת ולא בשום סיור בצפון. מה יש לו נגדי, אני לא מסוגל להבין? הוא עדיין לא התגבר על הקנאה שלו מהכניסה החופשית שלי למפקדת כוחות הקרקע, שעה שהוא צריך להגיש בקשה בכתב שבועיים לפני מועד הפגישה היעודה, כדי לקבל אישור לבוא להיפגש עם גנרל שיפארו במשרדו, רחמיי נכמרים עליו. אלעד הוסיף להרהר במאמץ לעודד את רוחו. לא יאומן… אני חייב לדבר עם יוש הוא ראש המשלחת הצבאית, הנספח הצבאי הוא דמות ייצוגית ותו לא.

  ואכן הוא השיג חדר להלילה במלון המסוים הזה ועם הכנסו לחדרו, הוא ניגש לטלפון ומסר למרכזן המלון את מספר הטלפון של ראש המשלחת.

  הלו יוש, מדבר אלעד אני באדיס...’

  רון עדכן אותי אלעד, אני מגיע אליך.’ יוש השיב וניתק.

  בתוך חצי שעה מהשיחה הקצרה הזו, ישב ראש המשלחת בחדרו של אלעד, ושמע ממנו בתדהמה את חוויותיו במהלך הערב.

  אני מבין שלא אכלת ארוחת ערב, אז תזמין שירות חדרים ונדבר בינתיים. זה לא פשוט לומר זאת בנוכחותך אבל ארז חרג מסמכותו. ואני אברר זאת עימו מחר בבוקר. נתתי הוראה ליניב שלא יעז להגיע למחנה הצבאי. אני מסופק אם הוא ימלא את פקודתי, מכל מקום הוריתי לארנון לא להצטרף אליו אם הוא יתעקש לצאת למחנה הצבאי, ובאופן זה להבטיח שיניב לא יעזוב מחר את המלון. ארז שיבש את ניהול הקורס, אך אני מקווה שהנזק יסתכם ביום בודד אחד בלבד.’

  שירות החדרים התדפק על דלת החדר ולאחר שארוחת הערב הונחה על השולחן, יצא הצוות בן שני עובדי המלון. והם היו חופשיים להמשיך לדון בפרשה המביכה הזו. אלעד מיהר לסיים את הארוחה ויוש גמע את הקפה שהוזמן בקנקן גדוש עבור שניהם, ומיד חזרו לעסוק בבעיה שהצריכה פתרון מהיר.

  אתה יכול להסביר לי מה יש לו נגדי, עד כדי שיבוש ניהול הקורס, ומי יחליף אותי כקצין החבלה, יניב הרי אין לו מושג...?’

  זה התחיל בכך שהוא ציפה לקצין הנדסה קרבית ואתה הגעת, למרות שזה לא בדיוק עניינו, הבעיה החמירה כאשר הוא שמע על הפגישות שלך עם קצינים אתיופיים בכירים שליווית אותם בארץ; הפגישה שלך עם שיפארו הרתיחה אותו, הוא טען שהם מנצלים אותך.’

  מה הם יכלו לנצל אותי, איזה ידע כבר יש לי?’ אלעד התפלא מניד ראשו מצד לצד.

  במידה מסוימת הוא צדק, מלבד העובדה שהם מחבבים אותך ושמחו לארח אותך; הם ניצלו אותך כדי להכעיס אותו, הם לא מתים עליו. אבל בינינו זו הבעיה שלו, הוא לא היה צריך להתייחס בכלל לעניין הזה. טוב תן לי את כרטיס הטיסה ליתר ביטחון, אני לא חושב שהוא ידע מחר בבוקר מיד באיזה מלון אתה נמצא, אבל מה שבטוח בטוח. אני אגיע בשבע בבוקר מחר לאסוף אותך, וניסע לשגרירות לברר את העניין הכאוב הזה איתו.’

  כלומר אני נשאר באוואש?’ אלעד שלא היה מודע לחלוקת הסמכויות בין שני מפקדיו הבכירים, שאל בחשש את ראש המשלחת, מבטא את תקוותו לשינוי הגזירה.

  אני אשתדל למנוע את המהלך התמוה והמזיק הזה, מעבר לכך אני לא יכול להבטיח לך דבר אלעד; אבל הוא עלול לברר עם יצאת כבר לשדה התעופה, הוא בטח יברר אצל רון באיזה מלון אתה נמצא אם עדיין לא יצאת לשדה. מכל מקום אם הוא או לא משנה מי ינסה להתקשר אליך לפני שאני מגיע אליך, אל תרים את השפופרת, הבנת?’

  כל הזכויות © שמורות לחיים קדמן - .2017

   

  דרג את התוכן: